Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 83

Thread: Arcania: A Gothic Tale

  1. #1 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

    Arcania: A Gothic Tale

    Tot am cautat pe forum un thread dedicat jocului asta dar nu am gasit unul, asa ca m-am gandit sa il facem aici. Jocul in discutie este Arcania: A Gothic Tale, urmas al seriei Gothic. Pentru cei care nu stiu inca, acest titlu se afla in dezvoltare in studioul celor de la Spellbound, deoarece publisher-ul Jowood a decis sa ii concedieze pe cei de la Piranha Bytes(producatorul original al seriei) in urma esecului suferit de Gothic 3.
    Povestea in noul joc a luat o intorsatura destul de "grava" am putea spune... Fostul nostru erou din primele 3 serii a.k.a "nameless" a devenit acum rege, dupa detronarea lui King Rhobar al 2-lea si a inceput sa fie avid de putere. In Arcania vom avea posibilitatea de a juca cu un nou personaj(se zvoneste cum ca ar fi pescar de meserie ) ce va incerca sa il aduca pe fostul nostru erou pe calea cea buna. Oare va reusi? Ramane sa aflam anul acesta.

    Jocul urmeaza sa fie lansat candva in 2010(speram) pe PC, Xbox 360 si posibil PS3.
    Pentru mai multe imagini : LINK 1
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 6.jpg 5.jpg

  2. #2 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Imi place stilul artistic seamana cu o pictura

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    jocul asta o sa fie mortal :X . I can feel it . Is un mare fan Gothic (am terminat toate gothicurile de cel putin 4 ori ... cu exceptia celui de-al trilea...mda nu mergea pe rasnitza mea ) . Mi-a placut povestea , personajele (Xardas ftw ) , atmosfera , muzica ,TOT. Arcania am putea spune ca o sa fie Gothic 4 . Ei bine abea astept sa il butonez . Si totusi inca nu avem o data de lansare oficiala . Damn !

  4. #4 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    in urma esecului suferit de Gothic 3.
    Dar ce esec..Jocul a fost......Practic,daca jucam Gothic 1 si apoi Ghotic 3 nu era prea mare diferenta.Sa speram ca acesta va fi mai frumos.

  5. #5 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Uhm,din contra.Cred ca as fi fost cel mai fericit om daca Gothic 3 ar fi semanat cu Gothic 1.Si la gameplay si la grafica .

  6. #6 SP
    Member drik's Avatar
    Daca nu schimba toate tampeniile pe care le-au facut jocului ca sa fie gustat de americani o sa fie inca un cui in cosciugul Gothic. Sistemul de lupta... ufffff...

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Daca nu schimba toate tampeniile pe care le-au facut jocului ca sa fie gustat de americani o sa fie inca un cui in cosciugul Gothic. Sistemul de lupta... ufffff...
    Intr-adevar sistemul de lupta lasa de dorit . Era unul dintre putinele chestii ce nu imi placeau la Gothic .
    O sa postez aici un video cu gameplay-ul prezentat la E3 . Nu stiu ce sa zic . Nu cred ca o sa ma omor dupa el . Faza cu sabia care luceste ... ciudat (parerea mea ) . Vrajile in schimb imi plac . Tare faza cu incarcatul fireball-ului si efectul sau pe o anumita zona .

    enjoy

  8. #8 SP
    Member drik's Avatar
    Nu am nici o problema cu sistemul de lupta din 1 si 2 am o problema cu cel din Arcania... pare clickity click... MMO style... hate it. Si lock-on-ul ala... uf.

  9. #9 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Chiar imi placeMai putin pozitia arcului in mana lui si acel shining pe arma..ihh.

  10. #10 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  11. #11 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Zicea un tip care a fost la CD Projekt Conference ca jocul are culori foarte, foarte inchise, ma rog, mai dadea cateva spoilere din poveste si spunea ca in Alpha-ul acela te lasa sa termini primele cateva quest-uri. Nu prea era jucabil, spunea el, era Alpha, era plin de bug-uri (cum cred ca o sa iasa si produsul final) si era blocat la 20 FPS-uri.
    Apropo, e distribuit tot de Jowood ?

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sper sa nu fie atat de multe bug-uri, Gothic 3 a fost un joc bun stricat de bug-uri. Si inca un lucru, ma bucur ca apare si pe console.
    @GS0Ls: Da, jocul va fi distribuit de JoWood. Bug-urile cred ca se rezolva, orice joc aflat in stadiul Alpha e plin de bug-uri si merge prost.

  13. #13 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    In sfarsit avem un alt video legat de Gothic 4 . Finally ! Nu mai apare jocul asta odata ? . Arata destul de bine , dar sincer eu il astept pentru a retrai acel feeling unic intalnit numai la seria Gothic . Prima zona nu stiu de ce da mi-a placut la nebunie (acolo in satuletul acela ) . Oricum ... sper sa anunte la E3 o data oficiala de lansare .

  15. #15 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Interesanta prezentare, imi place cum se prezinta jocul
    Atmosfera pare sa fie mentinuta insa deocamdata are probleme la fps din ce vad. Sper ca vor reusi sa il finiseze pana la lansare...
    Celor care nu au apucat sa joace G3 le recomand sa mai incerce cu ultimul community patch de pe forumul oficial care rezolva majoritatea problemelor

  16. #16 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Wow, ce sentiment de lume Gothic. Vreau

  17. #17 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    incep sa va tot mai multe informatii despre Gothic 4 . Cant`t wait for E3
    VG247 Blog Archive Arcania ? Gothic 4 gets new screens
    Imaginile pot fi admirate aici (nu stiu de ce nu ma lasa sa le postez pe site )
    Screenshots from ArcaniA: Gothic 4 - 14517_4bd5af90e453a.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am reusit sa fac rost si de niste poze care sa le pot posta pe CG (ma gandesc ca nu toti userii au chef sa intre pe un alt site sa vada niste poze )
    Attached Images Attached Images 14517_4bd5afa5df09a.jpg 14517_4bd5af8b9361e.jpg 14517_4bd5af9e5e42e.jpg 14517_4bd5af90e453a.jpg 14517_4bd5af9876ccd.jpg 14517_4bd5afac40c69.jpg 14517_4bd5afb34c40f.jpg 14517_4bd5afbbccfd3.jpg 14517_4bd5afc9dd4bd.jpg 14517_4bd5afc298274.jpg 14517_4bd5afd7d8294.jpg 14517_4bd5afd15d592.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Damn ! limita la poze este de 12 pe CG iar cei de la JoWood ne-au oferit 13 poze (lucky number 13 , eh ? ) . Am zis sa o postez si pe ultima pentru ca e una dintre preferatele mele si ar fi pacat sa nu o vada si altii . In orice caz , poza asta , cele cu blood flies-uri si cu orcii arata foarte bine . Mie chiar imi plac . I`m starting to get that Gothic feeling again . Voi nu ?
    Attached Images Attached Images 14517_4bd5afdde899d.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Care orci ca aia's goblini toata ziua
    Nice pics anyway

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. User Review: Arcania - Gothic 4 PC By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 29-11-2010, 19:18
  2. ArcaniA: Gothic 4 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 4 Last Post: 01-10-2010, 10:34
  3. Replies: 8 Last Post: 17-06-2009, 01:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts