Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 88 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1757

Thread: Clubul colectionarilor

  1. #981 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  2. #982 SP
    Junior Member andyxbl's Avatar
    wtf?! Esti tare omule cred ca din jocurile alea iti mai iei o casa.

  3. #983 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by andyxbl View Post
    wtf?! Esti tare omule cred ca din jocurile alea iti mai iei o casa.
    Nu cred ca sunt ale lui

  4. #984 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vedeti fratilor ca a pus link-ul de unde a luat pozele ? cum sa credeti ca este al lui ?

    Foarte tare omu. A bagat multi bani acolo si ar fi bine sa aibe 1000 de sisteme de siguranta, ca la un incendiu sau o inundatie s-a dus totu...

  5. #985 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Nu sunt cred ca sunt ale lui

    Nu cred ca sunt ale lui.

  6. #986 SP
    Member pijama35's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu vedeti fratilor ca a pus link-ul de unde a luat pozele ? cum sa credeti ca este al lui ?

    Foarte tare omu. A bagat multi bani acolo si ar fi bine sa aibe 1000 de sisteme de siguranta, ca la un incendiu sau o inundatie s-a dus totu...
    Mai mult ca sigur ca are asigurare pentru asa ceva.

  7. #987 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Nu cred ca sunt ale lui
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Nu cred ca sunt ale lui.
    Nu cred ca sunt ale lui.

  8. #988 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    A editat postul, in quote-ul din postul meu se vede originalul

  9. #989 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Ce-i cu voi ? Cum nu sunt ale lui ?
    Attached Images Attached Images ronann1coltrai.png

  10. #990 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    nu are RonanN1 at�ta spaţiu �n camera lui... camera lui seamănă cu o celula

  11. #991 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Cred că nu sunt ale lui.

  12. #992 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    A editat postul, in quote-ul din postul meu se vede originalul
    Pai da, eram si eu obosit, mai facem si greseli ca doar suntem oameni

  13. #993 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Nu cred ca sunt ale lui
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Nu cred ca sunt ale lui.
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Nu cred ca sunt ale lui.
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Cred că nu sunt ale lui.
    Eu sunt sigur ca nu-s ale lui.

    Hai sa revenim la colturile noastre, sincer mie nici macar nu mi se pare chiar asa de "wow" coltul lui nenea X aratat de RonanN1, as putea paria ca RACHyyy are un colt mult mai "misto".

    RACHyyy ai legatura, ia baga tata niste poze actuale cu toate alea 7-8 colturi

  14. #994 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Bai, sunt ale mele! Gata, acum ca v-am lamurit, hai la joaca.

  15. #995 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Greu, f. greu am reusit sa sar si eu de 200 de jocuri de PS3. Cu cat strang mai multe, cu atat imi pare ca sunt si mai multe care-mi lipsesc.
    Attached Images Attached Images dsc01571-3648-x-2432-.jpg dsc01569-3648-x-2432-.jpg dsc01570-3648-x-2432-.jpg

  16. #996 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Greu, f. greu am reusit sa sar si eu de 200 de jocuri de PS3. Cu cat strang mai multe, cu atat imi pare ca sunt si mai multe care-mi lipsesc.
    Foarte frumos. Asa trebuie sa fie o colectie, sa aibe macar 50 de jocuri, din care macar vreo 5-10 care sa fie collector's. Nu cum am mai vazut pe aici, vine unu cu 5-6 jocuri si zice : uite frate colectia mea, mai am 2 imprumutate la prieteni si am mai vandut 3. Pai cand iti pozezi colectia iti pui toate jocurile si nu trantesti o poza de ai impresia ca e post de la "ce ne-am cumparat azi".

    Daca si fi moderator eu chiar as impune o limita minima de 20 de jocuri pe thread-ul ala pt cine posteaza o colectie, mai putin nu e colectie, sunt cateva jocuri...

    Felicitarile mele si sper sa mai postezi in curand cu un numar si mai mare.

  17. #997 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Tu cred ca glumesti - eu am 3000 jocuri => (daca ar fi sa ma iau dupa rationamentul tau) ar trebui sa ai macar 300 jocuri ca sa poti pune o poza aici -

    Acest thread nu este un loc de "braging" este doar un loc unde sa se intalneasca cei pasionati in a colectiona jocuri/console - nu este necesara nici un fel de limita - ai 2-3 jocuri, este cat se poate de ok, este colectia ta de jocuri, nu trebuie sa iti fie rusine sau sa te simti "inferior" -

    Ideea este sa incercam sa convingem lumea ca Romania != piraterie si ca in Romania oamenii isi cumpara jocuri originale, ca suntem si colectionari seriosi si colectionari la inceput de drum.

    O alta erroare in rationamentul tau este faptul ca un colectionar pe platforma 3DS ar trebui sa aiba sub 20 jocuri deci nu ar putea sa puna poze - desi ar avea o colectie impresionanta, sa nu mai spun despre un colectionar de Virtual Boy - aceasta consola are doar 13 jocuri deci daca eu colectionez exclusiv Virtual boy ar trebui sa nu pun poze, cu toate ca as avea o colectie completa.

    Eu zic sa nu ne mai gandim atata in termeni cantitativi ci in termeni calitativi si mai ales in calitatea oamenilor si a discutiilor (nu neapart a software ului)

  18. #998 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Tu cred ca glumesti - eu am 3000 jocuri => (daca ar fi sa ma iau dupa rationamentul tau) ar trebui sa ai macar 300 jocuri ca sa poti pune o poza aici -

    Acest thread nu este un loc de "braging" este doar un loc unde sa se intalneasca cei pasionati in a colectiona jocuri/console - nu este necesara nici un fel de limita - ai 2-3 jocuri, este cat se poate de ok, este colectia ta de jocuri, nu trebuie sa iti fie rusine sau sa te simti "inferior" -

    Ideea este sa incercam sa convingem lumea ca Romania != piraterie si ca in Romania oamenii isi cumpara jocuri originale, ca suntem si colectionari seriosi si colectionari la inceput de drum.

    O alta erroare in rationamentul tau este faptul ca un colectionar pe platforma 3DS ar trebui sa aiba sub 20 jocuri deci nu ar putea sa puna poze - desi ar avea o colectie impresionanta, sa nu mai spun despre un colectionar de Virtual Boy - aceasta consola are doar 13 jocuri deci daca eu colectionez exclusiv Virtual boy ar trebui sa nu pun poze, cu toate ca as avea o colectie completa.

    Eu zic sa nu ne mai gandim atata in termeni cantitativi ci in termeni calitativi si mai ales in calitatea oamenilor si a discutiilor (nu neapart a software ului)

    Esti idealist si imi place dar chestia e ca rubrica asta are braggin in substrat, chiar daca scrie ca e pentru colectionari. Majoritatea o vad asa.

  19. #999 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Esti idealist si imi place dar chestia e ca rubrica asta are braggin in substrat, chiar daca scrie ca e pentru colectionari. Majoritatea o vad asa.
    c'mon man, vad ca esti unul dintre acei oameni care vad doar partea goala a paharului. ba ca suntem invidiosi pe coltul de rai a altora, ba ne place sa ne laudam cu jocuri pe care le avem. ideea de colectie nu are in substrat "braggin", ci mai de graba pasiunea, investitia atat din punct de vedere material cat si al timpului, ale colectionarilor. acesti useri care posteaza poze cu jocurile, consolele, accesorile lor, nu ar trebui sa fie invidiati, ci apreciati deoarece nu e chiar asa de usor sa fii colectionar (aici vorbesc in general) si mai ales de jocui video, fiind o pasiune destul costisitoare. cand vad oameni ca darkone, RACHyyy, MonkY, bodo, aliosa etc. imi dau sperante pentru viitor si cine stie poate mai tarziu o sa reusesc si eu sa strang cateva jocuri si sa postez aici. pana atunci

  20. #1000 SP
    Junior Member cristiochiana's Avatar
    Eu nu sunt invidios nici macar pe cei cu 1000 de console(maybe a little)pentru ca nu au timp sa le joace.Mai degraba am 20 de jocuri sa le joc pana imi sar capacele cat sunt copil si am buget limitat decat sa nu ma pot bucura de colectia mea pe deplin cand sunt adult si imi pot cumpara orice joc nou-aparut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 88 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  3. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  4. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  5. Retro - Topul colectionarilor By rageone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 07-08-2009, 23:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts