Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 45 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 894

Thread: Fifa 2011

  1. #181 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    pes 2011 demo pe ce platforma? dc e pe ps3 si nu pe psn plus (ala de tre sa platesti) zi si mie te rog cum il gasesc
    pe PC .... dar am inteles ca a aparut si pe PSN...o sa verific cand ajung acasa

  2. #182 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Am jucat si eu de dimineata cam 10 meciuri. Impresia este una buna, au schimbat destul de mult pasele, suturile, AIul se descurca mult mai bine, grafica este putin mai buna (gazon si animatii imbunatatite). In demo am reusit sa dau goluri din pozitii din care nu am reusit sa dau in 250-300 de meciuri de Fifa 10 (stiu ca nu e mult, dar...). Din cat am jucat, jocul are o singura problema: sistemul de executie al penalty-urilor, de ce au vrut sa-l schimbe. Chiar daca dau la forta potrivita, nu trag de L ca nebunu', reusesc sa nimeresc pe verde... jucatorul meu rateaza. E aberant ca din 10 penalty-uri, 4 sau 5 (daca nu mai multe) sa fie ratate, in conditiile in care au executa jucatori pentru Kaka, Ronaldo, Lampard, Drogba, Messi, Villa etc. (cam toti jucatorii din demo provin de la echipe foarte mari). Imi place ca pot sa joc cu portarul, dar mi se pare cam greu. In timpul jucat in arena am primit foarte multe goluri.

  3. #183 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Am jucat si eu de dimineata cam 10 meciuri. Impresia este una buna, au schimbat destul de mult pasele, suturile, AIul se descurca mult mai bine, grafica este putin mai buna (gazon si animatii imbunatatite). In demo am reusit sa dau goluri din pozitii din care nu am reusit sa dau in 250-300 de meciuri de Fifa 10 (stiu ca nu e mult, dar...). Din cat am jucat, jocul are o singura problema: sistemul de executie al penalty-urilor, de ce au vrut sa-l schimbe. Chiar daca dau la forta potrivita, nu trag de L ca nebunu', reusesc sa nimeresc pe verde... jucatorul meu rateaza. E aberant ca din 10 penalty-uri, 4 sau 5 (daca nu mai multe) sa fie ratate, in conditiile in care au executa jucatori pentru Kaka, Ronaldo, Lampard, Drogba, Messi, Villa etc. (cam toti jucatorii din demo provin de la echipe foarte mari). Imi place ca pot sa joc cu portarul, dar mi se pare cam greu. In timpul jucat in arena am primit foarte multe goluri.
    Foarte simplu sa executi....nimeresti verde si dai umpic din analog,nu ti anologul pana cand termini de executat lovitura il misti umpic can o executi si ii dai drumu

  4. #184 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Mdah ... cum dracu schimb setarea aia , te intreaba la inceput ce nivel ai , beginner , intermediate etc... si din graba am apasat beginner si sunt prea usoare meciurile ... cum schimb ?

  5. #185 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Mdah ... cum dracu schimb setarea aia , te intreaba la inceput ce nivel ai , beginner , intermediate etc... si din graba am apasat beginner si sunt prea usoare meciurile ... cum schimb ?
    inainte de meci, intri la settings, game settings si ai acolo dificultatea

  6. #186 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    la minusuri as trece faptul ca se termina instantaneu meciul plusurile cred ca le-a cam enumerat toata lumea. mie personal mi-au placut foarte mult duelurile umar la umar, iar loviturile de cap sunt intr-adevar un mare pas inainte

  7. #187 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    si eu la fel...am luat PES 2011 demo la munca si nu pot spune decat JESUS (in sensul foarte rau al cuvantului)...sper sa imi clatesc ochii cu fifa sa imi revin
    Ce face lumea la serviciu Glumesc doar... Am jucat si eu demo-ul PES 2011 si pot sa spun ca mi-a placut, chiar foarte mult. Intr-adevar, este proiectat ptr libertate. jocul iti ofera foarte multe posibilitati, are pase bune, centrari la fel. Are inca mici buguri. O sa incerc demo-ul de la FIFA 11 si o sa revin cu un review ptr fiecare joc maine.

  8. #188 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    pes 2011 demo pe ce platforma? dc e pe ps3 si nu pe psn plus (ala de tre sa platesti) zi si mie te rog cum il gasesc
    Este pe PSN Asia

  9. #189 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Damn. Pe Xbox iti cere sa fi Gold member ca sa poti sa iei demo-ul

  10. #190 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Nice, imi place plimbarea/demarcarea jucatorilor de pe stanga pe dreapta si invers, nu stau in acelasi loc ca in fifa 2010 unde puteai sa dai pasa fara sa vezi jucatorul ca stiai ca sigur acolo ajunge. Lovitura de cap e schimbata in bine, grafica putin mai buna, alte animatii, portarul nu mai iese ca bezmeticul, fentarea portarului la penalty e cool, suturi mai reusite( sutul cu exteriorul e bine reusit), in rest same fifa. Cel putin asta reiese din demo. Oricum pt impatimiti fifa e jocul care tb cumparat neconditionat.

  11. #191 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    daca va mai intereseaza asa ceva dupa ce ati jucat demo-ul

    Preview: FIFA 11 - NXT Gamer

  12. #192 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    da..destul de tare..mi se pare mai real ca 10-le...si 11vs11 la multiplayer e genial
    downloading PC demo..revin cu impresii

  13. #193 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Dupa ce am jucat demo-ul..
    Must buy

    Imi place ca mingea pare si mai mult independenta de jucator decat in FIFA 10. Am vazut jucatori balbaindu-se cand nu le-a iesit preluarea. Un alt plus e la aparare, AI-ul se apara mai realist, imi place cum tasnesc fundasii adversi la interceptare, cand dau o pasa mai incet. Sistemul de pase pare mult mai realist acum. Sigur, tot poti sa dai cate o pasa din prima la 180 de grade, dar acum e un feeling mai autentic. Cool

  14. #194 SP
    Member zempty's Avatar
    Pe PC 11 arata mult mai bine ca 10 si gameplayul si grafica tot , am incercat si pes 2011 parca nu m-a atras asa mult ca fifa , ce nu imi place la varianta de PC este ca peste tot in meniu in joc sunt prezentate doar comenzile pe xbox , era chiar asa greu sa-l porteze si ei cu schimbarile adecvate PC-ului ? ...

  15. #195 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    For PS3



    For X360

  16. #196 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    da...cel de pe PC..e portare de pe Xbox 360..nici macar nu s-au mai chinuit sa puna butoanele...singurul lucru la care cel de pe PC este superior versiunii de console este rezolutia care poate fi FULL HD (1920x1080)...daca aveti monitor si daca va tine placa grafica...in rest e identic...
    bine daca nu as avea PS3 as fi super incantat cum arata 11-le dupa ce FIFA 10 PC a fost un jeg..

  17. #197 SP
    Member DJ-InFeRnO-'s Avatar
    Mmm cred ca o sal cumpar pe PC daca reusesc sa gasesc un controller de 360 pentru PC
    Sper sa fie pe steam xD

  18. #198 SP
    Member Ares's Avatar
    Xbox 360 Wired Controller for WINDOWS PC: Amazon.co.uk: PC & Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/413I2mSfwJL.@@AMEPARAM@@413I2mSfwJL

    te rezolva robert dinu

    legat de fifa11 parerea mea este ca au facut fffff bine ca varianta de consola este identica si pe pc. toti iubitorii fifa au de castigat ptr ca acum "rivalitatea" dintre cei cu pc si cei cu console (ma refer strict la fifa) poate da nastere la niste super meciuri , unii pe tst si unii pe controler. infingi un controler in pc si joci cu "fanul pc-ului"....ii arati cine e shefu`

    btw....pe ce o sa`l jucati?

  19. #199 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by gizas4all View Post

    btw....pe ce o sa`l jucati?
    pai fiind un forum de console, majoriatea pe console si de obicei fifa se vinde mai bine pe PS3 decat pe X360, install base mai mare in europa.

  20. #200 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Quote Originally Posted by gizas4all View Post
    legat de fifa11 parerea mea este ca au facut fffff bine ca varianta de consola este identica si pe pc.
    Buna gluma!
    Am jucat ambele variante. Nu prea are legatura una cu alta. Pe pc este un port ce seamana cu o combinatie intre fifa10 si world cup 10 de pe console, pe cand varianta de xbox este mult diferita. E nevoie de ceva obisnuita cu 11 de pe console pentru persoanele care au jucat intens 10.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 45 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts