Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 101

Thread: Assassin's Creed Shadows

  1. #61 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nah. Inseamna ca numarul celor care se plang de orice pe internet, sau care nu accepta chestii de genu asta, este mult prea mic - poate chiar si din aia care se plang pe net, il cumpara, doar ca sa aibe motiv apoi sa se planga mai departe.

    Dar e absolut clar, din moment ce fiecare joc din serie vinde cateva milioane de bucati, ca numarul celor carora nu le convine, este infim.

    Oricum despre tine stim deja ca nu-l vei "lua", pentru ca avem un protagonist negru si o tipa (sper sa fie si gay ca sa supere si mai multi oameni), asa ca nu inteleg de ce mai poluezi thread-u asta (sau orice alt thread despre Assassins Creed cu aceleasi informatii)

  2. #62 SP
    Banned olteanug's Avatar
    Eu am mai spus-o pe aia cu vânzările, că și manelele și filmele MARVEL și meniurile junk-food fac vânzări de MILIARDE DE DOLARI, chiar dacă nu sunt de calitate.

    Legat de joc, o să-l joc prin ABONAMENTUL LUNAR, la fel cum am făcut și cu AC Mirage.

    AC Mirage și AC Valhalla nu le-am jucat pentru personaje, nici pentru poveste. Nu mi-au plăcut protagoniștii absolut deloc, nici de Eivor (chiar dacă am ales sexul masculin), nici de tânărul Bazim.

    Le-am jucat pentru a explora Bagdadul din vremea Califatului Abbasid și Anglia în timpul invaziei vikingilor. Am mai spus și laud din nou departamentul de grafică că au făcut mereu o treabă bună când vine vorba de mediul înconjurător.

    Cu toate că un hater zice că nu e ok nici așa, zice că mai bine cumpăr jocul, adică mai bine cumpăr ediția Ultimate de 130 euro odată și jocul îmi aparține (sau nu...că nu știi cât rezistă serverele de la Ubi pe care le tot dezactivează și șterge jocurile mai vechi) decât să dau 18 euro pentru abonament. Sau mai bine îl „îl descarc piratat”.


  3. #63 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by olteanug View Post
    Apropo de colecția de ediție, am găsit AC Mirage Collector Edition la 130-180 dolari.
    Dar sunt pentru PS4 și Xbox One.

    Ediția de PS5 e încă 400 dolari.


    Numai statuia lui Basim face 115 euro.


    În timp ce în România:
    Pe jocuri noi e 750 lei la 6 luni de la lansare. A scăzut mult la preț pentru că nu se vinde.
    Este foarte mult, am dat 660 ron la lansare.
    Prețurile pentru shadows CE sunt monstruoase având în vedere ca este un joc care apare o dată la 1-2 ani în medie, nu este vreun first party care iese la 4-5 ani.
    Este vorba de lăcomia Ubisoft care bagă pe gât și season pass (pe care întotdeauna le-am luat la 25-30% din preț după 1 an direct de pe store.
    Mai mult de 700 hai 900 lei nu merită o astfel de ediție dp meu dv.

    Costa cat jumătate de consolă wtf.Am ajuns de la ac3 300-350 ron la origins 550-650 lei iar acum dublu.

  4. #64 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Ubisoft Appears To Confirm ‘Assassin’s Creed Shadows’ Protagonists Yasuke And Naoe Are LGBTQ+

    https://thatparkplace.com/ubisoft-ap...aoe-are-lgbtq/
    Da-te'n mocirla ubi$oft d'aci!

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vad care este problema - ba chiar ma bucur sa vad asta, doar pentru ca stiu ca se supara x sau y pe internet

    Dar revenind putin la situatia asta - in Mass Effect acum 85 de ani cand a iesit, de puteai sa ti-o tragi cu baieti, fete sau extraterestrii, nu era nicio problema, nu? Sau in alte jocuri (cam toate RPG-urile, cred), inclusiv Baldurs Gate 3 este ok?

    Sau problema e doar la jocurile Ubisoft, as usual?

  6. #66 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ce site de 2 lei mai e si ala?
    As noted by Catholic Answers, homosexual behavior is sinful ...
    De ce nu se iau de celelalte lucruri "pacatoase" pe care le faci in jocuri? Jocul asta se numeste Assassin's Creed, dar de ucis nu vad sa se planga.

  7. #67 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce articol de rahat, nu zice nicaieri ca alea doua personaje sunt LGBTQ+. Se folosesc de urmatorul quote ubisoft, care nu zice nimic specific:

    “Romantically, they will also attract and be attracted to different types of people. Through the pair, players will get to experience a multitude of relationships.”
    Apoi 80% din articol e despre tuta aia care a scris nu stiu ce carti cu japonezi gay. Grasping at straws much?

  8. #68 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Sa prespunem ca este adevarat si sincer cred asta deoarece ubisoft sunt in stare de orice.
    Pana la urma e vorba despre un joc al carui protagonist este un samurai iar samuraii urmau un cod de onoare si erau spirituali.
    Nu am nimic impotriva comunitatii lbgtq si nici in jocuri nu ma deranjeaza personajele de genul dar daca faci un joc oarecum bazat pe istoria\legenda unui personaj consider ca trebuie sa o faci cat mai acurrate posibil.

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ce treaba are acuratetea cu jocurile in general? Iar aici, la urma urmei, este fantezie ce se intampla acolo, chiar daca este inspirat din fapte reale (evenimente si personaje)...

  10. #70 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Pai are din moment ce faci un joc dupa anumite evenimente istorice sau personaje.
    Spre exemplu celor de la Sucker Punch nu le-au trecut prin minte sa-l faca pe Jin Sakai,bulangiu.
    Oricum Ubisoft coboara in dizgratie din ce in ce mai mult si sper ca se va dizolva intr-o zi aceasta companie de jocuri fiindca nu mai aduc nimic original pe piata.Macar sa ia o pauza de cativa ani sa se reinventeze.

  11. #71 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Acuratete zici? Pai in perioada Edo era permis sa ai relatii intre aceleasi sexe, nu era deloc tabu. Deci nu inteleg ce zici acolo...

  12. #72 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie. View Post
    Pai are din moment ce faci un joc dupa anumite evenimente istorice sau personaje.
    Spre exemplu celor de la Sucker Punch nu le-au trecut prin minte sa-l faca pe Jin Sakai,bulangiu.
    Oricum Ubisoft coboara in dizgratie din ce in ce mai mult si sper ca se va dizolva intr-o zi aceasta companie de jocuri fiindca nu mai aduc nimic original pe piata.Macar sa ia o pauza de cativa ani sa se reinventeze.
    Pai pare ca deja ai joc cu samurai pe care il poti juca, nu inteleg ce cauti pe aici.

    Also, mirificul Jin Sakai pe care pare ca-l iubeste tot internetul, e unu din cel mai prost scrise si conturate personaje dintr-un joc, ever, in opinia mea - este un robotel fara suflet si fara personalitate - clar nu poate fi vorba de a avea relatii sexuale cu nimeni, vreodata, nu doar cu baieti, ci si cu fete - efectiv nu exista acest lucru in universul respectiv.

    Also, tot nu inteleg faza cu acuratetea - asta ai in jocuri gen ARMA, poate, dar in jocuri de genu asta, in care poti sa faci lucruri care nu sunt posibile in viata reala (gen sa urmaresti o vulpe care sa te duca la un collectible), sau sa asasinezi pe cineva cu un hidden blade sau sa sari de pe un turn de 50+m intr-o capita de fan si sa nu patesti nimic, deja e vorba mai mult de fantezie decat de orice altceva.

  13. #73 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Acuratete zici? Pai in perioada Edo era permis sa ai relatii intre aceleasi sexe, nu era deloc tabu. Deci nu inteleg ce zici acolo...
    Ma refer stricat la samurai nu la toata populatia Japoniei din acea perioada.
    Am citit multe despre samurai si stiu despre ce vorbesc oricat de mult sunt contra argumentat de pupincuristii ubisoft.
    Doar atat mai adaug in incheiere:
    SAMURAII NU SE F****U IN CUR!

  14. #74 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca e cazul sa te linistesti putin si sa incetezi cu atacurile la persoana. Also, poate citesti putin regulamentul si-ti editezi singur postarea.

    E o diferenta intre a fi "pupincurist Ubisoft" asa cum sunt majoritatea cu Sony, si a fi o persoana open minded si corecta, indiferent de cine face acel mediu de entertainment.

    Imi pare rau, sincer, de oamenii care se blocheaza in niste chestiuni atat de minore si astfel dau cu piciorul unor experiente, poate, excelente (vezi TLOUP2).

    Dar nah...ei pierd...

  15. #75 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Well, istoria te contrazice.

    Genul asta de relatii sunt adesea intalnite in culturi "warrior" - de la soldatii romani la cei spartani la samurai. Pana si in ziua de astazi in armata este foarte des intalnita homosexualitatea, pentru ca cine ar fi crezut ca daca petreci mult timp intre barbati cu care mananci, dormi, te antrenezi si esti invatat de la inceput sa tii la ei poti dezvolta sentimente de afectiune care de multe ori se traduc in relatii fizice.

    Nu ma intelege gresit, nici eu nu suport forced diversity si porcarii vestice baby inc. bagate pe gat cu dragul de a face virtue signaling, dar e cale lunga de-acolo la "samuraii nu se f*teau in cur".

  16. #76 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @Frankie. - doar un pic trebuie sa cauti pe Google ca sa vezi ca nu e adevarat ce spui .

  17. #77 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu vad care este problema - ba chiar ma bucur sa vad asta, doar pentru ca stiu ca se supara x sau y pe internet

    Dar revenind putin la situatia asta - in Mass Effect acum 85 de ani cand a iesit, de puteai sa ti-o tragi cu baieti, fete sau extraterestrii, nu era nicio problema, nu? Sau in alte jocuri (cam toate RPG-urile, cred), inclusiv Baldurs Gate 3 este ok?

    Sau problema e doar la jocurile Ubisoft, as usual?
    Bro, nu înțelegi treaba.

    N-are nimeni o problema cu X y z caracteristici.
    Am o problema cand sunt folosite sa “tick the boxes” .
    Lumea a luat-o de tot razna începând de la requirements cu quota de rasa, orientare sexuală și gender de la oscaruri și până la așa ceva.Adica rasism pozitiv si discriminare pe baza de orientare sexuală pozitivă.

    Da, eu pot să spun ca de cand se fac prostii din astea am devenit mai intolerant.

    Și bear in mind ca am trăit în anii 90-2000 când se presupune ca “răutățile erau în floare” și nu aveam nicio problemă cu nimeni.A fost perioada de glorie a media cu filme excelente fiindcă se concentrau pe poveste, și erau de toți cu toate.
    Cand vad ca efectiv niște capete seci îmi bagă pe gât (fiindcă efectiv toată media face asta, n-ai cum sa scapi, este o propaganda mizerabila peste tot) am fix reacția adversa fata de normal.

    Îmi place ca ăștia ca voi se fac ca nu văd, ba aplauda. Ba mai mult ! Ca orice iubitori de democrație și opinii diverse băgați pumnul în gură și fluturați “regulamentul” când se vorbește de așa ceva(ca și media vestică de altfel), în același timp lăudându-va ca sunteți OPEN MINDED ������.
    Ca media vestică, open minded până mă contrazice cineva cu argumente.
    În trecut cei care susțineau minoritățile erau repede marginalizați și lipit un label pe frunte gger lover, acum ăștia de mai gândim cu capul nostru direct label de nazis


    Astazi “opresatii” au devenit “opresori” și uneori nici măcar, apar utili ca voi care fac virtue signaling fiindca vor să fie “moderni” și “în rândul lumii” fără să aibă nici cea mai vagă idee ce înseamnă să fi fost victima rasismului sau discriminării pe motiv de orientare sexuală.Asta e cea mai tare treaba.Daca te întreb despre lupta pentru drepturi ale unor categorii dezavantajate în trecut habar n-ai despre asta.
    Va spun eu cum se cheamă asta: disonantă cognitivă.


    Tocmai ca jocurile din trecut te lăsau să faci ALEGERI, astea noi îți bagă pe cat sa “joci” treburi din astea.

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Well, istoria te contrazice.

    Genul asta de relatii sunt adesea intalnite in culturi "warrior" - de la soldatii romani la cei spartani la samurai. Pana si in ziua de astazi in armata este foarte des intalnita homosexualitatea, pentru ca cine ar fi crezut ca daca petreci mult timp intre barbati cu care mananci, dormi, te antrenezi si esti invatat de la inceput sa tii la ei poti dezvolta sentimente de afectiune care de multe ori se traduc in relatii fizice.

    Nu ma intelege gresit, nici eu nu suport forced diversity si porcarii vestice baby inc. bagate pe gat cu dragul de a face virtue signaling, dar e cale lunga de-acolo la "samuraii nu se f*teau in cur".
    “Istoria” fiind un site obscur ? Si aia de extrema dreapta citează tot felul de dubiosenii de site uri.

    PS: nu ma aștept să obțin nicio reacție pozitivă cu acest post, știu foarte bine care va fi răspunsul.
    De fapt fiind membru pe forum de peste 14 ani și cunoscând majoritatea membrilor (dpdv al posturilor și opiniilor) nu mă suprinde cu nimic.

  18. #78 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Well, istoria te contrazice.

    Genul asta de relatii sunt adesea intalnite in culturi "warrior" - de la soldatii romani la cei spartani la samurai. Pana si in ziua de astazi in armata este foarte des intalnita homosexualitatea, pentru ca cine ar fi crezut ca daca petreci mult timp intre barbati cu care mananci, dormi, te antrenezi si esti invatat de la inceput sa tii la ei poti dezvolta sentimente de afectiune care de multe ori se traduc in relatii fizice.

    Nu ma intelege gresit, nici eu nu suport forced diversity si porcarii vestice baby inc. bagate pe gat cu dragul de a face virtue signaling, dar e cale lunga de-acolo la "samuraii nu se f*teau in cur".
    Citeste tu mai bine Bushido Codul Samurailor scrisa de Inazio Nitobe.
    Sau intereseaza-te de codul Dokkodo din care am sa-ti las un citat:
    "Be detached from desire your whole life long"

  19. #79 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Probabil voi aștepta jocul la reduceri în format fizic, ediția de colecție fiind foarte scumpă (și indisponibilă pe deasupra) nu e niciun incentive pentru Day1, mai ales ca e joc Ubisoft și nu de puține ori au dezamăgit.


    Quote Originally Posted by Frankie. View Post
    Citeste tu mai bine Bushido Codul Samurailor scrisa de Inazio Nitobe.
    Astazi e la modă să folosești scurtături și să-ți dai cu părerea peste tot daca ești top pe un domeniu, cum e eagle eye pe game dev.
    Mă contrazicea și pe mine pe partea de istorie un fost coleg, excelent programator, el citind la viața lui cele 2-3 cărți ale Harari iar eu mult mai
    multe cărți de istorie și reviste din domeniu pe parcursul unei decade.

    Pe net e și mai și: ajung să se ia influenceri (și nu panarame, din ăștia de abordează tot timpul teme serioase) de oameni cu doctorate serioase la universitățile din afara dar cu viziuni mai conservatoare.sa nu ne mirăm deci ca alde piedone sau Vanghelie îl iau la rost pe Nicușor Dan

  20. #80 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cum sunteti asupriti daca vedeti personaje LGBT intr-un joc/film/serial/etc? Opriti TV-ul daca va deranjeaza asa de tare.
    Social Justice Warriors de acum 10 ani erau mici copii pe langa voi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Assassin's Creed 1 By Alex Khan in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 03-03-2021, 22:24
  2. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  3. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  4. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  5. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts