Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 128

Thread: Assassin's Creed Mirage

  1. #21 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Niceeee. Banuiesc ca readuc tombs.

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A venit si anuntul oficial
    Attached Images Attached Images assassins-creed-mirage.jpeg

  3. #23 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Ar fi misto sa readuca niste provocari de parkour pe timp (poate chiar si combinat cu niste combat).

    Sau un fel de platforming cum era in Prince of Persia cu fierastraie , tepuse si altele.

    Mie mi-au placut si labirinturile din AC3 (in care mergi pe intuneric printr-un labirint si folosesti torte).

    + acitivitatile cu masinariile lui DaVinci in AC2.

    Of, pot face asa de multe lucruri sa iasa ceva misto, chiar imi doresc asta (pentru ca m-am atasat de franciza). Exista multe activitati extra deja implementate in alte locuri care sunt misto si nu trebuie decat sa le introduca si sa le adapteze. Dar cum ziceam, sunt sceptic.

  4. #24 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Trebuia sa zica si ei, ca sa mai calmeze leak-urile.
    Totusi poza aceea ar fi dintr-un quest sau DLC, numit The Forty Thieves Quest.



    Macar sa iasa pana in martie 2023, desi mi se pare cam devreme. Banuiesc ca o sa traga de el pana in 2024-2025 cand ar iesi urmatorul, "Infinity"

    Si cu Mirage, cred ca vor "inchide" timeline-ul, din 431 BCE pana in 1868 (nu am luat in calcul si Chronicles cu China, India si Rusia)

  5. #25 SP
    Member smits's Avatar
    Dupa valhalla no thanks. Le urez bafta.

  6. #26 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Poza din tweet imi da un vibe de Prince of Persia.
    Sunt curios daca vor da un teaser la AC1 Remake si daca Altair va semana cu Desmond, nu cum au facut in AC Revelations (desi parca a fost din cauza reinnoirii contractului cu modelul)

  7. #27 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Se pare ca a fost gandit ca un DLC la AC Valhalla, nu ca un joc independent. Deci eu zic sa nu va entuziasmati prea tare in legatura cu el si ,,reintoarecerea la origini,,. Probabil ca numele l-au ales foarte bine. Un miraj inainte de cash-grabul Infinity.


  8. #28 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Youtuber j0nathan, who was the first to report the exact name of the new Assassin's Creed part, shared new information about Assassin's Creed Mirage.

    Here's What We Know
    - The game's action will unfold in one city, Baghdad, surrounded by desert landscapes, rivers, and oases;
    - The areas of Baghdad are controlled by four ringleaders and the gamer will have to fight each of them;
    - Assassin's Creed Mirage will feature many elements from the very first parts of the franchise, which the developers eventually abandoned. As examples, j0nathan cites knife-throwing and a greater emphasis on stealth;
    - One of the main features of Mirage will be the crowds of people in the streets. In this regard, the game will be similar to Assassin's Creed Unity;
    - Important enemies' kills will be shown in slow motion, as it was in the classic installments;
    - Mirage will also feature new acrobatic abilities that will help the hero to move around Baghdad quickly and safely;
    - The protagonist, as it was previously announced, will be a young assassin Basim from Assassin's Creed Valhalla.
    - Assassin's Creed Mirage will be released in April-June, 2023.

    The official information about the game will be announced at Ubisoft Forward, which will take place on the evening of September 10.
    https://gagadget.com/en/games/163161...ails-about-as/

  9. #29 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Super info, pentru mine asta inseamna inapoi la origini, stealth, crowd control, slow motion kills, etc.

    Prefer un AC de genul asta la care povestea sa fie mai scurta dar sa exceleze prin gameplay si stealth & assassinations, decat un Valhalla unde trebuie sa joc Street Fighter combinat cu hack&slash ca sa avansez intr-o poveste de altfel foarte misto.

    Nu le judec viziunea creativa dar se indepartasera foarte mult de esenta si de ceea ce a insemnat Assasins Creed cu acel combat haotic si RPG elements, ala nu mai era Assasins Creed.
    Il astept cu mare interes pe acesta!

  10. #30 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Sunt curios daca tanarul Basim va fi influentat de Loki. Ca in Valhalla era deja Loki ce controla acel trup.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca depinde de cum vor ei sa faca legaturile in spate si daca vom avea iar actiune pe mai multe planuri.

  12. #32 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Si oare la povestea din prezent vor mai arata ceva sau se vor concentra doar pe trecut.
    Abia astept evenimentul sa prezinte ceva mai "palpabil" in afara de un trailer. Un story plot, un mic gameplay.
    Daca da si teaser la trailer-ul de la AC1 Remake, deja incheie superb evenimentul.

  13. #33 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  14. #34 SP
    Senior Member dark18's Avatar



  15. #35 SP
    Manager paul's Avatar
    Cinematic premiere:

    Developer trailer breakdown:

  16. #36 SP
    Member westy9009's Avatar
    hmmm... deci Bagdad si nu suna rau .

  17. #37 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Mi-a plăcut ce am văzut, dar m-au cam bagat în ceata. Atâtea AC-uri, 4 bucăți în diferite forme (tv, mobile, live service).
    Storc cat pot din seria asta si bravo lor, a fost binevenită prezentarea dupa gluma de la Marvel.

  18. #38 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pana la lansare, vor mai da informatii despre joc. Deci daca precomanzi, vei primi side questul The Forty Thieves.

    - ACV Last Chapter va incheia povestea lui Eivor si va ajunge in Vinland unde este si inmormantat.
    - Jade va iesi pe Netflix app din ce zicea directorul de la Netflix.
    - Red va fi, probabil, cum sunt Origins, Odyssey si Valhalla. Evident, ramane de vazut cum se vor lega de povestile din trecut, daca vor sa se lege sau Mirage va incheia toata povestea din prezent.
    - Hexe va fi un RPG mai dark, cu vrajitoare, probabil un Van Hellsing-style, parerea mea. Pacat ca nu a zis nimic despre joc, doar abia asteapta ca fanii sa faca un breakdown la trailer
    - Infinity este un hub de multiplayer, se pare ca.

    Sincer, sper ca Mirage sa incheie toata calatoria asta de 15 ani, la anul se fac 16 ani.

    Restul Red, Hexe si Infinity Hub vor fi viitorul seriei AC.
    Nu stiu daca este de bine sau de rau, dar lungesc prea mult seria si o cam strica, parerea mea.
    Am tot asteptat Remake-ul la AC1, dar se pare ca nu a aparut. Nici nu stiu daca vor face asa ceva, avand atatea proiecte in derulare.

    Revenind la Mirage, povestea este in urma cu 20 ani de Valhalla, unde vom juca cu Basim, un hot, ce va ajunge maestru asasin. Inseamna ca prezenta lui Loki nu il va afecta pe Basim.
    Si banuiesc ca multi il vor cumpara, ca are acel vibe ca din Prince of Persia.

    ---------- Post added 11-09-2022 at 01:38 ----------

    Am uitat sa spun faptul ca in trailer, era la un moment dat in varful unei cladiri, si m-a dus direct cu gandul la POP The Two Thrones.



    Dupa cum spuneau si ei, acesta este inceputul sfarsitului la Hidden Ones si Order of the Ancients si transformarea lor in Assassins si Templars

    ---------- Post added 11-09-2022 at 01:46 ----------

    Eu nu mai inteleg nimic. La ei pe site, spun ca Red si Hexe vor fi in proiectul Infinity. Inseamna ca le plaseaza pe amandoua ca multiplayer sau Red este singleplayer si Hexe multiplayer (vrajitoare vs oameni, vanatori de vrajitoare)?

    https://www.ubisoft.com/en-gb/game/a...entury-baghdad

    In Deluxe Edition vor oferi si o costumatie inspirata din Prince of Persia

    ---------- Post added 11-09-2022 at 01:48 ----------

    RED and HEXE will both be a part of Assassin's Creed Codename INFINITY, a hub that will connect players through different types of Assassin's Creed experiences, old and new. INFINITY will also bring multiplayer back to Assassin's Creed with a standalone experience.

    ---------- Post added 11-09-2022 at 02:00 ----------

    Se pare ca Jade nu este jocul pentru Netflix. Cel pentru Netflix este inca in dezvoltare.

  19. #39 SP
    Manager paul's Avatar
    Multe studiouri lucreaza la el (Bordeaux, Montreal, Montpellier, Sofia, Kyiv, Odessa, Singapore, Philippines, Bucharest).
    Assassin's Creed Mirage launches in 2023 on Xbox Series X|S, Xbox One, PS5, PS4, PC, Amazon Luna, and will also be available on PC with a Ubisoft+ subscription.

    Those looking for even more on day one can preorder the Deluxe Edition which includes the base game, a digital artbook, digital soundtrack, and deluxe digital pack containing a Prince of Persia-inspired outfit, eagle and mount skins, weapons, and more.

    Those who want the ultimate Assassin's Creed Mirage experience can preorder the Collector's Case, which includes everything available in the Deluxe Edition plus a 32cm figurine of Basim, an exclusive Steelbook with a design chosen by fans, a mini-artbook, Basim's brooch replica, a map of Baghdad as well as a Selected Soundtrack of the game. The Collector's Case is available at retail and on the Ubisoft Store.
    Mirage Collector's Case:
    Attached Images Attached Images acmirage_mockup_ccwithdeluxe_uk_nopegi.jpg

  20. #40 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Destul de multe studiouri sunt puse la treaba pe un singur joc. M-am uitat la lansarile jocurilor trecute si cele "premium" au avut lansari in octombrie-noiembrie, iar cele mici prin martie-aprilie, si tind sa inclin spre o lansare in martie-aprilie 2023.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Assassin's Creed 2 By Walkman in forum Console Club
    Replies: 461 Last Post: 06-03-2021, 07:48
  2. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  3. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  4. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  5. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts