Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 59 of 59

Thread: Call of Duty: Modern Warfare III (2023)

  1. #41 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Asa e bine?
    img_2282.jpg




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #42 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Intrebare la modul general, acum nenorocitii aia care au dat nota 4 jocului, ca vad ca intregul joc are nota 4 de la ei chiar daca ei au facut review doar la campanie, nu ar fi corect sa dea o nota si partii de multiplayer si sa faca o medie?
    Nu, nu ar mai avea acelasi impact asupra “prostimii”


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #43 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    A postat IGN review și pentru multiplayer - nota 6

  4. #44 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Call of Duty: Modern Warfare 3 reheats and reserves the same multiplayer from Modern Warfare 2 with some extra maps and tweaks as garnishes.
    Ia auzi este la fel dar cu harti noi, adica iti dai seama, intr-un shooter se folosesc arme in multiplayer deci... e la fel. Sase!
    Sa le propuna la anul sa adaute Ultimate Team cu pliculete din alea ca la Fifa ca sa nu mai fie la fel, sau eventual sa imprumute idei de la jocuri cu note mai mari cum ar fi KarmaZoo sau Jack Jeanne pe care criticii le-au recomandat cu 100%!

    Nu sunt si nu voi ajunge niciodata un extremist ideologic, dar din cand in cand simt asa in tot corpul cum ma cuprinde si cum somatizez cate o frustrare la nivel fizic si atunci imi dau seama ca de fapt, unii oameni cedeaza fara vina lor si devin ce devin, fara a fi la baza niste idioti...

    In fine, sa le fie rusine pentru o asemenea receptie grobiana a unui joc care, poate chiar este slab, dar nu cred ca merita asemenea umilinte cu note de 4.
    Daca chiar este atat de slab, putea fi pus undeva pe raft cu o medie de 6-6.5 si dat uitarii intr-un mod mult mai politicos si mai elegant.
    Stiu ca multi sunteti impotriva acestui act de clementa (o puteam numi clementa nu?), dar imi mentin parerea ca sunt anumite francize de care efectiv nu poti sa iti bati joc in halul asta daca ai o urma de bun simt si de recunostinta...
    Dar nu, noi specia umana vrem sa bem sange, sa distrugem, sa calcam in picioare in cel mai jegos mod posibil atunci cand avem cea mai mica urma de acoperire legit ca sa o facem.

    Putem deci, de ce sa nu o facem, sa aruncam in cosul de gunoi al istoriei ceea ce ar putea reprezenta finalul unei serii istorice ca Modern Warfare, sa il punem in groapa de gunoi a istoriei impreuna cu SPOGS Racing.

    Prin rautatea si malitiozitatea lor, au pus o pata neagra pe istoria gaming-ului si pe acest an 2023 care din punctul meu de vedere a fost unul dintre cei mai buni ani din 2010 incoace...
    Pacat... de neiertat dupa parerea mea, de-a dreptul grobian, jegos, imputit. Simt o tristete profunda, nu exagerez absolut deloc...

    PS:
    Imi iertati reactia, pentru mine Call of Duty inseamna putin mai mult decat microtranzactii, SFX, RTX, Warzone si toate caca***ile la care s-a ajuns, eu am deschis ochii in gaming acum 25+ de ani alaturi de Call of Duty, atunci cand nu exista nici internet stabil, mie oamenii aia (impreuna cu ID Software si altii) mi-au aratat ce inseamna 1st person shooter si ce inseamna pasiunea adevarata.
    Probabil unii dintre voi care sunteti mai tineri si v-ati nascut cand a aparut Black Ops nu imi intelegeti furia si nu va acuz... dar va trebui sa ma credeti pe cuvant ca fara 'Call of Duty' eram cu totii mai saraci astazi...

    Sa protestam impreuna cu Greta pentru pinguini si pentru lucerna, dar inainte sa ramanem fara resurse si aer proaspat tare imi e ca planeta va ramane in curand fara omenie si fara respect...

  5. #45 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ma scuzati ca fac cumva offtopic, dar contextul mi se pare adecvat. Evit sa imi dau cu parerea despre jocuri FPS pentru ca nu am mai jucat serios unul de la Counter Strike 1.6, acum 15 ani. Intrebarea e cat se poate de sincera. Ce anume are acest nou call of duty care sa il diferentieze de alte FPS, multe dintre ele fiind free to play? Aici am vazut doar opinii negative si oameni frustrati de cei care au opinii negative, dar nu a venit nimeni cu ceva concret. Ce mecanici de joc sunt imbunatatite? Exista inovatii? De ce as alege CoD 3 in loc de CoD 2, sau Battlefield, sau Apex Legends?

    De fapt nelamurirea mea nu este fix despre acest joc, ca in fond nu stiu nimic despre el si nici nu am de gand sa il joc, ci despre FPS in general. Ce anume diferentiaza jocurile astea unul de altul, si ce le face pe unele sa iasa din mediocritate?

  6. #46 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pai, din punctul meu de vedere, cu mici exceptii, Call of Duty a avut de-a lungul istoriei campanii solide si a oferit in general un pachet extrem de generos -> Campanie solida + Multiplayer seamless + Special Ops/Zombies.

    In ciuda faptul ca 80% din public joaca acest joc pentru Multiplayer (si mai nou pentru mizeria aia nenorocita de Warzone care este un flagel mai mare decat Ultimate team din Fifa), a fost intotdeuna o parte de public pentru care campania a fost importanta, me included.
    Call of Duty ne-a adus personaje ca Zakhaev, Makarov, Cpt. Price, Soap MacTavish, Ghost, Jonathan Irons, etc... n-ai cum sa afirmi tu ca si jucator de COD ca la un moment dat n-ai fost impresionat de unul dintre aceste caractere.
    Campaniile in general (cu exceptii desigur) au fost solide, dinamice, engaging, frumoase dpdv artistic, mereu un plus pentru joc.

    Apoi, mergem la Multiplayer unde nu cred ca poate afirma cineva ca in afara de cateva exceptii (Destiny, altele?) mai exista alte jocuri cu o mecanica de shooting mai buna decat Call of Duty.
    Nu sunt un bun orator asa ca nu detaliez fiecare aspect, in general, feedback-ul armelor, mecanica, fizica tot... oameni buni Call of Duty a inventat asta, ei i-au impins pe altii sa mearga pana la nivel de perfectiune in ceea ce numim azi weapon crafting intr-un shooter.

    Apoi sigur, intervine subiectivitatea, ca X poate spune ca alt joc e mai bun, completely fair, eu n-am afirmat niciodata ca trebuie sa ne inchinam la Call of Duty, au avut si iteratii proaste cum este aceasta ultima, se pare.
    Dar, sa vii ca un nenorocit si sa dai nota 4 unui joc care este functional dar mediocru, apoi sa-mi spui ca acelasi multiplayer care anul trecut era de 8/8.5 este acum de 6, mi se pare rautate si prostie, nu recenzie.

    Da-i ba un 6/6.5 overall ca nu este atat de prost jocul din ce vad, fa-i ba anestezie cu masca si pune-l la culcare cu respect si pastreaza-i onoarea si demintatea, dar nu-l impusca ba in cap ca pe orice ordinarie de joc de buget plin de buguri.

    Bine ma, va plac curcubeele nici o problema, omorati tot ce e vechi si batran si reinventati voi lumea, dar nu fiti ba nenorociti cu o serie care indiferent de sinusoida notelor de-a lungul timpului, a facut istorie!

  7. #47 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Call of Duty: Modern Warfare III (2023)

    Culmea, i se dau MP-ului note de 6 prin comparatie cu notele mult mai mari de anul trecut, desi SG au implementat toate schimbarile pe care le-au cerut oamenii, mai putin SBMM-ul care este aici sa ramana, ca ne convine sau nu.

    How ironic…

    PS: eu daca as vrea sa-l desfiintez, l-as desfiinta pentru mizeriile de skinuri a la Fortnite. Nu suport asta, ma scoate din minti. Pe de alta parte, asta cere “noua generatie” iar noi, astia batranii suntem minoritari si nu giram cu portofelul asa cum o fac cei din prima categorie. Pentru skinurile alea de rahat i-as da fix nota 1. Consider ca nu au ce sa caute intr-un COD.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #48 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  9. #49 SP
    Member olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Prin rautatea si malitiozitatea lor, au pus o pata neagra pe istoria gaming-ului si pe acest an 2023 care din punctul meu de vedere a fost unul dintre cei mai buni ani din 2010 incoace...
    Pacat... de neiertat dupa parerea mea, de-a dreptul grobian, jegos, imputit. Simt o tristete profunda, nu exagerez absolut deloc...
    z... dar va trebui sa ma credeti pe cuvant ca fara 'Call of Duty' eram cu totii mai saraci astazi...

    Sa protestam impreuna cu Greta pentru pinguini si pentru lucerna, dar inainte sa ramanem fara resurse si aer proaspat tare imi e ca planeta va ramane in curand fara omenie si fara respect...
    1. Ar mai fi 2013 (Tomb Raider, GTA 5, The Last of US), apoi 2015 cu Witcher 3, Metal Gear Solid V si Fallout 4, 2016 cu Uncharted IV, Battlefield 1, DOOM, Titanfall 2. Si nici 2017 cu Horizon, RE7, Zelda si Cuphead, sau 2018 cu God of War, Spider-Man si RDR2, precum 2019 cu Control, Sekiro si Death Stranding, nu ar fi de neglijat. Oricare din anii astia sunt in egala masura buni sau mai buni decat 2010 care a adus Mass Effect 2, God of War 3, RDR1, Black Ops si Starcraft 2.

    2. Daca nu erau primele.....sa zicem, primele sase-sapte CoD-uri, da, ti-as da dreptate. Dar de la Black Ops 2, franciza asta si-a cam pierdut sensul. A devenit doar o vaca de muls.
    Lumea gamingului e deja saraca la capitolul creativitate din cauza reciclarii masive. Daca franciza CoD s-ar fi oprit la Black Ops 2, iar Activision ar fi venit cu o alta franciza de shootere cu noi mecanici, cu alte personaje si imbunatatiri, lumea gamingului ar fi fost mai bogata.

    3. Nu ca sunt nostalgic, dar da, in comparatie cu ultimii 40 ani, lumea chiar a deveit mai lipsita de respect.
    Doua exemple:

    -la nici 10 ani dupa MW3, faci reboot la MW cu aceleasi personaje (Price, Gaz, Soap, Ghost, Shepard, Makarov), dar intr-un univers paralel. Asta e lipsa crasa de creativitate si respect. Inteleg ca lumea il adora pe Captain Price, dar de ce sa refaci povestea cu el? Nu e Mario.

    - sa vinzi la 70 euro un joc reciclat, cu content slab si cu nimic semnificativ in plus, si pe deasupra, dupa ce lansezi MWII in 2022, hop, MWIII in 2023. Intr-un an nici nu ai timp sa proiectezi si sa planifici un joc video, mai ales povestea si mecanicile de multiplayer.

    4. Daca vrei ca franciza ta sa aiba din nou note de 10 ca pe vremuri, trebuie ca dezvoltatorii sa inoveze.
    -sa vina cu noi personaje ce ar putea fi chiar mai interesante decat Captain Price si Frank Woods
    -sa implementeze mecanici, vehicule, avioane in multiplayer si harti nici prea mici, nici prea mari
    -sa le faca mai fun si modul zombies si modul multiplayer
    -sa exploreze noi teme care nu au mai fost abordate - trebuie curaj si imaginatie pentru asta.
    Uite:
    Primul Razboi Mondial, ca Battlefield 1 care a iesit genial
    Razboiul din Coreea din anii 1950-1953.
    Razboiul Fotbalului din 1969
    Razboiul din Cambodgia si khmerii rosii din anii 70
    Razboiul de Iom Kippur din 1973
    Razboiul Irak-Iran din anii 80
    Razboiul Malvinelor din 1982
    Razboiul din Golf din 1991
    Razboiul din Iugoslavia din anii 90-2000
    Poate si Ucraina din 2014/2022 ,de ce nu?

    Nu bagi aceleasi razboaie ca WW2, Vietnam cu spionaj si spalare pe creier, razboaie din Orientul Mijlociu care duc la WW3, razboaie futuriste, iar WW2, iar Vietnam cu ceva spionaj si spalare pe creier, iar razboaie in Orientul Mijlociu care duc la WW3, iar razboaie futuriste, repeat.....
    Facem pariu ca dupa ce scoate Treyarch noul Black Ops la anu, din 2025 o sa avem iar CoD-uri cu razboaie futuriste si spatiale?

    N-ar strica daca ar fi si mai echidistanti, sa jucam o campanie numai cu nazisti (bineinteles, sa piarda la final, sa arate atrocitatile Holocaustului, sa jucam in rolul unui personaj nazist renegat), o campanie numai cu sovietici (in care sa vedem atrocitatile lui Stalin din rolul unui soldat sovietic impins la razboi, exact ca in CoD 2 si World at War, dar focusat strict pe asta si mai dramatic), o campanie cu luptatori de gherila straini in Africa si America de Sud, sau CoD cu civili a caror vieti le sunt distruse de razboaie sangeroase si ajung sa fie inrolati......cate si cate povesti impresionante s-ar face! Dar ei le irosesc pe vreo patru-cinci personaje care trebuiau scoase la pensie de vreo 10 ani si pe alte personaje seci care nu apuca sa fie in mai mult de un joc .....mai stie cineva cum il chema pe protagonistul din Advanded Warfare, Black Ops 3, Infinity Warfare sau pe ala din CoD WW2?
    Nu, stim decat Captain Price, Soap, Ghost, Alex Mason, si Frank Woods.
    Nu putem sa cream un personaj mai interesant ca ei si asta e o problema de creativitate.

    Lumea e cam satula si de eterna propaganda americana in care baietii buni vorbitori de engleza inving intotdeauna (in realitatea istorica n-a fost deloc asa).

  10. #50 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Aș vrea să-l cunosc pe ăla care a avut fantastica idee să deblochezi chestii noi făcând daily challenges. Da, știu că dupa ce le faci pe toate 3 se pun win-urile ca "puncte" pt armory unlocks. Dar, 2-3 zile la rând am avut un challenge in care trebuie să folosesc ceva ce nu e deblocat (pt ca, surpriză, trebuie sa fac challenge-uri ca sa-l deblochez). Asa ca nu am avut cum sa le fac toate 3..
    Apăi sa nu-ti bagi si sa-ti scoți? Cum morții mamii ei de treabă a crezut cineva că e in regulă sistemu ăsta?

  11. #51 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Puteai debloca. De ex, daca trebuia sa folosesti Semtex, aveai loadout in default class cu Semtex.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #52 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Oleoo, ce prost îs... Ai dreptate! Mulțam!
    Este cumva si cu tactical insertion? Ca era intr-o zi challenge cu asta...

  13. #53 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Sincer nu stiu, poti verifica in default loadouts.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 22-11-2023 at 12:44 ----------

    Apropo, toate armele si alte chestii gen Semtex, le poti debloca exfilandu-te cu ele in Zombies (le gasesti acolo).

    Killstreaks, parca, nu metg deblocate cu metoda asta. Eu, mai am 6 Armory Unlocks, majoritatea sunt chestii pe care nu cred ca le voi folosi vreodata (Loadout Drop, Jug.. etc), d’asta le-am si lasat ultimele.

    Totodata, pe langa MP daily objectives care se pun la Armory Unlocks (ca puncte), poti face si daily objectives la Zombies, si alea se pun.

    Inca o chestie: la zombies, daca faci 3 contracte sau o misiune din story, ti se pune un punct la Armory Unlocks.

    Asa ca, daca vrei sa deblochezi mai rapid totul, treci si pe la Zombies.

    PS: daca joci pe PlayStation si esti “cu tiglele pe cap”, avem un grup de MP(mostly Hardcore TDM) si unul de Zombies, suntem oameni 30+, lasa-mi id-ul tau si te adaug, jucam aproape seara de seara. Valabil pentru oricine de pe aici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #54 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Bestia! Optimizata la maxim #nocompetition recomand
    Attached Images Attached Images screen-shot-11-23-23-12.01-am-005-copy.jpg screen-shot-11-23-23-12.13-am-001-copy.jpg screen-shot-11-23-23-12.13-am-002-copy.jpg screen-shot-11-23-23-12.13-am-003-copy.jpg screen-shot-11-23-23-12.13-am-004-copy.jpg screen-shot-11-23-23-12.13-am-copy.jpg

  15. #55 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am terminat si eu ieri campania pe Veteran si pot spune ca nu a fost nici pe departe cea mai rea campanie din seria Call of Duty.

    Sunt de acord ca acele misiuni open combat missions cu boti sunt niste nenorociri, parerea mea este ca cei care au venit cu ideea asta ar trebui concediati, in mare parte lor li se datoreaza tot hate-ul de care a avut parte jocul asta.
    Totusi, au fost si cateva misiuni foarte bune dupa parerea mea, aceea cand trebuie sa ajungi pe acoperisul cladirii din St. Petersburg este absolut thrilling pe veteran, foarte bine facuta misiunea.

    Am dat o sansa si multiplayer-ului si pana acum am dat de harti care mi-au placut destul de mult. Urmeaza sa mai petrec cateva ore si in Zombies si sa-mi fac o parere generala despre tot jocul ca si pachet.

    In concluzie, fara sa mai fac un alt rage de care deja v-ati plictisit, repet pentru ultima oara ceea ce am mai spus si pe alt thread, trebuie sa fii mentaly disabled sa dai nota 4 acestui joc si cu asta am incheiat!

  16. #56 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Cea mai buna misiune cea in care trebuie sa ajungi pe acoperis, da. Pe veteran, are un feeling aparte.

    Eu pot spune ca ma distrez in acest joc la fel de mult cum m-am distrat in MW 2019. That means well spent 70$.

    In continuare ma minunez de toti “emo”-istii de pe reddit care dau vina pe SBMM & **** si se plang ca sunt calcati in picioare meci de meci. Ciudat, eu nu simt asta la aprox 1.2k/d. De obicei, cand am o runda proasta, este din cauza mea pentru ca trag prost, sunt distras, etc. in niciun caz din cauza ca joc impotriva unora mult mai buni.

    Ce am observat, totusi. In momentul in care joc singur, jocul “are tendinta” de a ma baga in niste runde in care am drept colegi “de front” numai cartofi care termina runda cu 0.23-0.60. Meciurile de genul, sunt mai grele si este si normal, adversarii vin peste tine si “singur impotriva tuturor”, nu se poate.

    In schimb, cand intru cu baietii mei, meciurile sunt mult mai echilibrate si mult mai fun pentru ca nu mai am parte de cartofii de mai sus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #57 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E ceva totusi si cu SBBM ăla. Daca prind 2-3 ture in care rup tot, cu KD foarte mare, următoarele meciuri dau numai de "profesioniști" care doar țopăie, fac dropshot instant, slide cancel non stop si evident majoritatea au cronus-uri (trag unii, laser frate, 0 recul, n-ai cum s-o controlezi asa perfect). Dupa ce mi-o iau de la ăștia câteva ture ma coboară cred câteva nivele in "clasamentul" SBBM si iar dau de meciuri unde rup tot. Si tot asa se repetă ciclul asta... Rar prind un meci echilibrat din punctul ăsta de vedere. Ori jucători slabi spre mediocri, ori jucători care spală pe jos cu mine.

  18. #58 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Call of Duty: Modern Warfare III (2023)

    Da, este ceva cu el. Nu se mai simte atat de rau in momentul in care sunt in grup cu “ai mei”. Cumva, cand esti in grup, “you beat the system”.

    Poate ca este putin diferit si in Hardcore. Acolo, nu prea ai timp de toate nebuniile alea, ti-o iei de la primul cartus. Din ce descrii tu acolo, pare ca joci Core.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #59 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    BESTIA!
    Attached Images Attached Images screen-shot-12-19-23-02.51-am.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Vând Call of duty:Modern Warfare By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2020, 22:49
  2. Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 644 Last Post: 31-05-2013, 20:33
  3. Replies: 6 Last Post: 16-08-2011, 01:39
  4. Call of Duty Modern Warfare: Reflex By erik95 in forum Nintendo Wii
    Replies: 15 Last Post: 20-06-2010, 02:05
  5. Call of Duty: Modern Warfare 2, anuntat By emptysilence in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 09-12-2008, 02:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts