Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 121

Thread: Immortals: Fenyx Rising

  1. #41 SP
    Member codpin's Avatar
    @razvanrazy mersi mult pentru review! Aproape ca m-ai convins sa-l iau. Initial am fost intrigat de primul trailer cand se numea gods & monsters apoi am renuntat la el dupa ce am vz despre ce e vorba.

    Reviewul tau in schimb imi da sperante. Mi-a placut breath of the wild dar ceva din combat nu prea functiona la mine. Plus chestia cu durabilitatea ma termina psihic.

    Poti sa-mi zici te rog cum sunt loading times pe varianta de ps5? Dupa ce am jucat demons souls am inceput TLOU2 si desi se incarca relativ repede (pt last gen) tot mi se pare ca dureaza mult...

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt incredibil de mici. 2-3s, ceva de genu.

  3. #43 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Immortals Fenyx Rising Teams Up With Neflix’s ‘Blood of Zeus’
    Immortals Fenyx Rising is welcoming even more Hellenistic-inspired fables into its world, thanks to a limited-time crossover event with Netflix’s “Blood of Zeus.” From now until January 28, players can take on a new “Blood of Zeus”-themed quest called A Tribute to Family, which tasks them with defeating two evil mythical creatures from another world. A Tribute to Family is available after completing the quest “Gods and Monsters” and will be trackable on the game map. The quest will first take you to the Hall of the Gods where you’ll find a lone ghost to interact with. Completing the quest will earn players the Eagle pendant and new “Blood of Zeus”-inspired customization options.
    https://news.ubisoft.com/en-ca/artic...-blood-of-zeus
    Attached Images Attached Images weapon.jpg

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Demo-ul disponibil pana azi doar pe Stadia, a venit si pe Xbox, presupun ca si pe PS.

    Il recomand cu mare drag, daca sunteti indecisi

    Tot de azi este disponibil si primul DLC - A New God, care este inclus si in Season Pass si pentru care vom avea un review si aici in curand

  5. #45 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Mdaa, am jucat demo-ul in dimineata asta si trebuie neaparat sa cumpar jocul. Este prea fun, iar impreuna cu paleta de culori deschisa imi da o stare imensa de relaxare. Fix ce cautam intr-un joc.

  6. #46 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sper sa aiba cat mai mult succes si sa se mai faca si altele de genul. Avem nevoie si de astfel de jocuri, nu totu trebuie sa aiba grafica reala si gameplay cat mai sângeros.

  7. #47 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au scos si trailers pt DLC si Demo



  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am terminat aseara primul DLC - A New God dupa ~15h.

    Foarte bun si bine facut. Este bazat doar pe puzzles si mergi dintr-un vault in altul, fara open world (ca jocul de baza, pentru ca tot e un hub mic de unde schimbi Vault-urile) si 90% e bazat pe puzzles si doar ~10% e bazat pe combat.
    Also, au eliminat complet culesul de resurse si orice avea legatura cu acestea.

    Un DLC foarte bun, dar putin cam fad in sensul ca ar mai fi putut sa continue povestea sau cumva, sa te bage inapoi in jocul de baza cand il terminai.

    Vom avea si un review pentru el...de fapt, pentru tot Season Pass-ul odata ce este lansat si terminat complet

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Combat guide de la Ubisoft


    Vad ca tot continua sa-l promoveze, sa creeze awareness si e pacat, pentru ca asta inseamna ca jocul a trecut pe sub radarul multora

  10. #50 SP
    Member codpin's Avatar
    Mie imi place mult. L-am luat la recomandarea ta Razvan si nu-mi pare rau. E mai pe relax asa dar are si elemente mai avansate cum ar fi parry si perfect dodge daca vrei sa le folosesti.

    Dar ce imi place cel mai mult e ca nu se ia in serios, e funny si faptul ca recompenseaza explorarea cu mai mult decat un skin sau o resursa cum fac acum majoritatea jocurilor open world.

    Si zic asta dupa ce am abandonat GoT, un joc mult prea repetitiv pt gusturile mele.

  11. #51 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Cred ca o sa-l joc printr-un abonament Uplay+ .
    Dar sunt vreo doua chestii care ma deranjeaza:
    -grafica prea de desen animat...mi-e sa nu ma faca sa-l abandonez dupa cateva ore.
    -prea putini zei din ce am citit. As fi vrut sa fie toti cei 12 Zei Olimpieni si mai multi titani, un univers mai extins. Fara sa dati prea multe spoilere, te lasa sa calatoresti si in Infern/Tartar? Sau urmeaza sa le adauge pe parcurs prin DLC-uri?

  12. #52 SP
    Member codpin's Avatar
    Fara sa intru in prea multe detalii, jocul nu se vrea un "Legendele Olimpului" in forma de joc. Are multe povesti de acolo pe care le descoperi in timp ce faci quest-uri (main si side) dar nu o sa fie o lectie in mitologia antica.

    Legat de grafica, e take it or leave it. Uita-te la gameplay pe youtube si vezi de acolo daca yay or nay. Eu fiind fan Breath of the wild, asta a venit ca o manusa.

    Legat de Tartar/Infern, pana unde am jucat eu (dar nu cred sa se schimbe nici mai departe) ai doar Vaults of Tartarus, care sunt un fel de dungeons cu puzzle-uri + combat, destul de scurte si simple. Dar nu ai un environment care sa aduca a Infern, ci mai degraba a ceva abstract in spatiu. Iarasi, cauta un gameplay pe youtube si te lamuresti imediat despre ce e vb fara sa iti iei spoilere.

    Jocul e mai pe relax, kid friendly si funny, mai ales prin comentariile lui Zeus si Prometheus. Si e foarte fain daca esti fan grecia antica (ceea ce sunt) si ai fost impresionat in copilarie de Legendele Olimpului ca gasesti tot felul de referinte si povesti si questuri legate de asta.

    Daca te astepti la ceva super realist, mai bine mergi cu Assassin's Creed Odyssey.

  13. #53 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E Zelda Breath of the Wild made by Ubi. Tartar in joc este reprezentat doar de niste challenge vaults exact ca in BotW. Vaults care arată de parca esti in spatiu, nu in infern.
    Mie unul imi place mult jocul, am dezactivat radarul si explorez pe unde ma taie capul.
    Dar pot sa zic ca e foarte repetitiv si dialogurile și vocile sunt enervante. Cu toate astea e o placere sa-l joc si consider ca stilul graficii e un plus, nu un minus.

  14. #54 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Deci, judecand dupa grafica:
    -AC Odyssey e la mijloc ca sa zic asa, poate cel mai realist, cel mai moderat , e si putin violent, dar si putin copilaresc, incearca sa redea istoria reala a Greciei, sa fie mai uman
    -Immortal Fenyx Rising o da in extrema copilareasca , se vrea mai fantezist, cu zei si creaturi mitologice care arata copilaros proiectate
    -God of War o da in extrema violenta, tot fantezist, dar mai de groaza, cu zeii greci si creaturi mitologice care arata monstruos


    Am cules trei poze de pe net din fiecare joc , toate cu cate un ciclop. Diferentele sunt remarcabile.






  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din Immortals si God of War ai "cules" artwork, deci = 0.
    E gresit sa presupui ca daca are stilul asta grafic, este copilaros. La fel zici la orice joc mai colorat/cell shaded?
    Este un joc bun, accesibil dar si destul de complex si mare incat sa nu fie joc de copii.

  16. #56 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Immortal Fenix are PEGI 12
    AC Odyssey si God of War au PEGI 18

    Dupa gradul de violenta aveam tendinta sa spun ca Immortal Fenix e pentru copii, Odyssey e pentru adolescenti si God of War e pentru adulti.

  17. #57 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E si pentru copii, nu doar pentru adulti.*
    Limita aia de varsta e un minim, nu un maxim.

  18. #58 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ce e violent in jocul asta de e PEGI 12 si nu PEGI 3? Are cumva sange? Limbaj vulgar? Referinte la alcool?

    Nici la AC Odyssey nu inteleg de ce au pus PEGI 18, nu are violenta extrema (mai violent a fost Unity ca avea decapitari sau AC 1). Si sex.....nici nu aratau secventele. Nuditate? In Origins aratau niste sani goi, in Odyssey nu arata nimic, ca pana si statuile grecesti sunt cenzurate cu frunze. Trebuia un PEGI12.

  19. #59 SP
    Member codpin's Avatar
    Bai deci ai un stil de a diseca niste chestii care nu au nici o relevanta... Ai intrebat niste chestii despre joc, ti-am raspuns pe aici mai multi si tu acum te blochezi in ratings PEGI. Really?

    Iti place sau nu jocul, mai conteaza rating?

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg. Tie-ti place jocul, dar nu-ti place jocul. L-ai juca, dar eventual pe gratis sau sa-ti dea cineva bani sa-l joci?

    Jocul este asa cum l-au facut ei, iar calificativul PEGI a fost dat de niste persoane competente care asa au decis ca merita.
    Fie pentru ca exista combat si omori oameni, fie pentru ca omori animale sau sari de la inaltime fff mari si poti zbura - decizia a fost a lor.

    Copii sunt foarte usor influentabili/impresionabili iar un joc de genul asta, pe langa violenta de care da dovada (chiar daca nu e Mortal Kombat) dar mai ales pentru dificultatea puzzles-urilor, nu are ce cauta la copii sub 12 ani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Rising 2 By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 153 Last Post: 10-11-2022, 18:12
  2. Dead Rising 3 By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 132 Last Post: 20-04-2015, 13:19
  3. Replies: 0 Last Post: 16-12-2011, 11:20
  4. Replies: 0 Last Post: 23-11-2011, 19:49
  5. Replies: 0 Last Post: 25-11-2008, 11:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts