Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 15 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 290

Thread: Dead Space / Remake

  1. #181 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Turok, in mod normal, iti arata la save la al catelea run esti. Ca sa continui (si sa poti accesa bonusul - credite, nodes si costum) trebuie sa incarci salvarea pe care ai facut-o la finishul jocului (daca ai facut-o ar trebui sa scrie acolo - run 2 or something). Cand faci asta, incepi jocul automat, pe acelasi nivel de dificultate... ajungi la primul shop, si acolo vei gasi de cumparat costumul de level 6, care e "doar" 99.000 de credite. Enjoy !

  2. #182 SP
    Junior Member turok2755's Avatar
    thx monky eu de fiecare data cand terminam jocul pe level diferit incepeam alt joc din nou de la new game

    da asa e acuma am inceput un nou joc de pe ultima salvare de unde am terminat jocul pe normal level si deja am suit level 5 + 2ua arme , nodes 10 , credits 50000 si energie maxima ...... treaba e buna asa

  3. #183 SP
    Junior Member turok2755's Avatar
    stie cineva cum se deblocheza trophi alea doua cu semnul intrebari? ca pe restul le am facut!

  4. #184 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Uita-te intr-o lista cu trophy si vezi ce iti lipseste.

  5. #185 SP
    Junior Member turok2755's Avatar
    alea doua trophi au semnul intrebari si nu scie ce trebuie facut ca sa la deblochez

  6. #186 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by turok2755 View Post
    alea doua trophi au semnul intrebari si nu scie ce trebuie facut ca sa la deblochez
    Care din astea nu le ai?

    Catch a Brute or Leviathan Pod using Kinesis
    Escape from a Lurker's grab attack 10 times
    Survive the ADS Canon with over 50% Shield strength remaining
    Kill the Slug Boss with more than 50% Shield strength remaining

  7. #187 SP
    Junior Member turok2755's Avatar
    le am facut pe toate aproape dar mai sant doua trofee care au semnul intrebari fara ca sa zica ce trebuie facut si nu ami dau seama ce trebuie sa fac

  8. #188 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by turok2755 View Post
    le am facut pe toate aproape dar mai sant doua trofee care au semnul intrebari fara ca sa zica ce trebuie facut si nu ami dau seama ce trebuie sa fac
    Eu te-am �ntrebat altceva, ma rog, dacă ti-e lene să te uiți �n listă să vezi care nu le ai din cele patru...treaba ta. Spor la treabă.

  9. #189 SP
    Junior Member turok2755's Avatar
    astea doua nu le am .Escape from a Lurker's grab attack 10 times
    Survive the ADS Canon with over 50% Shield strength remaining

    Survive the ADS Canon with over 50% Shield strength remaining ce trebuie sa fac la asta?

  10. #190 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by turok2755 View Post
    astea doua nu le am .Escape from a Lurker's grab attack 10 times
    Survive the ADS Canon with over 50% Shield strength remaining
    ...vezi că se poate?

    Escape from a Lurker's grab attack 10 times

    E foarte simplu. �n joc te �nt�lnești, mai mereu, cu Lurker (vezi poza). Trebuie doar să te apropii de ei și să-i lași să te prindă (�ți dai seama după acel scurt cut-scene �n care trebuie să apeși de c�teva ori X pentru a scăpa). Faci chestia asta de 10 ori și gata...
    Survive the ADS Canon with over 50% Shield strength remaining

    �n Chapter 4 (Obliteration Imminent) ai o un obiectiv să aperi nava de asteroizi. Trebuie doar să răm�i cu minim 50% scut....și gata. Nu are rost să memorezi traseul deoarece este scriptat...adică de diecare dată vin pe alt traseu, ca sa zic așa
    Attached Images Attached Images lurkeraw6.jpg

  11. #191 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...tocmai mi-a atras atenția un prieten de pe live.

    http://i32.photobucket.com/albums/d40/cs_ronan/022.jpg

    (e un screen făcut de mine la noul DLC).

    Cu ce seamănă Elite Pulse Rifle-ul? haha! wtf!

  12. #192 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sunt curios cum arata pe PS3.

  13. #193 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Sunt curios cum arata pe PS3.
    ...acuma caut poze să vedem . Daca tot așa arată....ceva nu-i bine .

    Ancient Chinese Secret

    ***later edit***
    The elite stuff is exclusive to the 360
    - deci e clar

  14. #194 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    PLAYSTATION�3 Exclusive Packs:

    • Obsidian Weapon Skin Pack: Download the exclusive Obsidian Weapon Skin Pack now, available only for the PLAYSTATION�3 computer entertainment system. Includes weapon skins in jet-black PLAYSTATION 3 colors for the Line Gun, Plasma Cutter, and Pulse Rifle. -- $1.50
    • Obsidian Pack: Download the exclusive Obsidian Suit and Weapon Skin Pack now, available only for the PLAYSTATION�3! Includes an upgraded Level 5 suit, and weapon skins for the Line Gun, Plasma Cutter, and Pulse Rifle, all in jet-black PLAYSTATION�3 colors. -- $3.00

    Xbox 360�-Exclusive Packs:

    • Elite Weapon Skin Pack: Download the exclusive Elite Weapon Skin Pack now, available only for the Xbox 360� video game and entertainment system! Includes weapon skins in Xbox 360 colors for the Line Gun, Plasma Cutter, and Pulse Rifle. -- 120 MS points
    • Elite Pack: Download the exclusive Elite Suit and Weapon Skin Pack now, available only for the Xbox 360! Includes an upgraded Level 5 suit, and weapon skins for the Line Gun, Plasma Cutter, and Pulse Rifle in Xbox 360 colors. -- 240 MS points
    V-ati lamurit?

  15. #195 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Demult, merci

    *p.s.

    Să pună cineva cu jet-black pack să le comparăm

    (eu am căutat și n-am găsit...wtf)

  16. #196 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    deci pe impossible nu se poate doar cu plasma! ma ... pe el! gata, nu-l mai joc! pierd eu noptile cu plasma ma-sii...

  17. #197 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    deci pe impossible nu se poate doar cu plasma! ma ... pe el! gata, nu-l mai joc! pierd eu noptile cu plasma ma-sii...
    Voiai sa faci 2 achivement-uri dintr-o lovitura ?

  18. #198 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    deci pe impossible nu se poate doar cu plasma! ma ... pe el! gata, nu-l mai joc! pierd eu noptile cu plasma ma-sii...
    Take it easy...and try again. Așa am făcut și eu...dar p�nă la urmă am zis că din 3 run-uri (normal, normal, impossibile) scot 1k-ul și-mi păstrez și nod-urile + tot, și mă bucur și de joc.

    Eu așa sunt de părere...că 3 run-uri sunt super oki. Dacă mai vrei să continui după aia...cu DLC-ul, etc e alegerea ta.

    *există excepții din două run-uri dar...trebuie să știi dinainte lista de achievements (repectiv One Gun)...and that's not cool!

    Dacă �nt�mpini probleme...dă-mi un PM și te ajut cu tips&tricks (evade run, shala!) (sunt la al 9-lea run pe impossibile și nu mă satur!)

  19. #199 SP
    Junior Member turok2755's Avatar
    mai am un trophi de facut e cu semnul intrebari si nu scrie nimic in dreptul lui. e sub trophi Crackshot .daca la facut ccineva spune timi si mie ca scrie

    gata le am facut pe toate 100% Concodrance Officer Platinum - Collect all Trophies

  20. #200 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Eu mai am run-ul pe impossible (al treilea run), dar nu prea mai am timp sa ma joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 15 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Space 3 By darkpaul13 in forum Console Club
    Replies: 179 Last Post: 13-11-2013, 00:10
  2. Dead Space 2 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 360 Last Post: 24-03-2013, 12:55
  3. Dead Space 3 By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:32
  4. Dead Space 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 27-09-2011, 18:24
  5. Dead Space Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 18-10-2008, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts