Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 123

Thread: The Callisto Protocol

  1. #61 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Tare frustrant pare din review-ul lui SkillUp.
    Faza de la minutul 17 e foarte aiurea .

  2. #62 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mama i-a dat IGN 5 si din ce am vz in video review, pare pe buna dreptate

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    IGN i-a dat 7. Gamespot i-a dat 5.

    Mi se pare "tare" ca unii au pus la minusuri faptul ca NG+ o sa vina in future update, deci nu day 1, sau ca nu inoveaza fata de Dead Space.

    Majoritatea jocurilor au NG+ ca update si acolo nu e minus (vezi GoW Ragnarok), iar cu inovatia...

  4. #64 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Le zice prea frumos totusi …aproape suspect ! Glumesc ! Arata beton jocul (11:20 ray tracing transmissions… ) Nu cred ca s-a plans careva de partea de visuals ! Il incerc mai tz si eu pe steam in limita a 2 ore

  5. #65 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Oof, review-uri cam slăbuțe.

    Dacă Ragnarok era mediocru si nefinisat pentru unii, sunt curios cum li se va părea jocul ăsta.
    N-ai inteles, la GOW a ''comandat'' sony reviewurile, acilea sunt astia rautaciosi, in realitate jocul e mega traznet.

  6. #66 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Tare frustrant pare din review-ul lui SkillUp.
    Faza de la minutul 17 e foarte aiurea .
    Din pacate a jucat exclusiv pe PC unde, daca urmaresti analiza DF, are niste probleme fff mari. Si la fel, se vede ca nu a avut nici cel mai bun sistem si nici setarile corecte pentru imagine.

    D-aia a si zis ca nu recomanda jocul, momentan.
    Dar in rest, ei livreaza ce au promis. Doar ca asteptarile oamenilor erau putin mai ridicate.

    Pacat ca au ramas pe UE 4.2 in loc sa treaca la UE5. Oricum jocul arata senzational iar combat-ul pare interesant.

  7. #67 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Jocul e intr-o stare proasta pe XSX și PC, foarte multe probleme am văzut in review-ul de la DF. Poate îl repara și ei pana ajunge pe GamePass.

  8. #68 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca ajunge in gamepass prea curand, sincer.

    Si da, e intr-o stare fff nasoala momentan si pe X. E ceva problema a lor, interna si trebuie sa o rezolve rapid.

  9. #69 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Combatul pare interesant? care parte? Aia in care dai dodge automat tinanand apasat stanga/dreapta sau cea in care te cotonogesc inamicii din toate partile? In afara de aspect/atmosfera, care si mie imi plac mult, nu mi se pare ca jocul livreaza altceva.

  10. #70 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, partea de hand to hand combat mi se pare interesanta. Fix partea cu dodge la momentul perfect + hit mi se pare interesanta. Nu stiu cum o fi in joc efectiv, dar din ce am vazut si in teorie, mie mi se pare interesanta.

  11. #71 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    OMG ! pur si simplu ramai masca ! Pe PC ma ia cu recomandari din astea la 146fps-uri ! Recunosc ! Nu se poate juca fara drop-uri de cate 30fps-uri. Sta in 70 urmatoarea secunda in 40 si iar . Daca il limitez la 30 fps’s tot scade la 20 pt o secunda si revine . Solutia …totul pe medium . Deck-ul sta mai bine
    Attached Images Attached Images callisto1.jpg callisto2.jpg callisto3.jpg

  12. #72 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    l-au updatat de dimineata. Sta mult mai bine la capitolul stutters, dar este loc pt imbunatatiri. Jocul mi se pare mai apropiat de Riddick : Escape from Butcher bay decat de DS . Are vibe-ul ala !

  13. #73 SP
    Member rzv31's Avatar
    Gata l-am terminat. Mie chiar mi-a placut. M-a tinut in priza mereu, mi-a placut si combatul, ai si melee ai arme. Grafica extraordinara, timpul de joc mai mult decat suficient. Este un survival horror reusit. Nu m-a deranjat faptul cand vin pe tine 3 mutanti deodata, asa si trebuie, nu pe rand ca in alte jocuri tampite de parca stau la coada sa te atace; asta e realitate. La fel si inventory, foarte bine ca e limitat, nu sa strangi in prostie sa nu mai fie dificil deloc. Jocul e linear, exact ca si Dead Space, asa si trebuie, doar ai un obiectiv de la bun inceput nu sa te plimbi de nebun, aiurea. Lumea am vazut pe internet, ca se plange ca nu poti explora, pai in realitate asta ai face, ai explora sau ai vrea sa scapi cat mai repede? Asta mi-a placut, e cat mai aproape de realitate. Mult iar mi-au placut scenele mortii, cand te omoara, dementiale.
    Am impresia ca multi au uitat cum a fost Dead Space, e practic acelasi joc, aceeasi poveste simpla, acelasi gameplay, doar ca era ceva mai spooky.
    Sa acorzi astfel de review-uri sau note ca vezi domne nu e fix dead space, ca are frame drops, ca are stuttering, pi ultimele doua se vor rezolva printr-un update si gata, care e problema? Sincer daca asta ar fi fost lansat prima data in locul lui Dead Space si invers, pai cu siguranta si despre Dead Space s-ar fi zis la fel.

    In concluzie, joc bun, m-a tinut captivat incontinuu, ai de toate in el, pentru mine se vede ca au pus suflet in el. Singura chestie enervanta a fost Heal-ul, ii ia o groaza de timp sa isi dea heal.

  14. #74 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Sa acorzi astfel de review-uri sau note ca vezi domne nu e fix dead space, ca are frame drops, ca are stuttering, pi ultimele doua se vor rezolva printr-un update si gata, care e problema? Sincer daca asta ar fi fost lansat prima data in locul lui Dead Space si invers, pai cu siguranta si despre Dead Space s-ar fi zis la fel.

    In concluzie, joc bun, m-a tinut captivat incontinuu, ai de toate in el, pentru mine se vede ca au pus suflet in el. Singura chestie enervanta a fost Heal-ul, ii ia o groaza de timp sa isi dea heal.

    Normal ca o sa taxeze ca are probleme tehnice, jocul a fost lansat cu ele , ce ma intereseaza pe mine ca peste 6 luni le rezolva?

  15. #75 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    L-am terminat si eu . Frumos !
    Manusa am upgradat-o complet , varianta logica pt mine . Skunk Gun-ul este cea mai puternica arma din apropiere si aveti grija sa n-o ratati cand explorati (chapter : Habiat).

    La capitolul graphics este superb . Cel mai misto volumetric fog, diffuse lightning ...translucent skin, pe care le-am vazut intr-un joc.

    Glen Schofield, CEO of developer Striking Distance Studios, explained :
    what happened to cause the problem on Twitter(opens in new tab). "A wrong file was patched", he said. "Just freakin error by someone rushing." He also referred to it as "a clerical error", and said that, "It's launch day, this happens unfortunately. This is Krafton's 1st sp, console game so we're basically doing everything ourselves like a startup. I apologize"
    Hai cu DLC-ul si NG+ ul !
    Attached Images Attached Images callisto3.jpg callisto2fum2.jpg callisto2fum1.jpg callisto1.jpg callisto4.jpg

  16. #76 SP
    Manager paul's Avatar
    Content roadmap:
    Attached Images Attached Images fi7c_oqveaauqgj.jpg

  17. #77 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocu ăsta imi aduce aminte de The Order 1886. Arata foarte bine, are voice acting bun, gameplay simpluț, dar flashy si satisfăcător. Dar toată lumea o sa-l huleasca și o sa-l uite pt ca nu tine 100 de ore si pt ca la lansare site-urile si review-erii cu renume au dat cu el de pământ pt ca e "prea simplu".

  18. #78 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Problema e pricetag-ul.....niciun joc nu merita 70 de euro/ dolari pentru 10 ore de gameplay...oricat de extraordinar ar fi. Este o parere personala binenteles, dar in conditiile in care sunt jocuri mult mai lungi la acelasi pricetag, nu prea se justifica.
    Astept SH sau vreo reducere considerabila.

  19. #79 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu cred ca ajunge in gamepass prea curand, sincer.

    Si da, e intr-o stare fff nasoala momentan si pe X. E ceva problema a lor, interna si trebuie sa o rezolve rapid.
    Nu e graba, daca ajunge peste 1 an e bine.

  20. #80 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Problema e pricetag-ul.....niciun joc nu merita 70 de euro/ dolari pentru 10 ore de gameplay...oricat de extraordinar ar fi. Este o parere personala binenteles, dar in conditiile in care sunt jocuri mult mai lungi la acelasi pricetag, nu prea se justifica.
    Astept SH sau vreo reducere considerabila.



    Problema e price tag-ul la orice joc, in general, nu la jocurile "scurte".

    Eu nu inteleg de ce lumea vrea in continuare jocuri de 60-120+ ore, eu nu le mai suport, prefer sa am de unde alege.
    Si as alege oricand un joc mai scurt, dar care este unic pe tot parcursul, si nu repetitiv, de dragul de a dura mai mult.

    Fiind genul care face cam 100% intr-un joc, au inceput sa ma dispere.
    Aproape toate jocurile lungi sunt lungite total artificial.
    Si aici imi vin in minte AC Origins si AC Odyssey. Valhalla inca nu am jucat.
    Am curatat hartile alea pana mi-a dat sangele pe nas, si am facut-o cu trainer, pe PC. Cred ca pe consola muream de nervi.

    Revenind la pretul de 70 euro, nu va pune nimeni sa luati jocuri la lansare.
    Sunt surprins ca pana si reviewerii inca nu s-au obisnuit cu ideea ca un joc NOU este de fapt un open beta, platesti pret maxim ca sa descoperi buguri, efectiv lucrezi la patchurile care urmeaza.

    Si al doilea lucru care pe mine ma deranjeaza: DLC-urile.
    Daca voi ati terminat un joc la lansare, mai aveti chef sa va intoarceti peste un an, doi, la el?
    Mi se pare ca abia acum a terminat AC Valhalla cu story DLCs, la 2 ani de la lansare!
    1. Nu mai stii nimic din story, ia de cauta recap-uri pe youtube
    2. Nu mai stii controlls/gameplay mechanics, ia de te reobisnuieste, citeste iar hints/mapping (am patit la Iki Island)
    3. Stai cu jocul instalat timp de 1-2 ani, sau reinstaleaza-l la fiecare DLC lansat
    4. Dupa ce ca ai platit jocul initial, ia de plateste fiecare DLC nou lansat.
    5. Iti iei jocul in editie standard (in special cei care iau fizic, si apoi te oftici ca au scos goty/complete edition, in timp ce tu ai platit si jocul si dlc-urile separat. Colectionarii de jocuri fizice stiu ca un joc pe disc, fara dlc-uri, e aproape ca un joc digital...

    Dau ca exemplu aici teapa luata cu Diablo 3 Ultimate Evil Edition. Credeam ca e jocul final, ca apoi sa scoata Eternal Collection.
    Mi-e prea lene sa mai pierd vremea sa-l vand acum.

    Din ce am vazut pana acum, Callisto Protocol mi se pare un joc horror atmosferic superb. Este exact ceea ce vreau de la un joc de genul asta:
    o experienta liniara, cinematica, imersiva, fara mizerii de zeci de de ore repetitive.
    A, are niste probleme la lansare, pe XSX si PC, ce e nou in asta?


    Nu mai bine verificati backlogul ala, pana apar patchuri si discount la joc ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Alpha Protocol nu va primi un sequel By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 06-07-2010, 19:51
  2. Alpha Protocol Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 23 Last Post: 03-06-2010, 02:47
  3. Alpha Protocol amanat By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 08-02-2010, 08:09
  4. Alpha Protocol amanat By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 05-10-2009, 23:00
  5. Alpha Protocol pe 6 octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 03-07-2009, 17:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts