Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 112

Thread: Assassin's Creed Shadows

  1. #81 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Cum sunteti asupriti daca vedeti personaje LGBT intr-un joc/film/serial/etc? Opriti TV-ul daca va deranjeaza asa de tare.
    Social Justice Warriors de acum 10 ani erau mici copii pe langa voi.
    You have no idea what you re talking about.
    Singurii asupriți sunt reprezentanții unor minorități când nu văd respective clase în filmele populare din ziua de azi și fac câte un rant.

    E doar enervant ca titlurile nu mai sunt despre poveste și perioadă ci “jocul respectiv va include lgbtq” “filmul va aborda rasismul”. I don’t care, vreau entertainment, vreau istorie ? Citesc o carte sau văd un documentar. N-am nevoie de propaganda băgată pe gât.

    Its also funny ca nimeni nu s-a gândit la asta până la genii ca voi: anii 60: esti de culoare sau femeie si vezi vreun film sau piesa de teatru cu batjocorirea categoriei din care faci parte ? Închide bă televizorul sau pleacă de la teatru și gata, a dispărut.

  2. #82 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Îmi place ca ăștia ca voi se fac ca nu văd, ba aplauda. Ba mai mult ! Ca orice iubitori de democrație și opinii diverse băgați pumnul în gură și fluturați “regulamentul” când se vorbește de așa ceva(ca și media vestică de altfel), în același timp lăudându-va ca sunteți OPEN MINDED ������.
    Prietene, tu realizezi ca se discuta despre un joc video - o opera de fictiune - si nu despre viata reala? Normal ca sunt (sau suntem) open minded si ne bucuram de un joc care ne atrage, indiferent ca in el omoram oameni (care este o normalitate in viata de zi cu zi, desigur), facem sex cu persoane sau animale de acelasi sex sau vizitam locatii la fel de fictive si interpretate de producatori asa cum doresc ei.

    Deja o dam in penibil cu discutiile de pe acest thread care nu pare sa mai aibe vreo treaba cu jocul, iar fiecare doar isi arunca frustrarile personale pe aici, pentru ca s-a deschis cutia pandorei cu acel link obscur postat mai devreme.

    Referitor la ce am postat mai sus despre regulament - tu ai vazut macar ce a postat Frankie. si de ce a luat warning? Asta nu se numeste cenzura ci respect si bun simt, iar pentru asta avem un regulament destul de clar.
    Dar in niciun caz nu am spus nimic de regulament in discutia cu felul in care ne-ar fi bagat pe gat aceasta diversitate...

    Daca ai o problema cu asta, poti sa ma reclami linistit.

    Va rog sa reveniti la discutii despre joc!

    LE:
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    E doar enervant ca titlurile nu mai sunt despre poveste și perioadă ci “jocul respectiv va include lgbtq” “filmul va aborda rasismul”. I don’t care, vreau entertainment, vreau istorie ? Citesc o carte sau văd un documentar. N-am nevoie de propaganda băgată pe gât.
    Asta e doar pe site-urile specializate pe senzational si cancan, iar aici s-a vazut clar cum au "inteles ei" lucru ala.

    Totusi sunt foarte curios - mai ales ca am mai zis-o - de ce la jocuri gen BG3 nu s-a luat nimeni de joc sau producatori pentru cat de deschis este dpdv sexual? Sau la Diablo 4 (doar 1 exemplu, dar majoritatea jocurilor sunt asa), de ce nu s-a luat nimeni de producatori pentru ca trebe conexiune de internet pentru jucat SP? Si pot continua lucrurile astea.

    Intrebarea mea este - de ce toata lumea se aprinde cu lucrurile astea doar la jocurile de la Ubisoft, cand asta este industria si toti o fac?

  3. #83 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu vad care este problema - ba chiar ma bucur sa vad asta, doar pentru ca stiu ca se supara x sau y pe internet

    Dar revenind putin la situatia asta - in Mass Effect acum 85 de ani cand a iesit, de puteai sa ti-o tragi cu baieti, fete sau extraterestrii, nu era nicio problema, nu? Sau in alte jocuri (cam toate RPG-urile, cred), inclusiv Baldurs Gate 3 este ok?

    Sau problema e doar la jocurile Ubisoft, as usual?
    Tu nu ai inteles.Pe mine nu ma deranjeaza orientarile sexuale ale personajelor din alte jocuri sau cele din viata reala.
    Pe mine ma deranjeaza faptul ca ubisoft pretinde ca jocul e bazat dupa legenda lui Yasuke,slujitor al lui Nobunaga ,ulterior devenind samurai dar ubisoft iti ofera posibilitatea sa-l faci gay doar pentru ca in vremurile actuale ubisoft considera ca asa este politically correct.Ori adaptezi personajul conform acelei perioade ori fa un joc cu un personaj fictiv si il poti face gay sau straight in functie de preferinta celui care joaca jocul.Indiferent cati bani primesti tu de la ubisoft argumentele tale care servesc justificarea ideilor celor de la ubisoft,sunt de prost gust.

  4. #84 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ok, inteleg ce spui si de ce te-ar deranja lucru asta, fiind pasionat si cunoscator al istoriei respective.

    Dar uite, fara sa ma documentez prea mult despre asta - efectiv dat click pe 2-3 link-uri - observ ca peste tot zice cam acelasi lucru "Not much is known about Yasuke’s life"


  5. #85 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai pare ca deja ai joc cu samurai pe care il poti juca, nu inteleg ce cauti pe aici.


    .
    Asta e comentariu de extremist ubisoftist.
    In Assassins Creed Shadows nu e vorba de samurai,jocul nu va avea loc in perioada feudala?
    Poti sa ma banezi,nu-mi pasa.Dar esti acel gen de persoana care considera ca doar el are dreptate si mereu te contrazice.
    Chiar ma pot lipsi de acest forum,si-asa slab populat in care esti atacat de aceleasi 2-3 persoane

  6. #86 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post


    Totusi sunt foarte curios - mai ales ca am mai zis-o - de ce la jocuri gen BG3 nu s-a luat nimeni de joc sau producatori pentru cat de deschis este dpdv sexual?
    Intrebarea mea este - de ce toata lumea se aprinde cu lucrurile astea doar la jocurile de la Ubisoft, cand asta este industria si toti o fac?

    OFFTOPIC:

    Pt ca nu e fortat, nu iti e bagat pe gat. Daca Ubi zicea...avem un character builder si puteti juca ca si un Samurai African, inspirat din Yasuke, nimeni nu zicea nimic. Sa nu uitam ca in Oddissey multi au jucat Female pt ca aveai un girl on girl romance sidequest. Si nu s-a scandalizat lumea. ****, in Cyberpunk 2077 Project Red au schimbat orientarea lui V in marketing pt ca desi Male la origine o gramada de lume juca female pt ca vroiau acces la romance storyline cu Judy. Choice, free will, asta e secretul si raspunsul la intrebare. Nu forta pe nimeni sa fie ceea ce nu e. Comunitaitle LGBTQ+ ar trebui sa inteleaga asta si sa nu muste momeala la orice fan service.




    Dar sa revenim la ce vroiam sa scriu initial:

    Pentru cei care nu inteleg, sau se fac ca nu inteleg aversiunea celorlalti fata de abordarea luata de Ubisoft, am un challange pt voi.

    Prima Parte:
    Sa zicem ca jucati cu cineva Heads Up! (jocul ala la care ii dai indicii cuiva pt a ghici cuvantul scris pe o carte pe frunte). Pers respectia trage cartea pe care scrie Samurai. Acuma inchideti ochii, ganditiva la Samurai si datii 5 cuvinte ca indicii ca sa ghiceasca. Ati folosit in cele 5 cuvinte: African/Negru/etc si LGBTQ+ ? Fiti sinceri.


    Partea a 2-a a chanllage-ului:
    Acelasi scenariu. Doar ca de data asta nu ii dati 5 cuvinte unul cate unul, ii dati o lista cu 5 cuvinte, inlocuiti 2 din cele de la faza 1, care vreti voi, cu African/Negru/etc respectiv LGBTQ+. Vedeti daca pers care trebuie sa ghiceasca va ghici Samurai.

  7. #87 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie. View Post
    Asta e comentariu de extremist ubisoftist.
    In Assassins Creed Shadows nu e vorba de samurai,jocul nu va avea loc in perioada feudala?
    Poti sa ma banezi,nu-mi pasa.Dar esti acel gen de persoana care considera ca doar el are dreptate si mereu te contrazice.
    Chiar ma pot lipsi de acest forum,si-asa slab populat in care esti atacat de aceleasi 2-3 persoane
    Pai vezi ca nu este chiar asa - nu am idee cati ani ai, dar voi incerca sa-ti explic ca lu fi-mea.

    Eu vad un joc sau film care ma intereseaza si ma documentez putin inainte sa investesc bani si timp in respectivul. Iar la documentarea aia observ niste lucruri care nu-mi plac, mai ales ca in trecut am mai vazut/jucat ceva asemanator care mi-a placut si stiu ce vreau si ce nu-mi place.

    Astfel ca daca este ceva ce nu-mi place, imi pierd interesul si merg mai departe - sa zicem ca sunt homofob sau obsedat de acuratete istorica - iar eu sunt foarte inteligent si stiu ca persoanele gay nu au existat pana acum 13 ani, deci am o problema personala, deja, cu acest joc/film.

    Si acum raman 2 variante - merg peste tot pe internet si sunt toxic cu toti ca sa demonstrez tuturor ca "ha ha ce prosti sunteti, prostilor", sau imi vad mai departe de viata mea si urmaresc ce-mi place?

    Revenind la postarea mea - d-aia ti-am zis - exista deja un joc cu samurai (nici nu ma intereseaza ca astia nu sunt samurai - nu sunt pasionat de istorie, de cultura, de subiecte si nu ma intereseaza diferentele dintre ei) pe care-l poti juca daca vrei (si pe care e clar ca l-ai jucat, la cat il gadili la saculet pe manechinu ala din GoT), in loc sa stai si sa arunci cu fecale in ceva nelansat inca, care e clar ca nu este genul tau, mai ales fiind facut de Ubisoft care probabil nu este un studio care face jocuri pe placul tau.

    Acum ca tu te-ai decis sa fii nesimtit si sa te apuci sa injuri pe forum, dar mai ales sa ataci interlocutorii de pe thread, denota directia aleasa de tine din cele 2 enumerate mai sus.

    Acum ramane sa vedem care este penibil dintre noi 2

    Cat de forum - du-te linistit - nu te tine nimeni cu forta - de mentionat ca daca ai de gand sa ramai pe aici, trebuie sa respecti regulamentul - that simple.

    LE: 4_2 cred ca depinde si de tine si alegerile pe care le faci in joc - daca exista aceste alegeri. Eu presupun ca e vorba de un dialog in acre ai optiunea sa alegi sa mergi mai departe cu flirt-ul cu o persoana, sau nu - cel putin asa a fost in AC Odyssey din cate tin minte (posibil sa ma insel pentru ca nu-mi pasa prea mult).
    Astfel ca daca ai de ales, iar tu alegi sa nu mergi mai departe...care este problema?

    Eu nu am nici cea mai mica idee ce a fost la Cyberpunk spre exemplu - eu am jucat cu Male V pentru ca joc de regula cu personajul masculin in jocuri (pentru ca nu am o obsesie sa ma uit la fundul digital al personajului asa cum fac unii oameni) si am ales ce am vrut eu sa fac.
    Ca fapt divers, am trecut prin tot BG3 fara sa am vreun romance cu cineva din lumea aia.

    Mie toata situatia asta si faptul ca lumea se plange de asa ceva mi se pare atat de penibil, incat ma intreb ce mai cauta cate unii pe forum sau sa mai fie interesati de domeniul asta.

    Eu astept jocul pentru joc, pentru lume, pentru poveste, pentru explorare, misiuni, combat.

    Orientarea sexuala a unui personaj digital, facut din 1 si 0 efectiv ma lasa rece.
    La fel ca faptul ca jocul imi cere conexiune la internet pentru instalarea jocului care este doar SP.

  8. #88 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    OFFTOPIC:

    Pt ca nu e fortat, nu iti e bagat pe gat. Daca Ubi zicea...avem un character builder si puteti juca ca si un Samurai African, inspirat din Yasuke, nimeni nu zicea nimic. Sa nu uitam ca in Oddissey multi au jucat Female pt ca aveai un girl on girl romance sidequest. Si nu s-a scandalizat lumea. ****, in Cyberpunk 2077 Project Red au schimbat orientarea lui V in marketing pt ca desi Male la origine o gramada de lume juca female pt ca vroiau acces la romance storyline cu Judy. Choice, free will, asta e secretul si raspunsul la intrebare. Nu forta pe nimeni sa fie ceea ce nu e. Comunitaitle LGBTQ+ ar trebui sa inteleaga asta si sa nu muste momeala la orice fan service.




    Dar sa revenim la ce vroiam sa scriu initial:

    Pentru cei care nu inteleg, sau se fac ca nu inteleg aversiunea celorlalti fata de abordarea luata de Ubisoft, am un challange pt voi.

    Prima Parte:
    Sa zicem ca jucati cu cineva Heads Up! (jocul ala la care ii dai indicii cuiva pt a ghici cuvantul scris pe o carte pe frunte). Pers respectia trage cartea pe care scrie Samurai. Acuma inchideti ochii, ganditiva la Samurai si datii 5 cuvinte ca indicii ca sa ghiceasca. Ati folosit in cele 5 cuvinte: African/Negru/etc si LGBTQ+ ? Fiti sinceri.


    Partea a 2-a a chanllage-ului:
    Acelasi scenariu. Doar ca de data asta nu ii dati 5 cuvinte unul cate unul, ii dati o lista cu 5 cuvinte, inlocuiti 2 din cele de la faza 1, care vreti voi, cu African/Negru/etc respectiv LGBTQ+. Vedeti daca pers care trebuie sa ghiceasca va ghici Samurai.
    Ok, dar la Nioh nu comenteaza nimeni ca joci cu white boi William Adams? E fix acelasi lucru.
    Also nu a zis nicaieri Ubisoft ca e Yasuke gay sau bi sau LGTV OLED din-ala. Vorbim pe presupuneri aiurea.

  9. #89 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    OFF OFF OFF topic:


    desi agresivitatea unora pe internet e la fel de toxica, NU VA EDUCATI COPII cu atitudinea asta de pasivitate, poate sa nasca si a nascut monstrii in trecut. Exemplu cel mai elocvent e confesiunea pastorului Martin Niemöller .... First they came...



    dar acuma chiar am deviat de la subiect.....tocmai am dat unsubscrive la thread

  10. #90 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am urmarit si eu cu interes thread-ul, desi nu-s fan jocuri UBI, nu vad o problema atat de mare cu cele discutate mai sus.


    Mi-a zburat instant gandul la episodul 03. Long, Long Time din The Last of Us. Nu m-a dat pe spate serialul integral, insa acel episod mi s-a parut superb!

    L-am vazut cu prietena mea si discutam atunci cu ea urmatoarea supozitie:

    Ii aratam episodul respectiv unei persoane simple care nu a avut acces la prea multa educatie / informatie si are 40+ ani, eventual are si o atitudine homofoba iar educatia primita a fost intr-un mediu rural. Discutia noastra plana in jurul urmatoarelor variante:

    1. Persoana X isi mentine parerea vehementa anti-gay
    2. Persoana X poate lua in calcul si posibilitatea ca doua persoane gay sa aiba o relatie si sa se iubeasca, iar acest lucru nu ar deranja pe nimeni.

    Eu nu vad absolut nimic in neregula cu cazul de mai sus, atat timp cat printr-un mijloc media, joc, filme, serial, se poate expunere o poveste care sa cuprinda personaje de acelasi sex iar acest lucru ar putea duce, incet-incet, la un grad mai mare de acceptare si la unul mai mic de comportament homofob. Ce-i drept, pe Becali l-as vedea deranjat de aceste chestiuni.

  11. #91 SP
    Banned olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ok, dar la Nioh nu comenteaza nimeni ca joci cu white boi William Adams? E fix acelasi lucru.
    Also nu a zis nicaieri Ubisoft ca e Yasuke gay sau bi sau LGTV OLED din-ala. Vorbim pe presupuneri aiurea.
    Nioh e bazat pe istorie! Protagonistul e William Adams care a fost consilierul Shogunului Tokugawa. Sau mai bine spus, John Blackthorne din romanul Shogun , inspirat după William Adams. A avut un rang superior.
    El a primit titlul de SAMURAI, primul samurai străin din afara Japoniei. Yasuke nu a fost samurai, ci paj/cărăuș de arme/servitor, asta dacă știi engleza și dacă știi ce înseamnă RETAINER! Avea un rang inferior.
    ASTA E ISTORIA!

    Cât despre faptul că mai e și gay sau negru, nu-mi pasă, dar că-i acordă titlul nemeritat de SAMURAI..........ok, Ubi n-are decât să-și dea foc la valiza.

    Își asumă dacă vrea să își divizeze fanii, să-și alunge fanii conservatoriprin a se asocia cu o companie obscură de tip Sweet Baby Inc. și dacă dorește neapărat să dea faliment.

    Pentru mine e clar că Ubisoft vrea să-și alunge clienții de dreapta și vrea să-și mențină doar fanii de stânga.

    Nu mi se pare normal ca o companie capitalistă să se axeze doar pe un segment de clienți, să facă politică, să divizeze fanii.

  12. #92 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Problema era ca Yasuke e negru, de-aia tipa lumea pe aici. Acum problema e ca era retainer, nu samurai. Hotaraste-te.
    Daca problema e acuratetea istorica, cand l-au facut pe G. Washington mare mason villain nebun la cap in AC3 de ce nu ai tipat? Stiu f bine ca William Adams e personaj bazat pe istorie, ca de-aia l-am dat exemplu ca si Yasuke e, dar nu cred ca s-a batut cu creaturi mitologice, deci unde tragem de fapt linia la fact vs fiction?

    ALSO, si cu asta inchei ca stiu ca cu tine nu am cum (nici nu stiu de ce imi bat capul) Yasuke e reprezentat si in Nioh ca si Obsidian Samurai. Iarasi, acolo nu te-am vazut urland.

  13. #93 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Oare doar pe mine nu ma intereseaza atat de mult ca e 100% istorica treaba asta sau nu? Pur si simplu n-am inteles de ce sa imi bat capul cu asta cand eu doresc sa explorez lumea aia,sa am un combat cat mai decent ( in Valhalla nu am fost personal prea entuziasmat de asta ) si sa nu ma plictiseasca dupa nu stiu cate ore de joc,daca eram si eu asa de afectat de asa ceva exista optiunea de a nu cumpara produsul,e cu siguranta cea mai usoara cale,nu cumpar o carte de istorie sau o biografie a unui personaj... eu astept in 10 iunie sa vad defapt ce conteaza in jocul asta.

  14. #94 SP
    Banned olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Problema era ca Yasuke e negru, de-aia tipa lumea pe aici. Acum problema e ca era retainer, nu samurai. Hotaraste-te..

    Ambele. Conservatorii critică jocul pentru că din mii și mii de samurai l-au ales ca protagonist pe un sclav negru adus de portughezi și care a ajuns un simplu paj, dar Ubisoft îi dă armură și rang de samurai.



    Daca problema e acuratetea istorica, cand l-au facut pe G. Washington mare mason villain nebun la cap in AC3 de ce nu ai tipat?
    George Washington a fost mason.
    A fost și villain dacă îl privești din perspectivă englezească.
    Și-a executat soldații considerați trădători și dezertorii, și mare parte au trăit condiții inumane în prima fază a războiului. A fost un general sângeros care a trimis mii de soldați la moarte sigură - carne de tun.
    Și a avut SCLAVI.
    O grămadă de statui ale lui au fost răsturnate din cauza că a avut sclavi negri.

    ---------- Post added 24-05-2024 at 16:11 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu vad care este problema - ba chiar ma bucur sa vad asta, doar pentru ca stiu ca se supara x sau y pe internet

    Dar revenind putin la situatia asta - in Mass Effect acum 85 de ani cand a iesit, de puteai sa ti-o tragi cu baieti, fete sau extraterestrii, nu era nicio problema, nu? Sau in alte jocuri (cam toate RPG-urile, cred), inclusiv Baldurs Gate 3 este ok?

    Sau problema e doar la jocurile Ubisoft, as usual?
    E un pic mai complicată treaba cu homosexualitatea în Japonia de azi vs Japonia medievală vs ce o să facă omenirea în secolul următor dacă va apuca să intre în contact cu alte civilizații (dat fiind distanțele, nu cred că se va întâmpla asta niciodată) vs într-o lume 100% FANTASY .


    Pentru că ce se practica în Japonia feudală nu era chiar homosexualitate, ci mai degrabă PEDOFILIE.
    Era mai degrabă sex între un adult și un copil, nu între doi adulți.
    În Japonia o fi ok, unde vârsta de consințământ era anterior la 12 ani, ulterior a crescut la 16, dar în Occident, unde vârsta de consințământ e 18 ani, nu ai voie să ilustreși așa ceva nici măcar într-un JOC VIDEO.


    Era cam ca pederastia din Sparta și Atena antică. Și mai era și pedofilia ca în biserica catolică medievală.

    Așa zisa homosexualitatea monhală -Nanshoku, de obicei, implica un stareț bătrân sau un preot bărbat trecut de 35 ani ce făcea sex cu un adolescent sau un preadolescent, adică de 11-16 ani. Adică, pedofilie.
    La samurai, un bărbat adult samurai mai experimentat făcea sex cu un ucenic adolescent - wakashū. Adică, tot pedofilie. Erau și între aceleași vârste -shudō.

    Și mai era kagema cu kabuki care implica plata sexul cu actori, lucrători sexuali și servitori care erau de vârstă adolescentă dar mai ales, cu COPII de BORDEL.
    Adică, tot pedofilie în mare.

  15. #95 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai omule, desi iti apreciez inteligenta, cunostiintele si dedicarea, o sa-ti spun iar, a 1000a oara sa nu mai postezi off-topic.

    Ai asa un talent sa incepi de la ceva ce are o ff mica legatura cu jocul si sa o dai in evenimente istorice sau futuristice si sa-ti bati joc, efectiv, de un thread care are un cu totul alt scop.

    Personal nu-mi pasa absolut deloc de lucrurile astea, nici ca nu e accurate, nici ca faci sex cu ursi panda sau ca are pielea verde cu picatele.
    Eu vreau sa vad si sa discut despre joc, nu despre lucrurile astea superficiale de care efectiv nu-mi pasa.

    Nu stiu cum sa o spun mai frumos de atat, dar te rog nu mai posta off-topic (sau puneti-le singur cu spoiler tag, pentru cine o vrea sa-ti citeasca postarile kilometrice care nu au nicio treaba cu jocul de fata), pentru ca ma vei forta sa-ti sterg toate postarile

  16. #96 SP
    Banned olteanug's Avatar
    Deci, problema ta nu e ce vreau să transmit, ci lungimea postărilor.
    Tu ai început să faci referire la Baldurs Gate 3 și sexul cu extraterestrele din Mass Effect. Și ai început să te iei de protagonistul din Ghost of Tsushima. Nu înțeleg ce te deranjează la el. Că se poartă ca un japonez autentic, ca un robot? Așa sunt și erau japonezii!
    Oricum ar fi, Ghost of Tsushima este și va fi mai apreciat decât va fi AC Shadows. Și e păcat că nu a primit titlul de GOTY în 2020, dar nah, fiind joc feminist și cu pandemie/zombies....a trebuit să câștige plictiseala de Last of Us 2.


    Cât despre AC Shadows, ca să nu rămân off-topic, da, riscă să devină cântecul de lebădă al lui Ubisoft (care nu mai are altă franciză de rezervă fiindcă pe toate le-a ruinat) cu politizarea și asocierea cu companii obscure de tip Sweet Baby Inc. care are o agendă clară, să livreze PROPAGANDĂ, nu ENTERTAINMENT.

    Deranjant e că au ales să-l facă pe Yasuke main protagonist în joc și i-au dat rangul de samurai când puteau foarte bine să facă asta un expansion DLC separat despre un retainer de culoare. Poate dacă lăsau doar femeia, ar fi fost mai bine primit jocul.
    Dar când te asociezi cu Sweet Baby Inc., parcă sunt împinși de la spate să facă asta.

  17. #97 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta lungimea postarilor deranjeaza, dar mai ales felul in care alegi sa le formatezi si le tot editezi si tot adaugi informatie.

    Astfel ca ai prea multe randuri libere intre fraze, de regula ai vreo 15 clipuri de youtube care nu au nicio treaba cu ce ne intereseaza pe noi si te amuza doar pe tine, dar si fff mult off topic.

    Normal ca am facut si referinta la alte jocuri, tocmai pentru ca exista hate-ul asta general indreptate spre Ubisoft, dar cand e vorba de alte jocuri de la alte companii, majoritatea oamenilor parca au ochelari de cal.

    Si in continuare, desi te-am rugat, continui cu off topic-ul...

    LE: ti-ai editat postarea ca sa spui acelasi lucruri ca postarile anterioare. Uite ca mie nu-mi pasa ca e el protagonist principal, secundar, un simplu porc in noroi sau o cioara care are rol de drona.

    Mai bine-ti faci tu un joc si atunci alegi ce vrei tu sa pui acolo, ce personaje si ce acuratete istorica o sa decizi ca e bine sa fie prezente in joc.

    Pana atunci, asta va fi jocul si este absolut clar ca esti foarte deranjat de alegerile Ubisoft, asa ca tot nu inteleg ce tot cauti pe aici...

  18. #98 SP
    Banned olteanug's Avatar
    Crezi că rezolvi tu ceva dacă dai warning-uri și ban-uri antidemocratice în stânga și dreapta (mai mult înspre dreapta) și încerci să bagi pumnul în gură dacă nu suntem de acord cu convingerile progresiste ale tale sau ale companiei ? Am mai văzut filmul ăsta în 2016 și știi bine cum s-a încheiat anul. La fel de prost se va încheia și pentru tine și alți fanboy Ubisoft care încearcă să propage agenda asta mizerabilă cu alterarea istoriei. În final, tot portofelul și votul dictează!
    În plus, tu ai mai recunoscut în alte părți că nu ești progresist, dar pentru a primi un key la un joc, că văd aici numai recenzii la jocuri Ubisoft vedem făcute în ultimul an (explicația aia de dinainte nu ține, sorry, ai bani să-ți cumperi jocuri și de la Sony, Activision și altele, ai putea să le faci recenzii în mod voluntar dacă te consideri un gamer înrăit), cred că ai fi în stare să o arzi pe activism ieftin pro-gay, pro-woke, pro-metoo pentru un key. Pentru mine există deja jocul perfect cu samurai- se numește GHOST OF TSUSHIMA!
    Dar apoi, dacă vreau să joc AC Shadows pentru explorare, chiar dacă detest alegerile lui Ubisoft pentru protagoniști, e iarăși decizia mea de a mă exprima cum doresc, că nu e niciun joc perfect. Sau ai uitat că trăim în capitalism, în democrație și liberă exprimare?
    E alegerea ta dacă vrei să ne banezi pe toți, dar ghici cine are de pierdut până la urmă - TU.La fel cum Ubisoft o să piardă când încearcă să facă ce vrea, divizând clienții și alungându-i pe cei nedoriți, adică pe cei care îi consideră ca fiind de „dreapta”.
    Franciza Assassins Creed există nu doar datorită clienților progresiști de stânga orientați spre cauze sociale, precum protecția mediului, rasism, egalitate, feminism și viața sexulă, există și datorită celor de dreapta, care sunt mult mai pasionați de istorie, de războaie, cultură, religie, naționalitate și de tradiții. Alungând clienții de dreapta, Ubisoft își face singur rău.Ca toate companiile care au mers spre calea asta.

  19. #99 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai dreptate. Esti cel mai tare. Poti sa postezi orice vrei tu si oriunde vrei tu - nici nu trebuie sa respecti regulamentu.

    Eu, spre deosebire de tine, am si familie si viata personala si nu merita sa-mi chinui nici macar 1 neuron ca sa explic cat de putin imi pasa de lucrurile astea superficiale sau de parerea ta despre mine sau despre jocurile pentru care fac review (cumva te deranjeaza si asta, nu prea inteleg de ce)

  20. #100 SP
    Banned olteanug's Avatar
    Suntem în 2024. Regulamentul ăla e învechit din 2008-2010 toamna.

    Și ce faci tu e pură răutate, autoritarism de tip putinist și subiectivism! Ți-au adus trei oameni argumente despre ceea ce face Ubisoft e greșit, mai ales pe partea de marketing.

    Plus zeci de youtuberi ale căror voci „pot avea ecou”.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Assassin's Creed 1 By Alex Khan in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 03-03-2021, 22:24
  2. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  3. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  4. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  5. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts