Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 71

Thread: Star Wars Jedi: Survivor

  1. #21 SP
    Manager paul's Avatar
    Exclusive preview:

    Jedi: Battle Scars audiobook excerpt:

  2. #22 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Star Wars Jedi: Survivor - Official Story Trailer



    Astept cu nerabdare sfarsitul de aprilie!

  3. #23 SP
    Manager paul's Avatar
    Previews:
    Easy Allies:

    Kinda Funny Games:

    Games Radar:

  4. #24 SP
    Manager paul's Avatar
    Final gameplay trailer:

  5. #25 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Primit deja mail de la JocuriNoi, ar fi super sa ajunga pe maine .
    Review-urile apar pe la ora 18: https://opencritic.com/game/14199/st...-jedi-survivor .
    Presimt un 84-86, dar mi-ar placea sa treaca peste 90.

    EDIT: Story-ul dureaza cam 25 ore(fara multe side-quests), Performance Mode ruleaza in 1440p dar nu e un 60FPS stabil.

  6. #26 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - 86 - PS5
    - 86 - XSX
    - 82 - PC
    OpenCritic:
    - 86
    Recenzii video:
    IGN:

    GameSpot:

    Easy Aliies:

    Kinda Funny Games:

  7. #27 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    2 crashes pe PS5(Destructoid early build) , shaders compilation problems pe PC(PC Gamer) , clasic ! le repara cu day one patch . Pana la Zelda …Star Wars pe paine .

  8. #28 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Are RTX pe console? M-am uitat scurt la ceva review si asa pare!

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Note destul de mari pentru un joc care pare ca nu aduce mare lucru fata de primul din serie, nici dpdv grafic, nici gameplay sau combat.

    Primu chiar mi-a placut, nefiind fan al universului. Cel mai probabil il voi juca si pe acesta cand intra in EA Access, iar acum asteptarile sunt mai mari, date fiind notele astea suspect de mari.

    Chiar si Easy Allies in review spun foarte multe de rau, iar la final BAM! 9

  10. #30 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    -Cat ii dam unui joc care se lanseaza cu oarece probleme care ulterior vor fi adresate?
    -Raspuns: 6.5

    -Cat ii dam unui joc care se lanseaza cu oarece probleme care ulterior vor fi adresate?
    -Raspuns: 6.5
    -Pai, are eticheta Star Wars pe coperta!
    -Raspuns: Scuze, 8!
    -Da dar, nu este facut de rusi si daca ii dam doar 8 s-ar putea sa suparam comunitatea masiva de pokemoni!
    -Raspuns: Ok, 8.6!

    -Pai si cu primul ce facem, ca nu suntem impartiali si nici obiectivi?
    -Raspuns: Las-o asa!

    -Stati putin, pai, Hogwarts Legacy inca merge in 15 fps-uri pe Fidelity mode pe Xbox!
    -Raspuns: Asa si? Are eticheta Harry Potter in spate?
    -Da dar stiti... Callisto Protocol l-ati macelarit cu note de 5 si de 6 ca avea probleme de performanta inainte de patch!
    -Rapuns: Asa si?

    -Nu se poate, la fel ati facut si cu Steelrising, desi este un joc bun, i-ati dat note de 6 ca nu aduce nimic nou fata de FromSoftware games si ca are un open world gol si plictisitor, desi nu a intentionat niciodata sa fie un FS game ci doar un IP nou cu o lume destul de fun!
    -Raspuns: Si care e problema, unde bati?
    -Pai... stiti... totusi, noul Zelda va lua din oficiu note de la 9.5 in sus desi are cel mai gol open world existent si sincer, desi este un joc placut, nici pe partea de inovatie nu cred ca va excela fata de primul BOTW.
    -Raspuns: Bai baiatule, ca si in viata, anumite jocuri trebuie doar sa existe ca sa ia 9+, altele trebuie sa se tarasca pe coate pentru un 7. Mai mergi si tu la scoala, zbate-te cu o facultate, indatoreaza-te pe viata la o banca pentru 50mp de BCA, abia dupa aceea poti ajunge un angajat cu pretentii la o firma condusa de un analfabet functional proprietar de hoteluri si atunci vei intelege cum functioneaza lumea in general! (Prostule!).

  11. #31 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    -Cat ii dam unui joc care se lanseaza cu oarece probleme care ulterior vor fi adresate?
    -Raspuns: 6.5

    -Cat ii dam unui joc care se lanseaza cu oarece probleme care ulterior vor fi adresate?
    -Raspuns: 6.5
    -Pai, are eticheta Star Wars pe coperta!
    -Raspuns: Scuze, 8!
    -.................................. Mai mergi si tu la scoala, zbate-te cu o facultate, indatoreaza-te pe viata la o banca pentru 50mp de BCA, abia dupa aceea poti ajunge un angajat cu pretentii la o firma condusa de un analfabet functional proprietar de hoteluri si atunci vei intelege cum functioneaza lumea in general! (Prostule!).
    cred ca Dead Island 2 are cel mai cinstit 7-7,5 din ultima vreme !

  12. #32 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu stiu ce va tot plangeti aici, lightsaber goes brrr
    Mersi mult JocuriNoi.
    Attached Images Attached Images bntuhts.jpg

  13. #33 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @sexbobomb91 pe ce display/televizor il joci? Zicea omu din video de mai jos că HDR-ul este dus rău de tot, tie cum iti merge? Este deja un patch/update live?


  14. #34 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    L-am pus la instalat acum, dureaza o ora jumatate.
    Probabil ca il voi incerca mai spre seara.
    Il voi juca pe un LG Oled cu HDR.

  15. #35 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Bun, să ne zici daca este deja update și dacă au rezolvat HDR -ul, mersi!

  16. #36 SP
    Member IsNotMe's Avatar

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Note destul de mari pentru un joc care pare ca nu aduce mare lucru fata de primul din serie, nici dpdv grafic, nici gameplay sau combat.
    Retrag ce am zis aici, dupa ce am vazut clipul postat de Nick930. Diferentele grafice sunt semnificative - se vad imbunatatiri absolut peste tot. Arata mult mai realist, comparativ cu primul care arata mult mai cartooney.

  18. #38 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Dupa 2-3 ore de joc confirm ca nu are nicio problema cu HDR-ul, totul ok din punctul ala de vedere.
    Performance mode in schimb nu e foarte reusit, se simte cam ca Elden Ring - adica nu doar scaderi de FPS ci si frame-pacing issues.
    Pe langa asta nici grafica nu e foarte impresionanta.
    Dar jocul imi place foarte mult - are un intro mai lung dar dupa ce ajungi pe a doua planeta imbunatatirile fata de primul joc sunt mult mai aparente.
    Explorarea e mult mai faina si are un feel de Elden Ring desi harta nu e la fel de mare.
    Te lasa sa te plimbi ca sa-ti gasesti singur drumul pana la urmatorul obiectiv, si se simte mai mult ca o aventura explorativa decat niste coridoare interconectate.


    EDIT: niciun crash sau bug pana acum; unele animatii nu arata prea bine dar in rest totul e mult mai stabil decat in primul joc, care imi amintesc ca avea unele glitch-uri.

  19. #39 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Dupa 2 ore...frumos joc ! ma bucur ca n-am vazut nimic inainte legat de el. Neasteptat de stabil si pe PC , cu RT on si FSR2 Quality 50-60fps's . Arata superb. Cal Kestis a invatat si mai multe lucruri care va vor surprinde placut .
    Attached Images Attached Images starwars1.jpg starwars2.jpg

  20. #40 SP
    Junior Member gabyantip's Avatar
    Pe Playstation 5 există și este reală problema cu HDR-ul care este buguit., în sensul că pe Oledul meu LG C2 imaginea este neagră, fără niciun detaliu. Dacă deselectez HDR-ul imaginea este normală, dar fără efectul sscontat. Nu știu cum a confirmat cel de sus că HDR-ul nu are probleme. Probabil nu are PS5. No offence. În rest jocul rulează bine pe resolution mode.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Star Wars Jedi: Fallen Order By dark18 in forum Console Club
    Replies: 109 Last Post: 14-10-2021, 05:33
  2. Vand Star Wars Jedi: Fallen Order By CeReaLK in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 22-07-2020, 10:50
  3. Cumpăr Star Wars Jedi Fallen Order By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 26-12-2019, 18:56
  4. Vand Star Wars: Jedi Fallen Order PS4 By Emeraldu in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 21-11-2019, 19:21
  5. Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi By Dant3 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 8 Last Post: 24-12-2017, 23:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts