Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 143

Thread: Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #81 SP
    Member flaviud's Avatar
    Nu mi se pare normal sa dai 2-3 comenzi si ce curier ajunge primul cu jocul pe ala sa il pastrezi. Au si ei niste costuri cu transportul, isi fac niste calcule in functie de nr precomenzilor etc. Mi se pare normal daca pretindem respect, sa fim primii care il oferim. Din pacate de la gamers.ro ca si de la userul de aici de pe grup, obtii raspunsuri exact cum ofera si cei de la call center - adica foarte greu sau deloc. A fost activ pe site si cu toate astea nu a dat nici un raspuns celor cateva intrebari venite pe threadul deschis chiar de el. Si eu am precomanda facuta la ei si nu am siguranta ca va veni jocul day one. Nu fac o tragedie daca nu vine miercuri, dar daca se intampla cum am mai vazut la anumite jocuri ca nici nu il aveau in depozit in ziua lansarii nu o sa mai iau de la ei, dar nu o sa bag toti retailerii in aceeasi oala

  2. #82 SP
    Member mladin86's Avatar
    Ce e normal sau corect ? tot sunt in aceeasi oala stai linistit. Cu bile albe , cu bile negre la final daca tragi linie toti sunt o apa si un pamant .Toti retailerii mari din ro m au si dezamagit dar m au si surprins placut . Eu personal nu o sa dau 3 comenzi ca sa joc day one dar ii inteleg pe cei care o vor face .

  3. #83 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Pai nici nu ma gandeam sa il am musai pe 9, eu imi pun intrebarea daca onoreaza comanda din moment ce nu dau vreun semn, macar aici, sa zica ba' baieti, stati linistiti ca jocul va ajunge. Telefon nexam, mail nexam, aici nexam, nu e normal.

    Revin cu un update, am primit mail acum cateva minute, cica va ajunge day one daca nu sunt intarzieri de la furnizori/curieri. Deci, magazinul e alive

  4. #84 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Nu mi se pare normal sa dai 2-3 comenzi si ce curier ajunge primul cu jocul pe ala sa il pastrezi. Au si ei niste costuri cu transportul, isi fac niste calcule in functie de nr precomenzilor etc. Mi se pare normal daca pretindem respect, sa fim primii care il oferim. Din pacate de la gamers.ro ca si de la userul de aici de pe grup, obtii raspunsuri exact cum ofera si cei de la call center - adica foarte greu sau deloc. A fost activ pe site si cu toate astea nu a dat nici un raspuns celor cateva intrebari venite pe threadul deschis chiar de el. Si eu am precomanda facuta la ei si nu am siguranta ca va veni jocul day one. Nu fac o tragedie daca nu vine miercuri, dar daca se intampla cum am mai vazut la anumite jocuri ca nici nu il aveau in depozit in ziua lansarii nu o sa mai iau de la ei, dar nu o sa bag toti retailerii in aceeasi oala
    Nici mie nu mi se pare normal sa nu primesc jocul în ziua lansări, nu mi se pare normal sa nu fi înștiințat cu câteva zile mai repede, că produsul să fie sau nu trimis, despre ce respect vorbești, astea nici la telefon nu răspund... Chiar 5 precomenzi am, că îmi doresc sa îl joc cât mai repede. Iară duceți grija la "săraci ", când ei nu da nici un scuipat pe clienți?

  5. #85 SP
    Member flaviud's Avatar
    Nu ma refeream la ei, am si scris ca nu imi par seriosi pentru ca pe partea de comunicare si relatii cu clientii sunt zero, desi am avut 2 comenzi la ei si ambele au fost aduse la timp...dar, bineînțeles, daca ne cautam scuze sa ne comportam mai rau ca ei le putem gasi usor.

    Ex. Daca e mizerie pe strada nu inseamna ca e ok sa arunci si tu gunoiul acolo, e vorba de principiile fiecaruia

  6. #86 SP
    Member rzv31's Avatar
    Daca ii vedeti ca sunt neseriosi din multe puncte de vedere, de ce mai comandati de la ei? Si eu am vazut unele produse cu pret bun la ei, dar m-am ferit ca nu vreau sa imi vina produsul in n zile. Imi vine mai repede comenzi din UK sau Germania fata de multi din Ro. Am vrut sa iau si eu GOW Ragnarog de la ei, dar la cat se plange lumea de ei am evitat si am ales jocurinoi ca au review-uri mult mai bune.
    Mi se pare de rahat sa dai alte comenzi in acelasi timp si la alti retailer-i si sa ii iei prin eliminare, asta arata cat de imaturi suntem. Ai google, te duce capul, poti sa iti faci o parere despre un magazin, cat de serios este, nu trebuie sa iti bati joc de el, cum fac acei tarani de iau bormasini de pe emag, le folosesc si dupa retur....taranisme....

  7. #87 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Ce exemple domnule))))) gunoaie, bormașini, țărănisme)) Când dau cu banu am pretenții

  8. #88 SP
    Member smits's Avatar
    Bine ca pe facebook posteaza

  9. #89 SP
    Junior Member xdarud's Avatar
    Buna seara, aveti idee daca cei de la gamers.ro la precomenzile de jocuri de playstation livreaza jocul in ziua lansarii sau are intarziere 1-2 zile ? Ca sa fiu mai explici, mi-am comandat de la ei GoW Ragnarok si eram curios daca se va livra fix in ziua lansarii oficiale a jocului.

  10. #90 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ai citit ceva din paginile anterioare sau ai dat doar skip?

  11. #91 SP
    Junior Member xdarud's Avatar
    Ce am scris mai sus a fost scris intr-un alt thread si moderatorii l-au redirectionat aici. Nu stiam ca exista acest thread special pt gamers.ro sorry. Daca il vedeam de dinainte nu mai scriam ce am scris iti dai seama ������

  12. #92 SP
    Member DeepKiss's Avatar

    Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii

    Bună ziua. De vreo 5 zile sun și nu răspunde nimeni nici la telefon nici la mesaje, așa că m-am hotărât sa scriu aici.
    Menționez ca e prima interacțiune cu Gamers.ro și sper sa nu fie și ultima.
    Am dat comanda nr. 2080548 in data de 01.11 și statusul a rămas până azi neadministrat. Nu știu ce să înțeleg …
    Puteți verifica, va rog, statul comenzii ?
    (Precomandă la GoW Ragnarock și încă un joc.)

    Mulțumesc !

    Off topic. Au într-adevăr prețuri mai bune decât concurenta, mai fac câte un concurs pentru a-și maximiza vizibilitatea în comunitatea de gameri, dar serviciile oferite lasă de dorit.
    Interfața site-ului foarte greoaie, neadaptată nicicum pentru mobil, ceea ce o face aproape inutilizabilă.

  13. #93 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,

    N-am nici o implicare directa in momentul de fata in acest thread, dar urmaresc cu atentie si curiozitate de zile bune cum se plang colegii ca nu le raspunde nimeni, nici aici, nici la telefon, nici pe mail..

    Cum este posibil asa ceva? O iau si Gamers la vale dupa Jrc si nu au anuntat inca, oare?

  14. #94 SP
    Junior Member Az0t's Avatar
    Nu știu cât de mult va interesează următorul aspect, insa eu am cumpărat de vreo 4-5 ori de la ei jocuri (atât pentru xbox cât și pentru PS4 și ps5) iar majoritatea jocurilor erau resigilate, cu o folie din plastic pusa peste carcasa. Nu zic ca este neapărat vina lor, poate asa primesc jocurile de la distribuitori, insa este responsabilitatea lor sa anunțe cumpărătorii legat de acest aspect. Poate unii sunt ok sa plătească ceva mai mult, dar sa primească produsul sigilat, "din fabrica". Din 10 jocuri cumpărate, 8 erau resigilate, deci nu vorbim de 1-2 jocuri, ci de marea majoritate.
    Edit: nu mai zic ca atunci când mi-au trimis un joc cu carcasa steelbook rupta, nu a fost nimeni sa îmi răspundă la telefon după 3 saptamani de încercări repetate.

  15. #95 SP
    Member mladin86's Avatar
    Arsi pe rug

  16. #96 SP
    Member tudort's Avatar
    În altă ordine de idei, eu am primit mail acum că se pregateste comanda mea la noul God of War, facuta acum mult timp in urma. Deci ....

  17. #97 SP
    Member flaviud's Avatar
    Da, am primit si eu mail ca jocul a fost predat la curier

  18. #98 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    În altă ordine de idei, eu am primit mail acum că se pregateste comanda mea la noul God of War, facuta acum mult timp in urma. Deci ....
    +1


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #99 SP
    Member smits's Avatar
    Same here. sper sa ajunga.

  20. #100 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Same here. sper sa ajunga.
    De ajuns, ajunge. Problema la precomenzi este să ajungă in ziua lansării, altfel nu mai are sens noțiunea de precomandă.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii By RvsS in forum Console Club
    Replies: 9022 Last Post: 20-02-2023, 15:36
  2. Gamers Leaderboard By Templier in forum Console Club
    Replies: 26 Last Post: 14-07-2014, 12:37
  3. Wi-Fi Gamers By roby_selesan in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 0 Last Post: 20-02-2011, 14:59
  4. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  5. HAWX - gamers By BarKohba in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 29-07-2010, 18:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts