Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 94

Thread: Black Friday 2021

  1. #41 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Mi se pare cel mai slab BF ever, in mare parte si din cauza crizei de chipuri si a scalperilor.

    Era candva o vreme cand gaseai PS4 PRO la reducere, de mai multe ori pe an, inclusiv in bundle-uri cu jocuri gratis.
    Acum e sarbatoare daca gasesti PS5 la pret normal.
    Avem BF cu GT1030 si GTX1650, zici ca au cautat prin gunoaie si le-au insirat pe covor in talcioc.

    Am tot verificat sa vad daca se indura Sony sa bage jocurile 1st party la reducere.
    E incredibil cum Spider-Man Miles Morales, Sackboy, Ghost of Tsushima Dir. Cut, Demon's Souls nu au intrat NICIODATA la reducere in magazine pana acum, in afara de un 5-10% la un pret deja umflat.
    O singura exeptie in ultima perioada a fost gamestore.ro (preturi bune la GoT si Miles Morales), un magazin care mie nu-mi spune nimic, cel mai probabil jocurile fiind cu alta limba pe coperti, cine stie prin ce cai aduse la noi.

    Sony profita din plin de cererea uriasa pentru PS5 si nu s-a obosit sa dicteze un discount catre marii retaileri.
    Poate vedem ceva de pe 19 noiembrie, dar slabe sanse.

    In schimb, pe OLX apar cu 50% mai ieftine si chiar mai jos (sigilate), dar eu nu mai am chef si timp sa ma vad prin oras cu diversi indivizi, iar multi fug de curierat.

  2. #42 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    Am luat eu GoT ps5 de la gamestore iar jocul are copertile in engleza.

  3. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De la ANPC citire:
    Comandamentul Special Black Friday a amendat cu 275.000 lei 11 operatori economici, care prezentau pe site-urile lor promoții speciale❗️

    În prima zi de activitate, Comandamentul Special Black Friday a verificat 11 mari operatori economici care promovau reduceri speciale în această perioadă.

    Volumul amenzilor contravenționale aplicate tuturor operatorilor controlați s-a ridicat la 275.000 lei și s-au constatat următoarele:

    se practicau vânzări cu preț redus, în condițiile în care prețul de referință afișat pe site nu era cel mai mic preț practicat în ultimele 30 de zile, prin modul incorect de calcul al prețului redus creându-se premisa existenței unui avantaj specific prețului, consumatorii fiind determinați să ia o decizie de tranzacționare pe care nu ar fi luat-o dacă ar fi cunoscut realitatea;

    lipsa indicării, pe site-ul societății, în mod clar și neechivoc a datei la care încetează oferta sau dacă oferta se referă la stocul de bunuri disponibil.

    Cei 11 operatori verificați sunt:
    ▪️Altex România SRL (www.mediagalaxy.ro)
    ▪️Flanco Retail SA (www.flanco.ro)
    ▪️FineStore Distribution SRL (www.finestore.ro)
    ▪️Vivre Deco SA (www.vivre.ro)
    ▪️Studio Moderna SRL (www.top-shop.ro)
    ▪️Arsis Trading SRL (www.arsis.ro)
    ▪️Lc Waikiki Retail Ro SRL (lcv.ro)
    ▪️Elefant SRL (www.elefant.ro)
    ▪️Premium Store SRL (www.premiumstore.ro)
    ▪️Pc Garage SRL (www.pcgarage.ro)
    ▪️Evolution Prest Systems SRL (www.evomag.ro)

    Acestor sancțiuni li s-au adăugat 10 decizii de încetare a practicii comerciale incorecte, doar site-ul www.mediagalaxy.ro remediind abaterile pe loc.

    Comandamentul Special Black Friday își continuă verificările și în perioada următoare.

    ANPC a pus la dispoziția consumatorilor din toată țara o adresă de e-mail dedicată, [email protected], la care îi invită pe toți cetățenii care constată orice neregulă legată de promoțiile din această perioadă să scrie, să trimită fotografii sau orice document consideră că ne poate fi de folos în demersul nostru, în slujba lor.

    Și dumneavoastră faceți parte din echipa Comandamentului Special Black Friday.

    #ANPC

    #PROTECTIACONSUMATORILORNUSENEGOCIAZA

  4. #44 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu am vazut GoT cu 150 parca la Altex la un moment dat, si sunt sigur ca am mai vazut si alte jocuri la jumate de pret de lansare

  5. #45 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Ziarul Financiar
    Reprezentanţii reţelei Altex au anunţat astăzi, într-o conferinţă de presă, că în urma controlului efectuat de ANPC au fost identificate preţuri greşite la 44 de produse din cele 1000 verificate, iar acestea au fost corectate imediat, fiind vorba de o eroare umană.

    ”Au fost gasite preturi gresite la 44 de produse din 1000 verificate. Acestea au fost corectate imediat. Avem 100.000 de articole in oferta, a fost o eroare umana ce s-a intamplat. Noi nu închidem, mâine e în continuare Black Friday. Am reparat, mai reparam. Considerăm că ne-am facut treaba şi am reparat. Mai reparam daca mai e nevoie”.

    Altex a precizat că închiderea activităţii nu ar fi benefice nici consumatorilor, nici salariaţilor, nici businessului.
    Altex: ANPC a găsit preţuri greşite la 44 de produse din 1000 verificate. Acestea au fost corectate imediat. A fost o eroare umană ce s-a întâmplat. Noi nu închidem, mâine e în continuare Black Friday

  6. #46 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Eu am vazut GoT cu 150 parca la Altex la un moment dat, si sunt sigur ca am mai vazut si alte jocuri la jumate de pret de lansare

    Ma refer la Ghost Of Tsushima Director's Cut. Garantat nu a fost niciodata la reducere.
    Niciun 1st party Sony PS5 nu a fost la reducere pe Altex pana acum.

  7. #47 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Ma refer la Ghost Of Tsushima Director's Cut. Garantat nu a fost niciodata la reducere.
    a, da/ Scuze, nu am vazut ca ai scris Directors Cut. E destul de recent lansat. Mai asteapta.

  8. #48 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Ok, Nu-l pun la socoteala, desi pana acum trebuia sa aiba un 30%.

    La Far Cry 6, AC Valhalla se poate, pentru ca Ubisoft Romania mereu si-a respectat calendarul si a ajustat preturile pentru piata noastra.
    Un joc intra gradual pe durata vietii la discount din ce in ce mai mare.

    In schimb, avem chiar si un an de cand 1st party-urile de mai jos au iesit, iar Sony pur si simplu nu le reduc deloc.
    Au fost cateva reduceri cand si colo la magazine mici, care obtin jocurile pe alte cai, si de multe ori cu coperti in alte limbi (am patit-o de 4-5 ori pana acum).
    De ce nu-i pasa Sony ? Pentru ca PS5 se vinde in prostie si acum. Iar bundle-urile PS5 cu jocuri (vezi Flanco), chipurile facute sa opreasca scaplerii, nu ar mai aduce acelasi profit daca ar reduce pretul 1st party-urilor.

    Sackboy (joculet care mai mult de 59-79 lei nu ar face)
    Ratchet & Clank
    Demon's Souls
    Returnal
    Spider-Man Miles Morales / Ultimate Edition

  9. #49 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Finestore a remediat partial: pentru whisky a bagat un PRP la pagina de lista (pret recomandat de producator - care oricum nu prea merge la toate produsele), dar a taiat procentul de reducere.
    Cand intri pe pagina de lista a produsului apare o alta reducere (desigur mai mica decat cea afisata acum vreo 3 zile de ex) >> pretul taiat este cel mai mic pret la care a fost afisat produsul in ultimele 30 de zile. Oare aici or fi bagat acele dese reduceri de 5-10% practicate de altfel si la altii gen alfadrink, beicevrei etc.
    Au creat o mare harababura oricum.

    La altex si evomag la fel.

    Sunt curios daca dupa nebunia de maine ii iau in colimator si pe emag ori partenerii.

    Ori daca vor continua cu aceste verificari si amenzi si peste cateva saptamani, luni etc. ca practicile astea sunt comune.

  10. #50 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Preturi bune pe https://carturesti.ro/

  11. #51 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu stiu in varianta fizica daca au fost reduceri pana acum la jocurile enumerate de tine, dar pe digital au fost reduceri si mai apar din cand in cand. In principiu cam orice joc in varianta digitala , il gasesti redus 15-20 de dolari dupa primele 6 luni. Daca totusi vrei doar varianta fizica, gasesti la mana a 2-a o gramada.

  12. #52 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Nu stiu in varianta fizica daca au fost reduceri pana acum la jocurile enumerate de tine, dar pe digital au fost reduceri si mai apar din cand in cand. In principiu cam orice joc in varianta digitala , il gasesti redus 15-20 de dolari dupa primele 6 luni. Daca totusi vrei doar varianta fizica, gasesti la mana a 2-a o gramada.
    Eu mi-am luat GoT ps5 de la game store pe store e foarte scump jocul,dupa ce il termin vand jocul si recuperez banii.Varianta digitala la ora actual nu merita.

  13. #53 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Da , asa este dar in cazul colegului de mai sus, din ce inteleg nu este interesat sa vanda mai departe jocurile. In cazul in care vrei sa le pastrezi, un mix intre digital si fizic e cea mai buna optiune.

  14. #54 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Niste produse de la eMag:
    • Televizor Samsung 43AU7172, 108 cm, 4K Ultra HD, redus de la 1.799 lei la 1.299 lei
    • Televizor Sony 65A83J, 163.9 cm, 4K Ultra HD, redus de la 8.900 lei la 6.999 lei
    • Scaun de birou Kring New Fit, preț redus de la 249 lei la 189 lei
    • Periuta de dinti electrica Oral-B iO8, preț redus de la 1.229 lei la 499 lei
    • Bormasina Bosch Professional 12V, preț redus de la 469 lei la 299 lei
    • Pachet 3 becuri inteligente Philips Hue, preț redus de la 999 lei la 449 lei
    • Baterie bucatarie Grohe Start Curve 31554001, preț redus de la 506 lei la 229 lei
    • Sistem Mesh TP-Link Deco X60 (3-pack), preț redus de la 2.079 lei la 679 lei
    • Sistem Desktop PC Gaming Intel® i3-10100F, 8GB DDR4, 480GB SSD, GeForce® GT 1030 2GB GDDR5, preț redus de la 2.299 lei la 1.499 lei
    • Rom Captain Morgan Original Spiced Gold, preț redus de la 46 lei la 29 lei

  15. #55 SP
    Member Rukax's Avatar
    Pe mine mă interesează un aparat de la f64 care este de la Sony și văd că beneficiază de cashback. Oare se aplică cashback-ul chiar dacă îl iau cu reducerea de BF? A folosit cineva acest serviciu oferit de Sony la produse de pe f64?

  16. #56 SP
    Member codpin's Avatar
    Din ce stiu, cashback-ul se acorda indiferent de alte promotii. Deci ar trebui sa fii bine.

  17. #57 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    Pe mine mă interesează un aparat de la f64 care este de la Sony și văd că beneficiază de cashback. Oare se aplică cashback-ul chiar dacă îl iau cu reducerea de BF? A folosit cineva acest serviciu oferit de Sony la produse de pe f64?
    Da. Va funcționa cashback-ul și de BlackFriday. Dacă cumva ai de gând sa îți iei și obiective de la Sony, chiar dacă au și ele cashback, îți pot oferi un cashback suplimentar dintr-o promoție care nu este afișată și promovată pe site.

    https://www.sony.ro/promo/welcome-to-alpha

    Dacă nu te descurci sau îți este ceva neclar, îmi scrii mesaj privat și te ajut!

  18. #58 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Catalogul eMag
    Attached Images Attached Images bf2121-emag-01.jpeg bf2121-emag-02.jpeg bf2121-emag-03.jpeg bf2121-emag-04.jpeg bf2121-emag-05.jpeg bf2121-emag-06.jpeg bf2121-emag-07.jpeg bf2121-emag-08.jpeg bf2121-emag-09.jpeg bf2121-emag-10.jpeg

  19. #59 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sau direct pe https://s13emagst.akamaized.net/layo...2_bf_blackout/

    ---------- Post added 12-11-2021 at 00:28 ----------

    Btw, un router genial, la un pret bun, daca sunteti interesati de WiFi 6: Router wireless ASUS Gigabit RT-AX86U Dual-Band WiFi 6. La 965 lei nu a fost niciodata (de obicei e chiar peste 1400 lei). Atentie, a nu se confunda cu fratele sau mai ieftin, cel care are un S in coada (half the RAM, half the CPU).

  20. #60 SP
    Member mladin86's Avatar
    Ce oferte ! pt -20% nu merita , gasesti in orice perioada a anului dar ne place sa fim romani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2020 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 27-11-2020, 14:40
  2. Black Friday 2019 By Teo in forum Console Club
    Replies: 112 Last Post: 27-11-2019, 11:11
  3. Black Friday 2017 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 08-12-2017, 12:00
  4. Black Friday 2016 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 365 Last Post: 26-11-2016, 05:36
  5. Black Friday 2015 By Prototype93D in forum Console Club
    Replies: 632 Last Post: 06-02-2016, 18:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts