Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 34 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 679

Thread: Tekken 6

  1. #21 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Fratilor, cum joc Scenario Campaign in (online) multiplayer?
    Nu gasesc optiunea prin meniu.
    Thx

  2. #22 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Fratilor, cum joc Scenario Campaign in (online) multiplayer?
    Nu gasesc optiunea prin meniu.
    Thx
    Nu merge online. Probabil �n viitor: http://www.shacknews.com/onearticle.x/60813

  3. #23 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mane, in toate review-urile pe care le-am citit/vazut spun ca merge in ONLINE, doar ca in co-op (care inseamna OFFLINE) nu merge.
    N4G.com : Tekken 6 Scenario Campaign Mode Detailed

  4. #24 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Habar n-au ce vorbesc (de aia niciodată eu nu citesc Review-uri/Preview-uri) - eu �ți zic că nu merge. Dacă vrei să �nțelegi...bine, daca nu...iar bine.

  5. #25 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Habar n-au ce vorbesc (de aia niciodată eu nu citesc Review-uri/Preview-uri) - eu �ți zic că nu merge. Dacă vrei să �nțelegi...bine, daca nu...iar bine.
    Oare or fi asa prosti GT si Gamespot?
    Chiar sunt f curios de ce am gasit pe 2 review-uri mari ca merge, dar DOAR cu partener online.
    fff dubios

  6. #26 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    lol

    ---------- Post added 24-11-2009 at 11:11 AM ----------

    Un mic chestionar

    Tekken 6 Video Game Survey 2 (Nov. 13 - Dec. 11)

    ---------- Post added 24-11-2009 at 11:24 AM ----------

    ...iar la final o să primiți un cadou

    ---------- Post added 24-11-2009 at 04:58 PM ----------

    NBGA Forums - View Single Post - Scenario Campaign Experience

    [...]

    NBGA Forums - View Single Post - Scenario Campaign Experience

    [...]

    NBGA Forums - View Single Post - Scenario Campaign Experience

    ...lămurit?

    ...

    Și o chestie anunțată azi:

    Namco Bandai will release an update patch for the PS3 and 360 versions of Tekken 6 on November 26, it has just confirmed.

    The patch focuses on improvements and tweaks in the game's online gameplay, following widespread user feedback (in other words, you guys shouted pretty loudly). Here's what it'll do:


    Improved input response: improvement of the game's responsiveness to button / command inputs;

    Selectable search priorities for ranked matches: players will be able to set search priorities for opponents in ranked matches based on comparable rank or connection quality as well as location;

    Optimized data transmission between fighters and spectators: fight data will be optimized in order to reduce the bandwidth load on the host's console;

    Signal strength bars: the signal strength bar will reflect connection quality more accurately;

    Chance to cancel match: players will be able to cancel the match before it begins once the opponent's signal strength has been displayed on ranked matches.

    NB specifies that this update is "separate from the online co-op Scenario Campaign mode download which is scheduled for release separately this winter."
    Amin!

  7. #27 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  8. #28 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    "but I just want to prove my point to some guy (you know the type...)."

    Asta nu pot spune ca mi-a facut cinste, sincer sa fiu.
    Dar nah, nici nu ma asteptam la altceva din partea ta.
    Oricu ms de raspuns.

  9. #29 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...asta e

    M�ine vine patch-ul! - de abia aștept

  10. #30 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...asta e
    Invata sa fii respectuos cu membrii forumului si sa te abtii de la misto-uri ieftine data viitoare.
    Cat despre "you know the type" - nu stiu ce "type" ti-am dat eu impresia ca as fi, dar te asigur ca mai sunt si type-ul cu care nu vrei sa ai de-a face IRL dupa ce faci astfel de afirmatii despre mine pe un forum public.

  11. #31 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ești genul de om care nu crede c�nd �i spui ceva (mai cu moț lol - și-am observat asta demult).

    Ți-am spus frumos de prima dată că NU SE POATE, apoi ți-am explicat, a 2-a oară, și de ce (+link)...dar tot n-ai crezut. M-am asigurat, a 3-a oară, că primești mesajul (și pentru ce te enervezi așa? Am dat ceva date personale? Am spus ceva nume? ...haha!) - citește cu atenție

    I know it's not...but I just want to prove my point to some guy (you know the type...).
    Dacă ziceam taw + GT...etc...era cu totul altceva

    M-am asigurat ca link-ul ăla să sune pentru toți.

    ...și cu asta-m terminat dicuția

    ---------- Post added 26-11-2009 at 12:34 PM ----------

    ...primele impresii după noul patch:

    Merge excelent! lol

    La opțiunea Ranked Match au apărut opțiuni noi (poza 1):

    1. Search Priority
    • Connection Quality
    • Rank

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...of...MERGE-prost! (iar s-au amestecat)

    --

    ...prima impresie după noul patch:

    Merge excelent! lol

    Imeidat după ce s-a instalat patch-ul...vine un mesaj �n care scrie că e bine să joci cu oponenți de același rank...bla, bla

    La opțiunea Ranked Match au apărut opțiuni noi (poza 1):

    Search Priority - Connection Quality / Rank
    Area - World / Asia / America / Europe / Japan

    In lobby...�n unele cazuri (c�nd conexiunea scade sub 5 linii) apare un mesaj de accept/refuz a meciului - valabil 10 secunde (de ambele părți) (poza 2):

    După părerea mea...tot ce-i de la 3 linii �n sus e excelent. Am prins 3 meciuri cu 5 linii și 7-8 cu 3 linii.

    Cam astea-s...altceva n-am observat. Ah...parcă imput-ul e mai bun...dar cum nu joc de pe stick...mi-e tot una. O să-l �ncerc și cu stick...să vedem.

    Scuze de calitatea pozelor (n-am aparatul acasă).
    Attached Images Attached Images image046.jpg image047.jpg

  13. #33 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Eu sunt satul de timer-ele lor.La orice rahatel, tre sa astepti x secunde, sau sa apesi A.

  14. #34 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Eu sunt satul de timer-ele lor.La orice rahatel, tre sa astepti x secunde, sau sa apesi A.
    Da, de la un timp e enervantă faza...

    ...eu pățesc o fază foarte penală. Mereu...după 20-25 de meciuri (le-am numărat) trebuie să sterg update-ul (clean cache...) deoarece nu-mi mai găsește niciun meci

    Prima dată am crezut că-i de la netul meu...dar - 100% e de la ei.

    Failed to create a session
    ...cum sterg update-ul și-l refac...merge. Foarte ciudat!

  15. #35 SP
    Member adio's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1
    .......Eu acum cred că am peste 137 de milG. Trebuie g�ndit cum joci Scenario. Dacă vrei să faci bani...atunci �ți pui item-urile ce măresc valoarea banilor...�n defavoarea item-urilor element (gheață, foc, electricitate...).
    ....
    Item-urile astea sunt cele pe care le iei in scenario mode? Si cum le pui?
    Si inca ceva cand primesc un pumn/picior si cad jos pe ce tre' sa apas sa ma misc lateral, dar sa nu ma ridic?

  16. #36 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by adio View Post
    Item-urile astea sunt cele pe care le iei in scenario mode? Si cum le pui?
    Da. �n acele lăzi se află costumele (item-urile). Ca să le pui pe personajul tău trebuie doar să ieși �n world map...să dai pe start și să mergi la costumize. Din lista de personaje alegi cele două personaje cheie. Adică Alisa + personajul tău...de ex. Yoshimitsu (mergem pe Yoshimitsu).

    Odată ce l-ai ales (�n partea dreaptă �ți vor apărea banii), alegi ce model vrei tu (nu prea conetază...dar odată ce-ai ales modelul...răm�i cu ăla...deoarece acolo-s toate costumele). Alegi 1P Model (de ex.) și mergi la EQUIP (nicodată la PURCHASE). N-au nicio putere costumele alea...la final dacă vrei...ca design...aia e treaba ta.

    La EQUIP aci acolo categorii (Head...glasses, face, etc). Intrii pe fiecare și urmărești info.-ul (de ex. increases the value of fight money items by 379%). Odată ce ești mulțumit cu item-ul...�l selectezi și gata.

    Atenție! Valoarea lor nu se adună (e ceva bug) deci e bine să le iei pe r�nd și să analizezi care-i cel mai valoros costum și din ce categorie...și pe ala să dai EQUIP. Nu te uita la cum arată personajul tău...nu asta-i important. Important e să aduni bani...sau itemuri...etc. Mai mult ca sigur...o sa arate aiurea lol (așa arată toate).

    Opțional - poți să pui costume care măresc șansa de a lua item-uri rare (valoroase). - ex. Incrases item drop rate by 154%...

    Item-urile luate pe aprcursul unei misiuni nu se �mpart (deci...ce ia Alisa ia Alisa...și ce iei tu....iei tu). E bine să stai atent la final c�nd se �mpart...să vezi cum stă treaba. Iar dacă ai văzut ceva valoros...sa treci la echipat lol

    N-are rost să vinzi costumele...e păcat. Toate costumele noi apar cu N - o singură dată

    C�nd ai terminat...dai back și-o alegi pe Alisa (tot așa...) și apoi dai pe misiuni

    Oki, sper c-ai �nțeles...și nu te-am prea �ncurcat.

    Quote Originally Posted by adio View Post
    Si inca ceva cand primesc un pumn/picior si cad jos pe ce tre' sa apas sa ma misc lateral, dar sa nu ma ridic?
    ...hmmm...măi sincer să fiu nu știu dacă se poate (sau dacă se poate eu n-am făcut așa ceva...niciodată. �n schimb la SoulCalibur IV știu că se poate). Cred că știi cum se face sidestep, nu? Ce poți face...(sau ce fac eu) �n timp ce mă ridic...să �ncerci să faci sidestep+kick. De multe ori dă rezultate și iei adversarul prin surprindere. Nu știu cum se numește tehnica...dar eu la Alisa o fac atunci c�nd mă bad cu Eddy sau Christie...

    N-am văzut, nici �n timp că mă băteam online, pe cineva să se miște �n lateral �n timp ce era pe jos...doar faza de care ți-am zis mai sus.

    Dacă există...my bad...(probabil pentru unele personaje...LEI sau ASUKA de ex.)

    ---------- Post added 27-11-2009 at 02:06 AM ----------

    ...o chestie minoră ce-am observat-o acum lol (după noul update - sună pleonasmic dar nu e):

    Pentru online mode - timpul de alegere a personajului e acum infinit, �nainte era de 30 de secunde lol

  17. #37 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by adio View Post
    cand primesc un pumn/picior si cad jos pe ce tre' sa apas sa ma misc lateral, dar sa nu ma ridic?
    Pe am impresia si se rostogoleste spre stanga personajului (inspre fundal) si pe + se rostogoleste spre dreapta personajului (catre ecran, jucator). Stiu ca scrie treaba asta intr-unul din mesajele din ecranele de loading.

  18. #38 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Sigur scrie in manual despre Okizeme-ul jucatorilor, am rasfoit eu intamplator.
    Testez diseara si revin cu info, daca nu gaseste altcineva inaintea mea.

  19. #39 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar









  20. #40 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Bune link-uri, Ronan, mai ales pentru incepatori.

    Mereu am considerat Tekkenul mai putin tehnic decat SF, iar EVO-ul de anu asta mi-a demonstrat acelasi lucru.Finalistii au fost 2 fatalai cu controllerele in mana (la SF4 cred ca maxim 5 au jucat cu controllerul, din cateva zeci sau sute de participanti) care nu stiau decat 2 launchere si 2 juggle-uri.
    Dash, dash, dash, cand gresea unu din ei, launcher si juggle cu 70% din viata.Asa a fost toata finala, EXTREM DE SLABA.

    Am renuntat de mult sa mai progresez la Tekken, tocmai din acest motiv.Joc doar de fun.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 34 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tekken 7 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 287 Last Post: 14-01-2024, 19:45
  2. Replies: 0 Last Post: 22-07-2011, 18:08
  3. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:38
  4. Tekken 6 By HeinekeN_ in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 10-10-2008, 13:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts