Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 47

Thread: Ce pot face pe o consola (in afara de gaming)

  1. #1 SP
    Senior Member RaverX's Avatar

    Ce pot face pe o consola (in afara de gaming)

    As vrea sa aduc in discutie o chestie care ma "loveste" din cand in cand. Am un XBOX 360 si-l folosesc destul de rar, tocmai pentru ca nu prea am ce face cu el, in afara de jocuri. Da, stiu ca o consola e facuta pt jocuri, dar ma intreb - chiar nu se poate altceva ? Stiu ca XBOX 1 cu XBMC e al naibii de versatila - youtube, media player, etc. De pe XBOX 360 nu pot face nimic - as vrea poate sa fac internet browsing de acolo, poate cu un broswer "smecher" - 3D. As vrea sa pot intra pe Yahoo Messenger de acolo. Chestii simple, care merg pe orice PC. Chiar nu se poate ?

  2. #2 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    filme, muzica.... e totusi consola nu PC

  3. #3 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post
    filme, muzica.... e totusi consola nu PC
    Da, sunt de acord, insa atat ? jocuri, filme si muzica ? Da, poti vedea si poze (sa zicem). Nimic altceva ? E acolo atata putere, procesoarele din consolele actuale (desi vechi de cativa ani buni) sunt foarte puternice, placa video nu e nici ea slaba deloc. Si inca odata : XBOX 1 (mult mai vechi si mai slab decat consolele actuale) "stie" o gramada de lucruri (daca o modezi si bui XBMC). De ce la XBOX 360 nu se poate ? Nu vreau sa lucrez in 3DMax pe consola, insa totusi...un Yahoo Messenger, un internet browser...chestii simple.

  4. #4 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Da, sunt de acord, insa atat ? jocuri, filme si muzica ? Da, poti vedea si poze (sa zicem). Nimic altceva ? E acolo atata putere, procesoarele din consolele actuale (desi vechi de cativa ani buni) sunt foarte puternice, placa video nu e nici ea slaba deloc. Si inca odata : XBOX 1 (mult mai vechi si mai slab decat consolele actuale) "stie" o gramada de lucruri (daca o modezi si bui XBMC). De ce la XBOX 360 nu se poate ? Nu vreau sa lucrez in 3DMax pe consola, insa totusi...un Yahoo Messenger, un internet browser...chestii simple.
    Facebook , Last.FM si Twitter.Cam astea sunt pentru chat and stuff like that daca altii mai stiu , pot sa ma completeze.

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Facebook , Last.FM si Twitter.Cam astea sunt pentru chat and stuff like that daca altii mai stiu , pot sa ma completeze.
    Ai dreptate cu astea, dar e o mare problema cu ele pe XBOX - trebuie sa platesti (XBOX Live). De ce pe PC sunt disponibile gratuit si pe XBOX trebuie platite ? Un browser de net si gata - n-ar mai trebui aplicatii separate, gen last.fm pt xbox.

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Asta este politica firmei,nu ai ce sa le faci.

  7. #7 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    In before Butler - PS3 - It only does everything. Prai steishon - (aici trebuie sa va imaginati o voce de femeie japoneza)

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    As vrea sa aduc in discutie o chestie care ma "loveste" din cand in cand. Am un XBOX 360 si-l folosesc destul de rar, tocmai pentru ca nu prea am ce face cu el, in afara de jocuri. Da, stiu ca o consola e facuta pt jocuri, dar ma intreb - chiar nu se poate altceva ? Stiu ca XBOX 1 cu XBMC e al naibii de versatila - youtube, media player, etc. De pe XBOX 360 nu pot face nimic - as vrea poate sa fac internet browsing de acolo, poate cu un broswer "smecher" - 3D. As vrea sa pot intra pe Yahoo Messenger de acolo. Chestii simple, care merg pe orice PC. Chiar nu se poate ?
    sa ma gandesc ce poti face pe o consola... hmmm.... pai in primul rand sa te joci, in al doilea rand sa te joci, cred ca mai poti sa te joci, daca vrei cu adevarat chiar poti sa te joci si sa nu uit pe o consola mai poti sa te si joci. for other things you have a PC.

    acum serios, poti face mai multe dar crede-ma ca o vei folosi exclusiv pentru gaming. bafta!

  9. #9 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Totusi consolele actuale Xbox 360 si PS3 sunt cam lasate in urma de tot ce cuprinde hardware PC, mai ales la partea grafica. Bine, si costul este enorm. Plus ca la PC avem avantajul numit upgrade. PC ramane PC, consola ramane consola. Consola este special proiectata pentru gaming, pe cand PC-ul are multe alte atributii.

    Problema sta cam asa: consola necesita o singura investie care va facilita rularea decenta a tuturor jocurilor pe o perioada "x" de timp, pe cand PC-ul necesita interventii financiare periodice. Referitor la jocuri fiecare are avantaje si dezavantaje. Consolele vin cu exclusivitatile. Pentru mine acesta a fost un factor hotarator intotdeauna. cu asta castiga "painea" producatorii de console.

    Exemple:

    SONY: God of War

    Microsoft: Halo 3

    Nintendo: Mario (cu toata familia), Zelda

    Plus altele la fiecare in parte, am evidentiat doar ceva reprezentativ.

    Ca idee, consolele de regula au viata lunga fara investitii majore. Eu folosesc un PC decent in paralel cu Xbox 360 si Wii. Nu am alte asteptari de la o consola in afara de gaming, cu toate ca folosesc intens un Xbox 1 pentru multimedia.

  10. #10 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Chestia cu "atata putere la dispozitie, de ce nu merge sa faca de toate" nu e chiar asa. Consolele au hardware-ul de asa natura incat sa mearga bine in primul rand la jocuri. Cred ca pe locul 2 e rolul de media player si undeva in departaaare, web surfing. PS3-ul, de exemplu, mi se pare o varza totala la browsing pe web, imediat crapa daca-l bagi pe ceva site cu mai multe flash-uri.

    Poate rula ditai jocuri precum Uncharted 2 si God of War 3 dar ingheata dupa doua minute de Gamespot.com

    Oricum, eu sunt foarte multumit si surprins de cat de bine se descura PS3-ul in rol de media player/station, mai ales daca e conectat la un media server.

  11. #11 SP
    Member drik's Avatar
    Pe o consola de jocuri te joci. Daca vrei mult mai mult e ca si cum iti iei un caine si te astepti sa faca Miau.

    Tot ce vine in plus pe console in ziua de azi, aplicatie sau optiune multimedia e doar un bonus si ar trebui sa fie oricine happy ca are parte de el.

    Dar sa nu fiu prea departe de discutie Sony a dat semne ca ar vrea sa faca Apps pentru PS3, cu tot ce implica asta, App Store and everything. Mai era zvonul ca lucreaza cu Mozilla pentru o versiune PS3 Firefox.

    Oricum ideea e ca Ham nu Miau...

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Lame thread.
    Este o consola de jocuri, ca poti vedea filme, asculta muzica, pune status pe facebook sunt chestii bonus. Vrei sa faci programare, grafica 2d, 3d ca pe pc pai ... ia-ti un pc.

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Lame thread.
    Este o consola de jocuri, ca poti vedea filme, asculta muzica, pune status pe facebook sunt chestii bonus. Vrei sa faci programare, grafica 2d, 3d ca pe pc pai ... ia-ti un pc.
    Man, am deja pc Ideea era alta, chiar am zis ca nu ma astept sa lucrez in 3dmax sau alte chestii similare, dar un browser acolo n-ar strica, ma joc juma de ora, max o ora, apoi ma plictisesc. Mai ma uit ce e nou pe marketplace si gata, am oprit consola. Nu e pacat ?

  14. #14 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Pai ai browser si toate cele pe PS3 si Xbox 360 si da te poti uita la filme , asculta muzica & stuff dar la urma urmei e o gaming machine , care poate ngloba si alte chestii pentru celelalte exista cutia aia mare care se numeste PC>

  15. #15 SP
    Member Devergo's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Man, am deja pc Ideea era alta, chiar am zis ca nu ma astept sa lucrez in 3dmax sau alte chestii similare, dar un browser acolo n-ar strica, ma joc juma de ora, max o ora, apoi ma plictisesc. Mai ma uit ce e nou pe marketplace si gata, am oprit consola. Nu e pacat ?
    Ideea e ca exista google.Nu e pacat sa deschizi un thread nefolositor? cand puteai cauta informatii pe net sau intreba pe thread-uri dedicate "iluminarii" userilor in cautare de posturi.

  16. #16 SP
    Junior Member mamutu's Avatar
    De exemplu .pe xbox poti praji oua

  17. #17 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by mamutu View Post
    De exemplu .pe xbox poti praji oua
    Comment of the day ftw. lol

  18. #18 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Daca pe un xbox360 s-ar putea face browse pe internet si sa am Yahoo Messenger atunci pc-ul ar fi inutil

  19. #19 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Man, am deja pc Ideea era alta, chiar am zis ca nu ma astept sa lucrez in 3dmax sau alte chestii similare, dar un browser acolo n-ar strica, ma joc juma de ora, max o ora, apoi ma plictisesc. Mai ma uit ce e nou pe marketplace si gata, am oprit consola. Nu e pacat ?
    Daca te plictisesti la o jumatate de ora atunci de ce mama naibi ai cumparat consola ? xbox360,wii,ps3 sunt console de jocuri in principal.

  20. #20 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Man, am deja pc Ideea era alta, chiar am zis ca nu ma astept sa lucrez in 3dmax sau alte chestii similare, dar un browser acolo n-ar strica, ma joc juma de ora, max o ora, apoi ma plictisesc. Mai ma uit ce e nou pe marketplace si gata, am oprit consola. Nu e pacat ?
    Cred ca este timpul sa cumperi niste jocuri mai interesante...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Cum se face demodare de consola ps3 By wassupady in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 26-11-2014, 17:18
  2. Cum pot face foldere pentru Gmail By PoisonRemedy in forum Offtopic
    Replies: 4 Last Post: 26-09-2014, 12:21
  3. Cum pot face abonament la Playstationa Plus? By demeternorbi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 08-06-2013, 17:59
  4. Ce pot face cu un psp legat la un ps3? By Srachi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 03-05-2009, 18:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts