Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 56 of 56

Thread: Lies of P

  1. #41 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Cristi intrebare, checkpoint-urile (sau cum se numesc aici) sunt fix inainte de boss ca la Sekiro sau trebuie sa faci niste backtrack daca mori la boss?

  2. #42 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu-s chiar fix înainte de boss, dar sunt aproape. Vreo 20 de secunde de fugă si ai ajuns, daca ai deblocat scurtatura. Am bătut vreo 3 boși până acum si am observat ca există la fiecare o scurtatura. E aiurea ca n-au pus optiune sa iti dai respawn chiar la intrare la boss, ca in Elden Ring, dar măcar ajungi rapid.

  3. #43 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Cristi intrebare, checkpoint-urile (sau cum se numesc aici) sunt fix inainte de boss ca la Sekiro sau trebuie sa faci niste backtrack daca mori la boss?
    Cum zice si Gabi, este o scurtatura care o deblochezi si ai instrumentul in care ii dai summon la spectre inainte de boss (eu asa imi dau seama ca e boss dupa usa respectiva si mai cercetez nitel). Comparativ cu Sekiro pana acum nu este imperios necesar sa faci perfect parry. Dar cine stie ce boss o veni de fix asta trebuie facut. A inceput sa-mi placa mult, are ADN-ul Bloodborne in combat insa totodata are chestii inovative, originale, mai ales armele

  4. #44 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Sincer, imi pare un joc foarte underated. Nu sunt fan hard core al jocurilor de tip souls, si recunosc, ca unele le-am abandonat din cauza combinatiei dificultate (don't have the time to "get good") si lipsa fir narativ. Imi place ca aici povestea ma trage cat de cat dupa ea in momentele in care am chef sa ma las sau ma face sa revin dupa ce nu am mai jucat cateva zile/saptamani

  5. #45 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eh, underated... E la "very positive" pe Steam si are 80+ pe Metacritic. A vândut 1 milion de bucăți deja. Ceea ce e foarte bine pt un joc de nișă care mai e si în Game Pass.

  6. #46 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    faceam comparatie strict cu Souls, Bloodborne,Elden Ring care au un fel de fanatism exagerat(dpmdv) in jurul lor

  7. #47 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    O mica surpriza <3

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incredibil de bun jocul

    Am cateva ore pana acum, dar sunt absolut uimit de ce vad si joc. Nu ma refer la partea grafica (am facut greseala sa-l joc imediat dupa Alan Wake 2 ) dar gameplay, combat, level design, UI (mult peste jocurile Souls de la from) sunt la superlativ. Efectiv imi este greu sa-l las din mana, chiar daca sunt unele lupte mai grele decat ar trebui.

    Are si multe chestii care ajuta, gen o poveste interesanta si mai bine spusa decat in jocurile from sau lucruri marunte ce tin de UI, gen faptu ca se coloreaza "souls" pe care le ai in albastru, daca ajung sa-ti faci upgrate la points, sau cand dai teleport, iti arata ce obiecte importante mai sunt in anumite zone sau ce ai deja si cu care poti sa termini anumite side quests.

    Cumva, l-as asemana mai mult cu jocurile The Surge, decat cu serial Souls, tocmai pentru ca este mai accesibil si cumva mai interesant, cel putin pentru mine.

    Zeu tot Sekiro ramane dar mi se pare excelent Lies of P pana acum si sper sa-l pot termina (sa nu ma blochez la vreun boss).

  9. #49 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cu ultimul update cica au făcut jocul mai usor. Au îmbunătățit animatiile la unele atacuri sa-ti dai seama mai bine cand trebuie sa dai dodge/parry. Au marit damage la anumite arme. Au bagat niste quartz in plus la început sa poti debloca mai repede unele abilități din P-Organs.
    Plus ca la majoritatea bosilor ai opțiune de summon. Deci nu cred ca o sa te blochezi pe undeva...

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar, care e faza cu summon? Il folosesc la fiecare lupta unde se poate, desigur, dar cumva ingreuneaza lupta, gen sa creasca semnificativ viata boss-ului? Acolo unde reusesc cu summon, mi-ar fi putin mai usor daca as incerca singur?

    Also - il pun sub spoiler tag, desi nu e neaparat spoiler:

  11. #51 SP
    Member Syni's Avatar
    Foarte foarte bun jocul. Și pentru mine a fost o surpriză plăcută, partea de combat foarte bună, foarte interesantă partea de arme, unde poți face o grămadă de combinații care mai de care mai interesante. Eu pentru un prim run le-am dat cu “Salamander-ul” și “acid spear-ul” in cap Din păcate ultimul boss pur și simplu m-a rupt în două, noroc ca nu e obligatoriu sa îl faci pentru a termina. In al-2 run voi vedea ce fac și cu el


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. #52 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Chiar, care e faza cu summon? Il folosesc la fiecare lupta unde se poate, desigur, dar cumva ingreuneaza lupta, gen sa creasca semnificativ viata boss-ului? Acolo unde reusesc cu summon, mi-ar fi putin mai usor daca as incerca singur?

    Also - il pun sub spoiler tag, desi nu e neaparat spoiler:
    Raspunsul este nu la intrebarea ta din spoiler. Penultimul boss mi s-a parut mie cel mai greu, in rest nu mi s-a parut nici unul f frsutrant (si este primul souls game pe care il joc, nici macar Bloodbourne nu am jucat).

  13. #53 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Incredibil de bun jocul

    Am cateva ore pana acum, dar sunt absolut uimit de ce vad si joc. Nu ma refer la partea grafica (am facut greseala sa-l joc imediat dupa Alan Wake 2 ) dar gameplay, combat, level design, UI (mult peste jocurile Souls de la from) sunt la superlativ. Efectiv imi este greu sa-l las din mana, chiar daca sunt unele lupte mai grele decat ar trebui.

    Are si multe chestii care ajuta, gen o poveste interesanta si mai bine spusa decat in jocurile from sau lucruri marunte ce tin de UI, gen faptu ca se coloreaza "souls" pe care le ai in albastru, daca ajung sa-ti faci upgrate la points, sau cand dai teleport, iti arata ce obiecte importante mai sunt in anumite zone sau ce ai deja si cu care poti sa termini anumite side quests.

    Cumva, l-as asemana mai mult cu jocurile The Surge, decat cu serial Souls, tocmai pentru ca este mai accesibil si cumva mai interesant, cel putin pentru mine.

    Zeu tot Sekiro ramane dar mi se pare excelent Lies of P pana acum si sper sa-l pot termina (sa nu ma blochez la vreun boss).
    Il vei termina,este sub Sekiro ca nivel de dificultate si cand inveti mecanica jocul si vei avea tehnica vei trece prin levele ca "Voda prin loboda" si vei avea parte de o surpiza placuta la final. Recomand a fi terminat minim de 2 ori ( ca sa te iei la tranta si cu adevaratul ultim boss).

  14. #54 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da - si eu cred ca-l voi termina. Nu prea mi-a dat batai de cap pana acum, cu mici exceptii la 2 batalii cu boss, desi mai mari probleme am avut cu mini-boss, gen clovnul cand l-am intalnit prima data.

    Clar este sub Sekiro dpdv dificultate (de fapt cam tot) dar nu ma deranjeaza - are un echilibru foarte bun - tocmai d-aia il si asemanam cu The Surge - dar are niste aditii de quality of life pe care sper sa le regasim si in viitoarele jocuri de gen.

  15. #55 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Nu stiu cum e dupa patch, dar final boss, de care dai intr-un anumit ending chiar a fost dificil. La restul nu am avut nevoie de respec, cu build de Motivity, dar am fost nevoit sa fac un reset targetat la P organs si Legion Arm special pt el si si asa a fost destul de greu. Primele 30 sec din faza 2 is criminale.

  16. #56 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am terminat si eu zilele trecute. Mie mi s-a parut un joc incredibil de bun. Cred ca e cel mai bun Souls game ne-facut de from.

    Nu am timp sa joc NG+, dar am terminat o data jocul si am batut tot ce am intalnit. Foarte multe elemente care lipsesc din jocurile Souls "originale", ca sa zic asa si e de pus la loc de cinste, langa seria The Surge, ca niste jocuri foarte bune si fun, nu prea frustrante, dar totusi challenging.
    Iar regele, cel putin pentru mine, ramane Sekiro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 19:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts