Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 77

Thread: A Plague Tale: Requiem

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar alte jocuri de la PS+ marketate ca fiind pentru PS5 de pana acum, le-ati luat si v-au mers? Sau de ce va tot mirati de lucru asta?

  2. #22 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    A Plague Tale: Innocence | Nintendo Switch Gameplay



    A Plague Tale: Innocence Nintendo Switch Performance Review | Nintendo Switch Cloud Version!


  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg - asta nu era 4K 60fps? Nu asta marketeaza ei? Nu asta zic si in trailer-ul de lansare?

    De aici vad ca e doar 1440p 60fps.
    O avea si alt mod de 4k dar 30fps?

  4. #24 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Am dat download la Innocence din aplicatie cand a fost la PS Plus, iar acum il joc pe PS5, desi nu mai am abonamentul. E normal sa mearga fara abonament?

  5. #25 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Cel mai probabil este varianta trial.

  6. #26 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Nu. Am castigat un trofeu, iar in demo nu poti castiga trofee.
    Plus ca, pot juca si Battlefield V, luat tot de la PS Plus cand a fost, acum cateva luni bune.

  7. #27 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Esti sigur ca nu mai ai abonament? Ca am mai auzit din astea si de fapt avea activata reinnoirea automată si s-a reactivat fara să-și dea seama

  8. #28 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Nu. Abonamentul e expirat din 22 septembrie. Initial crezusem si eu asta, dar reinnoirea se face din Revolut, care e folosit pentru abonament la Netflix, Mubi, Google etc si nu tin peste 250 de lei niciodata acolo, deci nu se alimenteaza.

    Jocurile pentru octombrie nu le pot descarca. Inainte sa expire, am luat jocul asta si Battlefield V, si ambele merg jucate.

  9. #29 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai poate s-a luat pt o luna. Pe cat ai avut înainte? Iti apare la account management - subscriptions in setari daca e plusu activ sau nu

  10. #30 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Hai ca e ciudata treaba.

    Next renewal date: 22/09/2022
    Status: In use

    Cand deschid PS imi apare ca am Plus; la fel si in aplicatie.

    Nu pot descarca jocurile de la abonament si nici cele de la Plus Collection, dar pot descarca cele pe care le-am mai jucat inainte. De exemplu acum am descarcat Vampyr si l-am deschis, merge.

    Probabil e vreun bug or something

  11. #31 SP
    Manager paul's Avatar
    TGA 2021 gameplay trailer:

  12. #32 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Arata super bine. Nici cu primul nu mi-ar fi rusine, insa acesta pare un real pas inainte.
    I am ready for tornados of rats

  13. #33 SP
    Manager paul's Avatar
    End of Innocence:

  14. #34 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Arata foarte bine!


  15. #35 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare ca arata cam ca primu, desi acum teoretic au facut trecerea la UE5, dar nu par sa foloseasca mare lucru din noutatile engine-ului.

    Oricum, eu sper sa fie imbunatatiri la gameplay si interactiune, pentru ca primul a fost super boring si repetitiv, dar mai ales fff slow si liniar. Iar tensiunea era data mai mult de unghiul camerei si de imposibilitatea de a te misca, decat de felul in care era scris un anumit encounter.

    Si speram sa vad ceva updates la sobolani, dar par la fel de super scriptati si boring.

  16. #36 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Sunt confuz iar…

    Vad ca ce am postat eu este “A Plague Tale Requiem”, dar ce au prezentat luna trecuta si ce a postat Paul mai sus este “A Plague Tale Requiem End of Innocence”.
    Acel “End of Innocence” este un fel de DLC, sau doar titlul acelui video din acelasi joc “A Plague Tale Requiem”?

  17. #37 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Primul joc se numea Innocence asa ca partea cu ,,End of Innocence,, de aici vine. Intareste ideea de sequel. Este de fapt acelasi joc.

  18. #38 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocul se numeste "A Plague Tale Requiem". End of Innocence a fost doar numele trailer-ului si au vrut doar sa arate ceva schimbari pe care...eu nu le vad

    Dar da, e acelasi joc. Adica 2-ul de la A Plague Tale - Requiem.

  19. #39 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu am terminat acum prima parte si ce pot spune este ca exceleaza pe atmosfera medievala si expune extrem de bine grotescul specific perioadei. Povestea este interesanta ca si concept, dar deseori apar portiuni cu multa vorbaraie aiurea sau timpi morti. Gameplayul are mult potential datorita mecanicilor diverse, dar sunt insuficient folosite in joc. Jocul se concentreaza pe puzzleuri, dar majoritatea sunt plictisitoare si prea usoare (pentru gustul meu - cele din Tomb Raider sunt mult mai bune). Per total este un joc usor, dar cu cateva portiuni frustrante (unde poti muri usor din cauza unor chestii stupide - ratezi desi indicatorul arata ca ar trebui sa nimeresti).

    Sper ca jocul numarul 2 sa rezolve problemele de mai sus, pentru ca ideile de baza sunt bune.

  20. #40 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Trailer nou, nice:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Cumpar The Last of Us 2 / Plague: A Tale of Innocence - Timisoara By Phi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 19-07-2020, 12:22
  2. Vand joc A Plague Tale Innocence Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 06-08-2019, 19:44
  3. Replies: 11 Last Post: 20-09-2011, 14:08
  4. Arcania: A Gothic Tale By GeOKeR in forum Console Club
    Replies: 82 Last Post: 22-04-2011, 14:27
  5. Witch Tale Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 15-04-2009, 22:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts