Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 19 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 LastLast
Results 321 to 340 of 361

Thread: Dead Space 2

  1. #321 SP
    Member gpaul's Avatar
    Daca vrei provocare fa-l pe Zealot, e mai greu si nici nu trebuie sa stai cate 5 ore pe el pana sa salvezi.

  2. #322 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Vreau sa ma apuc in seara asta de hardcore. Cei care au terminat aceasta dificultate, puteti sa imi spune-ti ce arme si costum ati folosit?

    Cred ca nu pot fi folosite decat costumele standard pe care le primesti la primul playthrough avand in vedere ca dificultatea aceasta nu permite new game+.

  3. #323 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Cred ca e destul de prost ales timingul cu Vintage Suit, am ars 40K pe el ca sa imi dau seama 5 min mai tarziu ca nu mai am cu ce sa trag In rest jos cu palaria, de abia astept sa ajung de la munca sa continui, din pacate cred ca il voi si termina in seara asta, am trecut ieri la discul 2 si am jucat deja vreo 2-3 capitole din el

  4. #324 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    am trecut ieri la discul 2

    wha'?

  5. #325 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    wha'?
    daca nu are blurei...
    Attached Images Attached Images multidisk.png

  6. #326 SP
    Member LeGenD's Avatar
    scz de off dar mi-am adus aminte de asta


  7. #327 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    am trecut ieri la discul 2 si am jucat deja vreo 2-3 capitole din el
    Apropo de asta, cei cu versiunea de Xbox au un avantaj pe Hard Core pentru ca le face un save automat la chapter 7, cand schimba discu'. Si in felu' asta au 4 saveuri, in loc de 3, cat ar fi trebuit in mod normal.

  8. #328 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    LOL...parca vad ca sunt deja discutii ca e less hardcore sa il termini pe 360

  9. #329 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Băi băieți, despre ce schimbare de disc vorbiți voi?

  10. #330 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Imi cer scuze, trebuia sa pun disclaimer ca sunt un baiat cu treishaizeci

  11. #331 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Da, pana la urma nu s-a raspuns prea clar. CE arme ati folosit pe hardcore, si ce costum? Plus cand ati salvat, si unde ati avut dificultati.
    Disc swap iti da 4 salvari, dar doar daca nu stingi xboxul.

    Si gpaul, nu este mai greu pe zealot, pt ca poti sa ai armele upgradate cand il incepi, la hardcore, nu poti, sa nu mai vb de saves...

  12. #332 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Băi băieți, despre ce schimbare de disc vorbiți voi?
    Dead Space 2 ptr xbox 360 este pe 2 CD-uri.


  13. #333 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Se elucidase deja misterul.

  14. #334 SP
    Banned asperas's Avatar
    Am intrat si io in posesia lui..ia sa vdm!?

  15. #335 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post

    Si gpaul, nu este mai greu pe zealot, pt ca poti sa ai armele upgradate cand il incepi, la hardcore, nu poti, sa nu mai vb de saves...
    Eu vorbeam de new game, nu new game+, ca doar vrei sa fii hardcore, nu?Dushmanii au hp si damage de Survivalist,slab, pick-up-uri de Zealot.Termina pe Zealot, treci pe hardcore si vezi diferenta.Atat ca trebuie sa faci reprize de cate ~5 ore. iar daca se strecoara un necro de ala care pusca in spatele tau, ai pus-o.Noroc...

  16. #336 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu vreau sa fiu neaparat hardcore, vreau sa fiu achievement whore si sa am 1000/1000 la joc. De aceea am cerut tips, pe care inca nu le-am primit, dar in schimb offtopicuri, si glume ca xbox are 2 DVduri si PS3 doar 1, au fost destule.
    Inainte sa incep pe Zealot, as vrea sa termin hardcore, sa am handcannonul, ceea ce imi va usura munca pe zealot.
    Am vazut ca in general strategia este sa intri in joc cu plasmacutter si contact beam sau plasmacutter si force gun.
    Repet, in al treilea post, cei care au terminat, ce strategie au folosit? Multumesc.

  17. #337 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Dupa ce iti upgradezi costumul(aproape irelevant pe care il vei folosi) concentreaza-ti power nodes in force gun, contact beam si pulse rifle. Force gun upgradat face ravagii si ai cele mai mari sanse de supravietuire cand esti incoltit.

  18. #338 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Mda, unii ar zice ca specialul de la contact beam in care statisul e mai de durata decat al costumului tau e mai bun decat force gun. Plus ca nu cred ca e o idee buna sa folosesc mai mult de 2 arme, nu as avea spatiu si nici ammo pt toate.

    Ai terminat hardcoreul cu setupul asta? Si spuneai ca e irelevant ce costum folosesc....Daca as lua DLCul Martial Law, costumul pe care ti-l da iti da bonus la damageul de force gun, deci nu e chiar irelevant costumul. Just my thought.

  19. #339 SP
    Senior Member muggs's Avatar

  20. #340 SP
    Senior Member Tekken's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 19 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts