Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 88 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast
Results 761 to 780 of 1757

Thread: Clubul colectionarilor

  1. #761 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    E in crestere...
    Attached Images Attached Images img_1343.jpg

  2. #762 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    copletamente de acord cu crys,,un drum anevoios si plin de capcane la tot pasul
    daca ne gandim un pic foarte putine jocuri isi pastreaza valoarea in timp ,ce sa mai vorbim sa le creasca cota

  3. #763 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    pana la urma am facut un compromis ...
    sunt cate un pic din fiecare ,sper sa va starneasca interesul
    consider ca nu e destul de completa colectia incatsa postez tot ce am
    trebe sa mai asteptam un pic
    Attached Images Attached Images part1.jpg part2.jpg part3.jpg part4.jpg

  4. #764 SP
    Member klausn's Avatar
    Foarte frumoasa...dar din cate vad,o parte mai mare din jocuri iti sunt sigilate..dece?

  5. #765 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    nici un joc di peste 650 de titluri pe care le detin nu sunt sigilate
    cand desigilez jocul pastrez folia pt protectia carcasei,este valabil pt orice consola
    am peste 650 cu tot cu cartridge uri

  6. #766 SP
    Member viezure's Avatar
    Ciudat sa mai tii plasticul ala. De ce, protectia impotriva a ce?

  7. #767 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    protectie impotriva uzurii ,eu cel putin joc jocurile care le am si nu suport caracsa sa fie mizerabila sai discurile zgariate
    80% dintre jocuri au fost cumparate noi nu second ,imagineaza-ti sa le tot bagi si sa le scoti din cutiii sau pe unde le mai tin ,la un moment dat nu vor mai fi chiar ok

    dar asta e un moft ,care s e raporteaza la bani investiti deci nu cred ca ediscutabil subiectul asta

  8. #768 SP
    Member viezure's Avatar
    Inteleg despre carcasa, dar nu inteleg cum protejeaza discul. Si eu am peste 1000 filme originale (sa ma si laud ), si nu se "jegosesc" carcasele singure. In fine, fiecare cu pasaricile lui

  9. #769 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    pai folia nu protejeaza discul ,asta e clar
    ai inteles gresit
    asta depinde de tine daca ai grija de disc sau nu
    in fine

  10. #770 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    wow... imi aminteste de anii '90 cand taica-miu desigila o caseta video si o taia frumos astfel incat sa lipeasca pe interior partea taiata cu scoci si pe afara sa se vada frumos tzipla...

    hai ma ce dracu... sau dus vremurile alea.

  11. #771 SP
    Banned hayabusa's Avatar
    pai sa presupunem ca bioshock 2 peste 20 ani ramana tot asa in ceolofanu ala pe care io lam desfacut si aproape in starea in care se afla ,cati bani crei tu ca ar valora ? ca la urma urmei si treaba asta cu colectionatu e o afacere pe termen lung nu?
    deci eu zic ca vremurile nu sau dus

    iar pt. bioshock 2 vremurile vor veni

  12. #772 SP
    Member maweryck's Avatar
    Si pe mine ma depaseste ideea asta cu jocurile in tipla , dar pana la urma fiecare face ce vrea cu jocurile lui ...pe care a dat bani . Eu le desigilez chiar daca nu le joc si crede-ma sunt ca noi .
    Tot asa sunt si oameni care pastreaza folia de pe scaunele din masina si cativa ani dupa ce au cumparat-o ....
    Eu ma gandesc cat de greu iti este sa schimbi jocul din consola, cand te saturi de ce joci ....
    Bafta

  13. #773 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Intr'adevar - la jocurile in carcasa de plastic e cam aiurea sa pastrezi folia, mai ales daca esti genul grijului care nu arunca jocul pe jos, sau il tranteste pe undeva dupa ce a scos discul.

    Dar la jocurile care au carcasa (coperta/invelitoare) de hartie e cu totul alta proveste, acestea se distrug in timp multtt mai usor - de la praf/soare.

    Oricum - din punctul de vedere al unui colectionar il inteleg ca vrea sa pastreze intr'o stare cat mai apropiata de cea noua (daca se poate sigilat) - pentru cei care nu stiu jocurile sigilate de alta data si-au pastrat valoarea de piata uneori chiar dubla sau tripla (ceea ce este enorm pentru un joc video)

    Din punct de vedere al unui gamer - solutia cu celofane/plastice etc nu este practica si mai mult incurca. (spun asta din experienta, si eu tin Bioshock 2 CE in folia originala )

  14. #774 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Colectia mea de ps 3 partea 1 .

    Partea 2.

  15. #775 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    O poza face 1000 de cuvinte. Nu cred ca trebuia sa pierd 20 minute ...sa-mi arati fiecare joc pe rand si sa-mi explici fiecare joc in parte... sau cat ai dat tu pe ele ... Irelevant.

  16. #776 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Mie mi-a placut. Felicitari! ( cateva pronuntate gresit dar oricine ar fi gresit)
    Si astept parerile la RDR... poate ne faci un video-review.

  17. #777 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Good JobSi mie mi-a placut foarte mult.Am urmarit amandoua clipurile cu mare placere Foarte putine clipuri in ROMANA de acest gen...sper sa mai faci Felicitari.


    @Exist:Nu am absolut nimic cu tine...nu am vorbit niciodata cu tine , dar vad ca esti foarte frustrat in posturile tale.Ia-o mai usor...dauneaza la sanatateTe rog sa nu dai reply la acest post..nu are sens.

  18. #778 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Un update.Nu e prea mult dar creste.
    PS:Scuzati claritatea
    Attached Images Attached Images image967.jpg image970.jpg

  19. #779 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Bai, jocurile de 360 unde is ?

  20. #780 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Bai, jocurile de 360 unde is ?
    E decat consola fara nici un accesoriu sau joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 88 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  3. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  4. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  5. Retro - Topul colectionarilor By rageone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 07-08-2009, 23:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts