Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 27 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 540

Thread: Resident Evil 5

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Resident Evil 5

    M-am gandit sa mai deschid un thread despre un joc, pe care il asteptam cu totii. Resident Evil 5 este produs de Capcom si se anunta a fi o capodopera.
    Trailers: Gametrailers.com - Resident Evil 5: Reviews, Trailers, and Interviews
    Ultima stire: Resident Evil 5: Bioshock Was Big Influence On Resident Evil 5, Says Kawata

  2. #2 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    no s**t!! Resi 5 o capodopera? Mai trebuia sa spui? anyways e unul din marile joace pe care le astept pe PS3!!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca cel mai interesant la el va fi modul Co-op, si stilul GoW de firing/hiding

  4. #4 SP
    Junior Member candya76's Avatar
    cel ,mai mult pe console playstation mi-a placut seria rezident evil si god of war.astept cu nerabdare sa apara .cred ca va fi bataie pe ele

  5. #5 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    5 minute de gameplay ca sa va mai faceti o parere :
    D+PAD TV - Eurogamer Expo: Resident Evil 5 - 5 minutes gameplay footage

  6. #6 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    ce AI tampit are gagica aia imi aduce aminte de rainbow six unde nu puteam sa ies din camera din cauza echipei ...iti vine sa musti din pad

    macar monstrii au o scuza

  7. #7 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    da... dar Co-op va fi fain. Cred ca asa il vom juca oricum, majoritatea timpului!

  8. #8 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

  9. #9 SP
    Member adin33's Avatar

    RE5

    Saptamana viitoare apare demo la Resident Evil 5 pe PSN JP.

  10. #10 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Abia astept. Sper sa il bage si pe HK.

  11. #11 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Can't wait!!! deci vreau sa gust demo-ul...

  12. #12 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Saptamana viitoare apare demo la Resident Evil 5 pe PSN JP.
    A aparut demo-ul cumva??? Abia acum am citit aceasta veste.

  13. #13 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Este distribuit un demo disc impreuna cu consola in Japonia. Pe store nu stiu daca a aparut pentru ca nu am pe JP. O sa caut sa vad daca este pe HK.

  14. #14 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Nu am cont pe jp dar cred ca a aparut demo din moment ce pe computerandvideogames au filmulete din demo...Not sure tho

  15. #15 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe HK nu este. Sper sa apara si pe UK/US/HK cat mai repede sa il pot juca si eu.

    PS: Se pare ca este pe JP, dar pe Xbox 360. De PS3 nu am gasit nimic. Mai caut.
    videogaming247 Blog Archive Resident Evil 5 demo goes Live in Japan

  16. #16 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    My mistake,intr-adevar a aparut demo jp dar pe 360.

  17. #17 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Cei de la Capcom ai facut intotdeauna treaba buna...toate jocurile lor au fost super.Resident Evil insa este o serie care nu trebuie sa lipseasca din colectia nimanui...ceea ce regret eu insa este faptul ca nu au mai continuat (Capcom) sa faca un joc nou din seria Dino Crisis...serie cu 2 jocuri, care pe mine m-au fascinat pur si simplu si cred ca mai sunteti si altii care v-ati dori o continuare Dino Crisis.Oricum mai e mult pana departe...sa ne bucuram pana atunci de Resident 5 pe care abia il astept.

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Dino Crisis are patru părți, nu două:

    Dino Crisis
    Dino Crisis 2
    Dino Crisis 3
    Dino Crisis 3: Gun Survivor (sau Dino Stalker)

    ...prima este varianta japoneză.

    [așa cum și seria Resident Evil (Biohazard) are 24 de părți+ remake-uri...hai că se fac 30] + altele care-u fost am�nate (vezi topic)

    Cei care-au jucat doar Resident Evil 4...sau acuma doar 5...au peirdut cam tot. Bine...hai că poate se face referire la ceva personaje, dar aia e caca maca.

    Repet: Resident Evil a murit odată cu Raccooon City.

    Și da, mai vreau o parte din Dino Crisis.

    *p.s.

    Resomand filmul
    (apărut de c�teva zile). E chiar după explozia orasului Raccoon City (deci -> Adevăratul film Resident Evil) - Nu prostia aia de trilogie de la cinema.

  19. #19 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Am jucat Dino Crisis acum cativa ani si camera mi s-a parut sub orice critica.

  20. #20 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Dino Crisis are patru părți, nu două:

    Dino Crisis
    Dino Crisis 2
    Dino Crisis 3
    Dino Crisis 3: Gun Survivor (sau Dino Stalker)

    ...prima este varianta japoneză.

    [așa cum și seria Resident Evil (Biohazard) are 24 de părți+ remake-uri...hai că se fac 30] + altele care-u fost am�nate (vezi topic)

    Cei care-au jucat doar Resident Evil 4...sau acuma doar 5...au peirdut cam tot. Bine...hai că poate se face referire la ceva personaje, dar aia e caca maca.

    Repet: Resident Evil a murit odată cu Raccooon City.

    Și da, mai vreau o parte din Dino Crisis.

    *p.s.

    Resomand filmul Resident Evil: Degeneration (apărut de c�teva zile). E chiar după explozia orasului Raccoon City (deci -> Adevăratul film Resident Evil) - Nu prostia aia de trilogie de la cinema.
    yep...absolut superba seria dino crisis

    am deja pre-order. abia astept
    Attached Images Attached Images 51yfyfxvtxl._ss500_.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 27 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 6 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 03-04-2016, 21:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts