Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 32 of 32

Thread: Splatterhouse

  1. #21 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � Splatterhouse banned in Germany
    According to a Game Captain report, Splatterhouse has been refused classification in Germany.

    The German ratings board, the USK, has decided not to give a rating to the ultra-violent title.
    The country takes a strict stance on violence in games, and even had a localised PC version of Call of Duty: Black Ops on sale due to the banning of the EU version.
    Splatterhouse is due for release on November 26 for PS3 and 360

  2. #22 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Splatterhouse Review - Page 1 | Eurogamer.net

    [SPOILER=NOTA]6.0 / 10[/SPOILER]

  3. #23 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  4. #24 SP
    Senior Member boga's Avatar

  5. #25 SP
    Member Dasani's Avatar

  6. #26 SP
    Member maweryck's Avatar
    Pacat si de jocu asta ...macar daca lua si el un 7 ...

  7. #27 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Pana la urma, a jucat cineva jocul asta? Vreau parerea personala a unui forumist, nu review.

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am jucat eu. Jocul este foarte repetitiv, are momente cand arata bine si momente cand arata oribil, bataile sunt oribile. Sincer, ma asteptam la ceva gen Batman AA, dar nu se compara. Aaa, iar animatiile gen "fatality" (cel putin pana unde am ajuns eu, nivelul 3 sau 4) erau cate una pentru fiecare inamic si cum inamicii nu sunt de prea multe feluri, ma plictiseau ingrozitor, mai ales ca nu poti sa dai skip. Jocul nu merita decat pentru fani.

    Singurul lucru care mi-a placut, a fost felul in care se transforma el in schelet cand ii scade viata. El, cu totul, arata foarte bine realizat.

  9. #29 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Pana la urma, a jucat cineva jocul asta? Vreau parerea personala a unui forumist, nu review.
    L-am terminat eu. Il consider un remake facut asa cum trebuie. Include trilogia originala pe Disk si cam toate elementele din seria veche + evident elemente moderne. Repetitiv? Da, este un Beat Em Up in tot sensul cuvantului, deci daca nu iti plac jocurile gen Streets Of Rage sau Final Fight atunci nu il recomand.
    Eu personal m-am distrat de minune cu jocul pentru ca a fost combat-combat and more combat, asa cum un shooter trebuie sa fie shooting-shooting and more shooting. Are unele faze mai speciale pentru a taia putin monotonia dar in mare parte e doar combat. AND THANK GOD! Nu ma intelege gresit, imi plac jocurile ca Bayonetta cu multa diversitate in gameplay imi plac chiar FOARTE mult, dar uneori am chef de un Beat Em Up classic (motivul pentru care mi-a placut si Scott Pilgrim) iar Splatterhouse livreaza cu brio.

    BONUS: Nu are nivelul plictisitor ca un labirint folosit in tone de jocuri moderne (daca ai jucat Silent Hill Homecoming, Arkham Asylum, Devil May Cry 3 sau God Of War 3 stii despre ce vorba) tot jocul merge inainte si iti tot baga pe gat inamici, arme si bossi.

    OVERALL: Mie imi place foarte mult si il recomand oricarui fan de Beat Em Up.

    EDIT: Reviewerii sunt cam praf. Sa te plangi de un joc cu numele Splatterhouse ca e prea juvenil e ca si cand te-ai plange de un film numit Star Wars ca e prea SF. La ce se asteptau? Sensul vietii? Esti un tip cu o masca de hokey si omori monstrii. Punct. Cat despre faptul ca e repetitiv...am si aici o comparatie. FIFA merita un 3 pentru ca are prea mult fotball, noul NFS e doar Racing nici macar un shooting stage nu are, Marvel Vs Capcom 3 nu are nivele Stealth, you get the picture.

  10. #30 SP
    Member Downshifting's Avatar
    E adevarat ca le contine si pe primele doua sau trei jocuri din serie?

  11. #31 SP
    Member Dasani's Avatar
    Pe toate trei.

  12. #32 SP
    Member Dasani's Avatar
    Am avut ocazia sa termin jocul si am ramas cu un gust sec.Jocul e foarte prost,in unele momente jocul raspunde tarziu la control; se intampla in momentele de intensitate al jocului.Plaforming'ul e dezastru,repeti multe faze nu din cauza ca joci tu prost ci din cauza ca e prost implementat controlul.Poveste e absurda daca nu chiar penibila.Va recomand sa nu va pierdeti timpul cu jocul asta,e o ofensa la adresa fanilor retro Splatterhouse.Daca ar fi sa descriu jocul intr-un cuvant acela ar fi:CATASTROFIC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Splatterhouse Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 10 Last Post: 18-12-2010, 09:58
  2. Splatterhouse - sange nextgen By MonkY in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 01-11-2008, 00:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts