Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: The Game Awards 2022

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Cool The Game Awards 2022

    Live pe 8 decembrie 2022:
    Attached Images Attached Images faxt9nqwaaeq_s7.jpg

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Nominalizarile:

    Pentru GOTY:
    - A Plague Tale: Requiem
    - Elden Ring
    - God of War Ragnarok
    - Horizon Forbidden West
    - Stray
    - Xenoblade Chronicles 3

    Vote: https://www.thegameawards.com/nominees

  3. #3 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    In comparatie cu anul trecut, chiar sunt jocuri mai bune ce au fost nominalizate la GOTY.

    Dar nu cred ca o sa castige vreun joc Sony (care a luat deja premii in 2018 si in 2020). Si GOWR si HFW mi s-au parut mai slabe in comparatie cu titlurile precedente. De ce Sony ar trebui sa mai ia inca un premiu in patru ani?

    Nici Eldern Ring nu cred ca o sa castige, ca e lipsit de emotie si nu mai suntem ca in 2011. M-ar mira sa fie premiat.

    Xenoblade Chronicles 3....nu l-am jucat cand am vazut imaginile cu fundal 3D realistic, dar personaje anime-ish.


    Stray ar fi fantastic sa castige, dar pentru a lua lumea in surprindere, cred ca as miza pe A Plague Tale: Requiem, care chiar a avut o poveste emotionanta.
    Si plus de asta, are o femeie ca protagonist, deci musai sa fie un joc feminist.


    Repet, in comparatie cu 2021 care a fost un an falimentar pentru gaming din cauza pandemiei si crizei cipurilor, 2022 e un an mai reusit.

  4. #4 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    OK, deci eu am o opinie nepopulara, dar imi doresc sa castige HFW.
    Nu am jucat toate celelalte jocuri, dar din ce am vazut, stralucesc toate, de acord, dar nu la toate capitolele.
    Overall, HFW are productia cea mai ridicata, e aproape impecabil din toate punctele de vedere. Repet, opinia mea.


    - A Plague Tale: Requiem (nu l-am jucat, dar din review-uri imi pare un joc nu atat de finisat pt nivel de GOTY)
    - Elden Ring (nu mi se pare un joc de GOTY, jocurile Souls sunt extrem de dificile si inaccesibile unui public larg)
    - God of War Ragnarok (cum s-a zis, a luat deja GOTY cel din 2018, e ca si cum ar da acelasi premiu, Ragnarok in sine fiind la baza tot GOW2018, cu un nou coating)
    - Horizon Forbidden West
    - Stray (nu m-ar deranja, ar fi o decizie soc, cam ca atunci cand a luat Parasite Oscar-ul)
    - Xenoblade Chronicles 3 (nu m-a atras niciodata, il vad foarte nisat)

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce a fost nominalizat, cu siguranta cel mai bun joc overall a fost Horizon si in opinia mea.

    Desi personal, GOTY pentru 2022 pentru mine, o sa fie Sekiro - stiu, l-am jucat cu intarziere, dar efectiv nu exista joc de anu asta care sa se atinga de el.

    Dar mai sunt cateva jocuri extraordinar de bune de anu asta, dar care nu sunt AAA si nu s-a facut atata tam-tam pentru ele (cum a fost cu stray, o alta mediocritate de joc), astfel ca nu au fost nominalizate desi au livrat ce au promis intr-un mod fff bun, calitativ si cel mai important, au oferit o experienta mult mai placuta (gen As Dusk Falls).

  6. #6 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pt mine nimic nu bate Elden Ring. Stiu ca unii ziceți ca e plin de mecanici învechite si enervante, dar pt mine a fost exact ce am vrut de la From Software si mi-a plăcut mai mult decât orice alt joc de la RDR2 încoace.
    HFW în nici un caz, m-am mega plictisit la el, non stop deschideam weapon wheel sa schimbi săgețile, f that. Intrerupeam tot flow-ul. Probabil ar fi fost mai fun pe easy, da nu-mi place sa nu fie challenge deloc.
    GoW încă sunt la început (sub 10h jucate). Dar îmi place, probabil il pun pe 2, după Elden Ring.
    Stray nu are ce căuta acolo. Poate nici A Plague Tale. De Xenoblade nu zic nimic, pt mine genul ăla de joc e ca si cand nu ar exista, dar poate o fi bun...

  7. #7 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    A Plague Tale își merită cu prisosință locul pe listă. Până la urmă e singurul joc next-gen de acolo. Oricum ar fi, sper să nu se repete povestea de anul trecut când un joc indie de care nu auzise nici dracu' a luat GOTY... pentru că de ce nu.

  8. #8 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    - Elden Ring (nu mi se pare un joc de GOTY, jocurile Souls sunt extrem de dificile si inaccesibile unui public larg)
    De asta sunt 1 600 000 de useri pe forumul reddit al Elden Ring?

    Daca ma uit la forumul dedicat celorlalte jocuri, adunat nu ajung la 1.6m. Imi pare ca e destul de accesibil publicului larg

  9. #9 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    Pe PC, God of War 2018 este pe locul 3 la cele mai bune jocuri si candidat la GOTY 2022.

    Pe locul 2 e Elden Ring.

    Si pe locul 1 e un J-RPG din 2016. LOL

    https://www.metacritic.com/browse/ga...ar/pc/filtered

    Mai vad acolo un Uncharted 4, un Marvel's Spider-Man, un Death Stranding.

    PC Gamingul a fost o gluma proasta anul asta, gen cum sa ajunga numai portari de pe PlayStation din anii trecuti sa fie cele mai apreciate.
    Oare pentru ca strategiile si RPG-urile izometrice nu mai sunt ce erau odata si fiindca mi se par niste reciclari care nu vin cu nimic nou ?

  10. #10 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Nu cred ca playerii casual stau pe reddit totusi Trebuie sa recunoastem ca sunt multi ,,fanatici,, cand vine vorba de jocurile FS si le place sa scotoceasca fiecare chestie, de aceea au un numar asa mare pe reddit. Jocurile FS pt cei mai multi sunt hit or miss. Elden Ring are prea mult continut criptic ca sa fie considerat accesibil publicului larg. + ca nu are setari de dificultate. Mie imi place, dar daca average Joe trebuie sa stea cu un ghid deschis ca sa poata sa il duca pana la capat, atunci nu mai e chiar asa accesibil.

  11. #11 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    ER poate avea pe reddit și 1 miliard de fani. Nu e deloc relevant. Nu schimbă cu nimic faptul că e un joc de nișă. Jocurile From sunt cam aceeași ciorbă reîncălzită de vreo 10 ani încoace, eu i-am dat delete când am ajuns la boss-ul uriaș care arunca cu bile de foc.
    Poți duce ER la capăt în două situații: fie folosești trainere pe PC/consolă modată, fie ești masochist. Altfel nu văd cum ai putea să termini - cel puțin fără ghiduri YT (nu folosesc niciodată) - o asemenea abominație care își bate joc de banii gamerilor și de timpul lor liber.

    Nu am chef de discuții în contradictoriu inutile, asta e doar părerea unui om care a ajuns la o vârstă și care nu mai are chef de încă un stress în viață cauzat de (un anumit tip de) jocuri.

  12. #12 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    ER e cel mai easy dintre toate jocurile lor, ai atâtea chestii in el încât poți să-l faci ridicol de ușor.
    Mulți abordează gresit jocul in sensul ca daca dau de ceva mega greu in loc sa meargă in alta parte sa mai găsească gear si sa faca level up se încăpățânează sa insiste si să tot moară. Iar apoi vin sa se plângă ca jocul e dificil. Cand ii întrebi una alta afli că ei nici măcar nu citesc 1 rand de descriere la iteme ca sa înțeleagă la ce folosesc.

  13. #13 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu ma intereseaza cine castiga, o sa ma uit doar pentru noile trailere

  14. #14 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    ER e cel mai easy dintre toate jocurile lor, ai atâtea chestii in el încât poți să-l faci ridicol de ușor.
    Mulți abordează gresit jocul in sensul ca daca dau de ceva mega greu in loc sa meargă in alta parte sa mai găsească gear si sa faca level up se încăpățânează sa insiste si să tot moară. Iar apoi vin sa se plângă ca jocul e dificil. Cand ii întrebi una alta afli că ei nici măcar nu citesc 1 rand de descriere la iteme ca sa înțeleagă la ce folosesc.
    Adevarat. Cred ca multi, de cum incepe jocul, si dau de Tree Sentinel is like what the fk yayo is this. Ori continua jocul ocolind-ul fiindca nu e mandatory boss (ca mine), ori ii dau quit si zic ca e o porcarie fiindca e greu inca din primele 5 minute. Cum zici si tu, e plin de chestii sa te ajute, dar asta pentru cine joaca mai mult de cateva ore si le descopera.

    De la FS am jucat doar Sekiro si mi se pare mult mai greu decat ER, atat combat cat si structura jocului, ca nu prea poti avansa mai departe daca nu bati bossul care iti blocheaza inaintarea.

    Sper sa castige ER si dupa cum spune un mare-mic lautar si filozof: "Multimea a hotarat pe ce loc sunt"

  15. #15 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Pentru mine ar fi asa:

    1.Horizon Forbidden West
    2.God of War Ragnarok
    3.A Plague Tale: Requiem

  16. #16 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    The 2022 Game Awards are going to be shorter than normal, according to Geoff Keighley, the host of The Game Awards. The Game Awards 2022 will be shorter, with fewer major game announcements, compared to past years. The Game Awards 2022 will not lack content, with The Game Awards creators saying in a Reddit AMA that the show will have 30-40 games, along with new game announcements.
    https://www.msn.com/en-us/news/techn...ws/ar-AA14V102

  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar
    Live la ora 02:30:


    ---------- Post added 09-12-2022 at 09:04 ----------

    Nepostate:











  18. #18 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Se pare ca "aceeasi ciorba reincalzita de vreo 10 ani incoace" a castigat
    Exact cum zice piticul minune "Multimea a hotarat pe ce loc sunt"

  19. #19 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Voturile online au o pondere de 10% din rezultatul final, 90% sunt ziaristi si ce naiba mai sunt pe acolo.

  20. #20 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Baiatul care a "trollat" (5:53:05) in timpul discursului FROM Software a fost arestat:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. The Game Awards 2021 By paul in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 20-12-2021, 17:44
  2. The Game Awards 2020 By paul in forum Console Club
    Replies: 89 Last Post: 17-12-2020, 20:27
  3. The Game Awards 2016 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 59 Last Post: 04-12-2016, 01:45
  4. The Witcher 3 ia premiul cel mare la The Game Awards By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 07-12-2015, 23:22
  5. The Game Awards 2015 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 04-12-2015, 23:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts