Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 171 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 ... LastLast
Results 3,241 to 3,260 of 3408

Thread: Super Street Fighter 4

  1. #3241 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Pai explica-i asta lu' Ded, nu vezi ca de la discutia jocurilor de la Otaku s-a ajuns la SPECTACOL, si la ce am facut eu la ultimele doua campionate (blaturi) si amenintari?

    Dar totusi, ar fi o idee buna sa faca un studiu de "piata" cu cati s-ar prezenta la ce joc, etc. ca sa stim for a fact unde stam.
    Noi nu avem comunitate, hai sa nu mai folosim termenul asta.

  2. #3242 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.KaKa View Post
    Noi nu avem comunitate, hai sa facem una.
    Fixed

    Problema e unde ai face acest studiu de piata. La MK si Injustice au venit peste 50 de oameni, dar nici unu nu stia de forumuri si de organizatia battlekon. Sansele sunt mari sa nu intre nimeni pe net sa caute un poll ca sa voteze in el.

    Cred ca la noi in tara ar merge mai bine cu pamflete la victoriei

  3. #3243 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    50 de oameni man dar unde?
    La campionatele fara taxa de inscriere si cu premii MARI, tinute la media galaxy? aka cele de lansare?

    Cel mai mare numar de inscrisi a fost la otaku acum 2 ani cred la SF4 ~ 60.
    La noi stii cum e, sa fie premiu mare si taxa deloc, si de jucatori noi, nu stii cati mai sunt buni la AE din tara dar sunt niste inchisi si nu vor sa participe, sa vina, cand ma gandesc ca am mers la Cannes for this si astia nu iau un tren cateva ore... )

    Aici chiar nu am ce zice, nu stiu cum i-ai putea motiva pe toti sa vina la turnee, ca acolo se creeaza legaturi si prietenii, si de ce nu, rivalitati.

  4. #3244 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    P.s. vedeti pe site la otaku ca s-a adaugat si SFIV, ati aruncat cu bolovani degeaba pana acum, bravo
    Faptul ca SSF4 este in lista este din pacate o gresala a lui Otaku, ar trebui sa fie MK9. Ne cerem scuze pentru neintelegere.
    In acelasi timp vrea sa-mi cer scuze ca nu prea am mai dat pe meleagurile astea de ceva vreme buna sa vad cum mai stau lucrurile... new job, probleme, etc.

    Cat despre ce de am scos SF4 din lineup, problema este urmatoarea: jocuri sunt multe, chiar daca la noi nu se joaca unele precum afara (VF5FS, DOA5, SC5, GGX/BLAZ etc) noi tot incercam sa le promovam cum putem, si cand putem; INSA, daca nu ni se oferea de cativa ani incoace posibilitatea de a participa la evenimente gen Otaku si Nijikon, cu un singur Battlekon pe an (and before you ask, ne e destul de greu sa organizam mai multe) ar fi fost close to imposible sa oferim fiecaruia macar o mica doza din FG-ul lui preferat. Da, SF4 este popular la noi si jucat, insa so are other games (Mortal, Tekken); nu am luat decizia de a-l scoate pe motiv de "vine Team PLM si castiga si anu asta" sau alte prosti, nu a fost niciodata vorba de asa ceva la nici un joc, ci incercam in acest timp sa "flushout" si alte jocuri de care nu prea se mai aude pe la noi, si de care e pacat, precum SFxT in noua versiunea 2013 (destul de apreciat in ultima vreme in afara). SF4 is NOT gone!

    Si inca o corectura, pentru ca pe site-ul Otaku toate sunt puse alandala: Soul5 si Marvel sunt campionate "on the side", se vor face in limita resurselor si a timpului avut la dispozitie; desi aia again, nu inseamna ca sunt considerate inferioare si ca nu ne pasa ce se intampla la ele.

  5. #3245 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Flushout marvel PLS (e pacat) dar asta e Si facem un mic team tourney la SF4

    Sau vine chrisG?

  6. #3246 SP
    Member Aquashark's Avatar
    sincer am jucat SFxT exclusiv de cand a aparut v2013

    se poate cu gems (alea 5 seturi default)?

  7. #3247 SP
    Junior Member twintrigger's Avatar
    @poke: Da, doar alea default.

  8. #3248 SP
    Junior Member nudal's Avatar
    Fix in anul in care i leveled up la AE si Marvel si veneam in tara fix in perioada Weaboo fest-ului si ati scos AE din lineup. Asta e. Oricum nu isi au rost discutiile pentru ca e clar motivul pt care au scos jocul ( weaboo fest - only weaboo games allowed).

    Cel mai bine ar fi sa gaseasca unul din zeii organizatorici ai AE-ului romanesc o metoda de a face un side tourney cu un entrance fee modest ( 10 - 20 Ron), cu tot cu LIL B, Souljaboy, Remixed videogame osts mixtapes, money matches, bere la pet, seminte, gratar, grase etc.


    MAKE IT HAPPEN !

  9. #3249 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    GRASE :X



    Strut BAZAT!
    As vrea un side tourney high rollers ceva gen noi astia care jucam, luam o taxa modesta de 20 - 30 Ron si all goes to the champ, sau si mai bine, money matches!

  10. #3250 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Il fac free pe Swingshot la tabinet.

    Also, mk9?Pe bune? MK NOUA? cand e deja injustice?Care e de 1000 de ori mai bun?

  11. #3251 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Interesant ce se intampla pe aici.

    Am dat "Thanks" lui Swing la un post in care spune multe adevaruri despre felul in care ne comportam in grupul din ce in ce mai mic de oameni carora le place sa mai pocneasca pe cineva cu un hadouken, etc. Cred ca problema este legata de una din mentalitatile defecte ale romanului: eu sunt smecher, tu esti fraier. Si se mai trage pentru ca exista personaje care prin comportamentul lor propriu resping pe altii care au fost parte din grup sau care inca mai sunt, asa ca sa se tina de un fir de ata. Dar n-as vrea sa o dau in lucruri prea serioase ca nu prea va plac astea pe aici.

    Ca sa revin la subiect, si anume de ce s-a scos SSF-ul de la Otaku, as vrea sa apreciez faptul ca organizatorii Battlekon si-au facut aparitia pentru a da totusi o explicatie, desi ea nu mi se pare fondata. Dupa parerea mea, SSF AE si MK9 nu ar trebui sa lipseasca de la niciun eveniment de fighting games. Sunt jocuri care au definit acest gen de-a lungul timpului si care o fac in continuare (si turneele de afara subliniaza asta). Sa fim seriosi, Marvel si SFxTK sunt deviate din AE, Injustice din MK si asa mai departe. Isi mai au locul si fighterele 3D pentru care as zice ca "icoana" este Tekken. Nu vreau sa intru in polemici si alte povesti, este parerea mea si o sustin. Nu pot decat sa-mi exprim dezamagirea ca dupa ce erau 2-3 evenimente de gen pe an - pentru care repet, veneam sa incerc sa fac parte dintr-o "comunitate" doar ca sa mai vad si eu lumea din ea, ce mai fac, ce mai zic unii altii, sa vad efectiv cum mai joaca lumea, sa mai schimb o vorba, sa mai fac o caterink si nu ca sa castig (pentru ca stiu prea bine toti cei de pe aici ca sunt praf la AE) - acum la unul din ele nu exista AE-ul pe care-l prefer din motive personale. Nu arunc cu mizerie de ce exista alte jocuri in locul AE-ului, spun ca AE-ul trebuie sa fie by default si pe langa el sa existe si altele (am zis mai devreme de ce).

    Am batut campii destul. Pe scurt, catre organizatorii Battlekon: nu exista nicio sansa sa putem face ceva ca SSF-ul sa intre totusi in jocurile participante la eveniment? Multumesc anticipat pentru raspuns.

  12. #3252 SP
    Member monstrul's Avatar
    Nu cred ca ar trebui sa lipseasca de la un turneu de FG jocul cel mai popular.Inteleg asa zisa ura fata de SF si de "monopolul" care exista dar nu ai ce i face.
    Nu din cauza ca sf a impus anumite standarduri si astazi prezente in jocuri cu ma zis Bozyblue - toate jocurile aparute dupa sf au adaugat si ele la randul lor elemente noi.Revenind la discutie, desi nu am venit vreodata si voi lipsi si la editia asta (unde in mod logic si normal castigam sfxt) n u cred ca nimeni are vreun drept sa impuna altuia ce sa joace.Am jucat cam tot ce am prins in mana si nu mi am pierdut vremea sa ma "specializez" ci sa apreciez genul asta de jocuri.Lasand caterinca cu skill si alte prostii copilaresti deoparte e vb de popularitate si atat.
    PS: SF e maneaua si COD ul jocurilor VS asta nu e o afirmatie ci un fapt si nu o zic in nume de rau.

    Frauda de monstrul va saluta si va ureaza Battlekon fericit!


    ps2: poke cand iti iei DSR ca vreau sa te fraudez putin

  13. #3253 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Quote Originally Posted by monstrul View Post
    unde in mod logic si normal castigam sfxt
    wooahhh...stai nitel.

  14. #3254 SP
    Member monstrul's Avatar
    Quote Originally Posted by Smileymike101 View Post
    wooahhh...stai nitel.
    cum se da dislike

    #drama

  15. #3255 SP
    Junior Member twintrigger's Avatar
    Unul dintre rupti va raspunde.
    Ne pare rau ca nu putem baga AE la Otaku, asta nu inseamna ca va lipsi si de la Battlekon - conventia noastra stand alone.
    At best, putem baga la casuals doar asa ca sa veniti, sa ne vedem pe acolo, si sa mai jucam, daca chiar nu doriti sa mai incercati si alte jocuri.
    Incercam sa facem si un turneu separat de AE daca ne va permite timpul, dar nu promitem nimic.

  16. #3256 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by monstrul View Post
    cum se da dislike

    #drama
    Ia zi echipa de fraudare!

    Daca nu contine Law, degeaba te dai cocos )
    Joaca si tu pe PC cu noi!



    Street Fighter PLS

  17. #3257 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Quote Originally Posted by twintrigger View Post
    Unul dintre rupti va raspunde.
    Man, nu o lua personal. Da, am folosit un apelativ cam agresiv dar nu ma asteptam de la voi sa scoateti AE-ul din line-up.

    In fine, hai sa trecem peste drama. Probabil ne vedem pe acolo, probabil nu. Nu vreau sa va dati peste cap socotelile. Ideea am inteles-o, AE nu se prea vrea printre voi.

  18. #3258 SP
    Junior Member twintrigger's Avatar
    Explicatiile le ai mai sus, esti liber sa crezi ce vrei, daca vrei sa jucam, ne vedem pe acolo sau la Battlekon, sa jucam AE.

  19. #3259 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Paste Fericit celor putini care mai posteaza pe aici.


  20. #3260 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Paste Fericit!

    Vedeti ca biletele la Otaku se iau online sau de la posta - Bilete | OTAKU FESTIVAL 2013


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 171 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 ... LastLast

Similar Threads

  1. Super Street Fighter IV Videos By Solozaur in forum Videos
    Replies: 37 Last Post: 13-04-2011, 09:16
  2. Super Street Fighter IV confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 13-01-2010, 20:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts