Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 100

Thread: Black Friday 2023

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Unde a fost Dual Blaze-u 790 lei ca m-am uitat special vineri si la fel ca astazi tot 180 euro sau lire, in fct. de site, a fost?
    De aceea nu l-am luat acum, am zis ca il prind poate mai ieftin de bf pe amazon, sper
    Pe Amazon.de, desigur. Acesta este link-ul. Era 159 EURO vineri, am verificat eu. De aceea va si recomand Keepa (sau alternative). Oricum BF-ul pe Amazon.de incepe pe 17.11.

  2. #62 SP
    Member rzv31's Avatar
    Hmmm nu stiu de ce nu mi-a aparut si mie…. Mersi de link; astept BF, poate mai taie din el dar nu cred


    L.E.: Gamers.ro oare cand dau drumul la BF ca trebuia de 30 de minute deja???

  3. #63 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Anul asta pe eMAG, m-am ales cu:
    Miercuri (nefiind BF) - 24 doze Pepsi la 50 lei (si acum au pretul asta)
    Joi (nefiind BF) - rom Bumbu 0.7L la 99 lei (cel mai mic pret pe care l-am vazut)
    Vineri dimineata la deschidere - Lenor Fresh Air Wind 20 lei, cafea Lavazza 49 lei, Dero 5L 49 lei si perle Lenor 35 lei (nu a fost redus deloc)
    Vineri seara , ora 20 - 24 sticle Peroni la 90 lei
    Vineri, ora 23.45 (am cam stat mult pe ganduri) - Nothing Phone (2) la 2700 lei (cel mai mic pret de la lansare pana in prezent) si casti Nothing Ear (2) la 700 lei (pret neredus)

    Acum eMAG in loc de Crazy Days cu 2 zile, au bagat Crazy Season pana pe 24 noiembrie, probabil sa concureze cu ceilalti.

    Acum telefonul a ajuns la 3000 lei si castile la 740 lei

  4. #64 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am urmarit switch oled de aceasta minunata sarbatoare, si parca in Romania au innebunit toate magazinele. Are cineva idee de ce evomag e singurul magazin din Romania care vinde switch oled la pretul lui normal?

    Amazon: 330 de euro (1640 de lei) - asta e pretul de baza, fara nicio reducere

    Altex: 1900 de lei tot anul, la ei nu mai exista de ceva timp optiunea de a cumpara doar consola. Altex vinde un bundle consola + husa, bundle care nu e oficial si pe care probabil l-au inventat ei ca sa nu fie obligati legal sa iti returneze de doua ori diferenta cand iei mai ieftin doar consola din alta parte. Misto, nu? Comportament de smecheras de cartier care iti vinde tigari la bucata.
    Emag: 2000 de lei pret de baza, de black friday au avut "pachet cu reducere" - consola plus un controller ciudat la numai 1700.
    Gamers: 2020 de lei, sunt curios cate bucati vand ei mai scump decat Altex/Emag, si fara renumele magazinelor mari
    Flanco: 1780 de lei
    Evomag: 1650 de lei, fara nicio reducere, produsul e in stoc furnizor deci nu fac lichidari

    Sa fie oare Evomag singurul distribuitor autorizat Nintendo in Romania? Imi scapa ceva?

  5. #65 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nintendo nu are prezenta oficiala in tara noastra, deci toate produsele lor sunt aduse pe "samsareala".

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Hmmm nu stiu de ce nu mi-a aparut si mie…. Mersi de link; astept BF, poate mai taie din el dar nu cred
    Din nou, foloseste Keepa cu incredere. Daca te uitai acolo, vedeai ca timp de 2-3 luni, pretul a fost de 141 eur. Nou. Warehouse deals (daca te tenteaza) au fost si la 108 eur. Cu siguranta va fi redus si de BF.

    ---------- Post added 13-11-2023 at 10:15 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Amazon: 330 de euro (1640 de lei) - asta e pretul de baza, fara nicio reducere
    Din pacate, asta este stilul Nintendo. Reduceri aproape ZERO. Ma uitam pe Keepa, si in ultimul an practic oficial nu s-a clintit acel pret, de 329 eur. Singurul loc unde a mai fost cate o oferta, a fost la Warehouse Deals (dar si acolo, ceva gen 316 eur). Nu ma astept la nimic de BF pt. el.

  7. #67 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Gamers incepe la ora 08:00: Black Friday - Black November - Gamers.ro.
    Site-ul le merge ff greu, spre deloc.

  8. #68 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by staedler View Post
    Site-ul le merge ff greu, spre deloc.
    Vad, sa imi ziceti si mie daca gasiti vreo oferta pe la jocuri de ps4/ps5 ca nu prea am vazut
    Probabil acum le modifica preturile, treptat…

    Hai ca pe la Mirage si Mortal Kombat 1 sunt preturi ok, pacat ca ii strica transportul..

  9. #69 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Transportul este 19,5. E ok, emag imi ia 37. Mai mult ii strica faptul ca au doar ramburs la metoda de plata.

  10. #70 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Am urmarit switch oled de aceasta minunata sarbatoare, si parca in Romania au innebunit toate magazinele. Are cineva idee de ce evomag e singurul magazin din Romania care vinde switch oled la pretul lui normal?
    Nah, ca din cauza ta mi-am comandat si eu... versiunea Mario Edition. Si rosie, sa moara dusmanii de ciuda!!!

    P.S. O sa te tin minte!
    Attached Images Attached Images nintendo-switch-oled-mario-red-edition-30.jpg

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Grija mare la phishing-uri de genul acesta! Mai ales ca ati cumparat ca nebunii TOT de pe eMag!
    Attached Images Attached Images 2023-11-13_145759.png

  12. #72 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    Daca erai mai atent a fost reducere la Paulaner la bax la emag.

  13. #73 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Grija mare la phishing-uri de genul acesta! Mai ales ca ati cumparat ca nebunii TOT de pe eMag!
    Aproape perfect. "ÎToți".



    PlayStation incepe pe 17 noiembrie:
    Black Friday va reveni în noiembrie 2023

    Urmărește PlayStation.com ca să prinzi reducerile și promoțiile pe care PlayStation Store le face în timpul anului.
    PlayStation Black Friday 2022

    Quote Originally Posted by PlayStation Blog
    Get it directly at direct.playstation.com

    There will be fantastic deals during PlayStation’s Black Friday promotion directly from PlayStation at direct.playstation.com. Deals include PlayStation 5 consoles that come with a select game such as Call of Duty: Modern Warfare III; DualSense wireless controllers; PS5 Console Covers; and select PS5, PS4, and PC titles, while supplies last. Head over to direct.playstation.com for more details on the offers, promotional period, and to view products available this season.

    Deals at Participating Retailers

    PS5 products are also available at participating retailers globally. Check your local retailer for details on any seasonal PlayStation promotions, such as the PlayStation 5 console bundle with Call of Duty: Modern Warfare III deal* where available.

    (*Only at participating retailers, while supplies last.)

    PlayStation Plus

    During PlayStation’s Black Friday promotion from November 17 – 27, players who join PlayStation Plus can save up to 30% on 12-month membership plans. Current PlayStation Plus members can save 25% when upgrading a current plan to PlayStation Plus Extra, or save 30% when upgrading to PlayStation Plus Premium/Deluxe.

    With PlayStation Plus Extra and Premium/Deluxe, you can discover hundreds of PS4 and PS5 titles through the Game Catalog* and Classics Catalog*, including acclaimed games like Horizon Forbidden West, Ghostwire: Tokyo, Sea of Stars, and many more. With the recently launched Sony Pictures Core app, PlayStation Plus Premium/Deluxe members also have access to the Sony Pictures Catalog** with over 100 movies to stream on demand.

    PlayStation Gear

    From November 17 – 27, visit PlayStation Gear to save up to 20% off on a range of merchandise, apparel, and more – no promo code necessary. From November 24 – 27, orders over $75 will get free shipping and automatically include a PlayStation Heritage Katakana Hat.

    Visit gear.playstation.com for more details.

    PlayStation Store

    Big discounts are also headed to PlayStation Store for Black Friday. Starting November 17 – 27, grab deals on PS5 and PS4 games, including hit titles like EA Sports FC 24, NBA 2K24, Assassin’s Creed Mirage, and much more. Make sure to head over to PlayStation Store when the sale begins to view the full selection and find out your local deals.
    PlayStation’s Black Friday Deals 2023 – PlayStation.Blog
    Attached Images Attached Images c52daffa87c4e02fa9dd4082b343e1213bdc9b15-scaled.jpg

  14. #74 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Nintendo nu are prezenta oficiala in tara noastra, deci toate produsele lor sunt aduse pe "samsareala".
    Salut.
    Nintendo este prezent oficial prin distribuitorul CD Media, a fost in acest fel inca de la lansarea initiala a consolei Switch. Produsele sunt distribuite catre retelele de parteneri din Romania (sunt incluse aici consolele, accesoriile si jocurile).
    Daca ai nevoie de alte detalii, nu ezita sa ne scrii.

  15. #75 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Salut.
    Nintendo este prezent oficial prin distribuitorul CD Media, a fost in acest fel inca de la lansarea initiala a consolei Switch. Produsele sunt distribuite catre retelele de parteneri din Romania (sunt incluse aici consolele, accesoriile si jocurile).
    Daca ai nevoie de alte detalii, nu ezita sa ne scrii.
    Salut! Mersi de clarificare, si eu știam că Nintendo au distribuitor oficial în Romania, dar fara o sursa exactă nu eram sigur pe informație. Ne poți spune de ce sunt mai scumpe consolele la noi decât pe Amazon Germania, din moment ce (presupun că) și ei vând pe aceeași sursă oficială?

  16. #76 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Asa, de dragul discutiei, si ca sa va faceti o idee despre ce inseamna BF la noi, o sa va dau 2 mici exemple:

    1. Voia un amic sa-i gasesc un airfryer ca al meu (Cosori Dual Blaze) la pret bun. L-am gasit la 989 lei la noi de BF pe eMag, si 789 lei pe Amazon (fara niciun fel de discount la ei, unde BF va incepe de pe 17.11).

    2. Daca tot i-am luat PS5 lui frate-miu (de la Altex, ca la eMag s-a epuizat instant stocul), am zis sa-i caut un SSD bun, un WD de 2TB, cu heatsink. La noi cel mai mic pret (de BF) pt. el era de 899 lei. Pe Amazon, fara reducere, a fost 153 de euro, adica 760 lei.

    Nu zic ca e valabil pentru toate produsele, dar in general, cam asa patesc de ani buni. Concluzia o trageti voi, eu doar pot spune ca daca inainte cumparam intr-o proportie de 75% de la eMag/Altex si 25% Amazon, in ultima vreme iau cam 75% de pe Amazon si restul de la noi.

    Multi ma intreaba cum e cu returul si cu suportul pe Amazon. Well, e simplu. La retur, faci cerere de retur, ei iti genereaza un print label, chemi curierul, ii dai coletul cu label-ul acela pe colet (plus un label pe care il pui in colet), si aia e. Este gratuit! Cu suportul, de cand Germania a preluat mare parte din business-ul de pe UK (deh, daca le-a trebuit lor sa iasa din UE...), e de nota 10. Acum discuti cu ei in engleza, ceea ce acum vreo 2-3 ani era imposibil.

    Ca sa va faceti o idee de genul de suport pe care-l ofera: a trecut aproape un an de cand am luat Pico 4, si a inceput sa se vada ciudat. L-am trimis inapoi (dupa aproape un an, repet), si m-au intrebat daca vreau replacement sau banii inapoi. Am ales replacement. A venit un Pico 4 nou nout, dar care din pacate avea un defect (jenant actually): nu statea headstrap-ul prins. M-am enervat si am cerut banii inapoi. La fix s-a nimerit, pt. ca intre timp a iesit Quest 3-ul, asa ca s-au dus acolo banii.

    Da, singurul downside e ca daca vreti sa achizitionati ceva urgent de pe Amazon, trebuie sa luati varianta rapida de shipping, care din pacate costa extra. Dar, daca nu va grabiti si 7-10 zile nu vi se pare mult, merge si metoda standard. Aveti grija, va recomand sa luati Sold & Fulfilled by Amazon. Altfel, ca si la eMag, veti rezolva cu marketplacerii, nu cu Amazon/eMag.

    Intreb ca te vad in domeniu, desi nu e in specificul site-ului ... cum e Tefal Cook4me+ care a fost la emag la BF? e ceva de el. Sincer, l-am luat de curiozitate si pt ca pana acuma am fost multumit de grill-ul lor

    ---------- Post added 14-11-2023 at 15:01 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate, asta este stilul Nintendo. Reduceri aproape ZERO. Ma uitam pe Keepa, si in ultimul an practic oficial nu s-a clintit acel pret, de 329 eur. Singurul loc unde a mai fost cate o oferta, a fost la Warehouse Deals (dar si acolo, ceva gen 316 eur). Nu ma astept la nimic de BF pt. el.

    Nintendo a avut acea promotie la Carefour la inceputul anului. Am luat Switch OLED cu 1275

  17. #77 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Salut! Mersi de clarificare, si eu știam că Nintendo au distribuitor oficial în Romania, dar fara o sursa exactă nu eram sigur pe informație. Ne poți spune de ce sunt mai scumpe consolele la noi decât pe Amazon Germania, din moment ce (presupun că) și ei vând pe aceeași sursă oficială?
    Poti vedea aici detaliile despre producatorii cu care lucram, pe regiuni: https://cdmediase.eu/partnerships.html. Desigur, toate sunt oficiale (in caz ca sunt alte intrebari in viitor, despre alte produse).
    Ca sa revin la topicul threadului, am vazut ca te-ar interesa o oferta pentru Switch OLED - vezi daca acest anunt nou este de interes: https://twitter.com/NintendoUK/statu...11863675408481. Va fi si la noi disponibil saptamana viitoare.

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Intreb ca te vad in domeniu, desi nu e in specificul site-ului ... cum e Tefal Cook4me+ care a fost la emag la BF? e ceva de el. Sincer, l-am luat de curiozitate si pt ca pana acuma am fost multumit de grill-ul lor
    Nu am testat acest model, dar dupa specificatii, pare a fi OK. Sincer, la noi in casa, cele mai folosite 2 chestii sunt: oala sub presiune (noi folosim un Crock-Pot si un Instant Pot) si airfryer-ul (Cosori Dual Blaze). Insa, referitor la Tefal Cook4me+ Connect, oricat de bun ar fi, eu ii spun PASS din start. Nu suport (mai ales in bucatarie) chestiile din plastic lucios. De fapt, daca ar fi dupa mine, as interzice folosirea acestui tip de plastic la orice, in afara poate de ornamente pe care n-ai cum sa le atingi... dar nici macar acolo, ca au un mare drag de a atrage orice particula de praf.
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Nintendo a avut acea promotie la Carefour la inceputul anului. Am luat Switch OLED cu 1275
    Mvai... am ratat. Si crede-ma ca ma uit de vreun an de zile dupa un OLED la pret mai decent.

  19. #79 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Salut.
    Nintendo este prezent oficial prin distribuitorul CD Media, a fost in acest fel inca de la lansarea initiala a consolei Switch. Produsele sunt distribuite catre retelele de parteneri din Romania (sunt incluse aici consolele, accesoriile si jocurile).
    Daca ai nevoie de alte detalii, nu ezita sa ne scrii.
    Salut, bine ai revenit! Am o curiozitate, daca poti raspunde. In piata romaneasca, cine are mai mult succes, PlayStation sau Nintendo?

    Valul 3 Altex 16 noiembrie - 22 noiembrie:
    - consola PS5 Spider-Man 2 Limited Edition la 2.699,90 RON
    - pana la 30% reducere la jocurile din promotie
    Attached Images Attached Images valul_3_altex_1.jpg valul_3_altex_2.jpg valul_3_altex_3.jpg valul_3_altex_4.jpg valul_3_altex_5.jpg valul_3_altex_6.jpg valul_3_altex_7.jpg valul_3_altex_8.jpg

  20. #80 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mi-a tras Emagu o teapa de zile mari - ieri trebuia sa imi vina LG G3 OLED-ul dar aparent Sameday-ul l-a returnat inapoi la emag pentru ca s-a deterioriat in timpul livrari. Si cum nu mai au altu pe stoc, adio produs cu reducere (prinsesem 6000 RON reducere). Deci pentru ca sunt incapabili sa transporte un pachet in siguranta am ramas si fara produs si fara reducere ca s-a dus Black Friday-ul.
    M-am certat un pic cu ei azi dimineata si le-am zis sa-mi spuna cand revine in stoc ca nu vreau banii inapoi, vreau produsul la pretul ala, dar ma indoiesc ca se rezolva ceva...

    A mai patit cineva ceva de genul? Ce naiba sa-i fi facut de s-a autosesizat Sameday-ul asa si au zis "ba, da-l inapoi ca l-am cam f*tut"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2021 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 93 Last Post: 24-11-2021, 13:31
  2. Black Friday 2020 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 27-11-2020, 14:40
  3. Black Friday 2019 By Teo in forum Console Club
    Replies: 112 Last Post: 27-11-2019, 11:11
  4. Black Friday 2018 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 164 Last Post: 23-11-2018, 09:41
  5. Black Friday 2016 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 365 Last Post: 26-11-2016, 05:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts