Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 105 of 177 FirstFirst ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 ... LastLast
Results 2,081 to 2,100 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #2081 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Mafia II --- The Betrayal of Jimmy
    Total Playtime: 7:08 ( am folosit numai o masina pe care am modificat-o si de fiecare data ba trebuia sa o duc la service ba sa ii pun benzina )
    Mi-a placut foarte mult DLC-ul, merita jucat! Mi-a placut foarte mult stilul arcade ( bine ca va fi si in Jimmy's Vendetta )
    Aveti mai jos in postul lui ReNeGaDe124 plusurile si minusurile acestui DLC, sunt de acord cu el la absolut tot inafara de nota dar cele mai de apreciat plusuri mi se par free room-ul si stilul arcade.
    Ultimul cut-scene a fost epic pentru mine... mai ales ca nu intalnesti asa ceva pe parcursul DLC-ului. Confirma si titlul viitorului DLC ( Jimmy's Vendetta )
    Nu m-a deranjat ata de tare lipsa story-ului mai ales pe final cand am realizat ce va fi in vitorul DLC.
    Aveti mai jos niste poze cu o masina modificata mine cu care am jucat aproape tot DLC-ul.
    Nota: 8,5/10

    Waiting for Jimmy's Vendetta

    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Mafia II - The Betrayal of Jimmy DLC - Total Playtime: 06:12:29

    [+] free-roam
    [+] gratis
    [+] destul de lung (29 de misiuni)
    [+] Jimmy is bad-ass
    [+] stilul arcade
    [+] car paint jobs

    [-] poate deveni repetitiv
    [-] poveste mai deloc
    [-] cutsceneuri doar la inceput si la final
    [-] no trophies

    NOTA: 7.8

    "They don't know what's coming!"
    Attached Images Attached Images img_0286.jpg img_0287.jpg img_0288.jpg

  2. #2082 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Mafia II

    [+] Story
    [+] Voice acting incredibil
    [+] Feeling aparte
    [+] Muzica
    [+] Orasul
    [+] Grafica
    [+] Glumele
    [+] Finalul

    [-] Mici bug-uri
    [-] Scurt
    [-] AI-ul stupid
    [-] Oras neexploatat la maxim
    [-] Finalul ( a fost foarte frumos realizat, insa ceva imi spunea ca asa se va termina. Totusi nu asteptam acel final ce te lasa cu buza umflata ).

    Un joc superb, cu feeling aparte, voice acting incredibil si actiune destula cat sa te tina lipit de ecran 12-13 ore. Nu trebuie ratat de absolut nimeni!!!

    Nota 9.5\10

  3. #2083 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Mafia 2 - PS 3

    + Story
    + Voice Acting
    + Cars
    + Vito + Joe (+ Henry) = Chuck Norris
    + Humour
    + God damn awesome music
    + Grafica ( it could have been better )

    - Finalul
    - Framerate
    - I hate Marty !!!
    - Cops are stupid !

    Nota : 8.5/10

  4. #2084 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Unreal Tournament 3 - Platinum

    Incep prin a va spune sa nu cumparati jocul asta decat daca sunteti colectionari si nu aveti de gand sa il jucati pentru ca online-ul este mort: nu mai joaca nimeni multiplayer. Acum sa trecem la joc. Singleplayer-ul se prezinta in felul urmator: cateva cutscene-uri extraordinare realizate cu Unreal Engine 3, poveste de 2 lei, gameplay 0 (identic cu multiplayer), fiecare misiune este de fapt un meci de multiplayer in are trebuie sa te lupti cu boti. Epic (fail) ati dat-o in bara de data asta. Dupa Gears of War ar fi trebuit sa existe niste standarde totusi. Poti juca insa in 4 co-op. Partea de multiplayer este cea care a facut seria celebra si aici Epic Games nu a dezamagit. Gameplay-ul este foarte rapid si te tine in priza mult timp. In joc avem si vehicule, moduri clasice de joc DM, TDM, CTF, VCTF, Warfare, Duel, la care s-au mai adaugat 2 moduri noi prin DLC. Nu exista sistem de rank-uri sau de unlock-uri, care pentru mine este un mare plus. Avem si mutators, unele chiar funny (Big Head). Din pacate am jucat doar cu boti pentru ca nu am avut cu cine pe PSN si a devenit destul de boring in ultimele 3 zile de joc. Daca ar fi fost lume online, probabil ca asta ar fi fost jocul meu preferat in multiplayer. Un plus pentru cele doua DLC-uri free lansate pe store si pentru modurile importabile din editorul de pe PC sau cu Mod Finder, un minus pentru o campanie facuta de umplutura cu story 0, gameplay 0. Grafica si sunetul sunt foarte bune, Epic a utilizat la maxim Unreal Engine 3.

    Nota: 9/10, pentru gameplay-ul antrenant si multiplayer-ul care din pacate nu mai poate fi experimentat.

  5. #2085 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Iti multumesc foarte mult, chiar aveam in gand sa-l iau saptamana asta pentru multiplayer... bine ca mi-ai spus

  6. #2086 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Prince of Persia The Forgotten Sands

    Un joc dragut, care incepe oribil, dupa care iti da senzatia ca va continua bine, o si face, dar pentru o scurta perioada de timp. Combatul este plictisitor, deloc antrenant, puzzle-urile in schimb il salveaza, chiar daca nu se ridica la nivelul Sands of Time nici in materie de dificultate nici in materie de cleverness. Un alt minus ar fi ca, toti bossi din joc, mai putin cel final sunt la fel, cu o mica variatie la unul dintre ei care da un fel de "nuke".
    Ce mi-a placut a fost sfarsitul, partea dinaintea luptei cu bossul, cam de cand ajungi in turn. Lupta finala a fost interesanta, totusi, nu se ridica la nivelul GoW sau chiar Dante's (strict ultimul boss), deoarece stie vre-o 3-4 miscari si aia e, mai scoate niste add-uri la cateva secunde si gata. Atmosfera a fost ok, mi-a adus aminte de Sands of Time, dar parca nu strica putina variatie, toate locatiile imi pareau la fel, mai putin observatorul, care a fost foarte ok facut.
    Un alt plus sunt si trofeele usoare, pentru cei care nu alearga dupa platinum, intr-un singur run iei 2 trofee de aur si vre-o 5-6 de argint, ceva ce rar am intalnit. All in all, e un joc bunicel, zic bunicel pentru ca sistemul de combat e groaznic, ca sa va faceti o idee, ganditi-va la primul Assassin's Creed. Puzzle-urile si Platformingul il salveaza in schimb.

    Nota 8

  7. #2087 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Unreal Tournament 3 - Platinum

    Incep prin a va spune sa nu cumparati jocul asta decat daca sunteti colectionari si nu aveti de gand sa il jucati pentru ca online-ul este mort: nu mai joaca nimeni multiplayer. Acum sa trecem la joc. Singleplayer-ul se prezinta in felul urmator: cateva cutscene-uri extraordinare realizate cu Unreal Engine 3, poveste de 2 lei, gameplay 0 (identic cu multiplayer), fiecare misiune este de fapt un meci de multiplayer in are trebuie sa te lupti cu boti. Epic (fail) ati dat-o in bara de data asta. Dupa Gears of War ar fi trebuit sa existe niste standarde totusi. Poti juca insa in 4 co-op. Partea de multiplayer este cea care a facut seria celebra si aici Epic Games nu a dezamagit. Gameplay-ul este foarte rapid si te tine in priza mult timp. In joc avem si vehicule, moduri clasice de joc DM, TDM, CTF, VCTF, Warfare, Duel, la care s-au mai adaugat 2 moduri noi prin DLC. Nu exista sistem de rank-uri sau de unlock-uri, care pentru mine este un mare plus. Avem si mutators, unele chiar funny (Big Head). Din pacate am jucat doar cu boti pentru ca nu am avut cu cine pe PSN si a devenit destul de boring in ultimele 3 zile de joc. Daca ar fi fost lume online, probabil ca asta ar fi fost jocul meu preferat in multiplayer. Un plus pentru cele doua DLC-uri free lansate pe store si pentru modurile importabile din editorul de pe PC sau cu Mod Finder, un minus pentru o campanie facuta de umplutura cu story 0, gameplay 0. Grafica si sunetul sunt foarte bune, Epic a utilizat la maxim Unreal Engine 3.

    Nota: 9/10, pentru gameplay-ul antrenant si multiplayer-ul care din pacate nu mai poate fi experimentat.
    UT3 s-a lansat acum aproape 3 ani si nici nu a avut vanzari fabuloase... este normal sa nu fie mai nimeni in multiplayer (totusi, daca ai noroc, poti gasi un meci cu cativa jucatori). Povestea n-a existat niciodata, jocul asta e facut pentru multiplayer.

  8. #2088 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pff... a venit expertul sa ma lumineze. Joc UT de cand a aparut primul joc pe PC. Crede-ma ca stiu cu ce se mananca seria. Povestea nu a existat, dar jocul asta are singleplayer si imi permit sa il critic si sa spun ca este cea mai ridicola campanie singleplayer jucata de mine.

  9. #2089 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Pff... a venit expertul sa ma lumineze. Joc UT de cand a aparut primul joc pe PC. Crede-ma ca stiu cu ce se mananca seria. Povestea nu a existat, dar jocul asta are singleplayer si imi permit sa il critic si sa spun ca este cea mai ridicola campanie singleplayer jucata de mine.
    Pai daca joci de cand a aparut..trebuia sa stii ca jocu nu e facut pentru singleplayer...e asa sa fie acolo si pentru co op ...desi mai bine lasau cateva chestii din UT2k4 cum ar fi instagib si invasion ( sau cum se numeste cand vin valuri de creepi pe tine ) si toate personajele alea uber misto....in 2k4 aveai peste 30 de personaje..acum nici 10.

  10. #2090 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Dante's Inferno 8/10

    +storyline-ul
    +atmosfera din Infern care chiar te pune pe ganduri cateodata cand vezi atat de multa suferinta
    +Holy/Unholy talent trees
    +Relicvele
    +posibilitatea de a pedepsi sau a ierta sufletele
    +beast riding
    +++poate cel mai mare plus al acestui joc este ca a reusit sa trezeasca interesul si sa atraga atentia asupra operei originale, unii jucatori fiind interesati sa o citeasca si pe aceasta.

    -prea simplu
    -devine repetitiv
    -replicile lipsite de sentimente

    In final atasez un review care mi-a placut la nebunie:

  11. #2091 SP
    Pirate PlayforFun's Avatar
    Battlefield: Bad Company 2

    +Sunetul
    +Mediul destructibil
    +Grafică buna
    +Vehicule
    +Multe arme
    +Multiplayer foarte bun (multe moduri, harţi mari)

    -Povestea destul de slabă
    -Mici bug-uri
    -Puţine harţi in mp

    9.5/10

  12. #2092 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Pai daca joci de cand a aparut..trebuia sa stii ca jocu nu e facut pentru singleplayer...e asa sa fie acolo si pentru co op ...desi mai bine lasau cateva chestii din UT2k4 cum ar fi instagib si invasion ( sau cum se numeste cand vin valuri de creepi pe tine ) si toate personajele alea uber misto....in 2k4 aveai peste 30 de personaje..acum nici 10.
    Da, UT2004 este cel mai bun pana acum imo. UT3 a fost facut mai mult ca un tech demo pentru Unreal Engine 3 si trage spre Gears of War rip-off. Totusi, baietii s-au laudat ca UT3 va fi primul joc din serie care va avea campanie, asa ca merita sanctionati pentru asta.

  13. #2093 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Trivial Pursuit - 100% Platinum

  14. #2094 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Pokemon Gold @ GBC

    E ca orice alt pokemon.

  15. #2095 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Half Life 2 + Episode One & Two
    Nu mi-a placut, ultimul capitol la Episode Two.

    + Grafica buna
    + Sunet foarte bun
    + Storyline-ul
    + DOG

    - Controlul la vehicule
    - Putine arme
    - Greu faci rost de healt + amo
    - Finalul la HL2: EP Two

    9.0.... Un joc grozav, cu multe ore de gameplay... Astept HL: 3 sau HL2: EP 3

  16. #2096 SP
    Member Dasani's Avatar
    Mafia II
    +Povestea din joc face toti banii
    +Glumele lui Johnny
    +de mult mi-am dorit sa joc un joc free-roaming care sa se desfasoare iarna
    +Henry seaman izbitor cu Robert De Niro
    +Soundtrack'ul FENOMENAL

    -Sfarsitul
    Mafia II e un joc care nu trebuie sa lipseasca din libraria niciunui gamer
    9.5
    Attached Images Attached Images darkman_vito_joe_henry_mafia_2-1-.jpg

  17. #2097 SP
    Member richardm27's Avatar
    Huh ???? Parca toata lumea mai de sus se plangea ca nu exista free roaming ????

  18. #2098 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    Huh ???? Parca toata lumea mai de sus se plangea ca nu exista free roaming ????
    dupa ce termini o misiune,in loc sa mergi sa te culci ca a doua zi cand te trezesti sa incepi automat urmatoarea misiune/chapter;nu mergi acasa la somnic cand poti umbla brambura prin oras,sper ca te-am lamurit

  19. #2099 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Eu nu inteleg de ce toti dau minus la sfarsit...

  20. #2100 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Eu nu inteleg de ce toti dau minus la sfarsit...
    Cine a zis ca e vorba de happy end?
    Totul se rezuma ca se termina in asa fel incat te lasa cu ochii in soare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 105 of 177 FirstFirst ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts