Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 23 of 23

Thread: Hollow Knight: Silksong

  1. #21 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    32 de ore de joc si incep sa nu mai am rabdare. Jocul e printre cele mai bune jocuri 2D jucate de mine. Il recomand cu incredere celor rabdatori. Eu nu sunt cel mai indemanatic la a apasa in milisecunda potrivita un buton, ma joc de ani de zile dar reflexele nu imi sunt de chirurg. Si simt ca progresul din jocurile Form Software ajuta si in directia asta. Poti deveni mai dur, mai puternic jucand si jucand si investind soulsurile colectate in ce abilitate vrei tu. Nu e nevoie sa sari peste chestii de platforme, la fel ca la inceput si mai tarziu in joc, doar ca micsorezi milisecunda sa faci sarutura mai dificila. Partea de platforming in puncte dificile ale hartii ma termina psihic. In Bloodborne am jucat primul nivel ore intregi sa devin mai puternic investind souls colectate in directia asta. Aici ce naiba sa fac daca nu pot apasa butonul in secunda potrivita pt ca natura m-a facut mai lent? E adevarat ca unele parti ale hartii sunt optionale, dar daca vreau sa devin mai puternic sa iau o bucata de masca trebuie sa sar acolo. Deci cercul vicios. Fara platforming nu esti mai puternic, nu esti mai puternic nu bati bossul ca nu eviti lovitura in milisecunda potrivita. O sa fac o pauza de la joc sama calmez. Poate si daca mi se face dor il reiau cu forte proaspete. Deocamdata a ajuns da ma frustreze prea mult.

  2. #22 SP
    Member codpin's Avatar
    Desi nu suntem pe threadul potrivit, hai ca iti raspund tot aici.

    Sa stii ca partea de platforming devine mai usoara dupa ce mai avansezi in joc, mai bati niste bossi.

    Tu acum probabil incerci sa ajungi undeva unde nu poti pt ca nu ai deblocate skillurile alea de care am zis mai sus.

    Legat de bosi, vezi ca devin din ce in ce mai dificili. Nu stiu la care ai ajuns dar mie printre cei mai grei mi s-a parut fix protagonistul din partea a doua, pe threadul pe care suntem acum.

    Deci, incearca sa treci de bossi, acolo nu ai nevoie de chestii deblocate. Daca nu poti, eu zic sa-l lasi.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  3. #23 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Sword Art Online: Hollow Fragment By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 21-11-2015, 02:15
  2. Shovel Knight By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 05-07-2014, 21:57
  3. Replies: 0 Last Post: 04-07-2014, 11:44
  4. Replies: 0 Last Post: 19-02-2014, 22:40
  5. Conquest Knight XV By siNcE in forum Auto & Moto
    Replies: 4 Last Post: 23-08-2009, 03:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts