Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 88 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1757

Thread: Clubul colectionarilor

  1. #1081 SP
    Junior Member flonils's Avatar
    am si eu o colectie, dar inca mai lucrez la ea
    Attached Images Attached Images dscn0004.jpg

  2. #1082 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    My Action Figures Collection

    Pana nu ma mut in casa cea noua nu le pot desigila, nu mai am spatiu
    Daca le vinzi pe toate o sa ai bani de o casa/apartament nou . BRAVO tare colectia [impresionant]. Apropo uneori mai si vinzi din colectia ta . ?

  3. #1083 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    C�t de mari aveți unghiile la degete? Nu de alta, dar să nu vă răniți prea rău la g�t ..

    CollectorsBp gyűjtem�nye

  4. #1084 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    C�t de mari aveți unghiile la degete? Nu de alta, dar să nu vă răniți prea rău la g�t ..

    CollectorsBp gyűjtem�nye

    GTFO!!!!!

    Si toate sunt sigilate

    Nu stiu cum a rezistat sa nu le desigileze?

  5. #1085 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Masochist ...

  6. #1086 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    E posibil ca pe l�ngă ediția de colecție să cumpere și jocul normal ..

  7. #1087 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    In mod sigur asa este - si pe deasupra sunt aproape convins ca la unele editii a cumparat 2-3 bucati pe care le-a vandut ulterior "sponsorizand" viitoare achizitii - este o practica folosita de colectionarii de "sealed"

    Sincer sa fiu sunt un pic circumspect vis-a-vis de colectionat jocuri, deja am sesizat ca se contureaza 2 curente:

    1. pachete super value - cat mai putine lucruri posibil inside - probabil acestea vor disparea lasand loc downloadable games etc
    2. pachete super babane (dar si super scumpe) - pline ochi de tot felul de crap.

    Deja desi pot sa spun ca imi permit cam orice joc - insa spatiul a devenit o mare problema - doar un exemplu

    - daca in momentul cand a aparut Halo 3 Legendary - parea ceva imens acest lucru s-a perpetuat acum cu:

    - halo reach
    - gear of war 3
    - lord of the rings
    - skyrim
    - crysis nano

    Pachetele pentru colectionari sunt din ce in ce mai voluminoase:

    - GT 5 signature
    - god of war pandora
    - Uncharted 3
    - black ops
    - modern warfare 2
    - tron
    - Catherine
    - DJ hero 1
    - DJ hero 2
    - rockband
    - guitar hero

    Pachete precum

    - Bioshock
    - Resistence
    - Avatar
    - Fear
    - Fallout 3
    - Fallout 3 new vegas
    - Driver
    - Duke Nukem
    - Deus Ex

    Sunt deja "normal size"

    Iar pachete precum

    - Arcana Heart
    - Blaze Blue
    - Warhawk

    sunt deja considerate "normale" - tind sa fie inlocuite de limited edition sau special edition - deja nu mai sunt collectors

    Au aparut acum si nebuniile astea de Tin Edition

    Eu prognozez ca va fi un calvar (deja este) sa colectionezi toat editiile de colectie, special, limited, tin ... in toate variantele ...

  8. #1088 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Cam asa ceva... Sincer si mie mi-ar placea la anumite jocuri sa am marea majoritate a editiilor, chiar si cele simple (ex: GTA IV, GTA EFLC, GTA Complete Edition, desi sunt acelasi lucru). Mi-am propus la Mass Effect sa am variante simple pe PC, variante CE la ME2 si ME3 si variante CE pe Xbox. Daca voi realiza acest lucru ramane de vazut. Oricum, vorba voastra, nu stiu cum a putut rezista cu ce are acolo

    //Exact, alta chestie si asta, nu se mai multumesc cu o singura varianta si unele nu sunt chiar ieftine sau usor de gasit...

  9. #1089 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    mdea. intradevar, spatiul o sa fie cea mai mare problema. si mai ales ca vin cateva editii de colectie la fiecare joc, numai vine numai una singura, exemplu assassins creed, noul batman care are numai 4 carcase de metal + collector edition. deja foamea de banii a producatorilor devine din ce in ce mai mare

  10. #1090 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    2. pachete super babane (dar si super scumpe) - pline ochi de tot felul de crap.
    Astea mai prezinta o problema uriasa - sunt dimensiuni si "forme diferite". Jocurile normale si steelbook (chiar si daca au carcasa mai "lata) pot fi usor puse "una peste alta" sau pot fi facute rafturi standard pentru depozitarea lor. In schimb la pachetele mari pierzi loc la greu, eu am inghesuit intr-un compartiment al dulapului asa:
    -Uncharted3 Explorer Edition
    -Bioshock2 Collector's Edition
    -Driver San Francisco Collector's Pack
    -Halo OSDT Special Editon (cu controller)
    -cateva pachete mai mic (Far Cry 2 Collector's, Bourne Conspiracy, etc).

    Pachetele mai mici le-am pus tocmai ca sa mai umplu din spatiu, dar tot ramane loc gol.

    Am fost foarte nervos ca nu puteam sa pun GT5 Signature, adica puteam sa-l pun, dar trebuia sa renunt la 2 jocuri mari. La fel si cu KZ3 helghast...

    Unele pachete sunt patrate, altele dreptunghiulare, fiecare face cutia de carton (sau de lemn/piele/etc) cat il taie capul, nu mai exista standard

  11. #1091 SP
    Junior Member Cocorul's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    In mod sigur asa este - si pe deasupra sunt aproape convins ca la unele editii a cumparat 2-3 bucati pe care le-a vandut ulterior "sponsorizand" viitoare achizitii - este o practica folosita de colectionarii de "sealed" .
    Nu stiu ce sa zic, de cate ori sa mearga ulcioru la apa ? cine ii da atatia bani peste pretul de magazin ? (presupunand ca pune macar 20-30 euro peste pretul de achizitie)

  12. #1092 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    @RaverX: Intr-un fel e bine si ca exista diversitate la pachetele mari, ca nici toate la fel parca nu arata frumos.
    @Cocorul: La anumite jocuri, mai ales la cele sigiliate, poti lua peste pretul cu care s-au vandut, altele insa scad mult. Uite de exemplu eu, am preorder la Mass Effect 3 CE, dar nu am bani sa il iau, desi daca l-as vinde as putea lua ceva mai mult inca de pe acum (adica nu a trecut nu stiu cat timp de la aparitie si se gaseste greu).

    ---------- Post added 03-03-2012 at 02:59 AM ----------

    Ce bine m-am exprimat in paranteza ... Nu am vrut sa zic ca e un joc care se gaseste greu, ci nu e ca altele, adica vechi si care se gasesc greu.

  13. #1093 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by flonils View Post
    am si eu o colectie, dar inca mai lucrez la ea
    Bun asa,50% din colectia mea..spor la treaba!Keep the faith!

  14. #1094 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Hmmm in "randul colectionarilor" de calibru mare se practica si colectionare de NEO GEO ???
    Ma refer in special la jocurile AES cart (casete). Vad ca au preturi mari pe ebay , NINJA MASTERS AES e 2000$ US (bun altii dau cu 500-700$ dar varianta JAP la limba, la fightere nu e problema dar cele US sunt RARE).

    Daca sunt si pe acest site colectionari de Neo Geo as dorii link sa le vad colectia .

  15. #1095 SP
    Member cr0c0's Avatar
    eu tot visez sa gasesc un NEOGEO AES in talcioc

  16. #1096 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    imposibil!!!!!!!!!! La fel cum caut eu Namco Arcade Joystick de PS1 (soul edge sau tekken3) prin RO. Se pare cand apare pe oricare site de licitatii cei de la shoryuken le cumpara (unii au si 20 de astfel de joystickuri sigilate). Le gasesc la preturi mici si prin "garage sale-uri" (In USA) cu 10-20$ cand un joystick de ala Made in Japan se vinde in general 80-100$ (cel mai ieftin cu 40$ dar apoi cu transportul intern. e criminal). Uite asa baietii fac ciubucuri.

    La naiba un magazin vinde Ban Bang Busters NeoGeo Aes cu 2200$, Magical Drop e in general 2000$ si Ninja Masters tot US AES cu 7000$

  17. #1097 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sincer sa fiu eu nu cunosc pe nimeni care sa aiba NEO GEO AES - in RO - Eu personal am 2 arcade board-uri de MVS + 2 jocuri (de MVS) - insa imi trebuie un supergun ca sa imi creez propria "consola" bazata pe MVS cartriges. Momentan nu am timpul necesar sa ma ocup de acest proiect insa pe viitor tot ce-i posibil.

  18. #1098 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Sincer sa fiu eu nu cunosc pe nimeni care sa aiba NEO GEO AES - in RO - Eu personal am 2 arcade board-uri de MVS + 2 jocuri (de MVS) - insa imi trebuie un supergun ca sa imi creez propria "consola" bazata pe MVS cartriges. Momentan nu am timpul necesar sa ma ocup de acest proiect insa pe viitor tot ce-i posibil.
    COOL DUDE! Neo GEeo MVS. Am vazut totusi pe ebay tot felul de mvs consolised care aveau slot si de aes si de mvs, ca sa nu mai zic de multe mufe OUT-IN si porturi pt. joystickuri. Dar am mai vazut si pe 2-3 siteuri niste adaptoare (exact in stilul celor de SNES-SFC) cu care puteai monta un MVS pe un neo geo. Atentie trebuie sa fie parca modelul cu led albastru (sau rosu, le incurc) care era compatibil 100% cu toate jocurile dar mai trebuie un alt tip de transformator-alimentator , era o alimentare diferita fata de cea originala. Adaptorul era parca 200$ + 30$ alimentarea. Iar o consolised mvs sau un supergun consolised tot 300$.

    De la tine DarkOne nu ma asteptam la altceva!!! Eram sigura ca macar ai un MVS/AES prin dulap , sau sub perna pt. vise hottttt.

  19. #1099 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Action Figures Update: Part One
    Attached Images Attached Images 101_0115.jpg 101_0121.jpg 101_0125.jpg 101_0123.jpg 101_0119.jpg 101_0118.jpg 101_0141.jpg 101_0147.jpg 101_0143.jpg 101_0145.jpg

  20. #1100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    Action Figures Update: Part One
    Hooooly... Molly! Felicitari RACHyyy! Dar de curiozitate, de ce le tii in cutii?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 88 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  3. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  4. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  5. Retro - Topul colectionarilor By rageone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 07-08-2009, 23:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts