Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 171 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast
Results 1,801 to 1,820 of 3408

Thread: Super Street Fighter 4

  1. #1801 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Nu stiu de voi, dar daca prin "cel mai competitiv" intelegeti un joc jucat de aceeasi mana de oameni care sunt in stare sa dea toate combourile alea si pe care ii vedem in fiecare an, atunci da, asa e.

    Iar de jucat se poate juca, oricine poate lua honda si bison si sa foloseasca BnB combos sau chestii care nu necesita linkuri d-alea, dar pana la urma tot se rezuma la knockdown, jump crossup, spam spam spam de ceva, mai simplu (gen mash jabs in knee press or fireballs), sau mai complicat, gen ce se da prin videourile de la evo. Dar asta nu vedem si in RO nu ?

    Apoi, nu am zis ca EU joc, nu ati citit paranteza aia ? Tocmai am subliniat ca jocul respectiv cu Yun era la highest level. Deci daca atata se poate, inseamna ca atata poate jocul. Asta ziceam.

    Cat despre frustrare, nu e frustrant deloc, jocul asta pentru mine are prea multe minusuri ca sa ma atraga. Deja le-am zis, si anume cele 5 puncte de deasupra. Pot sa trec peste partea cu input luand un caracter lejer, bison, honda, whatever, dar deja devine incredibil de plictisitor sa adorm la baits si footsies si cum il dau jos, repede repede crossup/jumpin gameplay.

    Pot juca alte jocuri chiar fericit fara sa am un ghimpe din cauza ssf4. E ca si cum ai zice ca ma cred un jucator decent de FPS, dar nu sunt in stare sa joc CounterStrike, cel mai competitiv shooter la ora actuala. (doar o analogie)


    Dar imi place cum va atacati cand cineva arata adevarata natura a acestui joc (nu e trollfaceu ala integrat inca in emoticons aici? dang )

  2. #1802 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Nu ne atacam, hahahhaha
    Dar e funny RAU cum rezumi tu totul la SPAM...report spam <> report spam

    Care e treaba?
    Vezi ca s-a dus pe pluta MK-ul si ti-ai zis, hai sa moara si capra vecinului!!!
    Neah I keed I couldn't care less about your opinion on this game. trollicons.gifClick image for larger version

Name:	Trollicons.gif
Views:	60
Size:	1.3 KB
ID:	133957Click image for larger version

Name:	Trollicons.gif
Views:	60
Size:	1.3 KB
ID:	133957
    Deh asa e pe la noi, in loc sa fim o comunitate de fighting games ne cacam pe altii ca ahahahhahabwhahahha ce joc de kko ca se ATENTIE >>>>>>>>SPAMEAZA in joc. boooooo!!!!
    Acum serios argumentele tale sunt hilare.
    Dar este opinia ta pana la urma si eu aleg sa o ignor SI sa ma amuz pe cat posibil de ea!

    SPAM SPAM MANCATI-AS!!!!!!!!!!!!111oneoneone

  3. #1803 SP
    Member snk2's Avatar
    Fighting games srs bsnss

  4. #1804 SP
    Member SwingShot's Avatar


    Pai parca era troll-free

    Normal ca nu este spam, acum serios vorbind nu ma atrage acest joc fiindca
    - in primul rand necesita un efort peste limita normala de investit intr-un joc, pentru a reusi sa dai cat de cat combinatii decente (decat sa stau 3 ore in training sa ma chinui sa fac link de la jab la ultra la viper, mai bine ma joc alt joc)
    - in al doilea rand, exista caractere mai lejere intr-adevar la input, care nu necesita links ci doar restul mecanici jocului, dar nu imi place sa ocolesc problema alegand unul din caracterele respective. E ca si cum as juca Unreal numai cu Redeemer-ul. sau Quake cu BFG-ul pentru mine. Asta sau as putea sa aleg un caracter greu, dar sa nu il folosesc la intregul potential ci sa ma bazez numai pe punish, jumpins si sweep, sau 2 hit combos in special pana moare. Care e sensul atunci? De ce sa joc stiind ca niciodata nu pot sa folosesc caracterul asa cum trebuie, chiar daca reusesc sa castig.
    - in al treilea rand este bazat heavy pe jumpins crossup si blockstrings pentru a sparge garda adversarului. Nu stiu daca exista si altceva, din ce am jucat, cu cativa dintre voi, din videourile de la battlekon dintre voi, si din restu videourilor postate aici, asta a fost impresia mea. Mai ales Yun-ul lui daigo, il da jos si apoi flurry of jumpins divekicks crossups etc.

    Eu prefer o alta mecanica, in sensul ca prefer sa ocolesc block-ul opponentului altfel decat prin metoda crossup. In soul calibur aveam guard impacts si strict low guard, in mk sunt mult mai multe overheads si low combo starters, etc.

    Nu incerc sa va fac sa urati acest joc,sper ca nu s-a inteles asta, doar ca sunt foarte curios de ce va place asa mult, pt ca la mine nu se compileaza . Iar apoi, mai arunc si niste trolling pe acolo pt ca imi satisface the evil side, dar daca va deranjeaza spuneti-mi si ma opresc.

    Apoi, parca gradul de tensiune si rapiditatea cu care se ia glanda oamenilor cand comenteaza la SSF4, mi se pare mult mai ridicata decat la orice alt joc. Why is that?

    P.s. not fair, you get to have the troll icon and i don't
    Pps. eu nu ma oftic ca s-a dus pe pluta mk-ul deoarece nu a fost jocul meu de suflet. In schimb poti sa ma trollezi cu Soul Calibur ca s-a dus pe pluta, ala da, fierb de raeg.

  5. #1805 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Pai pe langa ce ai zis tu acolo mai ai counterhit set-ups, mai ai mix-ups pe wake-up de ex empty jump in low kicks attack etc.
    Si mai sunt caracterele gen Abel cu mix-ups galore pe wake-up.

    Acum pe bune daca prinzi un untechable knockdown ce vrei?, sa stau sa ma uit la oponent?
    Daca joc Yun si am ofensiva buna PROFIT de ea!
    Daca joc Guile prind un knockdown si ma duc in spate sa "chuck dat plasma"!

    etc.etc. NE PLACE!

    P.S. - icon-ul ala il introduci in post cu "Insert Image" from URL.

  6. #1806 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Ce-mi place de voi Sunteti chiar simpatici.

    Swing, pe de o parte inteleg si parerea ta pentru ca cele mai multe din argumentele date le simt si eu pe pielea mea.
    Pe de alta parte insa, daca nu suntem in stare sa jucam un joc la capacitatea lui maxima pentru ca nu suntem dispusi sa investim timpul necesar nu inseamna ca jocul este slab. Ba chiar invers as zice. Nu-l poate juca orice noob care sa spameze intr-una speciale sau sa apese butoane random ca la MK si sa aiba foarte mari sanse sa castige asa. SSF-ul se bazeaza foarte mult pe executie la combouri si pe timing (link-urile alea imposibile ). Tocmai de aceea exista oameni care joaca la un nivel PRO si-i vezi in fiecare an pe toate stream-urile. Exista in schimb si altii care tind sa ajunga ca ei si care se antreneaza si joaca foarte mult ca sa prinda experienta si sa invete diverse matchups si situatii.

    Jocul e destul de balansat (ma rog, **** the twins...), are in spate o istorie imensa, a fost mereu competitiv si va fi in continuare pentru ca are lucruri care atrag oameni care vor sa fie mai buni.

    Oricum ar fi, este cel mai competitiv fighting game la ora actuala, are si cea mai competitiva comunitate "de trolling", are oameni care fac emisiuni si show-uri cu el, care comenteaza meciuri intre PROs, etc. Deci ce sa mai, atrage multa lume domne, are cu ce

  7. #1807 SP
    Member snk2's Avatar
    O intrebare pt cei care au pe PC jocul: de unde l-ati cumparat? Ma refer la download digital.Nu stiu de ce pe steam nu apare jocul, desi peste tot se zice ca a fost lansat.Exista regiuni si pe steam a la PSN?Intreb pt un prieten, el doreste sa isi cumpere jocul pe PC.

  8. #1808 SP
    Member Ares's Avatar
    decat sa ne trolam mai bine un cantec vesel sa cantam.

    p.s. sf 2-3-4-5-6-coishpe si dupa luna se vede ca este sf, in schimb la alte jocuri ( sa nu dam nume) tre` sa citesti titlul sa te prinzi ce joc e ( nu lua adliteram)

    cele bune.....

    ---------- Post added 20-07-2011 at 06:06 PM ----------

    ptr snk : Capcom Store - Shopping Cart

  9. #1809 SP
    Member snk2's Avatar
    Ares: Multumesc, insa am precizat ca ma intereseaza digital download.Acolo pe site la Capcom Store scrie Boxed shipment.

  10. #1810 SP
    Member Ares's Avatar
    Capcom Store - Buy Super Street Fighter IV Arcade Edition for PC

    ---------- Post added 20-07-2011 at 07:07 PM ----------

    scrie destul de clar PC DIGITAL DOWNLOAD ( si in primul link in paranteza scrie PC DIGITAL DOWNLOAD )

  11. #1811 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    Capcom Store - Buy Super Street Fighter IV Arcade Edition for PC

    ---------- Post added 20-07-2011 at 07:07 PM ----------

    scrie destul de clar PC DIGITAL DOWNLOAD ( si in primul link in paranteza scrie PC DIGITAL DOWNLOAD )
    In primul link NU scria digital download, nici clar, nici destul de clar, nici ne-clar, nici in paranteza.

  12. #1812 SP
    Member Ares's Avatar
    eu zic sa te uiti mai atent , in fine..

  13. #1813 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Daigo cu Ryu contra unui Yun de la care cica si-ar fi luat 16 meciuri la rand cafteala





    And some Sakura




  14. #1814 SP
    Member Aquashark's Avatar
    Kazunoko l-a detronat pe Daigo la puncte in Japonia. in Yun mirrors il bate pe Daigo destul de consistent.
    se vede ca il avantajeaza accentul pe ofensiva din AE, pentru ca are background important de Guilty Gear.
    bine.. si Daigo are un background indepartat de Guilty Gear (+ multe alte jocuri super ofensive), nu stiu cat de mult conteaza

    ma bucura faptul ca il forteaza pe Daigo sa mai joace si cu Ryu

  15. #1815 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu pot veni la offline-uri vara asta ca nu sunt in Bucuresti. Sorry. Dar cand "Plecati" "L"a "M"are va astept la un offline pe aici

  16. #1816 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Ce-ti mai merge Laurentiu

    In sfarsit am confirmare, 3 console rezervate la sala, sambata de la 12. Era cat pe ce ca Laurentiu sa ne trolleze cu proprietarii salii de console, pentru ca plecau cu totii la mare in weekend si nu avea cine sa stea sambata cu noi. A gasit pe cineva insa, deci e OK

  17. #1817 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Nu pot veni la offline-uri vara asta ca nu sunt in Bucuresti. Sorry. Dar cand "Plecati" "L"a "M"are va astept la un offline pe aici
    Lol @ Team PLM refference.

    Also, legat de trollul lui Swingshot.Aud atatea comentarii de genu, "A, pai asa iau si eu Honda sau X sau Y si castig".Da luati-i frate, sa va vedem.Cand se mai organzeaza un Battlekon,veniti la turneu ,luati unu dasta random cu care va mandriti si aratati-ne ca se castga random la jocul asta si ne lasam atunci.Veniti, luati unu din personajele alea enumerate, castigati fara sa stiti ce faceti sau despre ce e jocul(ca deh, din ce inteleg, atat e de brandead jocul, ca si nea Costel cu oile si ogarii poate intra peste noi din greseala, sa puna mana pe controller si sa il elimine pe Fantomel), aratati astfel ca jocu e praf si ne lasam.Ok asa?

  18. #1818 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Smileymike101 View Post
    Lol @ Team PLM refference.

    Also, legat de trollul lui Swingshot.Aud atatea comentarii de genu, "A, pai asa iau si eu Honda sau X sau Y si castig".Da luati-i frate, sa va vedem.Cand se mai organzeaza un Battlekon,veniti la turneu ,luati unu dasta random cu care va mandriti si aratati-ne ca se castga random la jocul asta si ne lasam atunci.Veniti, luati unu din personajele alea enumerate, castigati fara sa stiti ce faceti sau despre ce e jocul(ca deh, din ce inteleg, atat e de brandead jocul, ca si nea Costel cu oile si ogarii poate intra peste noi din greseala, sa puna mana pe controller si sa il elimine pe Fantomel), aratati astfel ca jocu e praf si ne lasam.Ok asa?
    Din cate ai observat discutia lor a fost incheiata,insa tu aparent trebuia sa ai neaparat ultimul cuvant, nu-i asa "frate" ? Pana la urma e doar un joc,doar nu-mi spune ca si tu iti castigi existenta jucand Street Fighter in fiecare zi.

    Anyway CASE CLOSED.

  19. #1819 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Meh, oricum muzica techno e moarta.

  20. #1820 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Smileymike101 View Post
    Meh, oricum muzica techno e moarta.
    In primul rand esti total offtopic...
    In al doilea rand esti neserios ca te legi de genul de muzica pe care-l ascult si incerci sa-mi comentezi spunandu-mi ca techno e "mort"...
    Mai bine iti vezi de joculetul tau si nu in ultimul rand, am un sfat: grow up "man".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 171 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. Super Street Fighter IV Videos By Solozaur in forum Videos
    Replies: 37 Last Post: 13-04-2011, 09:16
  2. Super Street Fighter IV confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 13-01-2010, 20:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts