Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 123

Thread: The Callisto Protocol

  1. #21 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nope, daca te uiti cu atentie la prezentarea lor, la final apare un tabel cu jocurile de pe gamepass. Nu este inclus in gamepass. Scrie coming to xbox in 2022-2023.

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Cum adică nu îl vom vedea pe GamePass? Apare ca o sa fie lansat pe GamePass anul asta, iar jocul iese in Decembrie.
    Din pacate asta e unu din putinele jocuri prezentate care nu vine in gamepass
    Attached Images Attached Images gamepass.png

  3. #23 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eu sincer sper sa nu fie vreo intelegere cu sony, ca si cum ei au prioritate....nu de alta dar dupa cum vezi, pretul e de first party

  4. #24 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Aveam impresia ca toate jocurile din lista aceea o sa fie incluse in GamePass. Oricum ma astept sa ajunga la un moment dat in GP.

    Intradevar e 70 euro pentru PS5...foarte scump.

  5. #25 SP
    Member felixanu's Avatar
    O sa avem o versiune cu steelbook?

  6. #26 SP
    Member rzv31's Avatar
    70 euro nu e foarte mult, e un joc AAA, cam atat costa toate, daca e bun jocul nu te mai intereseaza, daca ai emotii ca va fi sau nu bun, astepti cateva zile si te lamuresti, daca esti fan Dead Space, atunci nu mai conteaza si esti all in pe el.
    Inteleg ca pretul e pentru exclusive, dar din moment ce pentru ei exclusive inseamna doar cativa ani, nu mai are importanta; exclusive = 1 platforma d.p.m.d.v.
    Steelbook vad ca e pe Collector's Edition doar, pe site-ul oficial, si e unavailable. La noi e doar varianta Day One la precomanda, 350 lei de baza, la ozone e cu reducere 317 lei current gen si previous gen 272 lei.
    Eu unul astept review-urile, nu vad rostul unei precomenzi fara sa ofere un bonus, gen reducere fata de pretul intial, ori un steelbook cu ceva abtibilduri si alte chestii de genul; Josh Duhamel e actorul care il interpreteaza pe personajul principal al jocului, grafica e, poveste cu siguranta ca va fi cat de cat buna, arme sunt, skill tree da, upgrade-uri da, gore da, deci mai ramanea lansarea sa vedem ce aduce.

  7. #27 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Aveam impresia ca toate jocurile din lista aceea o sa fie incluse in GamePass. Oricum ma astept sa ajunga la un moment dat in GP.

    Intradevar e 70 euro pentru PS5...foarte scump.
    Jocurile sunt chiar ridicole de ieftine. Mai ieftine de atat nu au fost niciodata in istoria gamingului. Un joc de NES spre exemplu in 1985 costa $45, care se traduce in 2022 in $120 (!) raportat la inflatie. Un joc costa un sfert din pretul consolei la vremea respectiva. Unde mai pui ca era si mult mai ieftin sa produci un joc, necesitand mult mai putini oameni implicati.

    Ce ma intristeaza pe mine e ca studiourile recurg acum la practici tot mai anti-consumer in loc sa creasca preturile pentru a-si scoate parleala. Micotranzactii, live service games, NFTs - you name it. Mi-as dori sa ceara $150 pe un joc calumea si sa nu ajungem intr-un viitor in care copiii nostri se joaca doar Fortnite si Fifa, insa nu pare ca ne indreptam in directia buna.

  8. #28 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Hm, cred ca ti-ai dori sa ,,dai,, 150$ pentru ca probabil nu ii dai (cumperi la ultra-mega-discount/revinzi jocul si-ti scoti banii). Sau o faci o data, de 2 ori pe an, nu la fiecare in parte. Va zic cum sta treaba la mine: daca jocul/filmul etc. e la un pret ok fata de salariile din Romania, il cumpar. Daca nu, tot il joc, dar nu il cumpar. Deci taxand prea mult, de la mine nu mai primesc nimic. Nici la 400lei jocul nu cred ca vand prea mult in tari precum Romania. imagineaza-ti ce ar fi pe la 750.

    Btw, inainte piata de desfacere era mult mai mica. Acum ei vand acelasi joc la poate de 10 ori mai multi oameni (n-am nicio idee, dar zic si eu).

  9. #29 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Tare sunt curios daca va aduce cineva si pe la noi editia asta
    Attached Images Attached Images callisto-protocol.jpg

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu prea au cum. E exclusiva gamestop parca.

  11. #31 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Incep sa caut rude/prieteni plecati pe afara.
    Cine stie, poate ne fac cei de la ozone o surpriza si importa cateva bucati..

  12. #32 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Ma gandeam si eu sa fac pe dracu in patru si sa pun mana pe ea, ofof, hate it when exclusivity happens...

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg de ce fac magariile astea. E ca si cum banii nostrii nu sunt la fel de buni.
    Ok, poate economisesc ei sute de mii de money cu transportul, dar nu e ca si cum pierdeau bani cu asta.

    Ok, vrei sa ai ceva super exclusiv, da-i alt nume, pe langa CE mai baga si un sticker nush de care si un vinyl sau ceva de genu si vinde acolo ca exclusiv. Dar nu elimina 90% din planeta pentru ceva ce chiar e misto.
    Bine ca vor aduce in Romania mizeria aia de ciocan de la GoW

  14. #34 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Tare sunt curios daca va aduce cineva si pe la noi editia asta
    Romania nu este piata de gaming. Clar! Sunt cativa care-i numeri pe degete ce iau editiile astea. Sunt sigur cei de la Altex, Ozone, samd stiu cine sunt si stiu ce cantitati sa aduca. Bafta! Poate il vei gasi.

    ---------- Post added 12-07-2022 at 20:13 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Jocurile sunt chiar ridicole de ieftine. Mai ieftine de atat nu au fost niciodata in istoria gamingului. Un joc de NES spre exemplu in 1985 costa $45, care se traduce in 2022 in $120 (!) raportat la inflatie. Un joc costa un sfert din pretul consolei la vremea respectiva. Unde mai pui ca era si mult mai ieftin sa produci un joc, necesitand mult mai putini oameni implicati.

    Ce ma intristeaza pe mine e ca studiourile recurg acum la practici tot mai anti-consumer in loc sa creasca preturile pentru a-si scoate parleala. Micotranzactii, live service games, NFTs - you name it. Mi-as dori sa ceara $150 pe un joc calumea si sa nu ajungem intr-un viitor in care copiii nostri se joaca doar Fortnite si Fifa, insa nu pare ca ne indreptam in directia buna.
    Sunt de acord cu tine. In 1998 reusisem sa am si Sega Genesis si SNES si-mi aduc bine de tot aminte cum Donkey Kong Country costa 450.000 lei si Killer Instinct era 500.000, jocuri desigilate, folosite pentru probe asa ziceau smenarii cu consignatiile din magazinul Unirea. Cand de fapt tu il jucai, voiai altceva il dadeai inapoi si mai dadeai vreo 100.000. La vremea aceea fiecare din parintii mei aveau sub 1.000.000 lei salariu/luna.
    Si eu le gasesc accesibile la pret. ( insa nu fumez )

  15. #35 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Intr-adevar, arata foarte bine statuia. Una dintre cele mai misto pe care le-am vazut intr-un CE (ca sa pun sara pe rana celor care si-o doresc ). Mereu m-am intrebat cat de bine rezista genul acesta de statui (de regula din plastic) in timp. Nu se ingalbenesc de la soare daca le expui vreo 10 ani? sau sa se decoloreze?

  16. #36 SP
    Manager paul's Avatar
    Gamescom interview:

    Gamescom gameplay trailer:

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #38 SP
    Manager paul's Avatar
    Previews:





  19. #39 SP
    Manager paul's Avatar
    Helix Station, a six-episode narrative podcast prequel to @CallistoTheGame, will be released all the way through the game's launch on December 2!

    IGN is publishing and distributing The Callisto Protocol: Helix Station with Krafton and Striking Distance Studios.

    Follow Percy and Kane, two of the most ruthless and feared skip tracers in the Jovian system, as they travel to Helix Station to retrieve an escaped Black Iron Prison inmate for the bounty of a lifetime.
    Episodul 1 - The Proposition - https://open.spotify.com/episode/7qLmOHqtnW8vSNDzqmPeq6
    Episodul 2 - Shipwrecks - https://open.spotify.com/episode/72FZZ2HH6ErnNZGtpO3u9T

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata foarte bine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Alpha Protocol nu va primi un sequel By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 06-07-2010, 19:51
  2. Alpha Protocol Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 23 Last Post: 03-06-2010, 02:47
  3. Alpha Protocol amanat By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 08-02-2010, 08:09
  4. Alpha Protocol amanat By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 05-10-2009, 23:00
  5. Alpha Protocol pe 6 octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 03-07-2009, 17:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts