Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 290

Thread: Dead Space / Remake

  1. #41 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sa ajung eu la store-ul ala mai intai.

  2. #42 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    M-am apucat si eu acum vreo ora de el. Nu am cuvinte...este fara dar si poate cel mai tare joc pe care am pus mana pana acum pe PS3. Face fiecare banut pe care l-am dat!! Este incredibil. Combinatia perfecta intre 2 dintre jocurile mele preferate: Resident Evil 4 si Doom III. O atmosfera incredibila, control si grafica superbe. Daca nu l-ati luat pana acum, nu mai stati pe ganduri fratilor!! Este o experienta super misto!!

  3. #43 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Junnkie, ai incercat sa dai reedem la codul pentru Scorpion Suit? Mie imi da eroare si am impresia ca trebuie luat de pe store-ul HK.

  4. #44 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Dupa cate vad eu pe acest thread, se pare ca EA a facut treaba buna de data aceasta, right?

  5. #45 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Care e problema? Nu a luat o nota destul de mare?
    nu nota era problema dar unele siteuri de ""specialiatate i-au dat note ft mici de aia am spus ca nu inteleg, dar vad ca lumea spune ca e frumos deci merita, am vz si eu eu vide review si mi-a placut, gen resident evil

  6. #46 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu te mai uita la toate site-urile. E destul IGN, Gamespot si GT. Si daca jocul are note peste 8, pentru mine e foarte bun (ex. Condemned 2).

  7. #47 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Nu te mai uita la toate site-urile. E destul IGN, Gamespot si GT. Si daca jocul are note peste 8, pentru mine e foarte bun (ex. Condemned 2).
    ai dreptate i-am luat unui prieten de-al meu condemned 1 si 2 super, pacat ca primul nu e pe ps3

  8. #48 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Junnkie, ai incercat sa dai reedem la codul pentru Scorpion Suit? Mie imi da eroare si am impresia ca trebuie luat de pe store-ul HK.
    man inca nu l-am "razuit" Am gasit cuponul in joc, dar mai intai sa mai savurez ceva din el si dupa..

    Oricum, e bestial, nu pot sa il mai las din mana. Pacat ca mai am si altele de facut

  9. #49 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Junnkie, ai incercat sa dai reedem la codul pentru Scorpion Suit? Mie imi da eroare si am impresia ca trebuie luat de pe store-ul HK.
    Am luat eu Scorpion Suit de pe Hong Kong. Doar de acolo se poate lua. Va recomand Obsidian Suit pe pe PSN USA. E bestial!!!

    Am si eu o intrebare: am o plasma Panasonic full hd. In momentul in care intru in joc, in coltul din stanga sus apare 1080P si dupa aceea 720P. In joc, daca dau INFO de la TV, apare 720P. Care e ideea? Merge in 1080P sau 720P?
    Pe coperta jocului scrie asa: "video output in Full HD 1080p requires an HDMI cable and 1080p native display with an HDMI input suporting HDCP". Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Trebuie setat ceva la PS3? PS3-ul e legat prin HDMI la TV...

  10. #50 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Si mie imi ruleaza tot in 720p. Am facut si cont pe HK si voi lua maine Add-on-ul.

    Cateva impresii dupa ce am terminat doua chaptere: jocul este extraordinar. Mie imi este mai mult frica sa nu mor decat ca imi apar monstri din toate directiile. Grafica si sunetul sunt foarte bune, gameplay-ul la fel, se vede ca PS3 a fost lead-platform. Ca o mica observatie as putea spune ca pe Hard este foarte greu in anumite situatii, chiar si cu Obsidian Suit, asa ca sa nu incercati nebunia pe care o incerc eu: sa termin jocul pe Hard doar cu Plasma Cutter-ul. Cam atat pentru moment, dar cand il voi termina voi face un review serios.

  11. #51 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Scorpion si obsidian se iau de pe PSN US, unul din ele era moka pe celalat l-am platit.

  12. #52 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Noi avem jocul reg. 3 si inauntru era un reedem code pentru Scorpion Suit, care nu poate fi ridicat decat de pe Hong Kong.

  13. #53 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Si mie la fel imi ruleaza, in 720p

    Eu il joc de aprox. 7 ore, incredibil pur si simplu nu il pot lasa din mana. M-am apucat de el pe medium. E superb, level up la arme, item-uri & all the rest. Exact ce imi doream de la un joc. De fapt este fara dar si poate jocul pe care il astept de ceva timp incoace..

    Grafica este asa cum am zis superba, sunt impresionat. De mult nu am mai stat intr-un joc sa ma uit de nebun pe pereti si sa admir fiecare coltisor. Ce imi place cel mai mult sunt open space-uri-le astea, am facut si vreo cateva shot-uri asa cum se vede mai jos. Pur si simplu esti abosrbit intr-un univers aparte Feeling de la mama lui cum rar intalnesti intr-un joc, parerea mea

    Anyways, este una bucata game care se joaca obligatoriu singur, pe intuneric.

    PS: Ultimul screenshot e TARE
    Attached Images Attached Images pa180376.jpg pa180377.jpg pa180378.jpg pa180367.jpg

  14. #54 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    We are so ****ed
    Junnkie, pe unde ai ajuns?

  15. #55 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    "We are so ****ed!!" Si langa "hey, it's ok to be ****ed!" Ca nu se vede in screenshot!

    Man am ajuns la Chapter 4: Obliteration Imminent



    Anyways, iau o pauza de un suc dupa care toata noaptea I'm gonna be ****ed!

  16. #56 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    la mine ruleaza pe 1080p fara probleme, verifica daca intr-adevar tv-ul tau suporta 1080p

  17. #57 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by lupoianflaviu View Post
    la mine ruleaza pe 1080p fara probleme, verifica daca intr-adevar tv-ul tau suporta 1080p
    TV-ul meu este FULL HD. Suporta 1080P. Jocul nu are cum sa iti mearga in 1080P din moment ce e 720P si toata lumea confirma ca e 720P.

  18. #58 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    eu zic sar-na si pentru 720p ... sincer nu prea am obervat diferente notabile in jocuri 720p vs. 1080p

  19. #59 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Am ajuns la Chapter 10. Mai am putin si il termin! Sublim, n-am cuvinte!

  20. #60 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ai jucat ceva frate. Eu sunt abia pe la sfarsitul chapter-ului 5, dar pe hard.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Space 3 By darkpaul13 in forum Console Club
    Replies: 179 Last Post: 13-11-2013, 00:10
  2. Dead Space 2 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 360 Last Post: 24-03-2013, 12:55
  3. Dead Space 3 By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:32
  4. Dead Space 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 27-09-2011, 18:24
  5. Dead Space Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 18-10-2008, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts