Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Sifu

  1. #21 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Thanks for the feedback, aceeasi senzatie o aveam si eu ca e stil de combat ca in sleeping dogs. Alt joc pe care nu am sa-l cumpar.

  2. #22 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Imi place jocul ! Addictive in draci ! Cum sa nu-ti placa sa fi inconjurat de 8 batausi in club si sa-i faci pe toti cu stil(button mashing-ul in jocul asta este exclus!). Deci trec prin ei dar…la Sean !Omg ! …la Sean ! Ai trecut de el Razvane ? N-am o pb cu inamicii, cu nivelurile, cu grind-ul, am o pb cu pozitionarea camerei in partea a doua a “The Club” . Cand ajungi inconjurat in zonele alea intunecate si inguste, iar camera este obstructionata de inamici sau decor …mor! RAGE !

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La nivelul 2, in club, am ajuns la boss o singura data, dar aveam 67 de ani sau ceva de genu si a fost de ajuns sa mor de 2 ori ca game over.

    Si da, nu e genul de joc in care ajunga button mashing, dar logica in confruntare nu e mereu folositoare, pentru ca degeaba ma gandesc eu sa dau inapoi, inainte si Y ca sa pun pe ala de langa mine jos, dar in secunda aia ma ataca unu si altu imi arunca cu o sticla, iar eu nu pot sa fac si block instant, in directia corecta.

    Si da, camera, in unele momente, se pozitioneaza foarte prost.

    Am mai jucat si ieri vreo ora si am refacut tot primul nivel si am ajuns la club pe la 26 de ani, deci destul de ok overall. Important este ca dupa ce mori, sa omori cat mai mult inamici ca sa-ti scada counter-u ala, iar la urmatoarea moarte sa imbatranesti cu un singur an.

  4. #24 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Sunt cu 23 ani la the club ! Puteam si mai bine ! Mai am vreo doua skill-uri de deblocat permanent , iar pe urma incerc sa folosesc 1000xp la statuie, pt a reseta death count-urile inainte de Sean ! Ma pregatesc sa-i dau decisiva azi ! Vezi ca ai statuie exact la el !

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  6. #26 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Smecher jocul. Prima surpriza placuta a anului!

  7. #27 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Unde-s cei care se plangeau de Returnal ca "un full price game dureaza doar 6 ore?!" .

  8. #28 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Am eu 8 ore si n-am trecut de lvl 2 Inca mai descopar chestii . Daca mergeti pe varianta Epic Store si adaugati si cuponul ala, il scoateti la 110ron . Jocul face banii astia .

  9. #29 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pfuuu, daca mori prea mult gata game over si o iei de la inceput? Cine a facut jocul, From Software?

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sifu Updates to Include Difficulty Settings and Accessibility Options

    ---------- Post added 13-02-2022 at 09:10 ----------

    Locked 4K 60fps pe PS5 dar nu cred ca se mira nimeni, la cum arata.


    Eu il joc pe un PC mai mult decat modest (cu un procesor seria 900, 16GB RAM si un 1060) si merge in rezolutia nativa a monitorului - 1440p cu totul pe ultra si cu render resolution dat pe full in locked 60fps, mai putin acele stutters de care zic si ei in video de mai sus.

  11. #31 SP
    Member Cristache07's Avatar
    La primul run m-a omorat boss-ul din a 2 a misiune. Mi-ar fi placut sa am un target sistem, desi in anumite locuri n-ai loc sa te misti si te flancheaza baietii. Pe deasupra camera uneori nu tine pasul cu tine. Nasol sa mori la 70 de ani

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Astia sunt chiar nesimtiti

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Il jucasem initial pe PC pt vreo 2-3h si l-am abandonat pentru ca-mi dadea motion sickness, desi nu prea credeam ca e neaparat de la el. Doar il jucam pe PC in 60fps si este un 3rd person game, dar mai jucasem si alte jocuri si nu eram neaparat atent.

    Am facut pauza din februarie iar acum, ca tot e redus, l-am luat si pe PS5 si dupa vreo 30-40 minute am fost nevoit sa-l inchid. Efectiv ma rupe.
    Se pare ca nu sunt singurul in situatia asta si este, asa cum banuiam, din cauza camerei mult prea apropiate, dar si a felului in care se misca...

    Mai e cineva cu problema asta? A gasit cineva o rezolvare pe console? gen sa mutam camera mai departe sau sa dezactivam miscarea?

    Eu chiar vreau sa-l joc, d-aia l-am si luat si mi-ar parea rau sa-l abandonez din cauza asta.

    Si nu, la mine nu functioneaza faza cu mestacat guma sau mancat ghimbir.

  14. #34 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Ghimbirul e bun doar ca sa-ti desfunde nasul (si eventual in cateva feluri de mancare)

  15. #35 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ai încercat sa-l joci pe un display mai mic? Stiu ca nu e neapărat o soluție bună. Si eu am problema asta cu unele jocuri, dar cu ăsta nu am avut. Si acum ma gândesc ca poate e din cauza ca l-am încercat pe un monitor de doar 24". Am jucat mai bine de 30 de minute si nu m-a deranjat nimic.

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Initial jucasem pe un 27", fiind pe PC, iar acum am jucat pe 55".

    Am intrat aseara in el si am dezactivat camera shake, dar nu ma ajuta prea mult. Iar ceva slider pentru camera nu exista, decat pentru takedowns.

    Mie chiar imi pare rau

  17. #37 SP
    Manager paul's Avatar
    Arenas free update.
    Versiunile de Xbox si PC (Steam) in martie 2023.
    Quote Originally Posted by Sloclap
    Arenas will sport nine stylish new maps, each featuring exclusive new challenges of varying difficulty levels, adding multiple hours of the classic Sifu gameplay fans have come to love. Successfully completing the arenas will progressively unlock a massive new batch of modifiers, which doubles the amount currently available in-game, and notably brings alternative moves to the Kung Fu palette of our main character. Completing the new Arenas' challenges will also unlock new cheats and exclusive new outfits.

    Sifu is one of 2022’s most successful games both commercially and critically, with 1.5 million copies sold to date and several Game of the Year nominations across respected international media outlets. Lauded for its attention to detail and fast-paced, precise animation, Sifu is a game like no other, and now students and masters alike can enjoy one of the year’s best games on the platform of their choice: PC (Epic and Steam), Xbox One/X|S, PlayStation (4/5) and Nintendo Switch.

  18. #38 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare incredibil ca inca nu au adaugat lovituri din saritura, sau sa imbunatateasca cumva sistemul de combat. Din ce am vazut, este identic cu day 1 si are niste probleme mari, care nu-l fac atat de satisfacator pe cat ar trebui.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts