Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 143

Thread: Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #21 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by GamersRO View Post
    Cele mai noi promoții: https://www.gamers.ro/oferte
    Ar fi foarte folositor un filtru cu platforme si poate un interval de pret.

  2. #22 SP
    Junior Member GamersRO's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Ar fi foarte folositor un filtru cu platforme si poate un interval de pret.
    Multumim pentru observatie! Spre sfarsitul anului, sau la inceputul anului viitor, vom avea un site nou-nout cu mult mai multe functionalitati de comoditate!

  3. #23 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Inca o sugestie, nu stiu sigur daca s-a spus: de adaugat in site limba ce se afla pe carcasa jocului. Cei de la JRC, de exemplu, aveau scris lucrul asta.

    Spun lucrul asta, deoarece pe spatele lui Saints Row Day One Edition apare scris in limba italiana si spaniola.

  4. #24 SP
    Junior Member Xander's Avatar
    Salutare.

    As fi interesat de achitizia unui controller de XBOX Series, insa statusul stocului este "In curs de receptie". Ce inseamna asta mai exact? Daca plasez comanda astazi, care ar fi timpul de livrare?

    https://www.gamers.ro/xboxseries/xbo...ntroller-black

  5. #25 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Salutare,

    Vom primi azi TLOU (cei cu precomandă)? Nu am primit nici un AWB, email, telefon…

    Mulțumesc!

  6. #26 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Am venit si eu sa pun o intrebare dar se pare ca trebuie sa ma asez la rand .

  7. #27 SP
    Junior Member GamersRO's Avatar
    Salutare, codul de reducere a fost extins, de acum ar trebui sa functioneze.

    ---------- Post added 05-09-2022 at 13:48 ----------

    Salutari prieteni gameri! Curând vă vom oferi câteva surprize, care sperăm să vă aducă bucurie! Până atunci, începe sezonul lansărilor! Urmăriți aici lansările lunii: https://www.gamers.ro/lansari-joc/2022-septembrie

    ---------- Post added 05-09-2022 at 13:52 ----------

    Salutare, din păcate avem o întârziere de la producator dar intarzierea nu va fi mai mare de cateva zile (1-3 zile lucrătoare)

    ---------- Post added 05-09-2022 at 13:55 ----------

    Buna ziua, mesajul de in curs de receptie inseamna ori ca urmeaza sa inre in stoc sau ca nu e in depozitul central, in orice caz comenzile se pot face si produsul va fi livrat cand va fi in depozitul central, cand in aceasi zi sau ziua urmatoare va si fi predat curierului.

    ---------- Post added 05-09-2022 at 14:07 ----------

    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Salutare,

    Vom primi azi TLOU (cei cu precomandă)? Nu am primit nici un AWB, email, telefon…

    Mulțumesc!
    Salutare, din păcate avem o întârziere de la producator dar intarzierea nu va fi mai mare de cateva zile (1-3 zile lucrătoare)

    ---------- Post added 05-09-2022 at 16:10 ----------

    Quote Originally Posted by Xander View Post
    Salutare.

    As fi interesat de achitizia unui controller de XBOX Series, insa statusul stocului este "In curs de receptie". Ce inseamna asta mai exact? Daca plasez comanda astazi, care ar fi timpul de livrare?

    https://www.gamers.ro/xboxseries/xbo...ntroller-black
    Buna, controllerul este deja in stoc acum, cu scuze pentr raspunsul intarziat. "in curs de receptie" inseamna de obicei cel mult cateva zile

  8. #28 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Ma bucur sa vad ca nu a fost in zadar telefonul meu, acum va rog, explicati mi si mie de ce trimiteti precomenzile in ziua lansarii,este cel putin fara noima.
    asta mi a spus colegul vostru de la relatii cu clientii cand l am intrebat daca ajunge steelrising in ziua in care este lansarea oficiala.

  9. #29 SP
    Junior Member GamersRO's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Ma bucur sa vad ca nu a fost in zadar telefonul meu, acum va rog, explicati mi si mie de ce trimiteti precomenzile in ziua lansarii,este cel putin fara noima.
    asta mi a spus colegul vostru de la relatii cu clientii cand l am intrebat daca ajunge steelrising in ziua in care este lansarea oficiala.
    Nu in ziua lansarii trimitem precomenzile. In ziua lansarii le primesc cumparatorii. Noi le primim cu cateva zile inainte de lansare si le trimitem din timp, astfel incat cumparatorii sa le trimitem exact in ziua lansarii

  10. #30 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by GamersRO View Post
    Nu in ziua lansarii trimitem precomenzile. In ziua lansarii le primesc cumparatorii. Noi le primim cu cateva zile inainte de lansare si le trimitem din timp, astfel incat cumparatorii sa le trimitem exact in ziua lansarii
    In regula, reusiti sa trimiteti Steelrising de ps5 astfel in cat sa ajunga in ziua lansarii?

  11. #31 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    Quote Originally Posted by GamersRO View Post
    Nu in ziua lansarii trimitem precomenzile. In ziua lansarii le primesc cumparatorii. Noi le primim cu cateva zile inainte de lansare si le trimitem din timp, astfel incat cumparatorii sa le trimitem exact in ziua lansarii
    doar ca nu se intampla asa, cel putin la the last of us. si la fel am patit si la alta comanda in trecut. cu parere de rau, am anulat precomenzile pe care le aveam. ok, la jocuri lansate deja poate ca sunt oferte, discounturi etc, dar la preorders cel putin acum sunteti mult sub alte magazine existente pe piata locala.

    Nu mai zic de comunicare, raspundeti extrem de greu si nu comunicati proactiv - nu trebuie sa intreb eu daca se livreaza in launch day, daca stiti ca intarziati, mi s-ar parea decent sa anuntati asta voi.

  12. #32 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    traim in romania, nu merge nimic ca uns in tara asta, dar eu as lua de la emag si le-as cere celor de la gamers sa plateasca diferenta, daca nu sunt in stare sa respecte un contract!
    pe mine m a programat militia din bucuresti la o luna si o saptamana dupa ce am dat sala sa dau traseul pt a, acum am uitat tot ce-am invatat si s-a si aglomerat ca draq orasul, noi sa fim sanatosi...

  13. #33 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu vreau sa le iau apararea intrucat si eu am patit sa-mi intarzie precomenzi dar cred ca nu este sanatos nici principiul 'sa le dam in cap sa moara'.

    Si asa avem in Romania cateva gameshop-uri dedicate strict pentru gaming, le numeri pe degete, nu e ok sa facem rage la fiecare intarziere de 1-2-n zile la o precomanda.
    Intr-o tara in care nu poti sa-ti vinzi propria casa fara 150 de mii de hartii semnate si acorduri si stampile, te mai astepti sa mai intarzie si cate o precomanda.
    Oamenii incearca, dar un uitati ca au si ei un furnizor care intai trimite in tari cu un tier mai sus decat Romania, se mai intarzie.

    Apoi vin si firmele de curierat... care din pacate difera de la firma/oras la oras/firma.
    Exemplu personal:
    Aici in Bucuresti este fenomenal baiatul de la sameday, de cate ori nu ma gaseste acasa sau nu raspund la telefon (pentru ca nu pot) ma ajuta, imi da sms, se intoarce etc.
    Prin comparatie directa, in Constanta, aceeasi firma de curierat are angajat in zona parintilor mei un retardat care dupa ce ca e nepoliticos si te cearta daca nu raspunzi la primul beep, mai si pleaca cu pachetele si minte ca a sunat dar de fapt de multe ori nici nu suna (si mai e si prost pe deasupra, abia legi o conversatie cu subiect si predicat cu el).
    La polul opus este Cargus, la Constanta e un baiat minunat cu care mai stau si la cate o tigara iar aici la Bucuresti pe zona mea cand vad sms cu 'livrat prin Cargus' merg si vomit fiere. E clar ca in ziua aia trebuie sa ma pregatesc sa ma intalnesc cu el undeva pe traseu si sa am baterie la telefon.

    Lucrurile difera de la oras la oras, de la firma la firma.
    Nu spune nimeni ca Gamers.ro sunt perfecti, dar daca vrem sa pasim intr-o lume civilizata in care oamenii procura jocuri de la magazine de jocuri dedicate si nu de la magazine care printre scutece si cauciucuri vand si jocuri, trebuie sa avem putina rabdare cu ei si sa le dam putin credit in avans.
    Pe mine spre exemplu ma distrug cei de la Gamers ca nu pot plati in 2022 online dar am ales sa am rabdare si sa incerc sa ii ajut totusi, cand se poate.

    Sigur, fiecare aveti dreptate in felul vostru, nu luati personal nimic din ceea ce am scris mai sus, vorbesc la modul general.

  14. #34 SP
    Member Antiohh's Avatar
    adevarul este ca oamenii de cele mai multe ori platesc un pret premium pentru o precomanda si se asteapta sa fie totul perfect. si e normal sa fie asa. inteleg cand ceva merge prost, dar trebuie sa anunti si sa oferi un bonus. M-am enervat de multe ori cu cei de la tazz, de exemplu, dar mereu s-au oferit sa imi ofere un voucher la o urmatoare comanda cand au dat-o in bara, asa ca inca comand des de la ei. e adevarat ca o firma mica nu poate concura la anumite facilitati cu cineva ca emag, dar mie mi se pare ok ca lumea sa zica aici ce ii deranjeaza ca sa vada cei de la gamers ce pot schimba in prealabil (daca considera ca e rentabil).

    Pe mine unul nu ma afecteaza catusi de putin o intarziere de cateva zile la un joc, dar de cand urmaresc accest forum vad ca este ceva extrem de important pt pasionati (la fel si limba de pe coperta). Unii isi iau chiar concediu special pt un joc, asa ca le dai complet planurile peste cap. Mie mi s-a intamplat sa am nevoie de solutie de lentile de contact, au intarziat f mult comanda (a2a oara consecutiv), iar eu urma sa plec din tara si aveam nevoie de sticlutele acelea neaparat. Din cauza lor a trebuit sa rascolesc tot orasul dupa ce aveam nevoie, ca nu mai aveam timp sa fac comanda de pe alt site. + ca daca mi-ar fi zis din momentul in care si-au dat seama ca au gresit, aveam timp sa comand din alta parte. Veci nu am mai comandat de pe acel site (si le-am zis tuturor ca sunt neseriosi).

  15. #35 SP
    Junior Member GamersRO's Avatar
    Dragi prieteni, in primul rand ne cerem scuze pentru toate inconvenientele si pentru raspunsurile intarziate. Permiteti-ne sa revenim in cursul zilei de maine cu o reactie, cu o asumare a raspunderii si cu raspunsuri pentru toata lumea. Multumim mult pentru intelegere!

  16. #36 SP
    Member smits's Avatar
    God of war va fi trimis la timp? sau sa anulez?

  17. #37 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nici in ziua de azi nu a ajuns precomandă la TLOU, nici un email, mesaj, nimic! Permiteți-mi sa va spun ca nu este in regula, oricât de multă răbdare am avea, dar de cele mai multe ori o comunicare sănătoasă rezolva destul de multe. Faptul ca scrieți pe un forum o data la ceva timp (câteva zile, vad ca nici după ultima postare nu v-ați ținut de cuvânt), nu înseamnă ca eu ca și consumator am parte de o comunicare directa din partea dumneavoastră.
    Nu va da nimeni in cap, însă este clar ca m-ați pierdut de client.

    Va doresc succes in ceea ce faceți și poate ma veți recâștigă într-un viitor mai bun!

  18. #38 SP
    Junior Member GamersRO's Avatar
    Dragi prieteni, sa sprijinim gamingul din Romania a fost dintotdeauna unul din telurile nastre cele mai importante. Acesta e motivul pentru care avem preturi bune, pentru care profitul nu e prioritar la noi in detrimentul dezvoltarii activitatii, pentru care reinvestim cat mai mult in dezvoltare si pentru care oferim nenumarate campanii promotionale si concursuri cu premii, asa cum vom oferi si aici, in acest forum, chiar in zilele urmatoare!
    Cei care ne urmariti de ceva vreme, probabil va amintiti cum in trecutul nu foarte indepartat nu existau astfel de probleme, toate precomenzile ajungeau in ziua lansarii! Au fost indelungi discutii aici pe forum, in mare parte neincrezatoare, inainte de lansarea consolelor Next-Gen, dar toti cei care au precomandat la noi aceste console,le-au primite exact in ziua lansarii si la un pret forate bun! (chiar daca nu aveam un stoc ultra consistent). Vorbim aici de console Series X si PS5! Sau poate va amintiti cand, daca nu ma inseala memoria, tocmai Last of Us, a ajuns la voi cu o zi inainte de lansare (bineinteles a fost o eroare din partea noastra, ne-a luat valul, nu aveam dreptul sa facem asta, chiar am fost aproape sa luam o amenda consistenta) Dar s-a intamplat, si nu doar cu acest joc!
    In ultima perioada am avut, mai des decat ne-am fi dorit, intarzieri ale livrarilor precomenzilor, din partea furnizorilor nostri. Chiar daca vina e a lor, raspunderea e a noastra si bineinteles ne asumam, ne cerem scuze si lucram din greu sa eliminam aceste situatii. De asemeni anuntam prin email, din timp aceste intarzieri, cu scuze pentru cei care din diferite motive tehnice/erori, nu primesc la timp aceste notificari! Suntem gameri, stim ce inseamna sa astepti de mult lansarea unui joc, iar apoi sa nu il primesti la timp! Vom lucra si corecta acest aspect! Totodata trebuie sa subliniez totusi, ca in nici un caz nu se va intampla asta la „marile lansari”, adica raspunzand unei intrebari de mai sus, cu siguranta veti primi in ziua lansarii God of War, Fifa 23, sau de altfel marea majoritate a precomenzilor. Noi ne dorim toate. Nu in ultimul rand, permiteti-mi o mica scuza, probabil multa lume stie, nu am cum sa o spun mai frumos, nu suntem inca una din tarile prioritare in industria gamingului. Spun inca, pentru ca unul din telurile noastre este de a deveni. Si oricat de marketing suna, una din modalitati este tocmai de a le demonstra ca exista cerere si se cumpara. Stiu la modul cel mai concret ca se urmaresc aceste cifre.
    Legat de comunicare, avem 2 colegi noi, perioada lansarilor a inceput si inca muncim mult pentru ca noul nostru site sa poata aparea cel tarziu la inceputul anului 2023. Nu cautam scuze, vom incerca sa fim mai prompti, iar din noiembrie vom mai aduce colegi, tocmai pentru a putea fi mai rapizi in comunicare.
    Rezumand, va intelegem nemultumirile, vom face tot ce tine de noi, sa nu mai apara aceste intarzieri, ne cerem scuze inca o data si, ca un cadou de la noi, va rugam urmariti-ne aici pe forum zilele urmatoare! Va pregatim o surpriza!

  19. #39 SP
    Member codpin's Avatar
    Fain raspuns da pare scris de 2 oameni diferiti: se trece de la singular la plural colectiv si vice versa de cateva ori. Chiar aveti ceva probleme de comunicare. Daca aveti nevoie de ajutor pe partea asta, PM me, poate va pot ajuta.* *shameless plug*

    Mai aduceti in viitorul apropiat Steelrising PS5? Vad ca e stoc epuizat la precomanda.

  20. #40 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    wall of text, ce m-a interesat pe mine din el:
    - anuntati pe email intarzierile, doar ca nu merge sistemul.ocazional. eu am picat in categoria ocazional, v-am scris de 3 ori, de 2 ori nici n-am primit raspuns
    - voi hotarati care sunt "marile lansari". pentru mine, TLOU PS5 a fost o mare lansare, si as fi vrut sa-l joc day 1. l-am jucat day 6, pentru ca in day 4 am renuntat la voi, si am dat comanda in alta parte iar in 2 zile a ajuns.
    - colegi noi. intarzieri. i get it, it's normal. dar daca asta va e capacitatea acum, pune frate un banner mare pe homepage cu don't call us, we'll call you, macar sa stiu o treaba, nu sa imi aduc eu aminte din cand in cand sa va intreb de sanatate.
    - furnizorii au intarziat. furnizorii vostrii au intarziat, ai altora nu. so...it's a you issue

    sper sa remediati partea asta de procese, competitie e pe piata zic eu - uneori reduceri la jocuri digitale, jocurinoi, chiar si altex/mg, nu mai zic de olx...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii By RvsS in forum Console Club
    Replies: 9022 Last Post: 20-02-2023, 15:36
  2. Gamers Leaderboard By Templier in forum Console Club
    Replies: 26 Last Post: 14-07-2014, 12:37
  3. Wi-Fi Gamers By roby_selesan in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 0 Last Post: 20-02-2011, 14:59
  4. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  5. HAWX - gamers By BarKohba in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 29-07-2010, 18:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts