Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 166 of 177 FirstFirst ... 66 116 156 164 165 166 167 168 176 ... LastLast
Results 3,301 to 3,320 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #3301 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Dead Space 3 aka Make us whole again 3 7.50/10

    [+] sistemul de creare si imbunatatire al armelor
    [+] jurnalele audio/text care contribuie la imersiune
    [+] misiunile secundare
    [+] Tau Volantis
    [+] Scavenger bots
    [+] finalul lasa loc unei continuari (insa nu stiu in ce masura acesta este un lucru bun)

    [-] nu mai este la fel de horror ca primele doua
    [-] prea putini Necromorphi noi
    [-] costumele n-au nici un fel de particularitati
    [-] cateva bug-uri

  2. #3302 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Batman : Arkham City GOTY


    + Storyline
    + Gameplay
    + Grafica
    + Batman
    + Catwoman si Robin
    + Joker
    + Orasul
    + Atmosfera
    + Vremea
    + Combat Mode
    + Gadget-urile
    + Stealth bine implementat
    + Upgrade-urile
    + Misiunile secundare
    + Trofeele
    + DLC-uri
    + New Game Plus



    - Boss fights mult prea prietenoase



    O continuare demna de Arkham Asylum. De departe, este cea mai buna serie de jocuri cu super-eroi. Cei care se ocupa de Spiderman pot linistiti sa ia notite de la baietii de la Rocksteady. Gameplay-ul este exceptional, iar personajul principal este foarte bine construit, desi detest latura sa morala intr-o oarecare masura. Exista mult mai multa libertate in AC decat in jocul precedent. In sfarsit, actiunea nu se mai desfasoara intr-un spatiu inchis, tot orasul e acum al tau. Imi place atmosfera rece, strazile pline de "baieti", si dimensiunile relativ intinse ale spatiului in care te afli. La fel ca in AA, combat-ul e un deliciu. Nu prea imi vine in minte acum un joc in care sa fie atat de bine implementata aceasta parte, care se imbina foarte bine cu sistemul de upgrade. Arsenalul de gadget-uri ale lui Batman e absolut impresionant. Nici misiunile secundare nu plictisesc.

    DLC-urile sunt foarte bune. In cel cu Catwoman, gameplay-ul e putin diferit, in sensul ca Selina e mult mai rapida decat Batman, atacurile sunt altfel. In timp ce unele abilitati sunt prezente la ea, acestea sunt absente la Batman si invers. "Harley Quinn's Revenge" mi se pare semnificativ mai bun, cu toate acestea. Desi nu sunt extrem de lungi niciunul dintre ele, completeaza povestea si transforma acest joc intr-unul cu adevarat complet.

    Arkham City e o bijuterie. Rareori am placerea sa pun mana pe un joc de un asemenea calibru.

    PS: Origins, don't blow it !




    9.5/10
    Attached Images Attached Images arkham-city.jpeg 2275594-batman_arkham_city_harley_quinn_1920x1200.jpeg batman-arkham-city.jpg

  3. #3303 SP
    Member Rukax's Avatar
    Mass Effect 2

    +Povestea are legatura cu prima parte
    +Recrutarea noilor membrii
    +Thane,Jack,Samara
    +Archangel
    +Human Reaper
    +Mult mai lung
    +Mereu deciziile influenteaza
    +Merge mult mai fluid decat Mass Effect 1

    -Mult prea mult de impuscat,deja devine enervant fata de primul,trigger smashing!
    -Un personaj din prima parte nu isi face aparitia(nu consider ca e spoiler,are legatura cu deciziile facute)
    -Endingul (se putea putin mai binisor)

    Jocul a fost extraordinar,sper sa pun mana si pe partea a 3-a!
    Jocul a fost extraordinar
    Attached Images Attached Images mass-effect-2-fight-lost.jpg

  4. #3304 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    BioShock Infinite: CitC@X360 - 1195/1195

    [+]
    • The Columbian Archeological Society
    • The Museum
    • Extra Voxophone + secrets ()
    • Unlockables + behind the scenes
    • Models (in special Songbird Model)
    • Arenele (in special Duke and Dimwit Theate)
    • Achivments (in special Rope-a-Dope - knocked an enemy off the city with Undertow, then rescued him, then knocked him off again) cum e aia
    • Alte aspecte personale
    [-]
    • Bug-uri minore dar uneori enervante [cel mai des intalnit e acela in care, daca termin prea repede valul, (am valuri pe care le termin in cateva secunde) jocul pierde nr.ul inamicilor ramasi in viata si inregistreaza 0 ca fiind 1] => restart
    [*]
    Attached Images Attached Images clashincloudsthumb1.jpg

  5. #3305 SP
    Member Rukax's Avatar
    Hitman Absolution

    +Agent 47
    +Grafica
    +Povestea
    +Atmosfera
    +Gamplay
    +Cutscenes
    +Executions
    +Fake Surrender
    +Lupta cu mexicanul
    +Endingul

    Nu am gasit vreun minus la acest joc,pur si simplu genial!
    Attached Images Attached Images video_games_pc_hitman_absolution_agent_47_1920x1080_23474.jpg

  6. #3306 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mirror's Edge

    Gameplay original
    Grafica originala
    Voice acting-ul protagonistei

    Storyline - scenariul parca a fost gandit de copii de gradinita, daca nu de maimute pe care s-au testat medicamente impotriva cancerului
    Bugs & glitches pana la Dumnezeu si inapoi
    Nivelurile sunt prost gandite, astfel incat sa vezi un walktrough este obligatoriu, daca nu vrei sa pierzi ore intregi cautand "cararea" cea buna
    In incercarea de a face ultimul nivel impresionant, cei de la EA l-au transformat intr-un shooter ieftin
    Voice acting-ul tuturor celorlalte personaje

  7. #3307 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Time Splitters @PS2

    +gameplay extraordinar
    +greutate sporita, fara checkpointuri
    +se misca rapid, totul in joc e antrenant
    +tinta mobila
    +multe feluri de inamici
    +multe arme cu alt-fire interesant si folositor
    +jocul se petrece in multe perioade, pentru fiecare perioada sunt inamici/arme/imbracaminte/arhitecturi/etc. diferite
    +o data cu schimbarea dificultatii, se schimba si numarul inamicilor si obiectivele din misiuni
    +arhitectura unor nivele e superba
    +coloana sonora superba
    +extrem de multe challenguri in afara campaniei
    +local multiplayer
    +etc...

    -lipsa filmuletelor dar asta poate sa fie si un plus, ii da un aer de arcade
    -destul de scurt


    NOTA: 9.4


    Time Splitters 2 @PS2

    +acelasi gameplay superb
    +dificultatea nivelelor ramane constanta desi au adaugat checkpointuri
    +jocul ruleaza impecabil, cel mai bine toata seria, dpdv al framerateului
    +se misca rapid, este antrenant
    +tinta mobila
    +multe arme cu alt-fire interesant si folositor
    +jocul se petrece in multe perioade, pentru fiecare perioada sunt inamici/arme/imbracaminte/arhitecturi/etc. diferite
    +o data cu schimbarea dificultatii, se schimba si numarul inamicilor si obiectivele din misiuni
    +arhitectura unor nivele e superba
    +coloana sonora superba
    +campanie potrivita ca lungime
    +poate fi jucat stealth in unele stagii
    +extrem de multe challenguri in afara campaniei
    +local multiplayer
    +etc...

    NOTA: 9.4


    Time Splitters Future Perfect @PS2

    +povestea mi-a placut enorm
    +calatoriile in timp, fanstatica ideea
    +tinta poate sa fie si fixa, si mobila
    +jocul se petrece in multe perioade, pentru fiecare perioada sunt inamici/arme/imbracaminte/arhitecturi/etc. diferite
    +arhitectura unor nivele e superba
    +coloana sonora superba doar la unele nivele
    +sidekicks, in special ''slut'', se aseamana cu Ellie din TLOU
    +gravit.., pardon, acea manusa care functioneaza ca un gravity gun
    +time grenades
    +vehicule
    +unele scene cu umor
    +putine elemente si de stealth
    +extrem de multe challenguri in afara campaniei
    +local multiplayer
    +etc...



    -destul de scurt
    -dificultate mai scazuta decat la celelalte, recomand inceperea pe hard
    -scaderi de framerate pe PS2, nu foarte deranjate dar nici de trecut cu vederea
    -exceptand un nivel, nu prea mi-a atras atentia felul in care sunt facute stagiile
    -se simte a joc nou mai mult, farmecul celorlalte 2 nu prea mai este


    NOTA: 9.4+


    Cazi intr-o cripta si esti atacat de zombie, niciun fel de problema, ai un flamethrower. Insa la orizont vezi si fantome, fantomele sunt imune la foc. Brusc apari tu, da, tot tu echipat cu o pereche de ochelari speciali si o arma anti-fantome, iti spui tie, celui din prezent sa inaintati dar sa te apere de zombie cat tu distrugi fantomele. Ajungeti la punctul de sosire dar nu puteti continua amandoi, te convinge sa iti continui drumul pana faci rost de acei ochelari si arma si sa te intorci in timp ca sa te salvezi pe ''tine'', altfel s-ar crea un paradox, nu ai mai fi in viata, nu ar fi avut cine sa te apere de fantome. Faci ce faci si ajungi sa joci cu cel din viitor aparandu-l pe cel din trecut, cel ce omora zombie. Totul in timpul jocului.
    Ori am eu o pasiune prea mare de tot ce e legat de timp, ori ideea jocului chiar e speciala, daca mai stiti ceva legat de aceasta tema, spuneti-mi, PoP l-am jucat.
    Nu stiu daca mai e ceva de zis, jocul s-a mulat extraordinar pe preferintele mele, daca aveti un GameCube, XBOX, sau PS2 nu este un joc de ratat, din ce am inteles de pe internet, pe XBOX si pe GC nu ar avea acele mici probleme cu framerateul.
    Attached Images Attached Images timesplitters-future-perfect-20050124032631092_640w.jpg jo800ee4.jpg wallpaper_timesplitters_future_perfect_01_1600_6943.jpg

  8. #3308 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Grand Theft Auto V

    +storyline
    +3 persoane controlabile
    +fizica personajelor imbunatatita
    +aim-ul si cover-ul
    +misiunile superbe si diverse
    +coloana sonora si atentia la detaliile sonore
    +grafica si rularea extraordinara
    +tipuri diferite de a aborda misiunile
    +multe lucruri de facut, misiuni secundare, lucruri de colectionat
    +harta mare si foarte bine finisata
    +niciun bug/lucru deranjat pe parcusul jocului
    +multe feluri de vehicule plus customizarea lor
    +atentia la detalii fantastica
    +multe alte lucruri minore...


    -povestea principala as fi vrut sa fie mai lunga


    Cand am simtit ca se apropie o misiune importanta la sfarsit am ales calea subtila, am fost foarte dezamagit. Pe urma am refacut-o folosind o abordare mai a la Emil Matasareanu, a rezulat cea mai buna misiune din toata franciza GTA. Recomand sa jucati incercand si celelalte metode de abordare a misiunilor, difera mult.
    Inca un lucru important, daca il jucati pe xbox360, instalati primul DVD pe un USB-stick, nu veti avea niciun fel de problema cu texturile pop-in, chiar si la viteze mari prin oras.
    Fara dubii, cel mai bun joc al generatiei actuale!

    NOTA: 9.8

  9. #3309 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    The Elder Scrolls V: Skyrim

    Complexitate si longivitate
    Grafica
    Coloana sonora
    Abordarea originala a sistemului de leveling & experience

    Gameplay execrabil si plictisitor
    Voice acting cel mult jalnic
    Lipsa originalitatii in concept art
    Lipsa puterii de decizie - intr-un RPG, asta e un minus urias. De exemplu:



    Nota: 43/100

  10. #3310 SP
    Member Link's Avatar
    Ni No Kuni, n-o sa ma apuc sa dau plusuri si minusuri ca nu prea imi place metoda asta de rating. Nu am jucat pana acum nici un JRPG, si am fost impresionat, joc foarte bine realizat pe partea de poveste cat si pe partea de combat/actiune. Atrenant si in acelasi timp inocent, un joc care poate fi jucat de adulti si de copii deopotriva. Il recomand tuturor iubitorilor de gen RPG.

  11. #3311 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    The Last of Us -hard- 17ore

    + povestea capitivanta, in special dupa prima jumatate a jocului
    + conexiunea care se creeaza intre personaje
    + atitudinea copilei
    + atmosfera
    + coloana sonora si voice acting
    + sistemul de stealth foarte bun
    + sistemul de crafting foarte bine pus la punct
    + sistemul de schimbare/incarcare/tragere al armelor, cel mai realist intalnit
    + grafica foarte buna insa mai buna mi s-a parut la Uncharted 3
    + animatiile sunt superb facute
    + nu am intalnit niciun bug/glitch pe parcursul jocului
    + micile povestiri ale semi-supravietuitorilor
    + contine anumite momente uluitoare*

    - as fi vrut sa fie putin mai concentrat, au fost putine nivele unde am simtit ca se trage de poveste
    - nu strica daca introduceau si anumite elemente de horror
    - lucruri pe care mi-as fi dorit sa se puna accentul mai mult**


    Nu consider ca este cel mai bun joc al PS3-ului insa cu siguranta nu trebuie ratat.

    NOTA: 9.5



  12. #3312 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Beyond two souls

    [+]Grafica
    [+]Story
    [+]Gameplay-ul
    [+]Voice acting
    [+]Originalitate
    [+]Sunetul
    [+]Complex

    [-] nimic

    JOCUL E IN TOP 5 :BEST GAMES EVER FOR ME (The last of us,UNCHARTED 3,GOW3,HEAVY RAIN)

    110/100

  13. #3313 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Beyond Two Souls




    + Sunet
    + Story
    + Gameplay
    + Voice Acting
    + Grafica

    + Ending(s) (the best part)

    o Controls & Movement

    - Camera '
    - Underrated game
    - Black Bars


    9,5/10. Nu stiu de unde atatea note mici in review-uri.

  14. #3314 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Grand Theft Auto V

    +San Andreas
    +Grafica
    +Personajele
    +Povestea
    +Misiunile
    +Controlul
    +Vehiculele
    +Armele
    +Customizarea
    +Strangers and Freaks
    +Muzica
    +Atentia la detalii
    +Atmosfera
    +Side-missions
    +Telefonul
    +Internetul
    +Stock Market
    +Nu devine plictisitor
    +North Yankton
    +Finalul
    +Multe altele

    10/10

    L-am asteptat atatia ani, a fost cel mai asteptat joc pentru mine si, spre uimirea mea, a depasit toate asteptarile. Totul in jocul asta e extraordinar si e uimitor ca ruleaza pe generatia actuala de console. Jocul e imens, dupa zeci de ore simti ca mai ai de vazut mare parte din joc, iar atentia la detalii e nemaivazuta. E cel mai bun joc open world si unul dintre cele mai bune jocuri aparute vreodata. Dar probabil ca toata lumea l-a jucat deja, deci nu are rost sa spun mai multe despre el.
    Attached Images Attached Images gta55.jpg

  15. #3315 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Beyond Two Souls 9.5/10

    +Grafica , peste The Last Of Us if you ask me dar TLOU este mult mai open deci mai mancacios la resurse.

    +Story , Cried like a little bitch

    +Ellen Page , Willem Dafoe

    +Poti sa interactionezi cu ogramda de lucruri cu Jodie si Aiden.

    +Povestea se contureaza dupa actiunile tale mai mult decat credeti.

    +24 Endings , 8 main endings dar restul depinde de persoanele care le salvati / lasati sa moara.

    +Voice Acting la greu in unele locuri care se uita doar 1% din oameni , mergeti cu Aiden in alte camere / etaje.

    +Felul in care reactioneaza Jodie cand omoara pe cineva.In Tomb Raider au incercat sa faca ceva de genul cu primul inamic omorat iar dupa Lara omoara o insula intreaga no problem...

    +Poti modela conversatile cu alte personaje , poate ca la inceput nu pare mult dar dupa ce avansati in joc o sa vedeti cat de mult conteaza.

    +Mult mai avansat decat Heavy Rain , poate ca unora le place mai mult Heavy Rain dar asta este parerea mea.

    +Fps stabil , 0 freeze in 50h +

    +Bonusuri interesante

    +Felul in care este asezata povestea , la inceput pare aiurea rau , Jodie ba are 8 ani ba 16 ba 23 dar cand ajungeti la sfarsit o sa intelegeti de ce.


    -/+ Controlul in combat este putin aiurea la inceput dar dupa va obisnuiti cu el , nu va grabiti si analizati miscarile lui Jodie , after all nu este COD sau GTA.

    -General McGrath , hate that guy with passion

    -Unele aspecte minore care nu merita precizate cum ar fi loading time cam mare.


    Daca vreti un joc cu multa actiune , personaje feminine cu gigantic boobs , bad ass gangsters try somewhere else
    Attached Images Attached Images ellen-page-beyond-two-souls.jpg

  16. #3316 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Beyond Two Souls

    + posibilitati multiple de a sfarsi ''jocul''
    + adevarata identitate a lui *


    - povestea mult prea slaba si previzibila pentru un astfel de joc
    - in toate conflictele testate, ori ca faceam comenzile corect, ori ca puneam gamepad-ul pe masa, exact la aceeasi consecinta se ajungea
    - William Dafoe si Ellen Page consider ca au fost in joc doar pentru reclama, nu zic ca au jucat prost, dar am vazut interpretari mult mai interesante din partea unor actori nu la fel de cunoscuti
    - niciun moment de suspans, horror, sau orice alt sentiment care sa ma faca sa imi pese de ceea ce se intampla
    - alegerile in majoritatea situatiilor sunt precum confilctele, chit ca alegi A sau B, pana la urma tot la aceeasi Marie cu aceeasi palarie ajungi
    - imposibilitatea de a muri, in unele jocuri e facuta bine -pop2008-, in acesta e facuta prost
    - unele momente foarte importante in joc sunt peste limita penibilului **


    Am incercat sa ma feresc cat mai mult de informatii si trailere, m-am bazat ca se va asemana cu Heavy Rain, exclusivitatea preferata a PS3-ului, ba chiar am crezut ca va concura pentru GOTY cu unele titluri serioase insa a iesit cea mai mare dezamagire din gaming de care imi amintesc, singurul gust pe care mi l-a lasat a fost acela de telespectator pasiv al unui film care nu transmite nimic. Cel mai slab joc pe care l-am terminat.

    Imi e greu sa ghicesc din ce cauza Gamespot, un site de renume i-a acordat lui TLoU nota 8.0 iar lui Beyond i-a dat nota 9.0. The Last of Us este mult, mult superior in orice aspect, conexiunea personajelor\grafica\gameplayul\sunetul\experienta oferite sunt incomparabile cu B2S.

    NOTA: 5.5



  17. #3317 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Killzone 2



    + + Grafica
    + Sunet
    + Hellghasts (Radec)

    - Aiming
    - Freeze-uri

    Nota 8,5. Un fps foarte bun. SONY

  18. #3318 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    GTA V

    Cu siguranta unul dintre cele mai bune jocuri pe care le-am jucat. Povestea a fost foarte buna, sunt cam trist ca s-a terminat. Am ales si eu
    Singurul minus care il pot adauga jocului este AI-ul politiei. Este mult prea exagerat si gandit ca un magnet, cu greu am scapat de ei din 2 * wanted level. Ma ascundeam in locuri imposibile de gasit si totusi ma gaseau.
    All in all cu siguranta in top 3 jocuri favorite pt mine langa MGS IV si Heavy Rain. Felicitari R*, can't wait for GTA VI.
    Strip clubbing and skydiving time

    Nota 9/10

  19. #3319 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Metal Gear Solid1 @ emulator PS1 pe PS3
    frak ce chin a fost dar a meritat (nu degeaba a fost revolutionar la vremea lui)

    o luna pauza de MGS, dupa MGS2 HD here I come

    Nota: 10/10

  20. #3320 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Battlefield 4

    + cel mai bun inceput vazut in jocuri, ever!
    + gameplay-ul foarte natural
    + diversitatea armelor
    + sistemul de alegere al armelor, poti avea orice arma detinuta in ce sectiune a nivelului vrei
    + arata si ruleaza foarte bine, n-am intalnit nimic deranjant pe parcursul jocului
    + distrugerea cladirilor
    + probabil cele mai bune efecte sonore intalnite intr-un FPS


    - bug-uri, intrat prin pereti, ziduri invizibile
    - lipsa unui sniper de la ei*


    Mi-a placut foarte mult jocul, mi s-a parut ca are un gameplay atat de bun incat nici nu m-a interesat storyline-ul, sunt satul pana in maduva oaselor de gameplay-ul artificial din COD.

    NOTA: 9


    *RECOMANDARE: in joc sunt zeci de situatii unde e util sniperul dar nu gasiti niciunul pe harta sau la inamici, faceti GOLD la a doua misiune sa va dea un sniper ca altfel doar in penultima mai prindeti unul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 166 of 177 FirstFirst ... 66 116 156 164 165 166 167 168 176 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts