Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Armored Core 6: Fires of Rubicon

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Armored Core 6: Fires of Rubicon

    Quote Originally Posted by Bandai Namco
    From the legendary minds at From Software, the #ARMOREDCORE series blazes a new trail in ARMORED CORE VI FIRES OF RUBICON.

    PS4, PS5, XONE, XS, PC (Steam).
    2023.
    Attached Images Attached Images armored_core_vi_fires_of_rubicon_cgi_screenshot_05.jpg

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay trailer:

    August 25.

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Previews:
    Easy Allies:

    GameSpot:

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay footage:

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mama, grafica arata a joc de PS3, what in tarnation. Nici gameplay-ul nu ma da foarte mult pe spate sa fiu sincer... sunt dezamagit

  6. #6 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Grafica arata destul de rau, intr-adevar. Dar gameplayul chiar pare misto. Imi place mult ca exista si close combat + roboti foarte mobili. Chiar pare distractiv, desi nu sunt deloc fan roboti.

  7. #7 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Din gameplay-ul ce l-au aratat pana acum pare ca au imprumutat elemente din jocurile lor mai noi dar la urma urmei e tot un Armored Core si cred ca fanii Soulsborne vor fi cam dezamagiti daca se asteapta la ceva foarte diferit.

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Story trailer:

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - xx - PS4
    - 87 - PS5
    - xx - XONE
    - 79 - XS
    - 87 - PC

    OpenCritic:
    - 85

    Recenzii video:
    IGN:

    Easy Allies:

    Kinda Funny Games:

    GamingBolt:

  11. #11 SP
    Member Syni's Avatar
    Pe mine nu mă atrage deloc “chestia” asta. Un pac-pac cu roboți, faci upgrade la arme, mai împuști 2-3 roboți, foarte funny. Nu știu cui se adresează acest joc, și cine are răbdare să-l joace, dar tu ca studio să pierzi pe puțin 2-3 ani pentru chestia asta, când ar putea defapt să lucreze pentru un Bloodborne 2, Sekiro 2, Elden ring DLC sau 2 și efectiv să se umple de bani.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. #12 SP
    Member codpin's Avatar
    Nici pe mine nu ma atrage si nu cred ca o sa-l iau, dar pe ce comunitati am mai dat un ochi legat de jocurile Soulsborne, seria Armored Core are un fan base marisor si destul de nostalgic.

    Asta combinat cu faptul ca From a acumulat multa experienta cu ultimele jocuri, eu cred ca o sa fie destul de bine primit.

    Dar da, as fi preferat Bloodborne 2 (sau chiar un remake) in locul astuia.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  13. #13 SP
    Member Syni's Avatar
    Nici notele primite de la review-eri nu par nu știu ce, ținând cont ca ele de-obicei sunt și umflate… Din punctul meu de vedere pare un joc pentru copii de 10-11 ani, cred ca lor li se adresează defapt. Eu la 40+… nici gratis sa fie, nu as putea să îmi pierd o oră din viață pe el


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  14. #14 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Nu e nici tocmai genul meu, dar l-am comandat. Combatul pare fun.


    Sunt curios cum se descurcă FromSoft în afara elementului lor, după mai bine de un deceniu de soulsbornes. Review-urile sunt foarte bune pentru un joc așa de nișat.



    Quote Originally Posted by Syni View Post
    ca studio să pierzi pe puțin 2-3 ani pentru chestia asta, când ar putea defapt să lucreze pentru un Bloodborne 2, Sekiro 2, Elden ring DLC sau 2 și efectiv să se umple de bani

    FromSoft e suficient de mare acum încât să aibă 2 sau mai multe proiecte la care lucrează în paralel. Nu se pune problema ca din cauza lui Armored Core nu se lucrează la următorul joc din lineupul de soulsborne.

  15. #15 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu mi-a luat mult sa-mi dau seama ca daca repet misiunea "Destroy tester AC" de la inceput, primesc mereu 70k credits /2 min de joc .
    Attached Images Attached Images f4yyaz6xgaa2qwu.jpeg f4yyaf6xeaavaog.jpeg f4yx_1xweaawup3.jpeg

  16. #16 SP
    Member Antiohh's Avatar
    M-am tot uitat la gameplayuri cu acest joc, cred ca o sa zic pas. Nu stiu, pentru un concept futurist arata atat de invechit jocul (nu doar grafic). Interfata mi se pare obositoare, camera se misca ca nebuna. Stateam sa ma gandesc pentru ce imi place mie FS. Cred ca, combatul nu este punctul lor forte (doar in Sekiro mi-a placut cu adevarat, si chiar si acolo, puteau fi introduse mai multe tipuri de atacuri - defensiva abordata era cea care se schimba de la inamic la inamic). FS se princep la a face lumi interesante si a te face sa te intrebi constant ce le-a mai trecut prin cap sa implementeze... directie artistica, level design, creativitate. De aceea si artbookurile mele preferate sunt cele cu jocurile lor. Din ce am vazut acest joc nu prea are asa ceva, elementele care socheaza sunt minime.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si totusi, ganditi-va ca jocul are fani care dau 1300 lei pe varianta CE...
    So... cred ca merge vorba aceea cu "gusturile nu se discuta!"
    Attached Images Attached Images 2023-08-26_125333.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Armored Core 5 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 03-02-2011, 11:14
  2. Armored Core 5 se lanseaza in 2011 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 05-11-2010, 21:18
  3. Armored Core 5 anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 11-01-2010, 21:40
  4. Armored Core: SLP Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 18-10-2009, 12:01
  5. Armored Core: For Answer By Donely in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 11-08-2008, 19:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts