Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 108

Thread: Diablo II: Resurrected

  1. #41 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Am dat add amandurora, astazi nu o sa pot sta de joc, probabil noaptea tarziu. Dar poate ne sincronizam din cand in cand.
    By the way eu joc pe hardcore.

  2. #42 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ma dispera, caut un monarch shield alb sau 4os de o saptamana, nu vrea sa pice si pace. Si nu am cum sa fac trade pentru ca ghici ce, nu am voice sau text chat, sau lobbies.

  3. #43 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Ma dispera, caut un monarch shield alb sau 4os de o saptamana, nu vrea sa pice si pace. Si nu am cum sa fac trade pentru ca ghici ce, nu am voice sau text chat, sau lobbies.
    ai ajuns pe hell?

  4. #44 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am terminat și eu primul Run pe normal, nu înțeleg cum fac să îmi înceapă iar pe o dificultate mai mare.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  5. #45 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Dai create game si te lasa sa alegi nightmare.

  6. #46 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    ai ajuns pe hell?
    Sunt act5 pe hell de vreo 5 zile, dar nu pot sa fac singur ancients si nu gaseste nici un joc. Asa ca vreau sa imi fac spirit dar sa imi bag picioarele daca vrea sa pice. Fac Lower Kurast, Ancient Tunnels si Mausoleum dar singurul care a picat a fost magic

  7. #47 SP
    Member b615dub's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Sunt act5 pe hell de vreo 5 zile, dar nu pot sa fac singur ancients si nu gaseste nici un joc. Asa ca vreau sa imi fac spirit dar sa imi bag picioarele daca vrea sa pice. Fac Lower Kurast, Ancient Tunnels si Mausoleum dar singurul care a picat a fost magic
    Si eu in acelasi loc caut Monarch dar in act 1. Vezi ca nu trebuie sa iti pice neaparat cu 4 socket, poti sa i faci si tu cu questul din Act 5.

    Eu caut in The Pit, Den, Mausoleum, Crypt si Burial Grounds si nimic pana acum. Sa ai grija sa ai 0 magic find.

  8. #48 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Intra pe vreo comunitate de pe reddit sau un site de trading si roaga lumea de acolo sa te ajute cu ancient-ii....eu m-am incapatanat sa ii fac singur pe un sorc pe NM hardcore si mi-au dat 2 palme si am ajuns pe jos.

  9. #49 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Si eu in acelasi loc caut Monarch dar in act 1. Vezi ca nu trebuie sa iti pice neaparat cu 4 socket, poti sa i faci si tu cu questul din Act 5.

    Eu caut in The Pit, Den, Mausoleum, Crypt si Burial Grounds si nimic pana acum. Sa ai grija sa ai 0 magic find.
    Nu sunt de acord ca trebuie sa ai mf 0. Diferentele in procentaje sunt minime si iti ratezi sansa sa iti pice ceva bun cu mf 0. Eu zic ca iti pierzi vremea in Den si burial grounds.

    Noul meu run acum este Mausoleum, Pit, Ancient Tunnels si bloody foothils. As face si cows pe hell, dar cum am zis nu pot inca trece de ancients doar pt ca unul dintre ei este cold resistant. Daca am chef trec si pe la countess, Andy si Meph.

    Intre timp incerc sa imi fac mercul mai potent, i-am facut un treachery , are un insight non-eth si tal rasha helm, sa poata sa faca singur ancientul cold resist. Incerc din nou la lvl 85, nu e graba, monarch este acum prioritatea nr 1

    ---------- Post added 19-10-2021 at 09:49 ----------

    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Intra pe vreo comunitate de pe reddit sau un site de trading si roaga lumea de acolo sa te ajute cu ancient-ii....eu m-am incapatanat sa ii fac singur pe un sorc pe NM hardcore si mi-au dat 2 palme si am ajuns pe jos.
    Te ajut eu pe ancients nm daca vrei, dar softcore. Nu mai am rabdarea si timpul de acum 20 de ani sa joc hardcore.

  10. #50 SP
    Member b615dub's Avatar
    Pai asa zic baietii ca sa ti pice iteme albe nu trebuie sa ai MF.

    Eu am verificat zonele cu rata mare sa pice conform Dropcalc, daca bagi Moanrch acolo o sa ti apara zonele cu drop mare, primul loc e Cow Hell, dar eu inca n am trecut de Act 1

  11. #51 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Pai asa zic baietii ca sa ti pice iteme albe nu trebuie sa ai MF.

    Eu am verificat zonele cu rata mare sa pice conform Dropcalc, daca bagi Moanrch acolo o sa ti apara zonele cu drop mare, primul loc e Cow Hell, dar eu inca n am trecut de Act 1
    Singura dif intre mf 0 si mf x% este posibilitatea sa iti pice magic in loc de alb. Ghici ce, dupa ce singurul monarch mi-a cazut magic (in Mausoleum) cu mf 0, m-am interesat mai in detaliu pe net si am vazut ca este negijabila dif intre posibilitatea de a iti pica alb vs magic cu mf. Asa ca eu prefer sa fac toate zonele astea cu mf (nu de alta insa mi-au picat 2 nagel rings si trang`oul armor printre altele).

    Spune-mi pe ce joci (ps sau xbox) pt ca pot sa te duc in act5, cred ca in 2 putem face ancients (daca nu ai cold sorc). Doar ca acum nu sunt in Bucuresti unde am playstation si am acces doar la xbox pana probabil saptamana viitoare.

  12. #52 SP
    Member Mishy's Avatar
    Se joaca cineva de aici pe PC si vrea un Gheed charm?

  13. #53 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    ce % mf, din curiozitate?

  14. #54 SP
    Member Mishy's Avatar
    26 magic find

  15. #55 SP
    Member b615dub's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Spune-mi pe ce joci (ps sau xbox) pt ca pot sa te duc in act5, cred ca in 2 putem face ancients (daca nu ai cold sorc). Doar ca acum nu sunt in Bucuresti unde am playstation si am acces doar la xbox pana probabil saptamana viitoare.
    Joc pe PC ca sunt plecat de acasa si imi este mai usor sa-mi car laptop-ul. O sa-l cumpar si pe PS dar mai incolo.

    Am gasit Monarch-ul chiar acum in The Pit lvl 1, a picat de la un Fallen => Spirit Runeword

  16. #56 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Am gasit si eu numai ce. Mi-a dat 33% FCR, sunt multumit.

    Acum imi mai trebuie vipermage, war travelers si magefist si ma declar satisfacut

    PS: Eu nu prea faceam Pit pt ca erau des cold immunes, imi cam pierdeam vremea.

    ---------- Post added 22-10-2021 at 18:02 ----------

    Update, am gasit si vipermage si magefist. Mai raman war travelers, poare tal`s ammy sau mara`s si arach sau tal belt si cam aia e...trecem apoi la lucruri serioase (enigma pentru necro).

    ---------- Post added 22-10-2021 at 18:04 ----------

    Update: Am gasit si vipermage si magefist. Mai ramane war travs, poate maras sau tal ammy/ belt si cam aia e. Apoi trecem la lucruri serioase, enigma pentru necro

  17. #57 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu știu cine se ocupă de servere la jocul asta dar sunt o adunătură de idioții, în fiecare zi te pune pe o listă de așteptare de parcă ai sunat la relații cu publicul, de parcă nu am altceva mi bun de făcut.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  18. #58 SP
    Member Mishy's Avatar
    Doar 74? Slab, eu pe PC azi am fost la 424.

  19. #59 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Cel mai misto e cand iti iei disconnect fara niciun motiv=) si te rogi sa nu iti fi pleznit charul pe HC)

  20. #60 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Da, am incercat azi pe la 12 sa intru si era pe la 270. Am dat un restart, eram la 530. Am renuntat, vroiam sa imi mai cresc putin necro-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Diablo 4 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 135 Last Post: Today, 11:24
  2. Diablo 3 By Alexungureanu in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-09-2018, 22:01
  3. Diablo 3 By DeathWings in forum Jocuri PC
    Replies: 1141 Last Post: 13-01-2016, 00:35
  4. Diablo 2 By flavi_us in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 05-06-2014, 20:52
  5. Replies: 13 Last Post: 17-07-2012, 16:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts