Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 19 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast
Results 301 to 320 of 361

Thread: Dead Space 2

  1. #301 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Eu o sa ma aventurez cu siguranta. Mai problematic e cu timpul. Cred ca intr-un weekend.

    Azi termin primul run, sunt la ultimul capitol.

  2. #302 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    Zealot=iti permite DOAR 3 salvari pe durata intregului joc,NO CHECKPOINTS,necromorphi uber strong.This is just mind suicide,adica necesita sa ai ''nervi nano''.Mult noroc pentru cei care se aventureaza pe zealot!
    Nu Zealot, ci Hard Core (dificultate ce este deblocata dupa ce termini jocul pe orice dificultate). Aveti mai jos un ghid foarte util pentru cei care vor sa termine jocul si pe aceasta dificultate:

    Dead Space 2 - Hardcore Mode Guide & Encyclopedia - PS3Trophies.org

    De asemenea, pe forumuri se spune ca Hard Core este o combinatie a dificultatilor, dupa cum urmeaza:

    It's a combination of :
    - Normal (for the damages dealt by enemies)
    - Survivalist (for their resistance)
    - Zealot (for the ammo/money drop)

  3. #303 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    Zealot=iti permite DOAR 3 salvari pe durata intregului joc,NO CHECKPOINTS,necromorphi uber strong.This is just mind suicide,adica necesita sa ai ''nervi nano''.Mult noroc pentru cei care se aventureaza pe zealot!
    ...bean there, done that

    ---------- Post added 07-02-2011 at 05:08 PM ----------

    E bine, totuși, că pun omul la treabă serioasă -puține jocuri, din zilele noastre, mai fac asta.

    <3 dumbed down games

  4. #304 SP
    Member sarpe's Avatar

  5. #305 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    This is the real Dead Space Plasma Cutter replica | Rely on Horror

    Entertainment Earth will be releasing a true replica of the iconic Dead Space tool come this March. This Plasma Cutter Replica will run you a hefty $239.99, but man is it amazing

  6. #306 SP
    Senior Member kragod's Avatar

    Dead Space 2

    In sfarsit mi-a venit si mie Dead Space 2. Cine vrea sa joace in multiplayer sa spuna aici, sa ne calcam cu necromorfi..

  7. #307 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nu era nevoie să deschizi thread pentru at�ta lucru, puteai posta �n cel dedicat.

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...ead-space-2-a/

  8. #308 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Nu era nevoie să deschizi thread pentru at�ta lucru, puteai posta �n cel dedicat.

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...ead-space-2-a/
    Solved, master! Damn, am ratat 2:02, dar astept 2:22

  9. #309 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Păi 2:02 nu se pune, trebuie să fie cel puțin trei cifre la fel

  10. #310 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ms mult Graft, dadusem search si nu gasisem nimic. Si lui Monky ca mi-a mutat threadul.

  11. #311 SP
    Member gpaul's Avatar
    Sal, stie careva daca pot folosi save Dead Space Ignition de la alt user pentru a debloca Hacker suit-ul.Gasesc tare cool costumul, poate datorita lipsei de protectie, si nu as plati pentru o porcarie de joc doar pt atat.Ms

  12. #312 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    astazi mi-a venit si mie Dead Space 2, dar mi-am propus sa nu ma apuc de el pana nu fac platinum la primul joc. asa ca am o intrebare (am dat search, dar nu am gasit threadul pt dead space 1), ca sa deblochez varianta impossible, trebuie sa joc pe hard sau pot pe orice varianta? am gasit un trophy guide in care zice ca nu conteaza pe ce varianta joc, dar as vrea sa-mi confirme cineva treaba asta.

  13. #313 SP
    Junior Member Frostmeystr's Avatar
    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    astazi mi-a venit si mie Dead Space 2, dar mi-am propus sa nu ma apuc de el pana nu fac platinum la primul joc. asa ca am o intrebare (am dat search, dar nu am gasit threadul pt dead space 1), ca sa deblochez varianta impossible, trebuie sa joc pe hard sau pot pe orice varianta? am gasit un trophy guide in care zice ca nu conteaza pe ce varianta joc, dar as vrea sa-mi confirme cineva treaba asta.
    Ripjaws eu l-am deblocat terminand jocul pe Normal.

  14. #314 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Salutare,
    Am o intrebare la voi legata de acel online pass de la EA. Azi mi-am luat varianta europeana a collector's edition pe coperta caruie este mentionat ca pentru a avea acces la Zealot Suit, Force & River Guns ar trebui sa activez acest online pass. Mai jos este mentionat ca acest cod este activ doar in EU si ca poate fi folosit only once!
    Am cont de EA care e legat de contul meu principal de PSN care este de US.

    Si acum intrebarea, cum dau eu redeem la acel cod care este valid doar in EU pe contul meu de PSN US? Sau trebuie sa-mi fac un alt cont pe EA si sa-l leg de un cont de UK pt a fi compatibil?

    Astept sugestii de la cei care au varianta collector's ed. europeana si care se joaca de pe cont PSN US.

    Multumesc anticipat si noapte buna,

    L.

  15. #315 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Este doar parerea mea sau l-au facut mai greu decat pe primul? Eu nu sunt cu nivel de dificultate extra greu sau extra infern. L-am jucat pe primul pe normal, la fel il joc si pe asta, dar mi se pare mai greu. Cel putin, raman fara munitie mult mai repede, iar banii sunt cam putini.

  16. #316 SP
    Junior Member Shearer's Avatar
    Asta inseamna ca nu esti foarte econom, l-am terminat pe survivalist si nu a fost asa greu.

  17. #317 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Salutare,
    Am o intrebare la voi legata de acel online pass de la EA. Azi mi-am luat varianta europeana a collector's edition pe coperta caruie este mentionat ca pentru a avea acces la Zealot Suit, Force & River Guns ar trebui sa activez acest online pass. Mai jos este mentionat ca acest cod este activ doar in EU si ca poate fi folosit only once!
    Am cont de EA care e legat de contul meu principal de PSN care este de US.

    Si acum intrebarea, cum dau eu redeem la acel cod care este valid doar in EU pe contul meu de PSN US? Sau trebuie sa-mi fac un alt cont pe EA si sa-l leg de un cont de UK pt a fi compatibil?

    Astept sugestii de la cei care au varianta collector's ed. europeana si care se joaca de pe cont PSN US.

    Multumesc anticipat si noapte buna,

    L.
    Salut,

    Nu stiu in cazul acestui cod cum este, dar poate te ajuta urmatoarele. Eu am cumparat Batman AA colelctors care de asemeni are un cod valabil doar EU - l-am pus pe contul meu de EU si l-am deblocat si apoi am jucat jocul pe contul de US - din pacate stiu ca politica EA vis-a-vis de coduri online este cam ciudata (ei vor sa limiteze "revanzarea" unui joc produs / distribuit de ei) deci s-ar putea sa nu mearga aceeasi jmecherie.

    Evident il cel mai rau caz te poti juca fara probleme pe contul de PSN-EU.

  18. #318 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Salutare,
    Am o intrebare la voi legata de acel online pass de la EA. Azi mi-am luat varianta europeana a collector's edition pe coperta caruie este mentionat ca pentru a avea acces la Zealot Suit, Force & River Guns ar trebui sa activez acest online pass. Mai jos este mentionat ca acest cod este activ doar in EU si ca poate fi folosit only once!
    Am cont de EA care e legat de contul meu principal de PSN care este de US.

    Si acum intrebarea, cum dau eu redeem la acel cod care este valid doar in EU pe contul meu de PSN US? Sau trebuie sa-mi fac un alt cont pe EA si sa-l leg de un cont de UK pt a fi compatibil?

    Astept sugestii de la cei care au varianta collector's ed. europeana si care se joaca de pe cont PSN US.

    Multumesc anticipat si noapte buna,

    L.
    Nu are nici o treaba cu contul tau EA. La cod trebuie sa dai redeem pe un cont de aceiasi regiune ca jocul. Deci in cazul tau dai redeem la cod pe contul de UK, iar apoi poti juca de pe orice cont

  19. #319 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Meam...digital crack curat jocul asta...Capcom ar trebui sa ia un pix si o foaie si sa ia notite, cam asa se simtea si un RE acu 8-9 ani dar au cam uitat cum devine treaba.

  20. #320 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Vreau sa ma apuc in seara asta de hardcore. Cei care au terminat aceasta dificultate, puteti sa imi spune-ti ce arme si costum ati folosit?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 19 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts