Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Wo Long: Fallen Dynasty

  1. #1 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

    Wo Long: Fallen Dynasty

    Wo Long: Fallen Dynasty este un joc video de acțiune dezvoltat de Team Ninja și publicat de Koei Tecmo. Jocul a fost lansat pe 3 martie 2023 pe PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One și Xbox Series X/S.
    Metacritic:
    - 81 - PS5
    - 81 - XS
    OpenCritic:
    - 74
    Recenzii video:

    IGN:


    Gamespot:


    GamesRadar:


    ACG:
    Attached Images Attached Images wo-long.jpg

  2. #2 SP
    Member lucicleric's Avatar
    L-a jucat cineva? Ceva pareri pana acum?

  3. #3 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Astept si eu pareri de la alti colegi in special legate de dificultate (eventual o comparatie cu Sekiro, Elden Ring)

  4. #4 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Am jucat demo-ul de curiozitate....e bazat in mare parte pe parry si nu sunt sigur ca formula de nioh merge atat de bine pe sekiro.....e destul de dificil imo, poate mai dificil decat sekiro.

  5. #5 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Sunt usor trecut de jumatatea lui, mi se pare mult mai usor fata de Nioh 2, iar de Nioh 1 nici nu mai spun. Este o combinatie de Nioh cu Sekiro, are un parry mecanic destul de intuitiv si usor de folosit (Shield guy here), chiar prea usor de folosit as spune, parry window-ul este mare si in functie de ce arma folosesti poate fi si mai simplu (trade damage for parry window time). Au introdus un sistem de followers unde le poti creste bond level-ul, daca ajungi la maxim you get armor and stuff, lucru care te motiveaza sa ii folosesti, alt motiv in plus pentru care e foarte usor(think mimic permanent). Poti sa le dai dismiss cu un item dar majoritatea au si dialog pe ici pe colo deci este clar gandit sa ii ai cu tine mereu. Nu a fost boss care sa imi mai mai mult de 3-4 incercari cu o singura exceptie, exceptie care a fost o lupta fenomenala. Daca va place Nioh 1 si Nioh 2 si puteti sa treceti peste faptul ca e din ce in ce mai casual, you will have fun, este more of the same but a little better. Mentiune, souls "veteran" here, am jucat aproape orice porcarie soulslike din ultimii 10 ani (nu sunt guitar hero controller level), daca vrei sa ma intrebati chestii mai in depth, ask away.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg cum poate compara cineva jocu asta cu Sekiro la altceva in afara de setting...
    Am incercat aseara vreo 30 de minute si combat-ul mi se pare mai mult un hack and slash, foarte departe de stilul tactic al Sekiro, bazat pe block si roll si stealth samd.

    Eu l-am si sters, pentru ca nu de asta aveam chef, sincer

  7. #7 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Asa am zis si eu pana am văzut clipul asta. Aici zici ca e Sekiro direct la cum face parry.
    https://fb.watch/j86mInGb6n/

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa pare, da. Faza e ca daca apesi de mai multe ori pe B, face niste animatii ciudate, automate, in parti, ca si cum s-ar feri desi e mai mult un fel de balet prin care te poti repozitiona si ataci din alta parte. Nu am inteles miscarea respectiva si se poate abuza de ea, tocmai ca sa-l joci ca pe un hack and slash.

    LE: aduce mai mult a Ninja Gaiden.

  9. #9 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Il compar cu Sekiro pentru ca mecanica de baza este aceasi, parry/posture. Il poti juca ca si hack and slash in primul nivel pentru ca este tutorial, nu cred ca inamicii de acolo pun probleme cuiva, dar pentru cine reuseste sa ajunga putin mai departe o sa vada ca jocul necesita o abordare mult mai tactica, stats, spells, guardian spirit, etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Medieval Dynasty By 077danyel in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 0 Last Post: 28-10-2022, 20:23
  2. Dynasty Warriors 9 Empires By paul in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 04-10-2021, 16:18
  3. Dynasty Warriors 7 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-06-2011, 12:59
  4. Dynasty Warriors 7 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 02-02-2011, 23:45
  5. Dynasty Warriors Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 14-01-2009, 23:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts