Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 177 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 ... LastLast
Results 2,201 to 2,220 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #2201 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Tekken 6 - Platinum
    +cinematics-urile
    +combo-urile/miscarile personajelor
    +arenele
    +platina destul de usor de obtinut
    +/- poveste destul de interesanta
    +online multiplayer-ul

    Din pacate putine lucruri mi-au placut la joc ...and now the bad things :
    -foarte multe personaje bagate doar de umplutura : Leo , Zafina , Miguel si cel mai g@y dintre toti : Bob (Lars si Alisa mi-au placut cat de cat ...avand in vedere ca sunt personaje principale for God's sake )
    -scenario mode (biggest piece of c#@p i was in a fighting video game )
    -majoritatea trofeelor erau de asemenea de umplutura
    -desi ending-urile aratau foarte bine , multe dintre ele erau de-a dreptul stupide si mai bine nu le bagau
    -Nightmare Train (grrrrrr)
    -controlul din scenario mode, camera si toate celalte lucruri legate de el
    -zeci de misiuni repetitive si multe fara pic de logica (aia cu ursii m-a dat pe spate ...nu stiu ce au fumat cei de la Namco cand au facut jocul )
    si sigur mai sunt cateva lucruri care nu mi-ai placut da nu imi vin in minte acuma . Oricum ...Tekken 5 e de nu stiu cate ori mai bun decat 6 (if you ask me )

    Nota : 6 (Cred ca deaia ii zice Tekken 6 ) (...hai 7 cu indulgenta)
    Attached Images Attached Images 01.jpg

  2. #2202 SP
    Member slabunator's Avatar
    Scenario mode e un briz-briz bagat de umplutura, nu trebuia sa-ti pierzi vremea cu el daca nu ti-a placut La fightere pita e in meciuri si se gusta cel mai bine cu prietenii
    Nasol e ca au reciclat gameplay-ul si singurele imbunatatiri sunt grafica si personajele noi. Btw ce ai cu Miguel si Bob? mie chiar mi-au placut ca fighting style. Pe langa Cangur, Jackie Chan si Pinocchio mai au loc si Banderas cu barosanu sprinten lol

  3. #2203 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Pacat ca sunt prea multe achievement-uri care depind de Scenario Mode. Ma chinui de nu stiu cand sa il termin, dar pur si simplu imi e SCARBA.

  4. #2204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Alan Wake + The Signal + The Writer - 9.5 / 10 (Alan Wake stand alone terminat a 2-a oara doar pentru DLC-uri)

    + scenariu
    + poveste
    + animatii
    + feeling
    + inamicii
    + level design
    + Sunet (+ coloana sonora)
    + level design-ul dlc-urilor in special
    + muuulte alte chestii, app 90% din joc este un MARE +

    - desi nu pot sa spun ca mi-as fi dorit cu adevarat acest lucru, as fi preferat putin mai multa explorare, nu neaparat free-roam 100%
    - faptul ca pana la primul update al jocului, lyp-sync-ul era praf
    - DLC-urile lungite aiurea, prin valuri nesfarsite de inamici si prin morti dese, fara asta, fiecare dlc ar fi tinut 20-30 de minute cu tot cu cinematics-uri
    - Cel mai mare minus mi se pare sfarsitul complet al jocului si dupa cum stiu, este ultimul DLC...



    Per total este unu din putinele jocuri care merita fiecare banut, doar pentru a face producatorii sa mai continue seria.

  5. #2205 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Pacat ca sunt prea multe achievement-uri care depind de Scenario Mode. Ma chinui de nu stiu cand sa il termin, dar pur si simplu imi e SCARBA.
    Alegerea e in mainile tale. N-are rost sa gonesti dupa ceva care esti constient ca e o tampenie. Mai bine bucara-te de ce merita

  6. #2206 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    -foarte multe personaje bagate doar de umplutura
    Nu-i suport pe Christie si Eddy avand in vedere ca daca faci tot meciul un button smash sequence pe A+B sau si + Directie, faci o mare chiftea ce te tine tot meciul in aceeasi schema, si pe toti ii vezi pe Live sau PSN tare mandrii de scorul lor. Bleah!

  7. #2207 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Nu-i suport pe Christie si Eddy avand in vedere ca daca faci tot meciul un button smash sequence pe A+B sau si + Directie, faci o mare chiftea ce te tine tot meciul in aceeasi schema, si pe toti ii vezi pe Live sau PSN tare mandrii de scorul lor. Bleah!
    christie chiar imi place ...e destul de greu sa joci cu ea da si distractiv . M-am batut cu multi care jucau cu ea da daca faceau button mashing atunci nu le iesea nimic . In plus Christie arata f bine . De Eddy ce sa zic ? are exact aceleasi miscari ca si sora-sa . E Christie versiunea masculina .

    @slabunator , Miguel nu mi se pare cine stie ce personaj , da Bob e extrem de gay : pe langa ca are niste atacuri Extrem de rapide (unele chiar mai rapide decat la Lili ) ,ele mai fac si foarte mult damage . Stiu ca toti noobi joaca cu el si din acelasi combo repetat de 5 ore de poate bate (mai ales ca multe atacuri de la Bob nu pot fi blocate ). Toti noobi tembeli joaca cu Bob , Law sau Paul , din simplul motiv ca fac f mult damage si f repede . Eu cand vad pe unu ca joaca cu Bob , nu stii cu cata ura joc . Ma chinui sa il prind in combo-uri si nu il las sa iasa . Cum se ridica il pun iara la pamant si ii mai dau inca 8-9 lovituri . E un personaj extrem de enervant . Pe langa ca e marioc cat Kuma e si la fel de rapid ca ....Lili sa zicem

  8. #2208 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    GOD OF WAR 3 @ PS3 pe Titan

    + Storyline ( ofcros )
    + Grafica
    + Claws of Hades
    + Nemesis Whip
    + Muuulti bosi
    + Combo-uri cu nemiluita si poti schimba rapid armele sa continui.
    + Sfarsitu :X:X:X
    + Scena cu Afrodita :">
    + Puzzle-urile
    ...WTF...+ TOT.

    - Un mic glitch cu save point-urile,stau fix pe locu de salvat si nu apare R1
    - Alt glitch la bataia cu Zeus ...efectiv si fara caterinca am stat si am dat 45 de minute in continuu in el / clone / inima pana mi-a dat renegade ideea sa dau load iar ca poate e bug.
    - Ca puteau sa o faca mai mumoasa pe Pandora..saraca parca e Smeagol din LOTR.


    Hope is what makes us strong.It is why we are here.It is what we fight with when all else is lost
    Platina here i cooome :X
    H

  9. #2209 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Front Mission Evolved @PC a fost pentru mine aproape jocul perfect devenind unul din cele mai iubite jocuri de catre mine, demult nu am mai fost absorbit de un joc ca de acesta aproape ca a fost un sentiment pierdut :3.

    +story (desi putin cliche-ic mi-a placut)
    +gameplay
    +awesome immersive sound
    +caracterele (ce-mi place este ca arata normal, comportamentul este deasemenea un plus, no wierdos, cea ce este o virtute in jocuriile de azi).
    +mechs
    +mech customization
    +cu exceptia unuia singur, nu am intalnit bug-uri (am avut probleme omorand un mech pana am schimbat pozitia)
    - cam scurt campaign-ul :/ mi-ar fir placut sa ma pot juca mai mult XD.

    Gameplay Vid (din cauza anumitor incoveniente nu am putut juca prea bine in montajul acela):



    Damn i loved this game .
    Attached Images Attached Images frontmissionevolved-2010-10-18-22-52-42-57.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-06-37-55.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-00-52-03.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-10-45-70.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-34-27-94.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-34-40-14.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-39-44-86.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-47-39-15.jpg frontmissionevolved-2010-10-20-13-59-04-51.jpg frontmissionevolved-2010-10-20-14-44-17-95.jpg frontmissionevolved-2010-10-20-14-28-43-83.jpg frontmissionevolved-2010-10-18-23-18-22-26.jpg

  10. #2210 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Enslaved Odyssey to The West

    +Trip's ass
    +Voice acting superb
    +Level design
    +Pigsy's attitude
    +Ending

    -A lot

    Pacat ca totul se naruie, prin folosirea vesnicului Unreal Engine. Pura bataie de joc, spre final devine de nejucat.

    6.5/10

  11. #2211 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Enslaved Odyssey to The West

    +Trip's ass
    +Voice acting superb
    +Level design
    +Pigsy's attitude
    +Ending

    -A lot

    Pacat ca totul se naruie, prin folosirea vesnicului Unreal Engine. Pura bataie de joc, spre final devine de nejucat.

    6.5/10
    Bambiiiiiii!!!! Seeeeemteeex!!!!

  12. #2212 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Castlevania: Lords of Shadow

    + Gabriel Belmont
    + Story absolut superb! ( doar e Castlevania )
    + Muzica absolut superba
    + Lords of Shadow + inamicii in general ( putin repetitive luptele daca ma intrebati, dar se potrivesc ca o manusa )
    + Grafica + Level Design
    + Items
    + Camera ce te incurca sa gasesti diferite lucruri ( ador asta, mai ales exploratul )
    + Finalul Mind-Blowing
    + Rejucabilitate
    + Diverse motive personale ( as enumera pana maine )

    - O multime de skilluri si abilitati ce nu prea isi au rostul.. ( nu cred ca am folosit mai mult de 10 skilluri si abilitati pe tot parcursul jocului )

    Nota 12/10

    Un joc absolut fenomenal ce am salivat pe tot parcursul jocului si m-am bucurat mai rau ca un copil. Deabea astept sa fac al 2-lea run si sa fac toate Achievements ^^. Nu trebuie ratat de nimeni, ABSOLUT nimeni!!!!!

    P.S.





  13. #2213 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    GOD OF WAR 3 - Platina

    - Prea usoare challange-urile ...nici nu se compara cu cele din 1 sau 2 ..nu mai tin minte in care au fost challange-urile de imi venea sa sparg controlleru.

  14. #2214 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Triggerheart Exelica Enhanced @PC (joc de PS2 emulat) am fost sceptic in cea ce priveste jocul acesta, motivul fiind ca am jucat versiunea XBLA inainte de a afla ca sunt mai multe versiuni (inainte stiam doar de versiunea de Dreamcast si Arcade), a fost un joc bun dar nici pe departe destul de bun incat sa sugereze un upgrade de la versiunea de Dreamcast (mai ales ca in versiunea XBLA au renuntat la story mode exact modul meu favorit...), asa ca atunci cand am aflat ca este si o versiune de PS2 am crezut ca este doar un port nimic special.... Dar citind despre versiunea de PS2 ma facut sa ma razgandesc, saptamana asta reusind sa fac rost de el si nu regret deloc, Triggerheart Exelica pe dreamcast a fost shootem'up-ul meu favorit, iar acuma dintre variantele disponibile (XBLA, Dreamcast, etc) acesta (de PS2 imbunatatit) este shootem'up-ul meu favorit lol.

    Motivele pentru care imi place asa mult sunt:

    + Opening-ul (find exclusiv doar pentru versiunea enhanced):



    +gameplay-ul (care este acelasi but i still love it)
    +noul caracter Faintear care pe deasupra ca este favorita mea voice over-ul ei este facut de Nana Mizuki, seiru-ul (voice actor ala japanese) meu favorit (asta pe langa ca este si una din cantaretele mele favorite )
    +din cate am observat si grafica este putin imbunatatita fata de dreamcast (cea ce ma mira avand in vedere ca din punct de vedere grafic Dreamcast-ul este mai puternic ca PS2-ul).
    +noul story mode imbunatatit, acuma sunt cateva scene cg plus fully voiced dialogue.

    Desi postez asta in ultimul joc devorat adevarul este ca inca il joc, si probabil la fel ca cum am facut si cu Triggerhearts Exelica (Dreamcast) am sa continuu sa-l joc intotdeauna, niciodata nu m-am simtit plictisit jucandu-l .
    Attached Images Attached Images pcsx2-2010-10-23-13-26-49-24.jpg pcsx2-2010-10-23-13-26-56-22.jpg pcsx2-2010-10-22-20-33-40-97.jpg pcsx2-2010-10-22-20-35-03-20.jpg pcsx2-2010-10-23-13-27-10-24.jpg pcsx2-2010-10-23-13-29-30-24.jpg pcsx2-2010-10-23-13-40-28-26.jpg pcsx2-2010-10-23-10-43-08-60.jpg pcsx2-2010-10-23-13-42-27-25.jpg pcsx2-2010-10-23-13-43-02-25.jpg pcsx2-2010-10-23-11-27-48-17.jpg pcsx2-2010-10-23-11-31-35-80.jpg

  15. #2215 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Dead Space

    +atmosfera
    +povestea
    +USG Ishimura
    +Audio Logs, sunt usor de gasit si explica foarte multe din evenimentele ce au avut loc pe Ishimura
    +sunetul extraordinar
    +grafica foarte buna, sunt jocuri lansate in 2010 care nu arata atat de bine
    +Isaac Clarke
    +Plasma Cutter, Ripper, Force Gun, Line Gun
    +durata de joc decenta, putea fi putin mai lung
    +ultimul boss battle
    +Necromorphs, cel putin luptele cu Hunters sunt extraordinare
    +interfata, se potriveste foarte bine cu jocul si arata foarte bine (curat, simplu, nu deranjeaza)
    -unele arme sunt inutile si nu prea se potrivesc (Pulse Rifle, de exemplu)
    -unele momente in care jocul devine dificil din cauza lipsei de vizibilitate si a controlului
    -boss battles nu foarte dificile
    -unele capitole cam repetitive, uneori jocul devine un shooter destul de simplist, din fericire pe perioade foarte scurte

    Nota: 9.3/10

    Un joc excelent, abia astept sa joc Dead Space 2 si Extraction.

  16. #2216 SP
    Member JeruKu's Avatar
    Ratchet and Clank Tools of Destruction

    + Diversitate (din punctul de vedere al celor de la Gamespot, acesta este un lucru rău )
    + Dialogul
    + Personajele: Ratchet, Clank, Qwark etc.
    + Mr. Zurkon
    + Zoniiiiiiiii
    + Grafica Pixar-like
    + Pirates
    + Sistemul de upgrade al armelor


    - Ultimul boss-battle (m-a enervat la culme)
    - Cragmites

    Nota 9/10

    Un joc ce nu trebuie ratat de cei care dețin un Ps3. Las�nd la o parte minusurile (din punctul meu de vedere) este un joc minunat. Abia aștept să joc Quest for Booty și A Crack in Time.

  17. #2217 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Lost Planet Colonies @PC

    Gameplay Vid cand eram inca la inceput :

    +gameplay superb
    +grafica
    +soundtrack/sound effects
    +mechs
    +overall design (world, mechs, akrid, weapons etc)
    +povestea simpla da satisfacatoare.

    -scriptul are nevoie de imbunatatiri
    -dialogul mai avea nevoie inca de multa munca...
    -pe masura ce avansezi in joc voice acting-ul este tot mai rau...
    -aspect ratio fu... up on the PC
    -controlul nu este explicat cum trebuie nici macar in options...
    -last mech control scheme was bad...
    Attached Images Attached Images lostplanetcoloniesdx10-2010-10-25-21-52-47-25.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-25-21-53-36-23.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-25-21-56-59-27.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-25-22-33-20-11.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-25-22-35-26-07.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-26-08-48-39-28.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-26-08-49-00-26.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-26-11-21-57-83.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-26-11-36-18-71.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-26-11-34-05-69.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-26-19-39-28-46.jpg lostplanetcoloniesdx10-2010-10-26-19-55-34-49.jpg

  18. #2218 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Naruto Ultimate Ninja Storm 2 - PS3

    +Story
    +Soundtrack and voice acting ( japanese FTW ! )
    +Combat
    +Multiplayer
    +42 Playable Characters
    + It's naruto so....,,believe it "
    +2.5D Environment

    -Multiplayer Spammers
    -Loading Screens
    -Overpowered Characters

    Nota 8.5/10

  19. #2219 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Si-aici sunt multiplayer spammers ? . Am inceput sa-i detest la fiecare fighting game pe care-l joc.
    Sunt penalizari daca iesi din Mp inainte sa termini meciul ? Daca da... .

    Bine ca jucam intre noi, ca prea mult nu rezist .

  20. #2220 SP
    Member Alex's Avatar
    Uncharted 2

    10/10

    un joc foarte frumos.
    Un MUST HAVE dupa parerea

    + poveste
    + personaje
    +Grafica ( superba )

    -N-am gasit asa ceva

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 177 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts