Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 48

Thread: Reviste de profil pentru console

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Question Reviste de profil pentru console

    Well, am de ceva timp o idee referitor la abonarea la ceva reviste de profil din afara... iar astazi cand am revazut http://www.consolegames.ro/forum/f60...l-din-romania/ am zis sa deschid subiectul, sa vedem daca sunt doritori.

    Ideea era sa vorbim cu RobertDinu sau cu cineva din afara... sau de ce nu, daca suntem indeajuns de multi sa gasim o solutie... pentru a ne face abonament la astfel de reviste. In afara de exclusivitati, majoritatea vin si cu accesorii sau disk-uri cu demo-uri, in unele cazuri si cate un joc full.

    Ce ziceti, sunt doritori ? Si daca da, cam ce reviste v-ar place sa aveti ?

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ar trebui sa puna cineva o lista cu reviste de profil din afara ca sa stim de unde sa ne alegem. Eventual si cu niste preturi, exclusivitati ( daca da jocuri full sau demo sau altceva ).

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ideea era sa comandam prin Robert abonamente pe 1 an pentru a beneficia de bonusuri de genul:

    1. accesorii gratis
    2. jocuri / filme gratis
    3. o importanta reducere la abonament

    Pe mine m-ar interesa urmatoarele

    1. PSM 3
    2. Game Master
    3. Nintendo Power
    4. EGM

    si as dori o revista PSP related.

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    xbox magazine

  5. #5 SP
    Member alalalt's Avatar
    Deffinitely OXM Mi se pare o idee buna, ma bag si eu daca o duceti pana la capat.

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai ideea e ca un abonament costa cam 40 lire pentru 13 numere (in general) + 2 lire / nr pentru transport .. vine cam 70 lire (rotunjit asa)

    Dar - de ex la

    Game Master - daca te abonezi pe 1 an primesti 1 joystick mad catz -


    La PSM 3 abonementul pentru 13 numere costa - cam 45 lire - + 2x13 = 70 lire (give or take)

    si primesti cadou (luna aceasta) unul dintre cele 2 filme pe bluray -

    Rambo sau Man in Black
    Attached Images Attached Images madcatz.jpg men_in_black_blu_ray.jpg rambo_dvd_b.jpg

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeeh, daca e sa ne bagam mai multi la reviste, eu cred ca 2 lire / nr pt. transport e cam mult. Sunt totusi niste reviste de 2-3 lire... nu poti sa dai 50% sau mai mult pe transport. Eu zic ca 1 lira per nr. ar fi ok, si 2 lire in cazul in care vin cu diverse accesorii/bonusuri.

  8. #8 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu nici n-am zis ca e mult - prefer sa dau 70 lire/13 numere + bonus

    - decat sa dau (cat dau eu acum - 7-9 lire / numar - fara bonus fara nimic)

    Marele avantaj este caracterul de permanenta - practic - robert primeste cate 2lire/revista in fiecare luna (deci constant) de la un numar de X de oameni. Eu zic ca este super rentabil, mult mai rentabil decat jocurile. Mai ales ca la reviste stii la ce te astepti - adica au o anumita forma mereu aceeasi, o anumita greutate .. etc.

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Se pot baga si cei din provincie? .

  10. #10 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Daca sunt dispusi sa plateasca pretul ... de ce nu ?

  11. #11 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    eu m-as baga la o revista de PSP,momentan cua sta o ard all day.nu mi-ar strica niste accesorii,cam scump,dat moftu costa.

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    OXM-ul pare foarte tentant si am avut o tentativa, dar singur iesea prea mult..

  13. #13 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Ceva de genu ??
    Am avut eu intentia de a le aduce din afara, dar nu stiam cati doritori sunt. Cat despre preturi, nu mai stiu exact, intre 10-15 euro parca.
    Attached Images Attached Images img_51361.jpg img_51372.jpg img_51383.jpg

  14. #14 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    La pretul asta se gasesc si in RO - ideea era sa beneficiem de

    1. bonusuri (accesorii / jocuri / filme etc)
    2. reducere la abonament (adica ar iesi undeva sub pretul de coperta cu tot cu transport)
    3. sa avem permanenta - sa platesc odata 50 - 60 lire (250 - 300 ron) si sa stiu ca primesc o revista cu 10 RON / luna (doar transportul)

    Am specificat si mai sus - eu cumpar din RO:

    1. Game Master -> 35 RON (pret de coperta 20 RON)
    2. PSM 3 -> 45 RON (pret de coperta 25 RON)

    lunar. (adica 10 - 13 EU)

    - daca as fi abonat probabil ca as plati (20 x 13 numere) = 260 RON - 25x260(reducere 25 % pentru abonament pe 1 an)/100 = 195 RON si as primi gratis 1 joypad de Xbox 360 care are pret de catalog 46 lire

  15. #15 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Ce va opreste sa va faceti subscriptie din UK?

  16. #16 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pe mine ma opreste posta romana - am de aface regulat cu ei si ... (fara pic de modestie) ii urasc.

  17. #17 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Si eu...dar ca si femeile, rau cu ele dar mai rau fara.

  18. #18 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    pai prefer sa evit posta cand pot - si in cazul asta se poate (folosind serviciile lui robert - care nu foloseste posta romana pentru transport)

  19. #19 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Se poate si pentru alte feluri de reviste? sau obligatoriu legat de console.

    Imi doresc abonament la DC Comics

    Am incercat sa fac din state si nu s-a prea putut

  20. #20 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Salutare la toata lumea, pai bine mai oameni buni ma stiti aici ( Vezi UK ) si nu gasim noi o solutie?? , Hai sa facem o lista cu ce reviste doriti si merg eu direct in magazin si le iau ca nu cred ca imi fac mie 10 abonamente pe luna pe un sigur fel, Daca ar fi sa imi faca cu mare placere as face si 10 abonamente si m-am gandit la O super Oferta de ''comision'' � 1 lira pe bucata pt fiecare numar trimis la Bucuresti iar pentru provincie la fel numai ca le trimit ramburs ( doar reviste) si fiecare isi plateste la posta cand ajunge sa o ridice.

    Aflu cand apare exact in luna si in acea zi ma prezint la Hipermarket si le cumpar tot raftul.
    Sau ... sunt deschis si la alte ideii dar care sa nu ma aduca la pierdere ca stiti voi cum e ''cartea e grea '' si sa fim toti multumiti, eu cred ca 1 lira este rezonabil pt fiecare numar.Deci Im IN

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Pentru colectionari donez reviste DC univers By steauacroitoru in forum Console Club
    Replies: 43 Last Post: 02-12-2008, 02:44
  2. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts