Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 45 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 894

Thread: Fifa 2011

  1. #201 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Am jucat demo-ul si mi-a placut.
    Chiar ma tenteaza sa intru si eu in "lumea" FIFA

  2. #202 SP
    Member asteptau's Avatar
    Dupa ce-am jucat demo-ul, mi-e groaza cand ma gandesc la toti "portarii" incepatori din meciurile online virtual pro. In rest, dupa vreo 8-9 meciuri jucate, inca n-am reusit sa dau cu mingea in arbitru, ceea ce e perfect pentru mine.

    Ca un minus, dar poate se repara pana la lansare, am observat ca de cateva ori s-a intamplat ca jucatorul efectiv sa pluteasca pe gazon, in timp ce alerga. Animatia se oprea pt o secunda, dar el tot inainta.

    A, si-mi mai plac noile animatii pentru suturi. Mult mai realiste.

  3. #203 SP
    Member Ares's Avatar
    eu am jucat demo pe pc si pe ps3 , sunt identice din punctul meu de vedere (nu sunt un pasionat de fifa ,joc doar asa ocazional cu pretenii la o bere)

  4. #204 SP
    Member ViBy's Avatar
    Quote Originally Posted by gizas4all View Post
    eu am jucat demo pe pc si pe ps3 , sunt identice din punctul meu de vedere (nu sunt un pasionat de fifa ,joc doar asa ocazional cu pretenii la o bere)
    Aici te pot contrazice ! Si eu am jucat si pe pc si pe ps3, iar pe consola e cu mult peste versiunea pc ! Ceva de genu fifa 2010 pe console = fifa 2011 pc

  5. #205 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    Buna gluma!
    Am jucat ambele variante. Nu prea are legatura una cu alta. Pe pc este un port ce seamana cu o combinatie intre fifa10 si world cup 10 de pe console, pe cand varianta de xbox este mult diferita. E nevoie de ceva obisnuita cu 11 de pe console pentru persoanele care au jucat intens 10.
    ba te contrazic..cea de pe PC este identica cu cea de pe Xbox360...cu mici diferente in meniul principal..

    Quote Originally Posted by ViBy View Post
    Aici te pot contrazice ! Si eu am jucat si pe pc si pe ps3, iar pe consola e cu mult peste versiunea pc ! Ceva de genu fifa 2010 pe console = fifa 2011 pc
    nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta...sunt identice...cea de pe PC este portare de pe console...sunt identice..(cu mentiunea ca pe PC poti sa joci la rez FULL HD -daca te tine placa video; bine ptr noi consolistii nu prea conteaza ca nu stam lipiti de ecran..stam in fotoliu si de acolo nu se prea observa..)

  6. #206 SP
    Junior Member juventus23's Avatar
    visezi amice, e diferenta intre ele.

  7. #207 SP
    Member Ares's Avatar
    asha este ! este diferenta intre varianta de pc si consola ca de la cer la pamanat. pe consola simti ca joci fifa 3311 in schimb pe pc abia daca poti trage spre poarta. pe consola are grafica mega ultra next gen in schimb pe pc este software . pe consola controlul jucatorului il faci doar cu puterea mintii in schimb pe tst de la pc nici daca te chinui nu poti pasa.......etc etc.....


    nu sunt fan pisi , 99% din jocurile care le joc ,le joc pe ps3 dar dc sa nu recunoastem ca de data asta au si astia dupa pisi o bucurie si au un joc care este la fel ca al nostru dupa consola. mare ***......

  8. #208 SP
    Member ViBy's Avatar
    nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta...sunt identice...cea de pe PC este portare de pe console...sunt identice..(cu mentiunea ca pe PC poti sa joci la rez FULL HD -daca te tine placa video; bine ptr noi consolistii nu prea conteaza ca nu stam lipiti de ecran..stam in fotoliu si de acolo nu se prea observa..)
    darkpaul13 daca nu existau diferente intre cele 2 platforme(iar aici fac referinta intre pc si ps3) fi sigur ca nu comentam aiurea, ca sa ma aflu in treaba . Iar in legatura cu placa video, nu exista joc sa imi creeze probleme.

  9. #209 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Eh ... hai sa incepem sa ne laudam cu PC-urile noastre ... sau ale voastre mai degraba . Suntem pe un forum de console si discutam despre fifa @ Console ... Gen !

  10. #210 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by juventus23 View Post
    visezi amice, e diferenta intre ele.
    pai da-mi argumente..si te cred..

    pune-ti pe PC un controller de Xbox 360 si nu vei simti nicio diferenta...singura diferenta este la sistemul de executat penalty-uri..la PC nu apare liniuta aia care se tot plimba..iar legat de grafica..daca ai o placa grafica buna ..un 9800 sau un 260gx ..grafica este cu mult mai buna decat la versiunile ptr console si lucrul asta este explicabil..=>consolele au chipseturi grafice ce erau in top acum 3-4 ani..


    dar repet..consolistii(printre care ma numar si eu) nu sesizeaza diferentele..deoarece pe consola te joci din fotoliu(deci de la o oarecare distanta) pe cand la PC distanta dintre monitor si tine e foarte mica...(si pe deasupra mai e si orgoliul de consolist)
    faceti un exercitiu ,care puteti(si pe care va tin placile video): puneti pe un monitor FULL HD FIFA de PC si FIFA de PS3 sau Xbox..si stati ca si cum ati sta la PC de aproape..si remarcati diferentele grafice

  11. #211 SP
    Member Ares's Avatar
    terminati ptr ca nu sunt diferente
    stiti ce ziceti voi? spuneti ca meniul kfc din mall *** este mai bun decat acelasi meniu kfc dar cumparat de la romana...

  12. #212 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Asta e culmea...

    Cum naiba e posibil ca cineva sa joace demourile la 11 pe console si pc si sa nu-si dea seama in secunda 2 ca sunt diferente enorme intre unul si altul? Si nu ma refer la grafica sau meniuri. Pe console sunt alte animatii ale jucatorilor, curge jocul intr-un alt tempo si multe multe alte chestii. Da, versiunea de PC este foarte buna, dar iar este cu aproape un an in urma fata de versiunea de pe console.

  13. #213 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    daca nu e o discutie fifa vs PES atunci e PC vs console. nu putem vorbi si noi despre jocul in sine sau pierdem vremea cu certuri? cu riscul de a ma repeta, ce reprezinta cele doua sageti care apar atunci cand pasezi pe jos?

  14. #214 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    mie nu-mi apar ... sau poate nu le vad eu ... ia sa ma uit mai atent...

  15. #215 SP
    Member Dante's Avatar
    ce sageti???

  16. #216 SP
    Member Energizer's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    daca nu e o discutie fifa vs PES atunci e PC vs console. nu putem vorbi si noi despre jocul in sine sau pierdem vremea cu certuri? cu riscul de a ma repeta, ce reprezinta cele doua sageti care apar atunci cand pasezi pe jos?
    Te referi la sagetile de la PES 11? Parca acolo am vazut niste sageti.

  17. #217 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Citisem pe undeva ca Fifa 11 PC este o simpla portare a Fifa 10 de pe console, oricum este un pas inainte. Iar seria Fifa nu a avut niciodata cerinte mari (defapt nici GPU-urile enumerate de voi nu sunt high-end, 9800... sa fim seriosi).

    @Energizer: La Fifa 11 pe PS3 cand dai o pasa, in bara care-ti arata forta pasei apar 2 sageti mici si albe.

  18. #218 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Am incercat sa joc ca si portar si... pare interesant. Ce mi se pare ciudat e ca sare singur. Ma pozitionez, dar chiar daca nu-i dau pe right stick el tot sare.

  19. #219 SP
    Member Dante's Avatar
    Am gasit ce-i cu alea 2 sageti. e vorba de Pro Passing, intre cele doua sageti ar trebui sa se opreasca power bar-ul ca sa fie pasa ideala. Cica in jocul full s-ar putea dezactiva ceea ce ar fi naspa, iar o sa apara cei care joaca ping pong. SI fifa 10 era cool cu toate asisturile off

  20. #220 SP
    Junior Member robbyy10's Avatar
    vers. de console este superioara celei de PC,cea de consola are pro passing,personality,career mode,be a kepper,iar cea de PC este un hibrid intre wc10 si fifa10 de pe console

    on:cum zicea cineva inainte,dupa ce joci demo-ul de la 11,fifa 10 nu te mai atrage,de-abia astept sa joc career mode cu liverpool

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 45 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts