Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 100 of 100

Thread: Black Friday 2023

  1. #81 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eu cred ca o sa iti dea altul la schimb. Doar ca trebuie sa astepti dupa stocul nou. Ei in mod sigur nu o sa iti vireze banii inapoi fara sa te anunte. In cel mai nefericit caz, putin probabil though, o sa ai inca o convorbire telefonica inregistrata in care o sa invoce ei motive de genul produsul e indisponibil urmatoarele luni etc. Dar fiind o generatie noua( cred) nu o sa ai probleme cu stocul

  2. #82 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    A mai patit cineva ceva de genul? Ce naiba sa-i fi facut de s-a autosesizat Sameday-ul asa si au zis "ba, da-l inapoi ca l-am cam f*tut"
    Eu am patit ceva asemanator dar la scala mult mai mica/ieftina - cu un sac de mancare de pisici, de 15kg, ultimu de pe stoc si redus la momentul respectiv la 50%, sau ceva de genu si dupa 2-3 zile am vazut ca mi-au virat banii pe produs, fara sa ma contacteze nimeni in prealabil.
    Le-am facut sesizare la ANPC si dupa 5-6 telefoane disperate de la ei, ca sa-mi retrag plangerea, ca-mi dau x si y + sacul de mancare gratis, nu am cedat si am lasat sesizarea sa-si faca de cap si am primit dupa cateva luni scrisoare ca au fost amendati pentru ca nu si-au respectat termenii si conditiile.

    Iti recomand sa faci sesizare. Amenda primita de ei pentru astfel de lucruri, este mai mare decat costul produsului, chiar daca e vorba de un produs destul de scump acum.
    Deci cel mai probabil vor incerca extra sa rezolve situatia si sa-ti inlocuiasca produsul.

  3. #83 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Deocamdata nu le fac ca inca nu mi-au returnat banii, le-am zis ca vreau produsul la pretul ala si sa rezolve ca ei s-au incaltat cu fesul. Daca imi zic ca nu au ce sa faca si ca-mi dau banii, probabil ca acolo ma duc. Desi pare sa fie diferita situatia, nu stiu daca la mine se aplica asta cu nerespectat de termeni si conditii pentru ca teoretic produsul era pe stoc doar ca l-au bulit la livrare. O sa citesc atent sa vad.

  4. #84 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca asta cu Sameday e o vrajeala, de fapt au realizat ei ca l-au vandut prea ieftin, si au bagat o scuza. ANPC in secunda doi (daca l-ai cumparat pe persoana fizica).

  5. #85 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    Da, clar e vrajeala, n-are cum sa se buleasca la transport, fa-le reclamatie direct, n-ai ce sa mai astepti.

  6. #86 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba are cum sa se buleasca la transport. Sunt cutii - curierii au de-a face cu milioane de colete in perioada asta. Pot scapa unele peste altele, sa indoaie un colt sau sa strapunga cutia - ei stiu.

    Teoretic cred ca daca se ajunge la ANPC, vor face si dovada deteriorarii coletului, pentru ca Sameday va trebui sa achite o taxa (asigurarea colet) pentru coletele astea si probabil au si poze.

  7. #87 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Desi de obicei emag sunt foarte ok, la fazele astea sunt foarte magari. Am patit si eu ceva relativ aseamanator. Aveam un kit de memorie cumparat la pret bun, dupa vreo luna un modul de memorie a crapat, nu era recunscut deloc. L-am trimis in garantie si le-am si scris ca vreau altul in schimb... dar nu, mi-au virat banii. A trebuit sa cumpar altceva, mai scump.

    E nasol la fazele astea, de obicei te bucuri cand primesti banii inapoi, mai ales dupa mai mult timp, ca poti sa-ti iei ceva mai bun, dar cateodata nu e asa

  8. #88 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Valul 3 Altex 16 noiembrie - 22 noiembrie:
    - consola PS5 Spider-Man 2 Limited Edition la 2.699,90 RON
    - pana la 30% reducere la jocurile din promotie
    Oferta la PS5 e live, l-am luat!

    Astept miscarea Amazon ca sa stiu daca il pastrez sau merg pe alta varianta. Poate chiar XSX.

  9. #89 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Jocul e pe disc, nice! Să ne zici cum îți place .

  10. #90 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ba are cum sa se buleasca la transport. Sunt cutii - curierii au de-a face cu milioane de colete in perioada asta. Pot scapa unele peste altele, sa indoaie un colt sau sa strapunga cutia - ei stiu.

    Teoretic cred ca daca se ajunge la ANPC, vor face si dovada deteriorarii coletului, pentru ca Sameday va trebui sa achite o taxa (asigurarea colet) pentru coletele astea si probabil au si poze.
    Azi dimineata mi-au dat banii inapoi, desi au zis ca revin cu detalii pe mail si vedem ce si cum. Le-am dat un mail in care le zic ca o sa fac sesizare la ANPC, sa vedem daca misca ceva. Intre timp... sa caut alt TV, csf. Ma bate gandu sa iau de pe Amazon dar mi-e teama cu produse asa "grele".

  11. #91 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Sper sa iti primesti televizorul. Dar ca sa iti spun din experienta mea cu ANPC(am patit similar cu un alt fel de sesizare vs Altex unde tot asa returnasera banii/produsul) de cand firmele mari platesc taxa de protectie, pardon, am vrut sa zic de consultanta la ANPC, tare ma tem ca vrei primi un mesaj care va spune ca avand in vedere ca au returnat suma, achizitia nu exista deci nu au temei legal ca sa ii sanctioneze.

  12. #92 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Azi dimineata mi-au dat banii inapoi, desi au zis ca revin cu detalii pe mail si vedem ce si cum. Le-am dat un mail in care le zic ca o sa fac sesizare la ANPC, sa vedem daca misca ceva. Intre timp... sa caut alt TV, csf. Ma bate gandu sa iau de pe Amazon dar mi-e teama cu produse asa "grele".
    Am incercat si eu sa dau comanda de tv din germania, din pacate nu aduc in Romania produse asa voluminoaae/ scumpe. Dar incearca sa vezi daca reusesti

  13. #93 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Azi dimineata mi-au dat banii inapoi, desi au zis ca revin cu detalii pe mail si vedem ce si cum. Le-am dat un mail in care le zic ca o sa fac sesizare la ANPC, sa vedem daca misca ceva. Intre timp... sa caut alt TV, csf. Ma bate gandu sa iau de pe Amazon dar mi-e teama cu produse asa "grele".
    Daca ti i-au dat fara sa te anunte inainte, si-o iau urat de tot. Verifica regulamentul ca scrie clar ca nu au voie fara acceptul tau.
    Nu-i ameninta cu reclamatia. Fa-o si apoi zi-le ca ai facut-o, fara sa le dai numarul reclamatiei.

  14. #94 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar

  15. #95 SP
    qdx
    Junior Member qdx's Avatar
    Quote Originally Posted by asatgmures View Post
    In cazul lui am vazut ca e reducere pe site la dyson acelasi pret,ce se tot vaicara atata cu tv e altceva.

  16. #96 SP
    Manager paul's Avatar
    Conform acestui .gif de la Amazon.de, "WOW! Deals" (reduceri mari la branduri, stoc limitat, dureaza 8 ore) pentru "Electronics & Video Games" va fi pe 27 noiembrie.
    Attached Images Attached Images en_wowdeals_herobanner_desktop_1500x300.png de-en_wowdeals_timelineadjusteddate.gif

  17. #97 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ofertă de BF și la Tapatalk, pentru cei interesați!
    Attached Images Attached Images 91e1c87351d75fc1016cd93dec0b9b38.png

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La gamepad-uri n-au stat rau deloc...
    Attached Images Attached Images img_9542.png

  19. #99 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Router Wi-Fi 6E la €139: Deal of the day: TP-Link Archer AXE75 Wi-Fi 6E WLAN Router (5400 Mbps Tri-Band, 4 × Gigabit LAN Ports, 1 × USB 3.0 Port, WPA3, HomeCare, Compatible with Alexa, Tether APP), Black https://amzn.eu/d/c1OWfZf .

  20. #100 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    a ajuns "agregatul" de la emag
    Attached Images Attached Images img-20231130-wa0004.jpg img-20231130-wa0003.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Black Friday 2021 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 93 Last Post: 24-11-2021, 13:31
  2. Black Friday 2020 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 27-11-2020, 14:40
  3. Black Friday 2019 By Teo in forum Console Club
    Replies: 112 Last Post: 27-11-2019, 11:11
  4. Black Friday 2018 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 164 Last Post: 23-11-2018, 09:41
  5. Black Friday 2016 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 365 Last Post: 26-11-2016, 05:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts