Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 190

Thread: Prince of Persia: The Forgotten Sands

  1. #41 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by vTGS View Post
    Jocul NU va fi facut dupa film, singura legatura dintre film si joc este ca ambele vor fi din acelasi univers, adica Sands of Time. Asta spune si in video-ul postat de ReNeGaDe124 si si in link-ul postat de mine

    IGN: Does the game tie into the movie in any way?

    Michael McIntyre: The Forgotten Sands is a new chapter in our own universe, which we created with the original Sands of Time. The Forgotten Sands is another chapter in the SOT series, and is not tied to the movie in any way (other than being set in the same overall universe). We're extremely excited that, thanks to the movie, so many people are going to be exposed to this world which we love, and that such top-caliber talent is associated with it.
    Acelasi univers, personajul principal arata la fel si numele jocului e acelasi cu numele filmului. Cum am zis, raman sceptic.

    De ce au tinut sa faca personajul care sa semene cu actorul din film? Fanii seriei nu s-ar fi multumit cu fiziologia printului deja existent?

  2. #42 SP
    Member vTGS's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Acelasi univers, personajul principal arata la fel si numele jocului e acelasi cu numele filmului. Cum am zis, raman sceptic.

    De ce au tinut sa faca personajul care sa semene cu actorul din film? Fanii seriei nu s-ar fi multumit cu fiziologia printului deja existent?
    Cum sa fie numele jocului acelasi cu numele filmului...jocul se numeste PoP:The Forgotten Sands si filmul PoP: The Sands Of Time, nu-i acelasi lucru absolut deloc, cum au zis si in interview jocul acopera cei 7 ani intre Sot si WW pe cand filmul este doar la inceput urmand evenimentele din Sands of Time. Dupa parerea mea ei nu au facut printul din joc sa semene cu actorul ci invers...au facut actorul sa semene cu printul, si de ce nu ar face asa ceva ii si normal daca fac un film despre Prince of Persia, mi se pare destul de logic. In fiecare joc din trilogie, in cutscenes, printul intotdeauna arata diferit dar cand reintra jocul in gameplay arata la fel, doar din Sot in WW s-a schimbat in rest tot aceeasi figura este din WW pana in the Two Thrones.

  3. #43 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by vTGS View Post
    Cum sa fie numele jocului acelasi cu numele filmului...jocul se numeste PoP:The Forgotten Sands si filmul PoP: The Sands Of Time, nu-i acelasi lucru absolut deloc, cum au zis si in interview jocul acopera cei 7 ani intre Sot si WW pe cand filmul este doar la inceput urmand evenimentele din Sands of Time. Dupa parerea mea ei nu au facut printul din joc sa semene cu actorul ci invers...au facut actorul sa semene cu printul, si de ce nu ar face asa ceva ii si normal daca fac un film despre Prince of Persia, mi se pare destul de logic. In fiecare joc din trilogie, in cutscenes, printul intotdeauna arata diferit dar cand reintra jocul in gameplay arata la fel, doar din Sot in WW s-a schimbat in rest tot aceeasi figura este din WW pana in the Two Thrones.
    Arata putin diferit deoarece sunt 2 modele, unul in rezolutia normala, cel cu care joci si unul intruna de ~4 ori mai mare, cel din filmulete.Ganditi-va logic ca nu are cum sa aiba legatura filmul cu jocul deoarece in trailerul filmului este prezent Dark-Prince iar jocul se intampla inaintea lui ''The Two Thrones''.Este posibil sa aiba mici elemente comune cu filmul.

    ---------- Post added 04-02-2010 at 08:32 PM ----------

    Prince of Persia: The Forgotten Sands™ will expand the Prince of Persia universe with a new storyline, the introduction of new characters, and new powers over nature and time. The game takes place between Prince of Persia� The Sands of Time and Prince of Persia Warrior Within™.

    About the Game
    Prince of Persia: The Forgotten Sands is the next chapter in the fan-favourite Sands of Time universe. Visiting his brother’s kingdom following his adventure in Azad, the Prince finds the royal palace under siege from a mighty army bent on its destruction. When the decision is made to use the ancient power of the Sand in a desperate gamble to save the kingdom from total annihilation, the Prince will embark on an epic adventure in which he will learn to bear the mantle of true leadership, and discover that great power often comes with a great cost. Game features include:
    � Classic Gameplay Reinvented: From huge-scale multi-enemy combat to dizzying feats of acrobatic prowess in gigantic environments enhanced by the Prince’s ability to control nature and time, Prince of Persia: The Forgotten Sands will push the Prince’s prodigious abilities to unseen levels.
    � A Blockbuster Experience: Prince of Persia: The Forgotten Sands will offer players unforgettable set pieces made possible by the advanced technology offered by the award-winning Anvil engine. With all-out war at the gates of the kingdom, the Prince’s abilities will be challenged like never before through the course of epic wow moments.
    � Mastery Over Nature: Wielding powers of nature and time, the Prince will have unparalleled mastery over his environment and his enemies. The Prince will discover that harnessing the forces of nature itself will prove to be a devastating companion to his ability to rewind time.
    Return of a Fan-Favourite Franchise: Set between Prince of Persia The Sands of Time and Prince of Persia: Warrior Within, Prince of Persia: The Forgotten Sands will provide fans a new chapter in the Prince of Persia universe and deepen their understanding of the Sands of Time series.
    The versions for Wii™, Nintendo DSi™ and DS™ as well as the PSP� system will feature a different gaming experience from the versions for Xbox 360 and PlayStation�3 system. More details will be unveiled in the near future.

    • Experience the story, setting, and gameplay return to the Sands of Time universe as we follow the original Prince of Persia through a new untold chapter.
    • Over 2 years in the making and created by Ubisoft Montreal, the team that brought you past Prince of Persia and Assassin’s Creed games.
    • Play the epic story of the heroic Prince as he fights and outwits his enemies in order to save his kingdom.

  4. #44 SP
    Member drik's Avatar
    In legatura cu asemanarile probabil doar incearca sa castige in urma hypeului din jurul filmului sau ceva de acest gen...
    Cum trilogia PoP ramane etalonul meu pentru "Asa da" in materie de jocuri sper din tot sufletul sa nu o dea in bara Ubisoft cu asta...

    drik also really really really hopes that the Prince will not be voiced by that cunt Nolan North.

  5. #45 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    "Prince of Persia"... unul din jocurile care mi-a placut extrem de mult (poate pentru ca intr-o anumita masura ma aseman cu eroul principal), cu fiecare puzzle pe care il terminat, cu fiecare inamic distrus parca ma simteam din ce mai aproape de final si imi parea tare rau.Dar iata ca dupa TTT a aparut Prince of Persia (2008) o incercare de a reinvia franciza.Mie mi-a placut desi colectionarea de "Light Seeds" ma cam calca pe nervi, vroiam sa vad ce se intampla cu printul nostru in noua lui aventura.Sincer imi pare rau ca nu au continuat aceasta poveste si au renenit la trilogie.
    Am spilcuit asta de pe site-ul jocului:
    Return of a Fan-Favourite Franchise: Set between Prince of Persia The Sands of Time and Prince of Persia: Warrior Within, Prince of Persia: The Forgotten Sands will provide fans a new chapter in the Prince of Persia universe and deepen their understanding of the Sands of Time series.
    Parca...totusi...mancarea reincalzita nu mai este asa de buna.Trilogia era excelenta, nu mai era nevoie de inca un joc.Dar cum oamenii creaza dar tot ei distrug vom vedea ce va iesi...cum a spus si colegul forumist de mai sus sper din tot sufletul ca acest joc sa nu fie un esec.

  6. #46 SP
    Member drik's Avatar
    Cateva scanuri...

    Trilogia originala avea si farmecul ala de a inchide povestea intr-un loop temporal perfect... Sper sa nu strice nimic in timeline cu noul joc...
    Attached Images Attached Images pop-1.jpg pop-2.jpg pop-3.jpg prince-persia-forgotten-sands.jpg pop-5.jpg pop-4.jpg

  7. #47 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Vezi ca le-am pus si eu pe pagina anterioara.

  8. #48 SP
    Member Razielim's Avatar
    Imaginile arata interesat, dar nu siu ce sa spun parca mai mult mi-as fi dorit o continuare la PoP 2008 decat un presequele.......sunt sceptic dar cine stie..........

  9. #49 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by oBL1O View Post
    Vezi ca le-am pus si eu pe pagina anterioara.
    Nu stiu cum n-am observat... oh well... erau doar in plus pe langa idee oricum...

  10. #50 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Ok, din ce vad eu in imaginile de mai sus nu imi surade deloc jocul. Atmosfera e din WW, printul arata tot ca ii WW dar trimis putin pe la stilist si acei scheleti sunt 'foarte originali' ca si inamici. WW a fost foarte bun la vreme lui dar totusi...asta a fost acum 6 ani. Dupa ce au inceput seria Assassins Creed mi se pare aiurea sa se intoarca iar la vechiul PoP. Adica fac un pas inainte si 2 inapoi doar ca sa faca bani pe seama filmului. Au ridicat prea sus stafeta cu seria AC astfel incat un joc PoP sa ne mai surprinda.
    Si intr-un articol postat de cineva mai sus ziceau ca lucreaza de 2 ani la joc....hai sa fim seriosi! Au anuntat jocul de craciun cu un trailer de tot rasul. Jocul apare peste 3 luni si inca nu e nici un gameplay video sau ceva concret despre joc. Toata ideea cred ca le-a venit peste noapte. Sa nu uitam ca filmul va fi PG13 deci si jocul va fi la fel. Totul e un plan de marketing sa faca profit de pe parintii care isi vor duce copiii la noul film Disney ce va aparea in mai. Nu cred ca lucrarile la joc au inceput mai repede de noiembrie anul trecut cand au finalizat Assassins Creed 2.
    Cei de la Ubisoft dau un total nou sens la vorba 'milking the cow'. Pentru cativa dolari in plus sunt dispusi sa strice unu din cele mai inovatoare si frumoase serii de jocuri facuta vreodata. Numai Blizard ii depasesc cu ideea lor geniala de a imparti Starcraft 2 in 3 parti. Scopul Criza nu scuza mijloacele.

  11. #51 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Mi se pare logic ca orice companie sa aiba o idee de marketing S-a zis mai sus ca jocul si filmul sunt ~ || . Sunt numai din acelasi univers Mie cel putin POP2008 mi s-a parut o MARE porcarie si ma bucur ca revin la seria precedenta . WW a fost si este cel mai bun POP din serie (pt. mine) si nu cred ca o sa o dea in bara cu acest POP . Nu au dat-o in bara cu nici un POP ( chiar daca 2008 nu mi-a placut MIE nu a fost o dezamagire pt. altii ) . Sunt multe jocuri la care au aparut "Gameplay video" cu o saptamana inainte de data de lansare ( nu-mi vine in cap acum da sunt ). Si ca povestea s-a terminat ... e o scuza penibilaIn ochii nostri s-a terminat pt. ca pur si simplu nu am mai vedea altceva , dar daca acel om de la Ubisoft mai vede un drum de poveste de ce sa nu profite din el?

  12. #52 SP
    Member drik's Avatar
    Assassins Creed nu a depasit in calitate inca Trilogia PoP...

  13. #53 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Assassins Creed nu a depasit in calitate inca Trilogia PoP...
    Deacord cu tine ca PoP are ceva magic si e un joc irezistibil. E printre jocurile mele preferate si inteleg daca in materie de poveste e considerat mai bun decat AC. Aceasi echipa au creat ambele jocuri si AC duce mai departe gameplay-ul. Eu personal tind mai mult la seria AC unde povestea mi se pare mai inteligenta si matura. Asta e si pentru conspiratia despre religie prezentata in joc.

    Revenind la noul PoP, chiar imi pare rau sa scriu lucruri rele despre joc cu toate ca nu a aparut inca si s-ar putea sa ma insel, dar nu mai pot sa fiu optimist. Ubisoft a cunoscut mult succes in decembrie cu jocul Avatar dupa ce filmul a devenit cel mai profitabil film facut vreodata. Nu l-am jucat dar din ce am vazut si ce note a primit mai mult decat sa zic ca e 'ok' nu pot. Ei spera sa se intample la fel cu jocul PoP de pe urma filmului. Ubisoft, de la un studio de jocuri de top care isi creaza singur produsele, incepe sa tinda spre unul mediocru care trebuie sa copieze un film. From a leader to a follower. Traiasca Hollywood-ul!

    The Forgotten Sands nu pare decat un joc grabit care nu aduce nimic nou pe masa. Sunt dezamagit de Ubisoft. Pana in mai nu mai e mult. Spre deliciul fanilor inchei cu citatul din PoP SoT - "Time Only Knows"

  14. #54 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by hitokiri View Post
    Revenind la noul PoP, chiar imi pare rau sa scriu lucruri rele despre joc cu toate ca nu a aparut inca si s-ar putea sa ma insel, dar nu mai pot sa fiu optimist.
    Iti exprimi parerea nu e ca si cum jocul a dat cuiva cine stie ce oportunitati sa il considere bun... Pana cand apar mai multe detalii sunt si eu la fel de sceptic...

  15. #55 SP
    Member Razielim's Avatar
    Quote Originally Posted by yoyokid View Post
    Mi se pare logic ca orice companie sa aiba o idee de marketing S-a zis mai sus ca jocul si filmul sunt ~ || . Sunt numai din acelasi univers Mie cel putin POP2008 mi s-a parut o MARE porcarie si ma bucur ca revin la seria precedenta . WW a fost si este cel mai bun POP din serie (pt. mine) si nu cred ca o sa o dea in bara cu acest POP . Nu au dat-o in bara cu nici un POP ( chiar daca 2008 nu mi-a placut MIE nu a fost o dezamagire pt. altii ) . Sunt multe jocuri la care au aparut "Gameplay video" cu o saptamana inainte de data de lansare ( nu-mi vine in cap acum da sunt ). Si ca povestea s-a terminat ... e o scuza penibilaIn ochii nostri s-a terminat pt. ca pur si simplu nu am mai vedea altceva , dar daca acel om de la Ubisoft mai vede un drum de poveste de ce sa nu profite din el?
    Cred ca ar fi ami ok sa argumentezi de ce PoP2008 e o, citez: "mare porcarie".

    Si mie mi-a placut trilogia PoP foarte mult, insa daca ar mai fi sa o joc acum nu as mai faceo. Acum o consider outdated, gameplayul chiar frustrant, maiales combatul, chiar si povestea nu mai tine, sa nu mai vorbim de personaje, cand imi aduc aminte de Shahdee ma pufneste rasul, misto colectia primavara-vara...........Cu toate aste la vremeea aceea a fost un joc revolutionar.

    Tot ce am spus mai sus nu e valabil pentru PoP1, care mi s-a parut cel mai reusit din cele trei.

    In concluzie nu reusec sa vad printul din 2003 adaptat la un gameplay 2010..........

  16. #56 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Detalii noi

    - Takes place after Sands of Time
    - Prince visits a neighboring kingdom, which is ruled by his brother, Malik
    - Prince recognizes similar mistakes between him and his brother
    - Razia accompanies the Prince
    - Razia can control elements/magic
    - Powers:
    Rewind
    Fire
    Air � Perform an air dash to reach platforms, swirl winds
    Earth � Fix a pillar so that you can climb it
    Water � Can freeze water
    - Wii version isn�t a port, built ground up for Wii, 60 FPS
    - Sang Ring: Creates handhold on a wall (point the Wiimote and press B), but can only do it one at a time
    - �Things get considerably more complex when you have to use multiple sand powers in concert.�
    - Faint blue light will show you the Prince�s reach and if he will be able to jump (for platforming sections)
    - No rewind to fix mistakes
    - Super Mario Galaxy-like co-op
    - Wii combat controls: Swing sword with Wiimote flick, nunchuck flick to punch, use buttons to block, roll, etc.

  17. #57 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    - No rewind to fix mistakes
    aiurea......asta era tot farmecul la PoP.....

  18. #58 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Cum adica:

    - Powers:
    Rewind

    - No rewind to fix mistakes

    La ce altceva poti folosi rewind?

  19. #59 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Daca nu are "rewind to fix mistakes" , nu ma mai atrage jocul . Pai ce Sands of Time mai e ala ?

  20. #60 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Cred ca partea cu "No rewind to fix mistakes" se refera la versiunea pentru Wii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 10 Last Post: 19-05-2010, 09:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts