Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast
Results 81 to 100 of 139

Thread: Enslaved: Odyssey to the West

  1. #81 SP
    Member maravela's Avatar
    Si mie imi place demo-ul, cam scurt, dar face impresie buna.

  2. #82 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Mi-am facut timp pt demo aseara ; e bun , dar poate era mai bine daca il pastrau exclusiv PS3 si il optimizau mai bine ;in unele zone cu multe particule se cam impiedica . Sper sa fie mai lung decat Heavenly Sword .

  3. #83 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    A aparut demo doar pt PS3 ? ca pt X360 nu-l gasesc...
    De azi este disponibil și pe Xbox LIVE Marketplace pentru cei cu Gold.

  4. #84 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat si eu demo-ul. SUPERB. atat pot spune. Grafica foarte buna (desi textura de pe corpul lui este cam stearsa ) animatii excelente, combat si platforming foarte bune, iar lipsync si animatii faciale absolut superbe. nu am mai vazut in nici un joc asa ceva. Expresia de pe fata ei, frica, ochii, felu in care li se misca buzele cand vorbesc, cum li se misca toti muschii fetei...WOW

    O singura chestie nu-mi place. Camera mi se pare pusa prea in spatele lui si jos si tre sa dau mereu de right stick pentru a pozitiona camera.

  5. #85 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  6. #86 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    ehehe Smeagol! Nice surprise!

  7. #87 SP
    Member L0G1X's Avatar


  8. #88 SP
    Member maniac360's Avatar

  9. #89 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Sadly, Enslaved is kept from its full potential by distracting (though not deal-breaking) technical shortcomings. The frame rate will often slow to a chug, and there's a persistent, annoying graphical stuttering (for lack of a better term) that often kills the fluidity of the action.


    Exact ce m-a determinat pe mine din demo sa ii zic pas. Asta din partea unora care au facut Heavenly Sword...

  10. #90 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

  11. #91 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Sadly, Enslaved is kept from its full potential by distracting (though not deal-breaking) technical shortcomings. The frame rate will often slow to a chug, and there's a persistent, annoying graphical stuttering (for lack of a better term) that often kills the fluidity of the action.
    Detalii nesemnificative, daca te uiti la "imaginea de ansamblu".

  12. #92 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    "Less avoidable are controls that feel overly loose for an action game. Monkey takes much longer to respond to input from the controller than he should. We're talking visually noticeable delays in response for most actions."

    dar detaliul asta "nesemnificativ" cum ti se pare?
    exact lucrul cel mai important, dupa mine.

    ---------- Post added 01-10-2010 at 12:11 PM ----------

    comentariul asta mi se pare la obiect, din ce am citit si eu in review, sper sa fie totusi mai bun jocul:

    "So the gameplay sucks, it runs bad, it's fairly short, and it has no replay value, yet you gave it an 8? Never change, IGN."

  13. #93 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    "Less avoidable are controls that feel overly loose for an action game. Monkey takes much longer to respond to input from the controller than he should. We're talking visually noticeable delays in response for most actions."
    Lucru asta l-am observat si eu din demo si este destul de deranjant. O sa cumpar jocul la cateva luni dupa lansare. Castlevania si Vanquish first.

  14. #94 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am precizat si eu lucrul asta la momentul cand am jucat demo,miscarile personajului au lag,nu raspunde promt la comenzi,pacat ca l-au conceput asa,fiindca o scapare de asa natura nu vad cum ar putea fi admisa.In rest mi se pare totul ok la el,atmosfera si poveste placuta, dar e nasol ca sufera exact la capitotul gameplay.Ah well, si asa D.S. imi ocupa tot timpul

  15. #95 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

  16. #96 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    "No replay value" ma cam sperie, mai ales de la un joc cu elemente RPG (vazusem in demo ceva hint ca Trip ii upgrada armamentul lui Monkey).

    Cred ca-mi mut si eu data cumpararii undeva la cateva luni dupa lansare, cu toate ca un joc in care e implicat Andy Serkis nu trebuie ratat

  17. #97 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    "No replay value" ma cam sperie, mai ales de la un joc cu elemente RPG (vazusem in demo ceva hint ca Trip ii upgrada armamentul lui Monkey).
    Chestia cu "No replay value" nu trebuie luata adlitteram, daca o sa-ti placa jocul poti sa-l rejoci de cate ori vrei. E la fel ca si cu filmele care au nota mica pe imdb si tie iti plac si le vizionezi de mai multe ori.
    Lag-ul de la controller eu nu l-am sesizat in demo (nici pe ps3, nici pe xbox360) si nici "glitch-urile" grafice nu mi s-au parut ca ar lua din "feeling-ul" pe care il are jocul. Vrei acuratete 100% si grafica perfecta, scoti capul pe geam si gata, o ai!
    In plus si persoana care face review-urile este un gamer ca si tine care e mai mult sau ma putin obiectiv.
    Pe mine m-au dat gata dialogurile si sentimentele care ti le transmit personajele, pe altii ii da gata numai 1080p si lag 0.

  18. #98 SP
    Member kside's Avatar
    Abia astept.


    SPER sa nu fie ca in filmul de pe eurogamer, cu probleme de framerate pe PS3. Interesant ca in scene de actiune nu scade...
    Eurogamer.net

  19. #99 SP
    Member maravela's Avatar
    Jocu e fain,dar e prea scump, la 260 RON este foarte piperat

  20. #100 SP
    Member blondutzu's Avatar
    il iei cu 180 RON de pe shopto sau zavvi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts