Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Caut un joc in care...

  1. #1 SP
    Senior Member Khan's Avatar

    Caut un joc in care...

    Merge pe premiza threadului cu http://www.consolegames.ro/forum/f60...rat-pentru-ca/
    Diferenta e ca descrieti un joc pe care ati vrea sa-l jucati dar nu l-ati jucat inca. Fara fantasmagorii gen e strategie si deodata e RPG, dupa aia treci in FPS si pac-pac dupa care e simulator auto. Pastrati limitelele probabilului astfel incat ceilalti useri sa va poata recomanda un joc care poate exista intre criteriile respective:

    Asadar, sa incepem. Caut un joc in care...

    - Faci actiuni melee (sword fighting de preferat)
    - Ai si tinta pentru a targeta spell-uri pentru inamicii de la distanta.

    Nu gasesc un joc cu cele 2 elemente echilibrate. Fie e hack & slash all the way si nu poti tinti la distanta, fie spell-urile se casteaza aiurea (pe cea mai aproape tinta, pe target-ul pozitionat in mijlocul ecranului) sau pe sistemul (aberant d.p.m.d.v.) Fable 2 care fragmenteaza jocul pana tintesti astfel incat actiunea nu prea mai e fast paced.

    Sugestii?

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Bard's Tale

  3. #3 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Dark Messiah Might and Magic, pentru lupa fata-in-fata ai pumnale si sabii foarte multe iar pentru inamicii la distanta ai diferite magii si arc.Jocul este first-person cu elemente de RPG si se bazeaza pe source engine.Din pacate versiunea de XBOX360 e mult inferioara celei de pe pc.Mie mi-a placut enorm jocul.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Haha. Culmea e ca le am pe amandoua de muuulta vreme. Bard's Tale e inca sigilat si il am de mai bine de un an

  5. #5 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Oblivion, desi nu cred ca nu l'ai jucat, sau seria Gothic.

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Merge pe premiza threadului cu http://www.consolegames.ro/forum/f60...rat-pentru-ca/
    Diferenta e ca descrieti un joc pe care ati vrea sa-l jucati dar nu l-ati jucat inca. Fara fantasmagorii gen e strategie si deodata e RPG, dupa aia treci in FPS si pac-pac dupa care e simulator auto. Pastrati limitelele probabilului astfel incat ceilalti useri sa va poata recomanda un joc care poate exista intre criteriile respective:

    Asadar, sa incepem. Caut un joc in care...

    - Faci actiuni melee (sword fighting de preferat)
    - Ai si tinta pentru a targeta spell-uri pentru inamicii de la distanta.

    Nu gasesc un joc cu cele 2 elemente echilibrate. Fie e hack & slash all the way si nu poti tinti la distanta, fie spell-urile se casteaza aiurea (pe cea mai aproape tinta, pe target-ul pozitionat in mijlocul ecranului) sau pe sistemul (aberant d.p.m.d.v.) Fable 2 care fragmenteaza jocul pana tintesti astfel incat actiunea nu prea mai e fast paced.

    Sugestii?
    Dragon Age: Origins - asta e raspunsul!
    ps3 ori xbox - pe 6 noiembrie apare

  7. #7 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Demon's Souls

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Merge pe premiza threadului cu http://www.consolegames.ro/forum/f60...rat-pentru-ca/
    Diferenta e ca descrieti un joc pe care ati vrea sa-l jucati dar nu l-ati jucat inca. Fara fantasmagorii gen e strategie si deodata e RPG, dupa aia treci in FPS si pac-pac dupa care e simulator auto. Pastrati limitelele probabilului astfel incat ceilalti useri sa va poata recomanda un joc care poate exista intre criteriile respective:

    Asadar, sa incepem. Caut un joc in care...

    - Faci actiuni melee (sword fighting de preferat)
    - Ai si tinta pentru a targeta spell-uri pentru inamicii de la distanta.

    Nu gasesc un joc cu cele 2 elemente echilibrate. Fie e hack & slash all the way si nu poti tinti la distanta, fie spell-urile se casteaza aiurea (pe cea mai aproape tinta, pe target-ul pozitionat in mijlocul ecranului) sau pe sistemul (aberant d.p.m.d.v.) Fable 2 care fragmenteaza jocul pana tintesti astfel incat actiunea nu prea mai e fast paced.

    Sugestii?

    Ninja Gaiden 2?

  9. #9 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    too human...dar tocmai l-am primit de la tine

  10. #10 SP
    Senior Member tray's Avatar
    ar intra si brutal legend,doar ca nu dai cu spelluri la mare distanta,poti doar sa trimiti o trupa de n persoane

  11. #11 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    - Brutal Legend joc acum Azi m-am culcat la 7 dimineata.
    - Too Human are unul dintre cele mai proaste sisteme de targeting pentru ca nu poti schimba camera. De aia l-am si vandut
    - Ninja Gaiden astept sa-l joc in varianta Sigma, ambele titluri, pe PS3 cand imi iau.
    - Oblivion l-am jucat doar pe PC, sunt curios sa vad cum e si pe consola.
    - Seria Gothic (cel putin Gothic 3) e praf pe partea de magie si evit magia pe cat posibil.

    - Dragon's Age e la preorder la GameShop. Il asteptam

    Pana in momentul de fata Demon's Souls ma intriga cel mai mult. Poti avea echipate in acelasi timp o arma de range si una de melee?

  12. #12 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Daca ai jucat Oblivion pe pc inseamna ca iti merge si The Witcher ...recomand cu toata inima.

    La Demon's Souls poti sa ai sword + shield si pe patrat sa ai echipat throwing knives...sau bombs.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Caut un joc arcade By tray in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 15 Last Post: 26-01-2010, 23:41
  2. Caut o coperta pt un joc... By BoDoPSX in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 04-08-2009, 14:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts