Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Call of Duty, Battlefield sau Medal of Honor?

Voters
120. You may not vote on this poll
  • Call of Duty

    66 55.00%
  • Battlefield

    43 35.83%
  • Medal of Honor

    11 9.17%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Call of Duty vs Battlefield vs Medal of Honor

  1. #1 SP
    Junior Member BarKohba's Avatar

    Call of Duty vs Battlefield vs Medal of Honor

    Cu ocazia lansarii Battlefield Bad Company 2, toata lumea va dezbate care e mai bun intre el si Modern Warfare 2 (bad company 2 CLAR ).

    Deasemenea, stim ca probabil la iarna va iesi un nou Medal of Honor, bazat (in ton cu moda) pe modern combat, ca si competitorii. (cu specificatiile urmatoare: multiplayerul al noului MoH va fi facut de DICE, tipii care fac seria Battlefield; tipii care au facut primul MoH au plecat de la EA si au format Infinity Ward, cei care au stat in spatele majoritatii jocurilor din seria COD)

    Asa ca m-am hotarat sa fac un poll in care sa votati ce FRANCIZA (adik per total, impresie generala asupra tuturor jocurilor din serie de panaacum) li se pare mai tare oamenilor de pe forumul asta .

  2. #2 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Am votat COD evident

  3. #3 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Am votat COD evident
    same here

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Grea decizie. Mie mi-au placut toate. CoD este o experienta foarte cinematica, dar in ultimul timp scot jocuri lipsite de nou. MoH a fost primul meu contact cu FPSurile plasate in WW2. Cel mai mult mi-a placut Allied Assault. Primul Battlefield jucat a fost 1942, dupa aceea au urmat 2 si 2142. Anul trecut am jucat Bad Company si Vietnam, primul fiind considerat de mine unul dintre cele mai bune FPSuri de pe PS3. Am jucat si demoul de la BC2 care mi se pare mai bun, chiar mult mai bun, decat MW2.
    Astept cu interes urmatoarele jocuri din seriile CoD, MoH si Battlefield.

  5. #5 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Battlefield.

  6. #6 SP
    Junior Member BarKohba's Avatar
    bumpbump! vote ppl!

  7. #7 SP
    Member HawK's Avatar
    Battlefield.

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Seria Call of Duty m-a impresionat extraordinar, culminand cu Modern Warfare. Din pacate, ultimul joc din serie m-a lasat un pic rece asa ca sper sa iasa ceva bun din urmatorul Battlefield.

    Votat Battlefield.

  9. #9 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    battlefield of course

  10. #10 SP
    Member maweryck's Avatar
    Dude , no offence dar mi se pare o prostie threadul asta .... Sunt jocuri total diferite , singura asemanare dintre ele , ca toate sun FPS-uri , ca sa nu mai zic de faptul ca unul nici demo nu are .Cum te-ai gandit sa bagi si MoH aici ?Daca tot vroiai sa faci un poll mai bine puneai MAG ...era mai plauzibil pt ca ala macar exista . Este ca si cum ai compara mere cu gutui si cu kiwi sau vaci cu camile si cu elefanti ...ce mai conteaza unele sunt toate rotunde si altele oricum au toate 4 picioare ....NU ?

    LE : Si de ce pe aria de PS3 ? Nu sunt toate multiplatform ?

  11. #11 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Primul meu FPS a fost Medal of Honor , dar totusi am votat Call of duty deorece ...nu stiu.E Call of duty.

  12. #12 SP
    Junior Member BarKohba's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Dude , no offence dar mi se pare o prostie threadul asta .... Sunt jocuri total diferite , singura asemanare dintre ele , ca toate sun FPS-uri , ca sa nu mai zic de faptul ca unul nici demo nu are .Cum te-ai gandit sa bagi si MoH aici ?Daca tot vroiai sa faci un poll mai bine puneai MAG ...era mai plauzibil pt ca ala macar exista . Este ca si cum ai compara mere cu gutui si cu kiwi sau vaci cu camile si cu elefanti ...ce mai conteaza unele sunt toate rotunde si altele oricum au toate 4 picioare ....NU ?

    LE : Si de ce pe aria de PS3 ? Nu sunt toate multiplatform ?
    1) Vorbesc despre toata seria de pana acum, nu de ce o sa iasa. Ce au jucat oamenii, si sunt sigur ca gamerii au jucat si jocuri din seria MoH, chiar LA GREU.

    2) Nu sunt jocuri diferite, sunt FPSuri (evident canu sunt nici identice fiind facute de developeri diferiti) militare, si este vba de seriile cele mai consacrate.

    3) MAG, Killzone, Halo, Resistance etc NU au ce cauta aici. Nu tre sa fi expert in gaming sa stii ca de pan 2000 incoace cam astea sunt seriile de clasic war fps si ca , concurenta dintre ele este importanta. Vbim aici de francize care au scos MINIM 3 jocuri, so d-aia nu pun MAG.

    4) Nu am gasit forum "multi platform" pe consolegames, asa ca am pus la ps3, pentru ca eu am ps3 si nu avea sens sa pun pollul pe alt forum, iar unele jocuri battlefield au fost exclusiv pt console, so nici pe aria PC nu avea rost sa le pun.

    Pastreaza-ti parerea, si daca nu ai de gand sa votezi esti invitiat sa nu intri pe thread pls.

    ---------- Post added 08-02-2010 at 01:46 AM ----------

    PS: Pollul va fi deschis pana la ceva luni BUNA dupa ce (din cate se stie cel putin pana acum) va fi lansat MOH.

    ---------- Post added 08-02-2010 at 01:48 AM ----------

    So toata lumea va apuca sa voteaze pt jocul lor preferat. Nu se putea pune altcandva pollul, de fapt nici nu exista o data buna pt a primi voturi obiective. Acum lumea voteaza COD mai mult, cand va iesi luna viitoare lumea va vota mai mult BFBC2, si la toamna probabil MOH va primi un boost imens de voturi. De aceea am mentionat CLAR ca e vba de francize. Adica daca v-a placut COD MW2, dar nu ati jucat sau nu prea v-au placut celelalte CODuri, insa aveti amintiri FOARTE TARI cu primele MoHuri si BF 1942/Vietnam/2 cand jucati online acasa sau eventual la un net-cafe, atunci ar fi bine sa votiati corect seria care PER TOTAL pana acum v-a satisfacut cel mai mult.

  13. #13 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    din demo, bc2 mi se pare un joc bun, bineinteles ca-l voi cumpara si juca.. iar cu parerea am sa-mi dau abia dupa..
    daca e vorba de seria battlefield vs seria cod.. cod castiga clar.. cel putin la single player

  14. #14 SP
    Junior Member BarKohba's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    din demo, bc2 mi se pare un joc bun, bineinteles ca-l voi cumpara si juca.. iar cu parerea am sa-mi dau abia dupa..
    daca e vorba de seria battlefield vs seria cod.. cod castiga clar.. cel putin la single player

    Single player corect. Desi tre sa iei MoH in considerare. Cu toate astea, e vba de seria punand inbalans sg player si mplayer. Sa nu uitam ca Battlefield (seria) a primit si vreo 2 game of the year de la mari publicatii (1942 si bf2) pt multiplayerul revolutionar, cu sistemul de clasa, de avansat in rang si unlockat arme noi (au fost primii), si sa nu uitam, battlefieldurile (toate de pe PC cel putin) aveau 64 jucatori.

    La capitolul asta nu prea s-a atins COD de el.

  15. #15 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by BarKohba View Post
    1) Vorbesc despre toata seria de pana acum, nu de ce o sa iasa. Ce au jucat oamenii, si sunt sigur ca gamerii au jucat si jocuri din seria MoH, chiar LA GREU.

    2) Nu sunt jocuri diferite, sunt FPSuri (evident canu sunt nici identice fiind facute de developeri diferiti) militare, si este vba de seriile cele mai consacrate.

    3) MAG, Killzone, Halo, Resistance etc NU au ce cauta aici. Nu tre sa fi expert in gaming sa stii ca de pan 2000 incoace cam astea sunt seriile de clasic war fps si ca , concurenta dintre ele este importanta. Vbim aici de francize care au scos MINIM 3 jocuri, so d-aia nu pun MAG.

    4) Nu am gasit forum "multi platform" pe consolegames, asa ca am pus la ps3, pentru ca eu am ps3 si nu avea sens sa pun pollul pe alt forum, iar unele jocuri battlefield au fost exclusiv pt console, so nici pe aria PC nu avea rost sa le pun.

    Pastreaza-ti parerea, si daca nu ai de gand sa votezi esti invitiat sa nu intri pe thread pls.

    ---------- Post added 08-02-2010 at 01:46 AM ----------

    PS: Pollul va fi deschis pana la ceva luni BUNA dupa ce (din cate se stie cel putin pana acum) va fi lansat MOH.

    ---------- Post added 08-02-2010 at 01:48 AM ----------

    So toata lumea va apuca sa voteaze pt jocul lor preferat. Nu se putea pune altcandva pollul, de fapt nici nu exista o data buna pt a primi voturi obiective. Acum lumea voteaza COD mai mult, cand va iesi luna viitoare lumea va vota mai mult BFBC2, si la toamna probabil MOH va primi un boost imens de voturi. De aceea am mentionat CLAR ca e vba de francize. Adica daca v-a placut COD MW2, dar nu ati jucat sau nu prea v-au placut celelalte CODuri, insa aveti amintiri FOARTE TARI cu primele MoHuri si BF 1942/Vietnam/2 cand jucati online acasa sau eventual la un net-cafe, atunci ar fi bine sa votiati corect seria care PER TOTAL pana acum v-a satisfacut cel mai mult.

    Nu trebuie sa fii chiar atat de razboinic si nu stiu ce te-ai ofensat in halul asta. Fiecare din jocurile astea are farmecul si stilul lui . Mie unu' imi plac toate 3 francizele in aceeasi masura si mai mult d'asta n-am votat plus ca nu-mi plac threadurile x VS y VS z pt ca au tendinta sa degenereze in discutzii aprinse.
    Poate iti muta cineva threadul aici : Console Club - Console Games Forum daca tot vrei sa aiba viata lunga .
    Sper sa-mi fi inteles punctul de vedere .
    bafta


    LE : Mai exista internet cafe-uri ?

  16. #16 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Mie mi se pare un Poll foarte interesant, chiar daca nu ar trebui sa fie in categora de PS3. Ar fi mult mai bine plasa in categoaria COnsole Club (faptul ca mojoritatea jocurilor mentionate sunt multiplatform sugereaza ideea plasarii acestui poll intr-o sectiune dedicata jocurilor multiplatform.

    Personal am votat pentru seria CoD, chiar daca prefer Battlefield in orice moment pentru multiplayer dintre cele trei serii cred ca campaniile seriei CoD m-au marcat intr-un fel. Cele plasate in WW2 mai mult decat cele moderene, care mi s-au parut despre fatalai comparativ cu rusii de la Stalingrad.

    Concluzia fiind, CoD owns singleplayer, frustrates in multiplayer. BF provides a filler in singleplayer and owns multiplayer. MoH is just there ... beeing there .. like a Discovery Channel documentary, only interactive but only more booring.

  17. #17 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Wickyz View Post
    Concluzia fiind, CoD owns singleplayer, frustrates in multiplayer. BF provides a filler in singleplayer and owns multiplayer. MoH is just there ... beeing there .. like a Discovery Channel documentary, only interactive but only more booring.
    sunt de acord cu tine, am absolut toate jocurile din ambele serii cumparate, atat pe pc cat si pe console, iar cod este un joc excelent in single player, chiar si acum mai joc cod classic pe ps3.. iar battlefield, well un 1942 online era excelent la vremea lui, ca sa nu mai zic de bc1, care la fel, inca se joaca in prostie, asteptam sa apara bc2 sa vedem exact ce avem de "jucat". sunt curios cum va iesi si noul MoH.

  18. #18 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    De ce nu e la C. Club threadul? Am votat CoD deoarece in afara de demo la BF 2 n-am mai jucat vreun Battlerfield.

  19. #19 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    De ce nu e la C. Club threadul? Am votat CoD deoarece in afara de demo la BF 2 n-am mai jucat vreun Battlerfield.
    Intrebarea adevarata este ce cauti tu aici? Oare nu cumva ne spionezi? Totusi, e un pool interesant daca lumea ajunge sa argumenteze alegerile si ar fi frumos sa ajunga in seciunea Console Club.

  20. #20 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Wickyz View Post
    Totusi, e un pool interesant daca lumea ajunge sa argumenteze alegerile si ar fi frumos sa ajunga in seciunea Console Club.
    Wickyz my friend...ce naiba sa se argumenteze cand de fapt BC2 nici nu a aparut (si sa nu aud ca e vb de toata seria pt ca se vede clar ca aici se dezbate MW2 vs BC2) asa ca nu prea sta in picioare acest pool atata timp cat Mw2 este ceva palpabil (din fericire) iar BC2 sau mai ales viitorul MOH sunt pe "vineri" cum s-ar spune. Ia uita-te ceva mai sus cum Mika (tot respectul pt el, nu am nimic personal cu omul) a votat Battlefield doar pt ca a fost cam dezamagit de Mw2 (e dreptul lui si nu-l contest) si pt ca spera sa iasa ceva bun din urmatorul Battlefield.Deci iata cum voturile nu sunt pt ceva palpabil si jucat ci pt ceva ce speram unii...asa ca nu prea sta in picioare acest pool in opinia mea. Numa bine tuturor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts