Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 43

Thread: Black Friday 2022

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au fost reduceri atat de bune la noi, incat produsele pe care le urmaream, le-am cumparat de pe Amazon.de (unde ghici ce, nici macar nu erau reduceri)...

  2. #22 SP
    Member flaviud's Avatar
    Eu din ce am vazut, au fost reduceri ok la anumite produse, de ex Lg C2 care a aparut anul asta este la pret super ok 5300 pt varianta de 55

  3. #23 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Vroiam sa imi cumpar un laptop, Lenovo Legion 5 dar spre surpinderea mea nu l-au redus deloc https://www.emag.ro/laptop-gaming-le...f=fav_pd-title

    Am luat cateva produse:

    Ozone
    13 Sentinels: Aegis Rim (PS4) 87.99 Lei
    Cana GB Eye The Last of Us Part II - Key Art, 300ml 35.59 Lei
    Middle-earth: Shadow of War (Xbox One) 29.99 Lei
    Emag
    Rezerve aparat de ras Gillette Fusion Manual, 16 buc 129,99 Lei
    Placa de sunet USB AXAGON Adaptor ADA-12 USB2.0 - Adaptor audio stereo mini, 1 x USB 2.0 - 2 x Jack 3.5 Female 44,99 lei

    Slabe ofertele, aveam banii pregatiti si nu i-am cheltuit.

  4. #24 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    Oferte buna inca e valabila la altex pentru c2,g2,s95b.

  5. #25 SP
    Member mladin86's Avatar
    Eu am gasit lego la emag am luat 4 seturi . Redus cu 100-200 lei fata de pretul dinainte de BF. Si periuta de dinti de Altex. Eu ma asteptam ca anul asta sa fie mai slabut BF . Si vanzarile lor cred ca vor fi mult mai mici. Asta e din pacate…

  6. #26 SP
    Member smits's Avatar
    22 ultra 256 gb la 4000 era oke, dar unii mai si dormeau la 7.20 azi dimi. fain celor care au prins, in rest numa tepe.

  7. #27 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Eu am gasit lego la emag am luat 4 seturi . Redus cu 100-200 lei fata de pretul dinainte de BF. Si periuta de dinti de Altex. Eu ma asteptam ca anul asta sa fie mai slabut BF . Si vanzarile lor cred ca vor fi mult mai mici. Asta e din pacate…

    Vai cat m-am abtinut sa nu iau LEGO. Am vreo 20 seturi la fav.
    Din pacate n-a fost oferta si la Ecto-1 10274.
    Pana la urma m-am convins ca doar or sa adune praf prin casa.
    Dar tot am luat Back To The Future 10300 acum o luna, e superba.

  8. #28 SP
    Member Antiohh's Avatar
    a mai fost si rx 6800xt pe la 3100 lei. Abia am vazut 6800 simplu la banii astia inainte de bf (varianta asus tuf)

  9. #29 SP
    Member rzv31's Avatar
    Reduceri slabe, au fost de multe ori preturi mai mici in timpul anului fata de BF. Pacat ca isi fac toti target-ul cu multi care inca pun botul. Daca s-a ajuns sa se bage doze de pepsi ca oferte de BF, penibil..... M-a atras un logitech g502 wireless la 350 lei sau cat era, dar m-am abtinut avand in vedere ca nu ma joc pe PC. La jocuri de PS, ras si batjocura, toti, nicaieri nici o oferta. Nu mai stiu unde am vazut oferta la "Gaming" si erau 2 dualsensuri la 369,99 lei, dar nu intelegeam unde era reducerea; parca pcgarage.
    Principala tinta era o friteuza COSORI, dar cu 70 lei reducere pe emag si 2 lei pe pcgarage, m-a luat scarba.
    In final am luat de la BestValue, 2 parfumuri, unde chiar erau reduse; si inca sunt reduceri bune.

  10. #30 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu cred ca Sony o sa faca un BF pe 25 nov. la jocurile lor exclusive, plus controllere si accesorii.
    Oricat de slab ar fi BF de anul asta, lumea se pare ca s-a bulucit mai rau ca anul trecut. E evident ca multi (inclusiv eu) am asteptat clipa asta cu banii pregatiti, si am luat chiar daca au fost la acelasi pret si asta-vara.
    E interesant de vazut o statistica pe tot anul, 2021 vs 2022 la nivel de consum. Daca nu a scazut, atunci nu exista nici inflatie, nici energie scumpa, nici IMM-uri inchise, nici concedieri etc.

  11. #31 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Au fost reduceri atat de bune la noi, incat produsele pe care le urmaream, le-am cumparat de pe Amazon.de (unde ghici ce, nici macar nu erau reduceri)...
    eu cred ca emag plateste bani grei ca amazon sa nu vina la noi

  12. #32 SP
    Member Antiohh's Avatar
    ,,black friday,, doar ieri cica. Dar majoritatea lucrurilor care nu s-au vandut ieri sunt la oferta sub numele de campanie ,,crazy days,,

  13. #33 SP
    Member smits's Avatar
    More like, "stupid days".

  14. #34 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Emag zice ca a vandut cu 35 de milioane mai mult decat anul trecut. Nu stiu ce sa zic. Am intrebat prieteni, nimeni nu a cumparat nimic.

  15. #35 SP
    Member flaviud's Avatar
    Pai asa a luat si AUR 16% la alegeri si eu nu cunosc pe nimeni sa-i fi votat...

  16. #36 SP
    Member mladin86's Avatar
    Multi cumpara sau voteaza pe ascuns , sub acoperire . Nu declara

  17. #37 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    La sfârșitul anului fiscal cred că se pot verifica și compara datele financiare pentru perioada 2019-2022 pentru a avea un răspuns.

  18. #38 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu sunt chiar atat de interesat incat sa le fac audit, treaba lor. Noi sa fim sanatosi.

  19. #39 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    In vremuri de criza si razboi, ar trebui ca ANAF sa faca anchete serioase la BF-ul asta, ca numai BF nu a fost.
    Mai bine am interzice dracu de tot acest fiasco. Prefer sa ramana preturile constant la nivel decent decat sa mai vad manevre din astea jegoase - scumpeste emagul un produs cu cateva luni inainte si apoi il readuce la pretul initial. Si nu e prima oara ca observ trendul asta de 4 ani.

    BF real e doar in America, si cand e BF, e doar intr-o singura zi, nu doua saptamani cum se intampla la emag.
    Si cand e BF, e BF frate, efectiv mii de clienti sparg usile magazinelor sa se ia la intrecere sa cumpere. Fiindca e o zi speciala odata numai pe an.
    https://www.youtube.com/watch?v=DDhk6O5TSN0


    Normal, intr-o tara cinstita, cand ai razboi la granita si ditamai criza energetica, trebuia sa fi avut reduceri in fiecare zi, si la facturi, si la mancare, si la produse de necesitate, dar poate si la electronice trebuiau sa fie preturi mai cinstite la nivelul salariilor din Romania.
    Asta daca aveam politicieni (mai ales aia care se pretind ca sunt social-democrati and some ****) carora sa le pese de populatie si de nivelul de trai asa cum pretind la fiecare campanie electorala din 4 in 4 ani, preturile erau plafonate. Si afaceristii din privat sa fi fost cinstiti.

    Numai ca noi nu traim intr-o tara cinstita, privatii sunt niste lacomi, iar politicienii sunt social-democrati doar cu numele si cu culoarea rosie a cravatelor. Mai devreme sau mai tarziu, lacomia o sa le vina de hac astora pentru ca modul lor indolent de a gestiona economia nu duce decat catre faliment si apoi ne trezim si cu niste extremisti auriti. Inclusiv privatii vor da faliment daca continua in halul asta pentru ca nu o sa mai le cumpere nimeni produsele intr-o tara aflata in colaps. Cine sa mai cumpere televizoare si smartphone-uri la preturile alea cand multi nu au cu ce sa-si achite facturile la curent, iar la mai multe debransari, se vor duce in cap si distribuitorii energetici, si apoi vor urma si marile lanturi de magazine sa dea faliment? Unii ultra-bogati au impresia ca nu vor fi afectati de criza asta pana cand veniturile vor fi pe minus.

    Serios, eu sper sa nu mai existe BF niciodata in tara asta ca nu suntem capabili. Ce este american sa ramana la americani, la fel si Halloweenul si Sf. Valentine, ca si alea sunt niste glume proaste in Romania.

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dronology View Post
    La sfârșitul anului fiscal cred că se pot verifica și compara datele financiare pentru perioada 2019-2022 pentru a avea un răspuns.
    Într-o lume normală, e corect ce spui tu. Însă noi suntem români, prin urmare nu prea ai ce să verifici și să compari, pentru că sigur face eMag ceva și iar iese pe minus. Dacă ar fi să ne luăm după datele financiare, ai spune că alde eMag & Co. nu doar că pierde bani, ba de fapt angajații vin cu bani de-acasă...

    Btw, nu am ceva cu eMag... ba chiar mă bucur să văd cum cresc (au deschis un depozit pe-aici pe lângă mine, de am impresia că face și pe Amazon să se simtă prost). Doar că, îmi aduc aminte că deținătorii (parcă au peste 74%) sunt de fapt niște sud-africani (care au cea mai mare parte a afacerilor în Rusia și China), și îmi trece...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2021 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 93 Last Post: 24-11-2021, 13:31
  2. Black Friday 2020 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 27-11-2020, 14:40
  3. Black Friday 2016 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 365 Last Post: 26-11-2016, 05:36
  4. Black Friday 2015 By Prototype93D in forum Console Club
    Replies: 632 Last Post: 06-02-2016, 18:20
  5. Black Friday 2014 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 610 Last Post: 05-12-2014, 23:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts