Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 36 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast
Results 541 to 560 of 712

Thread: Batman: Arkham City

  1. #541 SP
    Senior Member boga's Avatar
    L-a terminat cineva si pe normal si pe hard? Sunt curios cam ce diferente sunt concret Si mie mi se pare o idee cam prea usurel pe normal, dar, tinand cont ca vreau sa-l termin de cel putin 3 ori, o sa-l joc prima data asa. In rest, absolut superba lumea creata de Rocksteady pe un engine legendar Toata smecheria e sa incerci sa stai cat mai putin pe detective mode ca sa o poti admira in toata splendoarea ei. Foarte faine si conversatiile dintre dumbass thugs

  2. #542 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu il joc acum pe hard, din cate vad eu inamici cu arme, cutite etc. apar de la inceput, in plus dispar toate indicatiile alea din timpul luptei. Cand te ataca cineva e usor de observat si fara indicatorul ala, insa trebuie sa fii atent la ce arma are inamicul.

    Unele lupte sunt chiar grele acum.. Alte diferente n-am vazut (cred ca nici damage-ul nu este afectat fata de Normal).

  3. #543 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    jucaţi si misiunile secundare, apare sigur o continuare

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  4. #544 SP
    Member batmantiby's Avatar
    Story pe Normal - Done
    400 Riddler Trophies (Batman) - Done
    40 Riddler Trophies (Catwoman) - Done
    Side Missions - Done
    VIP Iceberg Lounge Challenge Map (DLC) - Done (Goal: 100.000 xp...Achieved: 114.578)

    Next:
    Playing New Game Plus+ - Pending
    Challenge Maps - Pending

    Platinum...here I come

    Advice: Nu va chinuiti sa cautati pe net riddlelurile...activati Detective Mode si zburati prin Arkham...o sa gasiti informatori de-ai lui Riddler si va vor spune ei unde sunt trofeele


    Edit: Cati de aici isi cumpara Nightwing Pack/ Robin Pack cand apar pe PSN ? Exceptandu-ma pe mn

  5. #545 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    O sa il fac si eu 100%, oricat mi-ar lua...si o sa cumpar si tot ce inseamna DLC, i love this game..

  6. #546 SP
    Junior Member weezyfbaby's Avatar
    am inceput si eu jocul acum cateva ore. pana acum mi se pare mai bun ca AA care mi'a placut enorm! si inca nu am incercat uncharted3 dar pana acum batman:AC este jocul anului 2011.
    catwoman imi place mult de tot, se simte altfel fata de batman si nu doar ca la AA cand il aveai pe the Joker ( varianta-PS3 ) la challenge maps.

  7. #547 SP
    Member batmantiby's Avatar
    tocmai am terminat challenge mapsurile toate cu ???...cand ma uit si vad Campaign Maps...ma gandeam ca e ceva nou zic: "sa vezi acu' nebunie:X" cand dau...aceeleasi HARTI...COMBINATE...deci dupa ce te chinui sa faci toate challenge-urile cu ???...vezi ca trebuie sa le mai faci odata...si ca sa fie si mai si...s-au gandit sa mai scoata niste chestii ca sa fie si mai greu...gen nu iti mai apar iconitele pt counter, unii inamici sunt colorati in rosu si nu pot fii atacati...inseamna ca la hartile EXTREME o sa mor...

    p.s. ma enerveaza faptul ca riddler spune aceeleasi replici de 10000 de ori daca dai fail la un challenge...ar fii fost mai ok sa zica replicile random...nu aceeasi replica cand dai fail...ca am violat saracu buton de MUTE de la telecomanda...

  8. #548 SP
    Member batmanfan's Avatar
    Eu cred ca alta e chichita: Riddler te-a enervat asa cum m-a enervat si pe mine. Nici eu nu-l mai suportam la un moment dat.

  9. #549 SP
    Member batmantiby's Avatar
    Quote Originally Posted by batmanfan View Post
    Eu cred ca alta e chichita: Riddler te-a enervat asa cum m-a enervat si pe mine. Nici eu nu-l mai suportam la un moment dat.
    nu neaparat...ma enerva ca zicea aceeleasi lucruri de cate ori dadeam fail...si ma mai enerveaza si ca unele takedownuri sunt cam grele de facut daca "gorilele" nu sunt unde trebuie...sunt challenge mapuri la care am stat si 30 de min sa le fac cu ???...

  10. #550 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Freeflow Focus e genial

  11. #551 SP
    Member BLAUPUNKT's Avatar
    @batmantiby, te implor din tot sufletu spune-mi te rog care e secretu la "Aerial Attack off a stunned enemy into another"3x am cautat peste tot + yt si tot sunt nelamurit, O+XX+LS->+[] am incercat de nenumarate ori si simt ca PLESNESC de nervi totodata este ultimul Riddle399/400 de ce "$%&�$& �$^�$^ au pus physical challenges la riddles nu stiu !

  12. #552 SP
    Member batmantiby's Avatar
    Quote Originally Posted by BLAUPUNKT View Post
    @batmantiby, te implor din tot sufletu spune-mi te rog care e secretu la "Aerial Attack off a stunned enemy into another"3x am cautat peste tot + yt si tot sunt nelamurit, O+XX+LS->+[] am incercat de nenumarate ori si simt ca PLESNESC de nervi totodata este ultimul Riddle399/400 de ce "$%&�$& �$^�$^ au pus physical challenges la riddles nu stiu !
    nu stiu pe ce consola joci...dar uite cum am reusit eu pe PS3

    manevra e aia care o folosesti la cei cu scuturi...gen STUN JUMP JUMP si schimbi sticku in stg/dreapta si apesi iar JUMP
    ps3: O+X+X+STICK IN STG/DR+X

    la riddle nu stiu...trebuie sa cutreieri orasu cu Det.Mode ON si o sa vezi informatorii lu Riddler cu VERDE...apar Random...ii interoghezi si gasesti riddlelu...intra in meniu si uita-te la riddles...vezi in ce loc e (Amusement Mile, etc) si vezi daca e Trophy sau Riddle...ca daca e Riddle e mai usor de gasit ...de asemenea vezi ca informatorii sunt si in diferite cladiri (Museum, Steel Mill) deci incearca sa vezi pe unde sunt eu am stat destul pana sa-i gasesc pe astia...ziceai ca sunt Green Lanterni ) mai trebuiau sa spuna "In brightest day...in blackest night...no riddle shall escape my sight..." ))))))

  13. #553 SP
    Member BLAUPUNKT's Avatar
    Ca sa il poti prinde pe Rriddler trebuie sa faci toate cele 400 riddles pt batman in aceste 400 de riddle-uri sunt incluse si Physical Challenges (niste nenorociri) la riddleuri(jump .. scan, tyger cameras etc ) n-am treaba am facut tot cum am si spus 399/400 ultima este mizeria de Aerial Attack off a stunned enemy into another (trebuie facuta si de 3 ori)
    Esti sigur ca asta
    O+X+X+STICK IN STG/DR+X este cea corecta ? eu cred ca in loc ultimul X este defapt []
    Ceea ce vreau eu sa stiu este cum "�%$"�%"� "�%$�%^ sta treba cu timingul O + XX + LS + [] (cand anume trebuie sa apas nenorocitul de PATRAT [] inainte de left stick, dupa, ca am incercat de peste 100x si tot nu i-mi iese

    din moment ce am mentionat de [] e clar PS3

  14. #554 SP
    Member batmantiby's Avatar
    Quote Originally Posted by BLAUPUNKT View Post
    Ca sa il poti prinde pe Rriddler trebuie sa faci toate cele 400 riddles pt batman in aceste 400 de riddle-uri sunt incluse si Physical Challenges (niste nenorociri) la riddleuri(jump .. scan, tyger cameras etc ) n-am treaba am facut tot cum am si spus 399/400 ultima este mizeria de Aerial Attack off a stunned enemy into another (trebuie facuta si de 3 ori)
    Esti sigur ca asta
    O+X+X+STICK IN STG/DR+X este cea corecta ? eu cred ca in loc ultimul X este defapt []
    Ceea ce vreau eu sa stiu este cum "�%$"�%"� "�%$�%^ sta treba cu timingul O + XX + LS + [] (cand anume trebuie sa apas nenorocitul de PATRAT [] inainte de left stick, dupa, ca am incercat de peste 100x si tot nu i-mi iese

    din moment ce am mentionat de [] e clar PS3


  15. #555 SP
    Member batmanfan's Avatar

  16. #556 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    L-a terminat cineva 100%? Eu mai am doar campaigns de facut, sunt curios daca sunt grele in comparatie cu challenges.

  17. #557 SP
    Member batmantiby's Avatar
    da...eu l-am terminat 100% cu platina luata + toate trofeele pt catwoman

  18. #558 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    felicitari...si raspunsul la intrebarea mea?

    Nightwing cand iti iei?

  19. #559 SP
    Member batmantiby's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    felicitari...si raspunsul la intrebarea mea?

    Nightwing cand iti iei?
    campaignes sunt de tot &%^$#&* (sorry). practic sunt aceeleasi challengeuri, combinate in numar de 3 (2 freeflow, 1 predator/2 predator, 1 freeflow) si cu niste tweakuri care trebuie folosite in toate cele 3 challengeuri (ex. la freeflow poti sa pui 0,1,2 sau 3 tweakuri din maximul de 3 permise, la predator 1,2 din cele ramase si la ultimul freeflow poti sa il faci fara tweakuri - bottom line: trebuie sa folosesti prostiile alea si sa dai tv-ul pe MUTE de cate ori dai fail daca nu vrei sa il auzi pe riddler cum spune aceeleasi replici iar si iar...)

    Nightwing, nu stiu...facusem gamesharing cu un tip de pe forumurile oficiale ale jocului, eu i-am dat Iceberg Lounge + The Dark Knight Returns skin si el mi-a dat Nightwing si Joker's Funhouse...Nightwing e destul de smecher sincer numai ca nu vorbeste deloc...si nu poate sa planeze ca Batman sau Robin...iar Joker's Funhouse e practic un challenge map...unde trebuie sa faci 1.000.000 xp pt ??? si nu, nu glumesc...numai ca dupa ce te bati cu sutele de gorile care iti sunt puse in cale faci un fel de level care adauga xp + niste timp la cronometru...a da uitasem sa precizez...trebuie sa faci 1.000.000xp CONTRA CRONOMETRU...dar cred ca o sa astept un pack sau ceva...Nightwing+Robin poate ma scot mai ieftin

    momentan il caut pe Man-Bat in joc ca am auzit ca sunt niste gameri care l-au zarit...

  20. #560 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Joc de o vesnicie la jocul asta si sunt de-abia la 68% Nu pot sa cred cat de mult content au putut sa bage intr-o cutie asa de mica

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 36 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Batman Arkham City detaliat By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 11-08-2010, 16:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts