Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast
Results 81 to 100 of 128

Thread: Assassin's Creed Mirage

  1. #81 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E bine ca deja ma gandeam ca urmatorul upgrade de iphone (acum am inca 7-le) ma va scapa de DSLR si cele 15kg atarnate de gat, poate ma scapa si de consola

  2. #82 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Dar nu cumva se va supraincalzi?
    La mine NS se incalzeste destul de mult la jocurile solicitante, la fel si la Xiaomi Note 10 pro.

  3. #83 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  4. #84 SP
    Senior Member dark18's Avatar



  5. #85 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pentru cei interesati si de numarul de Gamerscore, avem si achievements in sfarsit:
    https://www.trueachievements.com/gam...e/achievements

    Imi place ca au balansat destul de fair punctele la fiecare achievement, toate fiind in range-ul 10/20/30G maxim, nimic nesimtit de genul 80/100G pentru cine stie ce bazaconie, astfel incat poti rata anumite activitati de grind fara sa sufere foarte mult scorul.

    First 1000G/100% completion - 41 de ore!

    Ubisoft has shared a timeline for some context on "the story so far."
    We first spotted Basim in Assassin's Creed Valhalla (set around 872 CE) when he popped up in England during the Viking invasion. By then, he's already a seasoned member of the Hidden Ones. Mirage actually takes place over ten years earlier when Basim first joins, with the game set around 861 CE. Ubisoft says that while the assassins are still called the Hidden Ones when Mirage takes place, they're still the "first official incarnation of the Assassin's Brotherhood" which dates back to Bayek and Assassin's Creed Origins in around 49 BCE. For context, Mirage is apparently set almost 340 years before Altair's adventures.

  6. #86 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    First 1000G/100% completion - 41 de ore!
    Nu inteleg oamenii care fac asa ceva, atat de rapid. E clar ca joaca doar pt asta si fac totul pe fuga. Eu am ~5h in joc (review coming cand e gata ) si cu explorat si tot, nu stiu daca am facut 10% din poveste, mai ales ca este si mai greu overall si mult mai focusat pe stealth.

  7. #87 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @razvanrazy, il ai deja? Nu in data de 5 apare, sau l-ai primit mai repede de undeva?

  8. #88 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cod de review.

  9. #89 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  10. #90 SP
    Member omega's Avatar
    De la brotherhood am tot sarit jocuri din seria ac pana la unul care sa para cu adevarat altceva. Si am ajuns pana la Origins care mi s-a parut altceva. De atunci iar tot sar jocurile din seria asta pana apare unul cu adevarat diferit. Ma uit la asta si vad tot origins. Pacat de potentialul asta irosit.

  11. #91 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Aseara mi s-a instalat jocul. Are 32GB.
    Pentru varianta de PS5 mi s-au instalat si bonusurile de la Deluxe, iar pentru PS4 doar bonusurile de la Deluxe, nu stiu de ce, dar le-am sters.

    La noapte la 00:00 ma arunc prin Baghdad

  12. #92 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si eu am primit mail de la jocurinoi ca mi-a plecat comanda Collector's Edition, maine facem poze cu statuia lui Basim (sper)

    Nu stiu ce draci am, sunt mare fan Assasin's Creed inca de la primul, dar parca asa mare hype ca la asta n-am avut de la Asassin's Creed II...

  13. #93 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Xander, si eu la fel. Si de cand ascult melodia de la OneRepublic, parca mai rau m-a starnit

  14. #94 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au inceput sa apara reviews.
    EasyAllies:

    ACG:

    IGN:

    SkillUp:

  15. #95 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Mi se pare destul de ciudat ca pe mine misiunile ma trimit in special cu gandul la AC Odyssey, dar fara partea de superputeri (cu exceptia chain assassination). Am platinat cu tot cu DLC-uri acel joc si chiar mi-a placut sa fac forturile. Iar partea cu bombele ma face sa ma gandesc la AC revelations. Oricum, cred ca totul se rezuma la AI si cat de bun e in jocurile cu stealth. Chain assassination e un fel de jail card cand AI-ul se poarta dubios si te descopera prea repede in anumite situatii, iar atunci cand AI-ul e prea prost... nu prea ai ce-i face. Jocul nu ma trimite deloc cu gandul la AC Valhalla.

    Si imi place ca nu prea dai daune inamicilor, desi daca voiai sa eviti combatul puteai sa o faci si in alte titluri. (ceea ce sii faceam in AC Odyssey/Origins).

  16. #96 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Un pic mai slabute review-urile de cum ma asteptam:


    OpenCritic - 76
    Metacritic - 77

  17. #97 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Se mai schimba (sper), oricum asa cum am spus mai devreme si la Forza Motorsport, notele sunt trase in jos de cei nelipsiti 2-3 frustrati de serviciu care dau mereu note de 5/10 overall, deja daca ai 3 din astia la un joc trebuie multe note de 8.5 si 9 ca sa iasa media peste 8...

    Eu personal elimin tot ce inseamna note de 5 si fac singur media aritmetica a celorlalte note ca sa aflu cam care ar fi media average.
    In conditiile in care 75-80 de publicatii graviteaza in jurul notei 8-8.5, refuz sa dau atentie sau veridicitate unor distrusi care dau ei nota 5 doar pentru ca asa li s-a spus de la departamentul financiar/HR!

    Oricum eu la ce vad, imi vine sa plec pe jos in depozit la FAN si sa-mi iau singur coletul, nu mai pot sa astept pana maine!

    'Golden Age Baghdad'
    'stealth-based design'
    'rich and characterful adventure'
    'a world that's always a delight to explore'
    'one of the best games in the series'
    Sunt curios ce note ar fi dat sclavii astia din poza de mai jos daca nu era facut de Ubisoft jocul, jocul asta de nota 5 unde poti explora un oras by foot mai ceva ca la National Geographic si unde simti ca vine peste tine istoria la fiecare pas.
    Bine ba, povestea este de nota 2, poftim, dar chiar si asa daca faci media aritmetica a tuturor aspectelor jocului nu are cum sa va dea media 5, sclavilor!
    Attached Images Attached Images ac.jpg

  18. #98 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mare grija cu reviews, mai ales la cele scrise, inclusiv din RO - sunt pline de spoilere si probabil sunt postate de oameni care nu stiu nimic despre asta sau despre jocuri in general.
    Eu, desi am jocul si ma joc deja, nu am reusit sa-l termin si mi-am luat niste super spoilere de poveste - ceva ce nu ma asteptam sa se intample din reviews, mai ales fara avertisment

    Va recomand sa ramaneti la video reviews de la publicatii/persoane cunoscute, daca tineti vreun pic la poveste.

  19. #99 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    @Xander , nu iti trimit prin Sameday? Parca ei lucreaza cu Sameday.

    Eu, personal, nu m-am uitat dupa nicio nota la vreun joc pe care am vrut sa il joc.

    ---------- Post added 05-10-2023 at 01:20 ----------

    @razvanrazy: Mie mi se pare ca lipsync-ul e la fel ca in Valhalla. Eu joc pe Performance si grafica tinde spre cea ca in Valhalla. Tu ce folosesti?

  20. #100 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    @Xander , nu iti trimit prin Sameday?
    Ba da ai dreptate, am gresit eu..
    Asta inseamna ca n-am nici o sansa sa il primesc astazi, in zona in care locuiesc eu Sameday vine doar cand are chef gealatul alocat pe zona si cam in 90% din cazuri nu vine la timp. In plus, mie personal imi da oricum cu sictir de cand l-am reclamat ca a urlat la mine deci mai mult ca sigur jocul meu s-a dus la dracu si va trebui sa il recuperez eu din cine stie ce depozit ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Assassin's Creed 2 By Walkman in forum Console Club
    Replies: 461 Last Post: 06-03-2021, 07:48
  2. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  3. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  4. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  5. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts