Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast
Results 241 to 260 of 290

Thread: Dead Space / Remake

  1. #241 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Abia acum am vazut si eu stirea ca apare remaster la acest joc. E o veste buna pt mine. Mi-a placut foarte mult seria originala. Pacat ca nu e disponibila pe ps4.

  2. #242 SP
    Manager paul's Avatar
    E remake, nu remaster. E si asta un motiv pentru care nu vine pe last-gen.

  3. #243 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Assassin's Creed Valhalla Director is Leading Dead Space Remake: https://www.vgchartz.com/article/450...-space-remake/
    O fi de bine sau de rau?

  4. #244 SP
    Manager paul's Avatar
    Early look, maine la ora 20:00, pe https://www.twitch.tv/motivestudio :

  5. #245 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    In caz c-ati ratat eventul:


    Bonus - cam atat de mult astept eu jocul:
    Attached Images Attached Images dead-space-100.jpg

  6. #246 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am apucat sa vad prezentarea si nici nu cred ca voi avea timp la cat de lunga este, dar cred ca aici vedem mai clar si cum va arata asta nou, dar si comparatie cu ala vechi:


    Arata bine, atmosferic, cu mai multe geometrie. Sa vedem pe partea de animatii cum va sta.
    Nu-mi place, in schimb, noul mod de a dezmembra inamici. Intai tragi sa iei carnea si apoi fix in acelasi loc, ca sa rupi osu. Nu e nici realist si e prea time consuming.

  7. #247 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    La dezmembrări nu că e time consuming dar e ammo consuming! In original parcă la un hit dezmembrai dar acum un hit da jos din carne si apoi doar retează de tot!

  8. #248 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Cand ma gandesc ca pe PS3/Xbox 360 au fost 3 Dead Space-uri, iar acum pokemonii se joacă Fortnite, imi vine sa plâng in cămașa de forță a lui Khan.
    Eu vroiam continuare, nu remake.

  9. #249 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ai dreptate, am fost super incantat de multitudinea de jocuri bune de pe generația PS3/Xbox360 si in schimb destul de dezamăgit de PS4 cu câteva excepții bineînțeles, si PS5 e aproape de un an pe piața si nici un titlu foarte interesant, pentru mine cel puțin!

    M-aș fi bucurat si eu de un Dead Space 4 făcut de studioul ce a făcut si jocurile anterioare dar decât nimic mai bine si acest remake, sper doar sa iasă ceva de capul lui!

  10. #250 SP
    Manager paul's Avatar
    Lansare early 2023.

    Audio Occlusion:

    Weapon Sound Effects Comparison:

    The A.L.I.V.E. System:

    Atmospheric Walkthrough:

  11. #251 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Day one for me! Pentru mine este the best game facut de EA. L-am adorat in 2008 cand a iesit prima data, jocul ALIEN care niciodata nu a fost. Fingers crossed! Am asteptari de la el

  12. #252 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu n-am inteles pt cine a fost prezentarea asta. Cati dintre fani sa fie chiar asa interesați de detaliile astea tehnice?

  13. #253 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Eu n-am inteles pt cine a fost prezentarea asta. Cati dintre fani sa fie chiar asa interesați de detaliile astea tehnice?
    Nu cred ca conteaza pentru ei. Ei vor constant media focus si attention de la fani, de asta au evenimente recurent. Personal, le savurez, e fain sa vezi nivelul de atentie la detalii si efort pentru tot. Si raman impresionat, de ex la oclusion ca nu e vorbadoar - intri in camera, melodia ramane la 35% din volume si atat. Ca si cele 7 moduri de voce contextuala in functie de efort etc. Abia astept sa iasa!

  14. #254 SP
    Member morphine's Avatar
    Mie imi plac detaliile astea. Inveti ceva nou. Cumva dau impresia ca ei chiar vor sa faca ceva interesant si nu e doar un cash grab. Tin minte ca eram destul de impresionat de sunet si atunci cand a aparut. Pretty cool overall.

  15. #255 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Si mie imi plac asemenea detalii despre cum sunt facute jocurile, mai ales ca este unul dintre jocurile mele preferate (atmosfera, gameplay, poveste), iar dupa ce le-am vazut, desi nu prea obisnuiesc, s-ar putea sa ma convinga sa iau remake-ul.

  16. #256 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cică dată de lansare 27 Ianuarie 2023.

    https://gamerant.com/dead-space-rema...-release-date/

  17. #257 SP
    Manager paul's Avatar
    Creating Immersive Environments | Art Deep-Dive Part 1 (2022):

    Amplifying Visual Effects | Art Deep-Dive Part 2 (2022):

    Elevating Character Models | Art Deep-Dive Part 3 (2022):

    Refining Lighting Effects | Art Deep-Dive Part 4 (2022):

  18. #258 SP
    Manager paul's Avatar
    Official Gameplay Trailer:

  19. #259 SP
    Manager paul's Avatar
    Extended Gameplay Walkthrough:

    Previews:
    Easy Allies:

    IGN:

  20. #260 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    18 min gameplay !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 15 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 LastLast

Similar Threads

  1. Dead Space 3 By darkpaul13 in forum Console Club
    Replies: 179 Last Post: 13-11-2013, 00:10
  2. Dead Space 2 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 360 Last Post: 24-03-2013, 12:55
  3. Dead Space 3 By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:32
  4. Dead Space 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 27-09-2011, 18:24
  5. Dead Space Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 18-10-2008, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts