Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 69 FirstFirst ... 19 59 67 68 69
Results 1,361 to 1,377 of 1377

Thread: Red Dead Redemption

  1. #1361 SP
    Junior Member SieNoK's Avatar
    Nu stau sa ma contrazic, ti-am spus, e luat jocul de XBOX One X. Pe PS4 ai 1080, pe PS4 PRO/PS5 4k NATIV.

    Chiar are si eticheta PS4 Pro enhanced....

    https://store.playstation.com/en-us/concept/10006164/

  2. #1362 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa o fi. Voi astepta ceva videos care sa spuna lucrul asta.

    Din cate stiu eu, acel 4K nativ pe Xbox a fost facut de Xbox, nu de Rockstar si nu cred ca l-ar da asa pentru alte platforme. Deci poate e ceva facut separat, dar nu cred ca e acelasi cod sursa.

  3. #1363 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Se pare ca varianta de PS4/PS5 a devenit cea superioara pe console, dar nu e o diferenta imensa.

    EDIT: chiar putine imbunatatiri pentru $50...
    Remaster-ul pentru Last of Us Part I pare un deal mai bun, comparativ cu ce ofera ei aici.
    Si uite acolo ce mult s-a plans lumea: https://www.consolegames.ro/forum/f1...part-i-remake/ .

  4. #1364 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu inteleg nimic din ce zice ala de la DF...efectiv zici ca e retardat - una zice, alta arata.

    Atat lauda versiunea de PS si zice numai de bine, dar in toate cadrele comparative, versiunea de Xbox e net superioara dpdv image quality - nu doar contrastul mai bun (atasez niste capturi din video lui).
    Si trebuie mentionat ca pe Xbox ruleaza versiunea de X360 modificata de Xbox.

    Iar la final, e super uimit de faptul ca jocul ruleaza in locked 30fps fara frame drops pe PS

    Din punctul meu de vedere, cel mai bun loc pentru jocu asta, este pe Switch, unde avem acelasi joc, dar la o rezolutie mai buna decat X360/PS, mai ales de jucat handheld, pentru un joc excelent.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2023-08-17-17.17.40.jpeg whatsapp-image-2023-08-17-17.19.06.jpeg whatsapp-image-2023-08-17-17.19.21.jpeg whatsapp-image-2023-08-17-17.19.42.jpeg whatsapp-image-2023-08-17-17.20.41.jpeg whatsapp-image-2023-08-17-17.24.00.jpeg

  5. #1365 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    In screenshot-uri e mai greu de observat dar in clip-ul asta se vede mai bine cum ajuta FSR2-ul varianta de PS5: https://youtube.com/clip/UgkxnHNGQ2m...LEwThachJc4h9E .

  6. #1366 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, am vazut tot video lor si am facut print screens complet random in ce aratau ei. Eu nu vad sa arate mai bine - nu ca mi-ar pasa, ca doar l-am terminat de 2 ori si daca l-as mai juca o data, ar fi clar pe Switch, dar mie nu mi se pare ca arata mai bine pe PS, atata tot.

    De fapt, nici nu are cum sa arate mai bine - cam asta e faza. Cat timp foloseste FSR2, inseamna ca nu ruleaza nativ = nu are cum sa arate mai bine decat ceva ce ruleaza nativ. Chiar daca chiar ala in video zice ca jocul ruleaza nativ, efectiv nu are cum, cat timp are FSR2 activat.

    Singurul mod in care ar putea sa arate mai bine, ar fi sa ruleze la 6-8k si prin FSR2, sa mearga in 4K si sa fie totul mai sharp. Dar sigur nu e cazul.

  7. #1367 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    FSR 2 e folosit pentru Anti-Aliasing, pentru mine e clară diferența in clipul pe care l-am postat mai sus.

  8. #1368 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai dreptate - sunt diferente sesizabile in favoarea PS5, dar asta daca te uiti la un video competent, nu la video ala mizerabil de la DF

  9. #1369 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Se tin de magarii astia de la Rockstar! Au scos si ei 3 francize cu care au devenit bogati: Max Payne, RDR si GTA si vedem versiuni "ieftine" de remaster. Problema e ca eu ca multi altii imi plac jocurile lor si n-am avut ocazia sa joc Red Dead Redemption cum trebuie. Asteptam macar un remaster si 60 fps. de la RDR, mai cer si 240 lei pe joc care contine undead nightmare si atat. Grafica de acum 10 ani vezi doamne 4K si 30 fps-uri pe PS5 . Insa la ce vad pe youtube mie rusine de rusinea lor Sa iasa banu' se gasesc cumparatori cam asta e deviza. Il voi lua doar cand va fi la reducere, ma incapatanez si nu voi plati pretul full cerut de ei. Pana la urma e un joc vechi de 14 ani cu imbunatatiri abia vizibile. Oare si GTA IV il vor scoate tot asa? Pe repede inainte?

  10. #1370 SP
    Junior Member SieNoK's Avatar
    La GTA IV e mai mult de munca... daca ai un XBOX de generatie mai noua sa il iei din store sa vezi ce grafica are... nici 720p nu i-as da.. iar anti-aliasingul e cu minus...

    Partea buna e ca e 60fps

  11. #1371 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    mai cer si 240 lei pe joc care contine undead nightmare si atat.
    Stii vorba aia, prost nu e care cere, prost e ala care da.

    E mult mai usor sa rescrii un pic de cod ca sa mearga pe o platforma mai nou, decat sa faci de la zero un joc nou, cod nou, texturi, modele, testing, tot... Si daca oamenii cumpara ca disperatii, de ce nu?

  12. #1372 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Red Dead Redemption PlayStation 5 Patch 1.03 Adds Highly Requested 60 FPS Option
    Ar fi frumos sa lanseze patch-ul asta si pt versiunea de Xbox.

  13. #1373 SP
    Member smits's Avatar
    Il vor lansa si pe xbox sigur. Sa vad daca e pe bune

  14. #1374 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cu siguranță e real, este video în articolul de mai sus și mulți confirmă și pe reddit.

  15. #1375 SP
    Member smits's Avatar
    Verificat acum, inca nu a ajuns aici. Probabil zilele astea.

  16. #1376 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Jocul va fi lansat si pe disc saptamana viitoare in US, sper ca in curand si la noi: https://www.ign.com/articles/red-dea...h-ps4-preorder .
    Pentru mine va fi perfect de jucat pe PS Portal si sa-l am la colectie pe disc .
    Si ca tot discutam de RDR2 "next-gen version", a fost leak-uit luna trecuta de Microsoft: https://www.vg247.com/red-dead-redem...microsoft-leak .
    Sper sa apara cat mai curand.

  17. #1377 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Se pare ca se lanseaza si la noi pe disc in 13.10, cel mai bun pret l-am gasit aici: https://www.gamers.ro/playstation4/red-dead-redemption .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 69 FirstFirst ... 19 59 67 68 69

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts